Boat

USA, 2007, 8 min

Réžia:

Scenár:

David Lynch

Tajomný ženský hlas, opustená loď na palube ktorej sa neskôr objavuje odhodlaný David Lynch a rýchla jazda dňom i nocou nevedno kam. Čo, ako, prečo.. Na tieto otázky si už tradične diváci temných projektov Davida Lyncha musia dať odpoveď sami. Ani tentoraz to nebude nič jednoduché. (Tomco)

Fingon

Tak nevím... po celou dobu jsem měl pocit, že kdyby mělo Inland Empire větší tržby, asi bychom sledovali film s názvem Plane... Úplně blbé to nebylo, už kvůli tomu krásnému hlasu, který bych mohl poslouchat hodiny a hodiny. Co se samotného kraťasu týče, není to tak působivé a ani tak nechutné jako předchozí Lynchovy krátkometrážní počiny, to je pravda. Kdyby takhle začínal, ani pes po něm neštěkne. ()

Tomco

David, vyser sa už prosím ťa konečne na digitál, krátkometrážnu tvorbu a hlavne naordinuj drogu na ktorej si šlapal za starých čias a vyprodukuj niečo poriadne! Paškvil ako toto nakrúti aj Miro Noga. ()

Tommy987

Lynch sa evidentne (opäť?) rozhodol, že si z divákov urobí prdel, ale tentoraz mu to kruto nevyšlo. Znekľudňujúca "hudba" na pozadí a šepkajúci ženský voice-over (spúšťam hlasovanie: Patrí onen "hlas" lodi alebo kamere?) síce vytvárajú celkom mrazivú atmosféru, ale to nič nemení na tom, že tento kraťas je plytký, lacný a bezmyšlienkovitý. Davide, digitál si kľudne ponechaj, ale radšej sa vráť k svojim "vnútorným ríšam" alebo králikom a člny nechaj na pokoji... 3 / 10 ()

LaciLC odpad!

http://www.youtube.com/watch?v=tqlIrSSYqKo - Six Figures Getting Sick, The Alphabet, The Amputee, Dumbland, Darkened Room... a nakoniec aj Boat. Eh, teraz som si už istý, že cestu ku krátkometrážnej tvorbe Davida Lyncha som si hľadal úplne zbytočne. Akokoľvek sa snažím sústrediť sa a vnímať to, čo sa deje predo mnou na obrazovke... Opakujem, skutočne som nemal v úmysle len k*rviť hodnotenia Lynchových filmov odpad!mi, ale jednoducho, hodnotím podľa toho, ako to cítim, hoci je pravda, že pri Lynchovi väčšinou necítim nič, alebo len neviem identifikovať to, čo cítim a nikdy nebudem môcť byť v tomto smere objektívny. Mal som, čo robiť, aby som to dopozeral. Ak mám ale pravdu povedať, tie tunajšie hodnotenia mi vôbec nejdú do hlavy - mám silný pocit, že z mena David Lynch sa stala už akási "nálepka" a väčšina "hodnotiteľov" len ide s trendom. Zábery na prírodu, loď, sprevádzané tajuplným ženským voice-overom, potom sa objaví sám Lynch a zrazu je akosi koniec. Brrr, tento "film s nesmierne hlbokou myšlienkou" má asi taký zmysel ako môj komentár. Ďakujem.:) ()

jojinecko

Maximálne úchylné (aké prekvapenie, však?:) a čuduj sa svete, nápadité. Lynch by mal točiť filmy maximálne trvajúce 15 minút, potom je to už nestrávitelné!!! Zábery na loď a americkú vlajku v pozadí ženský hlas, ktorý kecá hovadiny...Kto chce nech si v tom hľadá zmysel (ja som v tom istú filozofiu našiel), ale myslím si že Lynch sa len zas raz potreboval "odbaviť" a mne sa toto podarené dielko páčilo. Apropo Nunka- u Lyncha sú otázky typu "o kom" a "o čom" neopodstatnené a odpoveď je vždy tá istá: "O VŠETKOM A NIČOM" :))) ()

ScarPoul

Atmosférická jednohubka, ktorá má nejaký zmysel len vďaka podmanivému ženskému hlasu v pozadí. Predostiera nám niečo čo je veľmi ťažko uchopiteľné, ako to u Lyncha býva zvykom a opäť ako v jeho predchádzajúcich filmoch tu hlavnú úlohu nehraje žena a jej hlas ani samotný Lynch ako kapitán lode, ale sen a jeho podstata. ()

ledzepfan

Paráda.. David se stále více a více zaměřuje na precizní vykreslování snových atmosfér a neuchopitelných magií okamžiku. Je to tam a má to hlavu a patu-jen málokdo ale bude asi ochotný se tomu otevřít. ()

