Yes Man

• USA Yes Man (viac)

Carl Allen (Jim Carrey) prišiel na to ako sa zbaviť depresie a neperspektívnej práce. Doteraz sedel doma a na všetko odpovedal slovkom nie. Ale potom ako absolvoval seminár, ktorý viedol guru, sa Carl rozhodol, že slovko nie zo svojho slovníka vylúči. Bungee jumping? Áno. Naučiť sa kórejsky? Áno. Kúpiť si prvú letenku kdekoľvek? Áno... Carlovi sa otvárajú životné možnosti o to viac keď stretne slobodomyseľnú hudobníčku Allison (Zooey Deschanel). (TV Markíza)

Kryton

Tak předně nejedná se o nějaký meganávrat Jima. Nečekejte ujetinu ve stylu Blbý a Blbější nebo masky. Grimasy tam použije jen dvakrát. Za další nevadil mi ani , že Jim je už postaršího data. Osobně jsem nikde ony povádlé svaly neviděl? Dívali jsme se na stejný film? Celkově se kolem nové Jimovky dost namluví,nahazuje a kdo ví co ještě. Ona to je jen spíše průměrná komedie o normálným chlápkoví (šedá myška) , který najednou změní radikálně svůj život. Film do 40 minuty absolutně nudí a jestli čekáte "řachandu" od začátku pak se probudtě až za 40 minut , kdy se pak svezete s bezdomovcem na celkem slušné komedii. Nějaké ty blaznivě veci tam jsou jako Iránská žena nebo Harry Potter den. Jen si myslím ,že komedie se držela hodně přizemi. Na velký potenciál Jima a námětu. Ta romantika tam funguje jen díky sladké Zooey , kterou bych nejradši zbalil já sám :-). ANO , je to vcelku slušná komedie , kde je pár slušných scén (př. revanč sousedky za výpomoc). Jen se vždy něco nakousne a vše sune očekávaným směrem. Z celého filmu si tak pamatuji Jimův holý zadek. ()

zdepapepa

Tenhle film je celej o přístupu. Pokud na něj budete nahlížet jako na nějakou revoluci v žánru romantických komedií, budete nejspíš mírně zklamáni. Jako oddychový film je to ovšem výborné, je tam opravdu dost vtipných momentů a hlavně ústřední dvojice je jednoznačný tahoun. Yes crowd je tu vyobrazen decentně, možná až příliš přátelsky, ale nemůžeme v romantické komedii chtít satiru sektářství, naopak bych chtěl vyzdvihnout skvělou poslední scénu. A už zase tu Zooey smyslně zpívá. A pro ty, kdo viděli film Crank je také jedna pěkná scéna. ()

fcreading

"Slovo "ano" zmenilo môj život. Tu máš. Nie, vďaka, som v pohode. Som Yes Man. V pohode? Stým slovom si vytieram zadok. Bláznivá komédia v ktorej si zahral Jim Carrey ( Maska, Ace Ventura) nám znovu dokazuje, že v komédiach je proste geniálni. Tie jeho vtipy, gagy a hlášky sú nezabudnuteľné a dotoho nám vpadá Zooey Deschanel. Filmu nemám čo vytknúť, baví od začiatku až do konca 80 percent. ()

ladko

Vcelku neurážajúca komédia s pár veľmi vtipnými momentami - telefonát v dvd požičovni na začiatku, či Carlova hyperaktivita po nadmernom užívaní Red Bullov - a ako to už v amerických komédiach býva aj prestrelenými momentami - dôchodkyňa...Inak priemer po všetkých stránkach, súčasných 74 percent tu na čsfd sa mi zdá akosi veľa. ()

selfesteem

Žiju v krabici. Pořád lidem vykládám jak mám málo času, jak nestíhám, jak mi nic nevyjde, a odmítám zajímavé nabídky od svých přátel. Stydím se za to. Po tomhle filmu tím spíš. Protože jsem unavená a vyřízená jen z toho, že skoro nic nového nedělám, že říkám životu NE. Nechci už taková být, a nebudu už taková. Děkuju tomuhle filmu, že mi otevřel oči. ()

Krt.Ek

Filmu jsem sice dal ANO (divák musí využít každé filmové příležitosti, i když mu ji přináší Nova), ale podruhé řeknu NE, proto jenom tři hvězdičky. I když přiznávám, že jsem se docela slušně bavil. Jim Carrey je skvělý komik, pozná se to na tom, že svou komiku nemění (jeho komediální filmy jsou typově velmi podobné), ale mně to vůbec nevadí, stále se u ni hojně nasměji. 65% ()

Cimr

Vcelku příjemná komedie, kde je ale hned na začátku docela jasné, kudy se to celé bude ubírat - a pak se to tak vážně ubírá. Nápad říkat na všechno ANO je pro komedii dobrý, ale tvůrci nepřináší nic víc, než bych čekal. Několik vtipů je vážně skvělých a párkrát (hlavně když byl na začátku Carl ještě misantrop) jsem se musel smát nahlas, ale povinnost každé americké komedie - hlavní hrdina si uvědomí, že žil v klamu a jediné na čem záleží je láska - to hází trošku do kategorie ,,oddychová komedie pro celou rodinu na deštivé nedělní odpoledne". A to není zrovna žánr, jemuž bych fandil. ()

