Yes Man

• USA Yes Man (viac)

Carl Allen (Jim Carrey) prišiel na to ako sa zbaviť depresie a neperspektívnej práce. Doteraz sedel doma a na všetko odpovedal slovkom nie. Ale potom ako absolvoval seminár, ktorý viedol guru, sa Carl rozhodol, že slovko nie zo svojho slovníka vylúči. Bungee jumping? Áno. Naučiť sa kórejsky? Áno. Kúpiť si prvú letenku kdekoľvek? Áno... Carlovi sa otvárajú životné možnosti o to viac keď stretne slobodomyseľnú hudobníčku Allison (Zooey Deschanel). (TV Markíza)

BoPo

Áno, bolo to pohodové. Áno, príjemne to utieklo. Áno, čakal som viac a áno nebola to strata času. Raz za čas treba povedať ÁNO. ()

PROROK14

Veľmi rád docením film, ktorý vyniká nad ostatnými. Yes Man má dobrú myšlienku, skvelých hercov, peknú hudbu a všetko klape tak ako má. 85% ()

BigDeal

Celá tá yes filozofia podľa mňa nie je založená na nezodpovednom konaní, ale na žití života, ktorý takmer všetci žijeme len medzi štyrmi stenami a v tomto smere sa mi veľmi páčila. Navyše je to aj tak trochu návrat/pocta k starším a bláznivejším Carreyho filmom, ktoré mám tiež rád (Klamár, klamár, Ace Ventura). Jediná chyba (ale veľmi podstatná) je, že film beží presne podľa zaužívanej schémy, prináša poučenie, v poslednej tretine sa hlavní hrdinovia musia pohádať, aby sa na konci udobrili,... Lenže pre tieto veci sa vtipný kolotoč situácií v poslednej tretine zasekne a už tak zostane až do konca. Takže zatiaľ 3*, aj keď by som veľmi rád dal 4, ale niečo by bolo treba vylepšiť. Rozhodne sa ale nejedná o sklamanie ako niektorí píšu. ()

Baxt

První hodina mi spolehlivě zvedala kufr svým spolehlivým tvrzením, že nerozvážnost a bezohlednost vede k úspěchu, jež se posléze přenáší na naše blízké. Yes Man navíc předkládá "správnou" definici dospělého člověka pro 21. století a ani na okamžik nepřestane tvrdit, že vymetání barů, účastnění se okrajových kroužků a konzumní život (s náležitým product placementem) je nutně jediná cesta z krize. Ještěže se ke konci scénáristé dokázali podívat do zrcadla a zpochybní alespoň tu sektářskou samozřejmost. ()

Mononoke.

Zápletka filmu je neskutečně klišoidní, přesto jsem se nenudila. Spíš až na konci filmu jsem si uvědomila, jak slabé a strojově napsané to bylo. Jim Carrey má rozhodně na víc, než se ukazovat jako stárnoucí čtyřicátník v průměrných komediích. A samozřejmě, taky nechápu proč jeho šéfa nehrál Mike Meyers. ()

Johny_fork

Vynikající Carrey a neuvěřitelně roztomilá Zooey Deschanel, film nabitý pozitivní energií, skvěle sem se pobavil a zrelaxoval, takže říkám ano. ()

Chermy

Po Novém roce se k nám do kin dostaly dvě komedie. V jedné řádí Simon Pegg a v druhé Jim Carrey. První zmíněný hraje otravného a nesympatického skrčka a druhý hraje neskutečně sympatického hrdinu, přesně takového, kvůli kterým chodíme do kina. Yes man Vám bránici potrápí! ()

moviesfan

Po nějaké době opět velmi příjemná a také zábavná komedie. Jim Carrey už ničím nepřekvapí, ale i tak je stále vtipný. Příběh je dobrý, určitě zaujme a film jako takový nenudí. Myšlenka říkat pouze ,,Ano" stojí minimálně za zamyšlení. ()

