Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) začne Vianoce svojou zvyčajnou lakomeckou neúctivosťou, šteká na svojho verného úradníka (Gary Oldman) a veselého synovca (Colin Firth). Keď mu však traja duchovia minulých, terajších a budúcich Vianoc odhalia pravdu, ktorú starý Scrooge nechce vidieť, musí otvoriť svoje srdce a odčiniť roky zlých skutkov, kým nebude neskoro. (Disney+)

spikey1

Zemeckis konečně dovedl tuhle animaci k dokonalosti a dovedl jí tam hlavně díky gumovému Jimovi který si střihl všechny duchy vánoc, je to celkově velmi dobře funkční. ()

jenik71

Vánoce v animované podobě v tomto případě výjimečně neznamenají, že je to podívaná pro děti. Toto zpracování je rozhodně zaměřené na dospělejší publikum. Děti totiž pravděpodobně hůře pochopí o čem že to vlastně je, navíc jsou tu k vidění i hororové prvky. Vánoční koleda je spíše na zamyšlení než pro čistokrevnou zábavu. Po technické a grafické stránce je to zvládnuté solidně a podle mého názoru si čtyři hvězdičky tento film zaslouží. ()

zsn

Jsem snad neviděla krásnější grafiku animovaných postav... Nádherná pohádka... Jóó Dickens... Ten uměl otevřít lidem oči... I srdce. Jeho knihy by si měl povinně přečíst malý i dospělý. Tuhle knihu jsem neznala, jdu si ji objednat :) ()

jefff

Velmi povedené. Ale pro děti? Možná že ty dnešní jsou ostřílení spratci, ale já bych se před mnoha lety natuty bál. Každopádně velmi atmosférická podívaná se stále aktuálním odkazem Charlese Dickense. Jediné co mě rušilo byla občasná zbytečně překotná akce. Klidnější tempo by filmu slušelo více. ()

Maynard.

Velkolepá 3D jízda. Poslední dobou jsem viděl poměrně dost 3Dček a zatím všechny až po okraj naplnily mé očekávání. S tímto kouskem vánoce letos začaly už o měsíc dříve. Musím přiznat, že při průletu nad městem jsem prožíval vskutku dokonalý pocit, že se nacházím přímo ve filmu a jen jsem si tak říkal: "ty krááávo" :o). Místy jsem se bál, místy jsem byl znechucen hlavní postavou a jeho životním přístupem, vždy ale úplně uspokojen. Všechny tři duchové jsou náramně originální, nejvíc u mě asi druhý(takový veselý Krakonoš). Ještě bych chtěl apelovat na to, aby se z přízviska filmu odstranil titulek "rodinný", protože s brekem odcházející děti z kina jsou velmi rušivý element, ze smrťáka šla opravdu neuvěřitelná hrůza. Opět doporučuji 3D verzi, když už do kina, tak holt trošku připlatit... :o) /2.skouknutí/ Znovu senzace, tentokrát z třetího ducha šla ještě větší hrůza než před tím, brrr. PS: průlety městem, kdy se kamera dotana přesně nad kříž, umístěný na špičce věže, nemají obdoby. ()

Looser

Bez 3D. Velké moralizování, chvílemi ne úplně pro malé děti. Vypadá to, že Zameckis vsadil na pravidelnou tvorbu, kterou budou TV stanice nakupovat na každé vánoce. ()

slovan1

Ač se to nezdá, tato poněkud strašidelná "pohádka" dokáže vánoční atmosféru nastínit dokonale. Cesty do minulosti, budoucnosti i samotná přítomnost je zábavná i poučná a mnoho lidi se zde může najít. Hezky jde vidět jak se ze starého Vydřigroše stáva dobrý člověk. Animace je skvělá, vánoční atmosféru to má taky jak už jsem zmiňoval. Jen myslím, že menší děti by mohli být u některých scén vyděšené :-) Hudební doprovod poskládan z koled pasuje perfektně. ()

BMAJTZ

Film určený vyloženě do vánočního prostředí a víceméně nikde jinde nevynikne. Nemá cenu se rozpovídávat o Jimu Carreym protože ať už to je on vlastně v tom vůbec nehraje a dubbing hodnotit asi moc cenu nemá. Jinak je to rozhodne příjemně zpracovaný klasický snímek ze kterého jsem bohužel cítil snahu vyrovnat se Timu Burtonovi. ()

Sdoom

Solidní vánoční jednohubka, která ale jednou určitě stačí. Příběh není nikterak originální, se zpracováním už je to lepší. Animace podařená, ale mně osobně se líbila jen průměrně. Možná by ve 3D byl vizuální dojem ještě lepší, tak možná někdy příště... ()

danca044

Velice hezký vánoční film. Plyne z něj velice hezké ponaučení a líbí se mi, že má šťastný konec. Každý člověk by měl dostat šanci napravit své chyby, i když si to možná někdy nezaslouží. ()

sedm.1

Po Polárním expresu a Beowulf další vizuální bomba od Roberta Zemeckise. Neskutečně působivá vánoční atmosféra, úžasně zpracovaný tuctový příběh, ovšem ta animace, to zpracování, já jsem znovu ohromen a každý detail, každý tik v obličeji, každá jiskra nad ohněm, každou sněhovou vločku jsem doslova očima hltal a neskutečně si to vše užíval. Já tento typ filmů zbožnuji, nekonečně mě baví sledovat, jak si s tím vším tvůrci vyhráli a jak neuvěřitelně jde veškerá ta technologie kupředu. Zde se vážně povedlo vše. Vánoční koledou na mě skutečně dýchl duch vánoc, celý příběh byl odvyprávěn v úžasně zábavném a přitom i laskavém a mnohokrát i srdceryvném tempu, s mnoha ,,dospělejšími" prvky, veškeré postavy byly velmi působivé a ještě jednou musím zmínit navozenou atmosféru, pro mě jednoduše fascinující filmový zážitek. Jediné, co bych chtěl jen tak okrajově podotknout, ovšem není to v žádném případě výtka, je obsazení Jima Carreyho, kterého jsem v jeho ústřední postavě Vydřigroše bohužel vůbec nepoznal, nerozeznal, na rozdíl od ostatních ,,zpracovaných " herců. Vánoční koleda se pro mě ale každopádně stala velkým filmovým zážitkem a totální vizuální lahůdkou. ()

