Reklama

Reklama

Leonarda, syna majiteľa malej čistiarne z brooklynského Brighton Beach, po rozchode so snúbenicou sužujú depresie a samovražedné sklony. Počas večere u svojich rodičov s rodinou otcovho obchodného partnera sa zoznámi so Sandrou, ktorá sa do neho už dávnejšie zamilovala a chcela by s ním stráviť zvyšok života. Hoci nie je Leonardovi nijako ľahostajná, predstavuje pre neho skôr únik pred úzkosťou z predchádzajúceho vzťahu. Úplne osudovým sa pre mladíka stane stretnutie s novou susedkou Michelle, lenže jeho nesmelosť a nerozhodnosť mu nedovoľujú, aby jej vyjavil svoje city. Michelle berie Leonarda ako kamaráta, takže sa mu zverí so svojím vzťahom k ženatému spolupracovníkovi, ktorého zase ona bezhranične miluje. Leonard síce začína plánovať spoločnú budúcnosť so Sandrou, ale neprestáva myslieť na Michelle. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (200)

Psema 

všetky recenzie používateľa

Prvních 30 minut je ještě celkem zajímavých, byť rozhodně nejde o nic objevného či neviděného, ale od večeře v restaurantu už to jde jen z kopce. Gray ztrácí kontrolu nad tempem, scénář je předvídatelnější než rady babek z Volejte věštci a rychlost, s jakou obě ženské postavy roztahují nohy, mi mozek ještě teď nebere. 5/10 a malá prosba, aby Gray konečně dostal scénář, v němž bude moci svůj cit pro atmosférické dusno pořádně využít. ()

Padme_Anakin 

všetky recenzie používateľa

Romantické drama, ve kterém Joaquin Phoenix opětovně dokazuje, že patří do první herecké ligy.. Jeho hlavní postava obtěžkaná psychickými problémy, pokusem o sebevraždu, návratem k rodičům, má jistou vnitřní rozervanost, přesto i oddanost zvyklostem, rodině, povinnostem, mě jednoduše řečeno dostala.. Michelle na mě pocitově působila negativně, Sandru jsem vnímala mnohem lépe.. Zvláštní kousek, stojí za to vidět.. ()

Reklama

dr.fish 

všetky recenzie používateľa

Pohádka o poblouznění židovského chlapce. Tak by se asi dal nazvat příběh komplikovaného chlapíka, ketrý neví co chce. Hledá. Najednou se mu do cesty postaví dvě ženy, jeho osobnost nemá problém s tím obě pojmout. Jedna mu nabízí jistoty, druhá ho přivádí k šílenství. S tou první spí, ale vášeň chybí, s druhou by rád spal, ale ona má jiného. Zamotané tuctové téma má ovšem standardní průběh, myslím že nic neprozradím, když řeknu, jak to skončí--------Vítězí sázka na jistotu, neboť rodina je základ státu. Jediné zajímavé je, jak se mladík rychle dokáže přizůsobit novým podmínkám a po nervovém kolapsu z rozchodu s dvojkou nabízí manželství jedničce. -------Animální instinkt zachování rodu? Patetické, rozvleklé, plné neživotných dialogů. Nuda. 40% ()

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet $12miliónovTržby USA $3,149,034Tržby Celosvetovo $14,746,486║ Príbeh veľmi dobre rozohraný, obsadenie tiež dobre vytipované(Phoenix, Paltrow), len neschopnosť režiséra vyždímať niečo viac robí z filmu len príjemný a vo svojej podstate dramaticky smutný priemer. /60%/ ()

Radko 

všetky recenzie používateľa

Filmové naplnenie úvodnej slohy textu skupiny Zóna A k pesničke Prečo je život taký?: "Igor má rád Evu, Eva jeho nie a tak preto Igor, stále smutný je. Eva chce mať Vojta, Vojto Evu nie a tak preto Eva, stále smutná je." Rozuzlenie smeruje k zmiereniu a vyrovnaniu sa s daným stavom. Blonďatá suseda zároveň predstavuje typickú ženu - rusalku, využívajúcu do neho zaľúbeného muža ako spovedníka, poslucháča a radcu pri riešení jej životných kríz, tráum a vnútorných konfliktov. Takéto typy žien s oddanými zaľúbenými spovedníkmi nič mať nechcú, slúžia im len ako záloha pre prípad obveselenia, keď frajera nieto (kino, kaviareň, zábava) a zároveň ako prostriedok na zvýšenie sebavedomia. ()

Galéria (33)

Zaujímavosti (11)

  • James Gray uviedol, že Gwyneth Paltrow ho inšpirovala k napísaniu scenára, keď sa s ňou stretol na večierku a ona nariekala, že všetky jeho filmy sú príliš mužské. Preto napísal tento film a postavu Michelle, aby jej to vyvrátil. (Arsenal83)

Reklama

Reklama