Adasin

Konečně jsem našla komedii s Carreym, u které jsem se opravdu bavila. Jeho projev je tu umírněný natolik, že ani nemá jak moc urazit a navíc do člověka vlije trochu optimismu. 7/10 ()

verbst

Malrkey má pravdu (nejspíš ho parafrázuji, ale co - tak to prostě je). Já těch pět hvězd dám taky! ANO ! ! ! Považujte mě za takového YES MANa. Jim je totiž zpět, a je tu i vyloženě vtipná komedie, kterých je dneska počertech málo. Žádné tělesné tekutiny, teen dementi a spol. A já tleskám. Ano, zase... ()

Wysch

Během filmu jsem přemýšlel, jaké hodnocení vlastně dát. Některé scény jsou povedené tak maximálně na tři (scéna... ehm, orálního uspokojení starou babičkou je trapná tak na půl hvězdičky) hvězdy, jiné zase rovnou na těch pět. Dohromady pak snímek nabízí klasický scénář komedie, v níž hlavní roli hraje Carreyho ksichtík a jeho skvělý hlasový projev, dohromady nic neobvyklého, ale všechno to do sebe celkem dobře pasuje a často, ač viděno tolikrát, baví. Takže, vesměs spokojenost tak na ty čtyři hvězdičky. :-) ()

Korbitch

Vůbec ne film pro stádo. To si myslí jen ti, jenž neoplývají příliš velkou fantazií schopností se pozastavit nad zdánlivě jednoduchým příběhem. Ano dá se říct, že je to klasická romantická komedie, ale je v tom víc. Kdo z vás se někdy nazastavil a neřek si......žiju vůbec?? ()

Rosana

Pěkná pohádka o tom, jak se ze zlobivého znuděného chlapce stal šikovný akční hrdina :-D Pěkně se na to kouká a i se zasmějete. ()

Z0oMb3E

Na začiatok by to jednoznačne chcelo vystrúhať nejaký pokus o fór, aby som si mohol vzápätí odpovedať: Áno... Dobre, nemusí to byť vtipné, len vymysli otázku týkajúcu sa filmu, aby si si mohol odpovedať. nemusí byť ani vtipná...Vymysli hocijakú otázku, aby si na ňu odpovedal: Áno... Povedz áno!...ÁNO. Tak Jim nám konečne dospel do štádia, keď nám dospel. Do štádia, keď nepotrebuje naťahovať silikónový fejs či nekontrolovane rozhadzovať rukami. Dospel do štádia, kedy si uvedomil svoje herecké zaradenie a nejaká 23-ka bola len omyl. Uvedomil si, že aj keby vzal rolu shakespearovského Othela diváci by očakávali nejaký ten bonusový fór. Yes man je výborná komédia decentného charakteru. Komédia, pri ktorej sa vám síce neroztrhá bránica, ale roztiahnuté kútiky či ukážky zubov nebudú zriedkavé počas celej projekcie. Veľkú zásluhu má na tom aj môj milovaný plyšový medvedík v podobe Zooey. Moja platonická láska k nej mi nedovolí nájsť čo i len minimálnu škvrnku. Ak sa vyskytne vo viac ako 10 záberoch, film odo mňa nemá šancu dostať 3a menej hviezd. ♥♥♥♥ ()

mysiak

Milé prekvapenie...Jim Carrey je už síce starší a stále síce opakuje tie isté gagy...ale prekvapujúco stále fungujú a to na 100%...Zooey Deschanel mu zdatne sekunduje, mimochodom som z nej paf :-)....trošku sa to zaseklo pri konci...ale aj tak je komédia nad moje očakávania... ()

Asgy

Jima Carreyho mám rád, a tady mě nezklamal. Výborný námět, ale v jeho zpracování bohužel moc nápaditosti nebylo -- prostě taková typická hollywoodská šablona. Ale jinak ideální oddechovka, která zvedne náladu. Je to tak na tři a půl hvězdy. ()

JJ.Gibson

Ze začátku lehce těžkopádnější, ale pak už Yes Man v podobě Jima Carreyho nabral vše, co potřeboval :) Dostatek humoru, dostatek akce, dostatek příběhu. Říkat na vše ano, je opravdu zábavné a někdy dosti bizardní, v případě že si objednáte perskou nevěstu :))) Také se mi líbila Zooey Deschanel, která přinesla do filmu svižný, milý náboj. Některé věci sice mohly býti lepší, ale některé mohly býti zase horší, což vychází přesně na pěkné 4* ()

GodComplex

Jsem velky fanousek Jima Carreyho, protoze ten chlapek proste je zabavny i sympaticky. Vetsina jeho filmu je super, nikdy se sice nejedna o zadne zavratne masterpieces, ale vzdycky to pobavi i potesi. Yes Man je v podstate ze stejne skatulky, ale bohuzel ta nekonfliktnost je silnejsi nez kdy predtim a duraz na intenzivni zabavu je naopak o dalsi level nize. Je to az prilis vynucene a stojici na primitivni zapletce, ktera se ale i tak dala vyuzit mnohem efektivneji. Zooey Deschanel bezne vubec nemusim, ale tady pusobila spravne roztomile a zive vystoupeni jeji electroclash skupiny bylo absolutne genialni - to je duvod proc tomu nedavam 2, ale 3 hvezdy. Jak uz to tak u podobnych filmu chodi, zabavnost prvni pule vystrida romance v pulce druhe, coz je sablona vyuzita tolikrat, ze uz to je vazne hodne trapne, navic narozdil od posledniho podobne ladeneho filmu Jima - Bruce Almighty je zde naprosto nulova porce "dojemnosti" a cela druha prisladla pulka pusobi uz neuveritelne nudne a natahovane. Jim by potreboval nejak nakopnout a chytit novy impulz, protoze timhle tempem to s nim do budoucna nevypada vubec ruzove. 5/10 ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)