Lenka_J

Příběh o tom, jak "málo" stačí k napravení člověka, téma, které už jsme ve filmu viděli mnohokrát, ale přesto je tento pohled, i díky zajímavé animaci, originální. Asi hlavním problémem bylo mé vysoké očekávání, které bohužel tento film nenaplnil. Byla to příjemná, i když chvílemi trošku depresivní podívaná, skvěle namluvené postavy, ale nic víc, nic míň. ()

Kanibal

Zpracování téhle anglosaské vánoční klasiky je dechberoucí - je to o třídu lepší než "první pokus" v podobě Vánočního Expresu, kterým se Zemeckis ponořil do 3D animovaného světa. Scénář mě mile překvapil, čekal jsem prostodušší příběh - ve skutečnosti není moc šance si s dějem pohrát, linka je jasně daná a manévrovací prostor je minimální. Naštěstí se povedlo spojit vizuální a dějovou stránku do homogenního celku, který po celé dvě hodiny nepřestává bavit. Nejsem si jist, jak film berou děti, hororová atmosféra je může trochu zneklidnit, ale žádné nebrečelo, tak je vše snad v pořádku :) Čtyři hvězdy dávám za zmiňovaný problém s předlohou, která sama nedokáže utáhnout dvouhodinový snímek. ()

Ondra16

Vypadá to, že Zemeckisovi už nálepku rodinný režisér nikdo neodpáře. Jako blockbuster skvělé, 3D dělá divy, ale znovu už asi tolik ohromen nebudu. Místy mi to připadalo až zvláštně strašidelné, už jen to, že třetí duch vypadá jako Darth Vader zamlada. Alan Silvestri se vytáhl jako obvykle, nic jiného jsem však ani nečekal. Možná to tak působilo jenom na mě, ale taky se vám zdá, že to ladění bylo jako z Ghost Master? Možná by to chtělo číst předlohu, abych líp pochopil co podělal režisér a co samotný Dickens, doopravdy by mě totiž zajímálo, do které náboženské sekty patřil. ()

casioa....

Príbeh Ebenezerá Skrúča, ktorý som ako malý chlapec často počúval vo forme prečítanej hry na starej MC kazete, a takýmto spôsobom som ho počul hádam 100-krát (nepreháňam). A úprimne ľutujem, že som ho nestihol v kine ako 3D (ako sa to podarilo bratovi, sestrám a mamine). Carrey ako Skrúč výborný....a čo sa týka duchov, tak mojou jednotkou je ten druhý v poradí, duch prítomných vianoc. A nakoniec, posolstvo filmu hovorí jasnou rečou, a povedal to kedysi dávno už aj Oscar Wilde:"Every saint has a past, and every sinner has a future"....a tak, myslime, na tú svoju, budúcnosť, ešte je čas sa zmeniť k lepšiemu. Ostatne, aj Skrúč to dokázal, tak prečo nie my?!? ()

martinez.

Zemeckis rezignoval na hrané filmy, dospělé diváky a většinu prvků, které značí kvalitu. Něco takového se ale dalo čekat, zklamala mě pouze hudba režisérovi stálice Silvestriho, který se už v minulosti zmohl na lepší věci než kopírování starších klasik. Potěší známé hlasy v čele s velice oblíbeným Jimem Carreym, trochu vylepšená CGI animace oproti skvěle napsanému, ale ošklivě vypadajícímu Beowulfovi, a děti si bezpochyby smlsnou na spoustě 3D létaček, kouzelných postaviček, jejich kouzel a šroubovitém ponaučení. __ Opět musím říct, že na hranou verzi by Zemeckisovi stačil poloviční rozpočet a vznikl by 2krát lepší film, on ale nepochopí, že je s animací 100 let za opicema (ehm, Pixarem) a bude to do nás hustit dál. A taky by se dalo čekat, že film za 200 mil. USD bude výraznější - aspoň po reklamní stránce. ()

Han22

Zemeckis vs. animák potřetí a znovu stejně. Opět úchvatná animace a slabý příběh. Navíc ta animace už rozhodně nestrká do kapsy ostatní a je místy samoúčelná a nudná - Zemeckis se jí doslova opájí, ale při desátém průletu Londýnem nebo několikaminutovém sledování smějícího se ducha Vánoc to začíná být nuda. Ještě horší je příběh. Psal jsem to u verze s Murraym, píšu to i tady - tenhle příběh je nesmyslný a je to kýč jak prase - starý životem omlácený a zničný lakomec se během jediné noci změní na největšího dobrodince na světě. Vím že to tak asi pan Dickens napsal a beru to, jenže režisér tomu vůbec nepomáhá - místo nějakého mírného odlehčení naopak tlačí na pilu jak to jen jde a ždímá jednu srdceryvnou scénu za druhou. Je to jak začarovaný kruh a mistr režisér by se měl vrátit k hraným filmům, které mu šly výborně. Vždyť i tak geniálně dojemný film jako byl Forrest Gump měl v sobě spoustu humoru, tak proč to nejde v jeho animácích? ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (viac)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)