Beznoh

No tenhle film je lehce zvláštní, podle mě hodně záleží, z jakého pohledu se na něj díváte. Pokud se na něj díváte jako na film, který nabádá ke konzumnímu stylu života, nebo čistě jako na komedii, jejíž humor vás moc nezaujal, pak určitě budete hodnotit nízko a hodnota filmu pro vás nebude vysoká. Mě to ale trošku přijde, že jsou na něm skvělá pozitiva, když se na film díváte z jiného pohledu a zkusíte se zamyslet nad tou hlavní myšlenkou. Jde přece o to říct si: "A dost", tenhle život mě takhle nebaví a je spousta jiných věcí co bych chtěl udělat, proč to nezkusit jinak. Proč nezkusit jít do všeho po hlavě a zároveň všechno riskovat. Proč nezkusit si prostě užívat života na plné obrátky a změnit ten stávající, který vás nenaplňuje zas tolik. Pokud se na to díváte z tohohle pohledu tak je to podle mě jedna z velmi dobrých komedií poslední doby. Já se spíše ztotožňuji z druhým pohledem na film, proto hodnotím 4-5 hvězd. ()

tomeš

Jim C. je čím dál průměrnější, pryč jsou doby, kdy nás jeho "maska" uhranovala nebo kdy oslňoval v neposkvrněné mysli. Yes Man má ale zábavný, i když jednoduchý příběh, při kterém čas, potřebujete-li ho nějak vyplnit a nemáte nic lepšího na práci, dobře uplyne. ()

Suzie05

ANO, chci se podívat na Yes Mana. ANO, chci ho ohodnotit. ANO, líbil se mi. NE, na pět hvězdiček nebyl... Ale Zooey Deschanel si mě tady rozhodně získala a dokonce i zazpívala... a hezky. Kdo z vás by si nechtěl zkusit na všechno říkat ANO. Jak jsme zde všichni viděli je to extrémně osvobozující. =) ()

Expendable

Ze začátku to bylo celkem vtipné a ž do té doby dokud se Carey nezapsal mezi Yes manaky, dál už jsem to nebyl nějak schopen sledovat, pak byla ještě akorát vtipná scéna s tím bezdomovcem, ketrý si půjčil jeho mobil a jak Careymu došel benzín a on se plahočil bůh ví kam pro benzín.Objektivní kvalita filmu 50% mě se film líbil na 35%. ()

corpsy

Jim Carrey začína byť tak trochu unavený. Ja viem, je to už takmer 50 ročný pán, ale o vek tu predsa nejde. Málo vtipné a málo zaujímavé. Potenciál tu bol, no nejako to krachlo. ()

Marek1991

Občas som sa riadne kosil, občas mi to pripomenulo mňa, občas som krútil hlavou a miestami som sa nudil. Ono je to v podstate čistý priemer. Pobavili ma najmä hefty v rôznych extrémnych situáciách, ktoré hlavný hrdina prežíval a áno treba začať žiť a neľutovať sa. Skrátka taká milá a pozitívna komédia a aby to malo hollywoodsky koniec, tak aj láska sa nám tam pripletie, aby to malo zmysel. Jim Carrey a jeho šialené komédie, to je skrátka v ňom. ()

liquido26

Velice příjemné překvapení. Film není tak šílený jako jiné Carreyho snímky, ale má něco do sebe a baví :-) My jsmeeeeeee Spartaaaaaaaa :-D ()

F.man

Carrey a jeho ksicht opět v akci. Obával jsem se nejhoršího, ale viděl jsem docela příjemnou komedii s několika parádnimi momenty a překvapivě solidním Jimem. Takový pěkný průměr. You ever had a Red Bull? Ive never had a Red Bull before, but I had a Red Bull last night - I really like Red Bull. ()

DDT

Průměrná komedie s nadprůměrně roztomilou Zooey Deschanel a skvěle vybranou hudbou (Raconteurs, Dinosaur J., They Might Be Giants atd., ale hlavně The Eeels !!!). ()

Marsik

** Suprová komedie, která mě baví pořád a pořád. Proč neříkat životu "ANO"? Ten film má v sobě skrytou i psychologickou sílu - jak člověk pohlíží na svět a jak moc bere věci vážně. Nemohu jinak..90% // Po x-tém shlédnutí měním své hodnocení na 100% ==> máme tu mojí novou FSZ :-) // (31.5.2013) - A opět Yes Man :) Tenhle film mě prostě vždycky maximálně pobaví a nabije pozitivní energií. Potvrzuji mou FSZ! 100% (with J.) // (26.4.2014) NOVA CINEMA - Heeeej, zdravím tě opět, Yes Mane. Opět jsi mě parádně pobavil a znovu utvrdil v tom, že jsi pro mě jedna z nejoblíbenějších USA komedií. Škoda, že Nova ustřihla závěrečnou scénu, která běží při titulcích (jízda na kolečkových bruslích). 100% // (15.2.2015) NOVA - Anooo, milionkrát. Jen škoda, že tento týden vypadl Yes Man z TOP oblíbených filmů. Držel se dlouho, doufám ale, že bude back :) 100% (with J.) ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)