Cimr

David Lynch si koupil člun, natočil o tom home video ve svém tajuplném stylu, umístil to na youtube a zdejší komentátoři se můžou podělat, kam to až mistr klesl! Neklesl nikam. Jen je potřeba rozlišovat velká mistrovská díla a menší dílka dělaná jako vedlejšáky, pro pobavení. Je to jako kdyby da Vinci nakreslil postavičku z jednoduchých čar nebo jako kdyby Dostojevskij napsal krátké vtipné čtyřverší. Je to prostě večerníček pro hloubavé, a tak je to třeba brát a neusuzovat z toho, kdo se zbláznil... Divák se zbláznil. Lynch zůstává normální. ()

havLord odpad!

Taky bych si mohl natočit, jak couvám autem z garáže, ale proč to hnedka vypouštět do světa?! ... amaterismus nejhrubšího zrna, nevim, jestli se mám smát, nebo plakat. ()

E.. odpad!

David Lynch moc chtěl..ale nevyšlo to..tak mi to připadá. Ženský hlas, co má navodit tajuplnou atmosféru vůbec nazapůsobil, popisoval věci úplně jasné až mě otravoval a lezl mi nervy, co všechno říká.. "I was moving." Připadalo to jako natočené na domácí video..jak si vyrazili na lodi.. Směšné, přeumělkované, mihlo se to účinkem...vlastně moment..jaký že to mělo mít účinek?? ()

PKD

Nejlepší jsou poslední 2minuty. Taky to mohl natočit celé v noci. Mělo by to víc Lynchosféry. 1.pol.se utápí v tak oslepujícím světle,že vám hrozí (což byl asi ale U Lynche,záměr),zánět spojivek.:) Jinak...ten vemlouvavý ženský hlas je velmi hypnotický. ()

pevico

Nicneříkající Lynchova onanie, která ani nevyděsí, ani neuspí..sice jsem ten "lynchofil", ale tohle ve mně nic nevyvolalo..Abecedu na vás!! :) ()

kaylin

Lynchova meditace o tom, jak jezdí na lodi. Co mu daří, to je přenést nějaké ty pocity, které člověk na lodi má. Kromě rychlosti, pohybu, tak také určitou závrať. Hlas v pozadí je pro jeho krátké hrané filmy posledních let celkem normální, nakonec ho použil i v případě "The Amputee". Někdy bych se ale opravdu docela rád dostal do Lynchovy hlavy, abych konečně zjistil, co některými svými kousky zamýšlel. ()

JohnMiller

Nejde o nič geniálneho ani nejak extra originálneho. S tejto krátkometrážnej snímky som mal pocit akoby sa David Lynch na dovolenke rozhodol, že si zo sebou zoberie na výlet loďou dievča ktoré je silne pod vplyvom nejakej omamnej látky.. A tak sa jej obyčajná cesta s Davidom Lynchom mení na silne emočnú púť ktorá trvá neskutočne dlho. Ale upozrňujem, teda nič extra to nie je. Škoda, možno by sa s takéhoto námetu dalo vybúchať viac ako iba šaškovanie s 8mm kamerou. ()

honajz2

Ale vždyť je to jasné. Už jenom to, že je to homevideo mi je tak nějak jasné, o co tam jde. O nic. Upřímně, Lynch si pronajal loďku a dostal nápad, že si to zdokumentuje v tom svém mysteriózním stylu, ale na nějaký děj kašle. A tak to celé vzniklo. A upřímně, já Lynche chápu. Já to mám totiž taky. Když jsem byl na adapťáku, psal jsem si takový deníček, kde jsem do reality míchal fiktivní mystiku, která ale nikam nevedla. Prostě mě to bavilo, udělat si z toho všeho tajemnou událost. A to samé udělal i Lynch. O nějaké atmosféře moc mluvit nemůžu, jelikož chybí, ale účel to splnilo. 3* ()

Joe321

Osm minut domácího videa, kde se přiškrceným hlasem a tajemnými kombinace slov popisuje výlet na lodi. Nemyslím si, že by Lynchovi začalo strašit, ale jeho audiovizuál je v tahu. Takovouhle věc dá dohromady každý a od Lynche je sprosté, že to propaguje svým jménem, ať už to má za sebou jakkoliv smysluplný výklad. ()

Rocky88 odpad!

Netušil jsem, že i krátkometráž může být nudná. Teď už to vím. . . Chápu, že Lynch je ojedinělý druh magora, co ale nechápu, že se najde někdo, koho může vyvést z míry rádobytajemné šeptání na pozadí trochu toho dunění. Ne, tohle na mě fakt neplatí. ()