Leonarda, syna majiteľa malej čistiarne z brooklynského Brighton Beach, po rozchode so snúbenicou sužujú depresie a samovražedné sklony. Počas večere u svojich rodičov s rodinou otcovho obchodného partnera sa zoznámi so Sandrou, ktorá sa do neho už dávnejšie zamilovala a chcela by s ním stráviť zvyšok života. Hoci nie je Leonardovi nijako ľahostajná, predstavuje pre neho skôr únik pred úzkosťou z predchádzajúceho vzťahu. Úplne osudovým sa pre mladíka stane stretnutie s novou susedkou Michelle, lenže jeho nesmelosť a nerozhodnosť mu nedovoľujú, aby jej vyjavil svoje city. Michelle berie Leonarda ako kamaráta, takže sa mu zverí so svojím vzťahom k ženatému spolupracovníkovi, ktorého zase ona bezhranične miluje. Leonard síce začína plánovať spoločnú budúcnosť so Sandrou, ale neprestáva myslieť na Michelle. (TV JOJ)

Silviaxx

V Two lovers som našla niečo, čo neviem popísať, ale dosť zaujímavým spôsobom ma to uchvátilo. Nestáva sa mi, že by som popri prepínaní medzi kanálmi v TV narazila na niečo, čo už je vo svojom rozjazde a napriek tomu ma to strhne. Posledných pár minút som však dopozerať nemohla a nečakala som, že sa k tomuto budem stále v hlave vracať, pretože ma jednoducho zaujímal ten koniec a celý príbeh. Musela som to stiahnuť a pozrieť si začiatok a teda aj koniec. Herecké výkony sú bez debaty a konečne som si mohla naplno všimnúť Phoenixa, ktorý bol skvelý. Celá tá melancholická tmavá atmosféra, rodičovský byt, každý záber mal pre mňa určité čaro, ktoré človek proste cíti, ale nedá sa vysvetliť. Za to, že ma to takýmto spôsobom zaujalo si to odo mňa zaslúži 4* určite. ()

rgrohol

Syrová romantika ze zachmuřeného New Yorku. Škoda jen spousty hluchých míst, kdy se vlastně nic neděje a můžete jen marně spekulovat o významu scény. Ale i tak určitě stojí Two Lovers za zhlédnutí. ()

MAJkLSON

Skvely Phoenix a skvely Gray. "Nikdy neopouštějte toho, kdo vás miluje pro někoho, kdo se vám líbí, protože ten, kdo se vám líbí, vás opustí pro toho, koho miluje." ()

KOZEL84

Mě naopak začátek moc nechytl,ale postupně se to začlo zlepšovat.Taky mi nejdřív Phoenix do role moc nesedl,ale je vidět,že je jedním z těch co zahrajou asi všechno (líbí se mi ty zlodušské (;)) stíny co se mu někdy tvoří kolem očí.Já myslel,že tak byl v Gladiátorovi schválně nasvícený,ale on to tak prostě má) a kdyby tohle byla jeho poslední role,rozhodně by si žádnou ostudu neuříz.Naopak.I holky byly hodně přesvědčivé.Nevím proč,ale celou dobu sem se trochu bál,že to bude film bez konce anebo s koncem trapným.Naopak (zase;),byl svým způsobem příjemný.Taky mě napadlo,že sem možná nikdy nebyl zamilovaný ;D.Gray umí v některých scénách opravdu zapůsobit.Škoda,že název Láska je kurva byl už zabraný. ()

Olík

Pravoúhlý vztahový čtyřúhelník, jehož hlavní tři strany tvoří psychicky nemocný James (J.Pheonix), jeho oficiální přítelkyně a dcera rodinných přátel Sandra (V.Shaw) a vztahem s ženatým mužem ovlivněná Michelle (G.Paltrow), do které je James bezhlavě zamilován. Film bych minimálně nazval zajímavým. Chování postav je místy totálně nereálné, příběh přitažený za vlasy a dramatické momenty až příliš vynucené, ale na deštivé melancholické odpoledne ideální. ()

