Boat

USA, 2007, 8 min

Réžia:

Scenár:

David Lynch

Tajomný ženský hlas, opustená loď na palube ktorej sa neskôr objavuje odhodlaný David Lynch a rýchla jazda dňom i nocou nevedno kam. Čo, ako, prečo.. Na tieto otázky si už tradične diváci temných projektov Davida Lyncha musia dať odpoveď sami. Ani tentoraz to nebude nič jednoduché. (Tomco)

bartias

Totální podivnost, která vzešla z ještě podivnější mysli jednoho kultovního režiséra, byl David Lynch schopný natočit levou zadní. Hůře už se na ni dívá. Je to promyšlená poetika nebo pomatená onanie? Záleží čistě na vašem vkusu. ()

Cedr

Pouze pro skalní příznivce Davida Lynche, kteří neúnavně hledají smysl a symboliku ve všem co Lynch vypustí do světa. ()

Avathar

Tak toto bola dosť studená sprcha... Lynchove filmy aj krátke filmy mám naozaj rád, ale tak nejako neviem, čo si o tomto myslieť. David asi natočil nejaký svoj výlet na loďke, potom tam pridal nejaký "mystery" voice-over a hurá: máme tu krátky film! Nehľadiac na to, že to nemá ani temnú atmosféru ani poriadny nápad a nie je to ani dobre natočené. Toto by dokázal zosmoliť aj päťročný capart, čo prvýkrát dostal do rúk kameru. Prázdna bublina. ()

Nihlathak

Stromy. Světlé. Loď. Velmi světlé. Pohybovala jsem se... Ano ano, natočil by to každý, točení kamerou sem a tam a vodní hladina, kterak se mihá před očima při pohledu z člunu ani ne z jednoho metru známe téměř všichni. Přeci jen se najde tmavé místo, čas, kdy pro veškerou "světlost lidstva" ( x ) ...to dobré shnije a stane se temnějším. Co to melu? Nevím. Ani netuším, zda si vlastně myslím, že to nějak souvisí s Boat. Stejně jako Lynchovi občas jistě uniká ta vodní hladina pod jeho člunem, a on neví, kde na ty nápady přichází... ()

Micro41CZ

Ale jo, protože jsme taky s kamarády natočili krátkej film (kterej mě teda baví víc:), hvězdičku za formu dám. Samozřejmě že se toto dílo nedá brát nijak vážně, mistr se nudil a sestříhal si homevideo o své lodi. Díky tomu ženskýmu hlasu to vcelku pozornost udrželo, jinak bída... ()

Elementál

Pro mě je tenhle kraťas důkazem toho, že Lynch stále umí - atmosférou se blíží jeho prvotinám, ale zpracováním se liší. Boat je technicky na jiné úrovni (neříkám, jako většina hodnotících, že na úrovni horší, jen jiné) a "příběh" taktéž. Zatímco u The Amputee, Six Figures Getting SIck etc. šlo zejména o silný, nárazový zážitek, v Boat se atmosféra buduje od prosluněného záběru na zelené stromy, přes krásnou červenou loďku, zelenomodré moře až k depresivní černobílé noci. Zkrátka gradace hodná celovečerního filmu. A ještě krátké motto: "Více loděk, méně potemnělých místností!" ()

rowdys

Od Inland Empire s Lynchom nestačím držať krok a počnúc prechodom na PD150 mám radšej jeho obrazy než snímky. Neviem akým handycamom točil toto, ale bielu mu tam asi vyvažoval 1CCD... veľmi zlé, zámer-nezámer. Tento kraťas mohol kľudne ostať len ako audiostopa, pretože jeho jedinou prednosťou je krásny hlas Emily Stofle a jej 'intímna' lyrika. ()

horacko

David Lynch nie je normálny. David Lynch všetkým dokazuje, že ani normálnym byť nechce. Nechce točiť normálne veci a ani ich netočí. Je už len na divákovi samotnom, či sa mu jeho tvorba,réžia a všetko to nechápanie páči alebo nie. ()

klima777

Hvězdičkovat jsem se rozhodla jenom proto, že Lynch opět donutil diváky přemýšlet. Nad nesmrtelností brouka... Nuže tedy: Žena – Píseň – Růže – Kost (podvzor: Loď). Analyze this & Analyze that! Takže za bohorovný humor a neskutečnou schopnost manipulace 2,5*. Ovšem, taky to může být jinak...To by však nemělo smysl hodnotit... Potom budu raději snít u starších snímků tohoto Pána iluzí... Ale vyprudil nás pěkně, ne? ()

hot_spot

Ne, tohle už je příliš. Lynch se ve svém novém kraťasu proměnil z výjimečného stylisty a kreativce na pološíleného pošuka, co si nadšeně hraje s novou digitální kamerou. Přepálené záběry loďky (které bych bez zvuku tipoval spíš na momentky z dovolené na Korfu) ve spojení s tajemně blábolícím voice-overem ve mně nevzbudily absolutně žádný zájem, a to by dokázala i jakákoli scéna z Inland Empire. Při srovnání s Lynchovými ranými projekty mi přichází na mysl jen obligátní hláška o nebi a dudách... ()

pugs odpad!

Dámy a páni - NIE! Tu nie sú hlášky:-( David Lynch si kúpil loď. David Lynch si kúpil kameru. David Lynch si natáčal svoju loď so svojou kamerou. David Lynch naštartoval svoju loď. David Lynch odišiel. David Lynch chcel ísť čoraz rýchlejšie, pričom si natáčal vodu odrážajúcu sa od lodi. David Lynch šoféruje svoju loď neustále, dokonca aj uprostred temnej noci. Davidov Lynchov film skončí a všetci sme radi. Niektorí uživatelia dali tomu plný počet len preto, že vidia meno svojho obľúbeného režiséra. Iní zašli do extrémov a dielo sa im naozaj páčilo. Keď si to tak prezriem, tak ja som od Lyncha videl minimum filmov, ale jeho krátkometrážna tvorba ma akurát tak od jeho filmov odrádza. Tajuplný ženský hlas? Keby tam nebol ten hlas a video by stoplo v polovici, tak by to bolo po domácky urobené amatérske video, len preto, že sa chce ten dotyčný človek pochváliť - "Aha, mám novú loď". Lynch je magor, áno, poviem to na rovinu. Na tieto filmy sa nedá dívať a som rád, že nie som sám, kto si to myslí. 0/10 ()

BluT

No, z Lynchovy tvorby je to jedno z nejslabších děl. Ale ten hlas byl takovej příjemnej a milej, jen jsem přemejšlel, kdy mi zařve něco strašně nahlas do sluchátek, páč od Lynche se dá čekat cokoli. I když zrovna tady jsem se nedočkal skoro ničeho. Ach jo, kde je tvorba jako Six Figures Getting Sick. ()