Fridecka

Ponuré drama o nenaplněné lásce. Úvod překvapivý a dramatický, říkám si, to bude nějaký nový začátek po takovém činu nebo se proces bude opakovat. Osamělý, smutný a zklamaný muž se zamiluje do komplikované dívky žíjící ve vyčerpávajíím vztahu se ženatým mužem a zároveň se pustí do klidného vztahu se "spořádanou dívkou", se kterou by jej nejraději viděli jeho rodiče. Od počátku je jasné, že vítězí silná láska a magická přitažlivost k ženě, kterou však nemůže mít. Příběh se pomalu vleče, on je věrný pomáhající kamarád, který touží být mnohem, mnohem víc. Nakonec zasvítí jiskřička naděje, když mezi nimi vlivem okolností vzplane silná touha. Nic však není křehčího než tyto okamžiky. Mladík se vrací k poklidnému životu s "bezpečnou" dívkou. Bolest, hluboký neopětovaný cit a k tomu tóny opery..."Ty mě neznáš!Nechtěl bys mě!..Neznal jsem tě, ale když tě znám miluji tě ještě víc!".. Je to ponuré a bezvýchodné, ani plakat nemůžete...Cesty osudu jsou spletité a srdce jsou jako nádoby s děravým dnem... ()

GOREGASM

Jako vždy přesvědčivé výkony Joaquina a Gwyneth dodávají tomuto výtečně napsanému vztahovému dramatu potřebnou intenzitu a James Gray si připisuje další kvalitní zářez do svého režisérského tomahavku. Pro řadu nepoučených dobrá připomínka, že s jedním vztahem svět nekončí. 80% ()

BOURQUE

Veľmi solídne napísaný scenár a veľmi solídne, miestami nadpriemerné výkony zo strany aktérov (J.Phoenix, G. Paltrow). Hudba v pohode, jedine tak trošinku réžia je „priemerná“. Na druhej strane si myslím, že Gray ešte bude mať šancu to vylepšiť. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

Milostný trojúhelník v celé své kráse, složitosti a touhy. Příběh je portrétem vztahů a toho, co lidé dokáží udělat k dosažení lásky či náklonnosti toho druhého. Snímek překvapivě lidsky věrohodný, neboť situace, kdy daného člověka bude někdo milovat, zatímco on miluje někoho, kdo ho nikdy tak milovat nebude, se může stát skutečně všem. Vypadá to zamotaně? V pořádku. Lidské vztahy zamotané skutečně jsou. Atmosférou je snímek krapet na jiných kolejích, než je u romantických příběhů zvykem, neboť tady se o živou zábavnost nijak zvlášť nejedná. Tohle je příběh skutečně životní a tím je daná pro některé diváky jistá nepřitažlivost. Postavy tu dělají a říkají věci, které jsou reálné a přirozené. Svým zpracováním zcela výjimečný film. ()

Knight12

Myslím si, že závěrečnou větou v titulcích, kterou tam vepsal jejich autor, vystihl v podstatě celý film. Navíc je to příjemné ponaučení do života. "Neopouštěj toho koho miluješ pro někoho kdo se ti líbí, protože ten co se ti líbí tě opustí pro toho koho miluje." ()

Kalimero13

Na řadu scén ve filmu se nekouká příjemně. A vůbec ne proto, že by byly špatně natočeny, právě naopak. Na konci si člověk uvědomí, že ze sraček, které život přináší a které ve filmech většinou ustupují líbivím klišé, se nejlépe čerpá ponaučení. A Two Lovers to umí dobře. Půjčím si pozměněná slova z 500 Days of Summer - This is a story about love, but you should know upfront, this is not a romance movie. ()

markotter

J. Phoenix zahrál skvěle člověka, který neví co chce a jak je z toho zmatený. Celý film jsem ani nedutal a a ni mi nevadilo, že skončil tak po americku. I když i ve skutečnosti by to asi takhle taky dopadlo. ()

E lan

Vynikající romantické drama, které rozhodně výrazně vystupuje z průměru. Jednak výbornými hereckými výkony (Phoenix, Paltrow), příjemnou hudbou a především pak velmi povedeným scénářem... ()