Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

LadyPupu

Luxusní záležitost, která ani po letech neztratila nic ze své dokonalosti. Marie Sklodowská Kurí, Salvátor Dalí, a samozřejmě nezapomínám na Hynajze. Já je totiž všechny znám osobně!!! :-) ()

Lachtaan

Nejlepší herecké trio v dějinách českého filmu mi zpočátku nedávalo úplně najevo, za čím si ve svém příběhu půjde, ale po pomaloučkém rozjezdu si naprosto utvrdilo přívlastek, kterým jsem započal tento komentář. Ale co či spíše koho jsem hltal více než pány herce Sováka, Brodského a Libíčka, byly nepřekonatelné výkony bláznivé Ivy Janžurové, neuvěřitelně k nepoznání Jiřiny Bohdalové a vždy přesvědčivé Jiřiny Jiráskové. Mírně nespokojená hvězda dolů za zmatečný začátek. ()

Qitek

Herecký koncert naprosto všech zúčastněných, včetně vedlejších rolí ( Oldřich nový, Menšík ), i těch “nejvedlejších” ( krejčí Jiří Lír ), Uměli jsme to. Světově. ()

Sarpele

Pro mě je největším kladem postava "pana emeritního". Prvorepubliková elegance vrací úder lidovědemokratickému zřízení: ...Rok 48 udělal přítrž tomu mému snažení. No...byla to radost, ale kupodivu tanec se tehdy příliš nežádal. ()

Zdeňka

Ústřední šestice vytvořila nezapomenutelný zážitek pomocí pravého českého humoru. Setkání v restauraci se stalo jednou z nejlepších filmových scén všech dob, dominovala zde především Maria Curie-Skłodowska. ()

rudeboy

4,4 z 5 hviezdičiek. Skvelé herecké výkony a nie príliš moc originálny príbeh, ušitý do dobového kabátu, ktorý si jemne robí srandu aj z vtedajšej spoločnosti. Film sa síce pomaly rozbieha, ale záver filmu je naozaj podarený (predovšetkým skvelé dialógy pri pseudo-intelektuálnej večeri sú ozdobou tohoto filmu). ()

Teebo

Světáci mohou oslovit třemi věcmi - humorem, hudbou, obsazením. No je to samozřejmě subjektivní, ale ani jedno tu nijak zvlášť nežeru. Pravda je, že závěrečná večeře je vynikající a tolik českých hereckých "elit" pohramadě jen tak neuvidíte. Možná, kdyby Bohdalová nosila po celou dobu stopáže na hlavě ten krunýř, co má na konci, šel bych o stupínek výš. ()

Pavlínka9

3 vynikající herci, 3 ještě lepší herečky, co dodat :) Film si pohrává s hodně zajímavým a i v dnešní době aktuálním tématem, ať už se jedná o prostituci či krádeže s tím spojené. Zasazení do tehdejší Prahy a ukázání mentality určité vrstvy v podobě našich předních herců - skvělé :) ()

Cushing

Stojí za vidění, třeba i dvojí a víceré, ale nemůžu si pomoct, klasika to pro mě není. Možná to beru příliš vážně, ale hlodá ve mně obava, že právě v tomhle filmu se Češi poznávají a s ním se rovnají a identifikují (takový pozdní rakouskohabsburský odpad) podobně jako s přesným a mnohem lepším pozdějším dílkem Vrchní prchni. Tyhle filmy jsou pro ně omluva a alibi (schválně neříkám pro nás). Jsme burani, ale i my máme nárok. Jsme zloději, tak máme větší. ()

Jazzzz

Ač někdy nepohrdnu starou muzikou tak v tomto filmu se mi hudební čísla nelíbila a celkový dojem z filmu mi dost pokazili. Zbytek filmu je velice zábavnou českou komedií - mě osobně nejvíc pobavil Sovák z hereček Bohdalová s Jiráskovou. ()

noriaki

Světáci u mě zrají časem. Těsně po dosledování jsem měl pocit, že jsem viděl průměrnou komedii s několika povedenými vtípky a s trochou trefných poznámek. Ale stačilo pár dní, něco se mi rozleželo v hlavě a ejhle, ona je to výborná satira a těch povedených vtípků je nakonec pořádná nálož. Zpětně se chyby hledají jen těžko. Snad jen že je škoda, že ženská část ansáblu se té mužské nemůže rovnat ani z poloviny. Geniální čtveřice Sovák, Brodský, Libíček a Nový jsou každý sám o sobě za hvězdičku, námět za další dvě a scéna z policejní služebny taky alespoň za dvě. ()

lennyd

Tonda Skopec (Jiří Sovák), Gustav Prouza (Vlastimil Brodský) a Petrtýl (Jan Libíček), tři prostí fasádníci si po šichtě ve velké Praze vyrazí do nóbl podniku Diplomat Gril. Návštěva ale skončí naprostým fiaskem a požárem. Všichni se ale rozhodnou, že příště to už musí dopadnout lépe. Najmou si tedy učitele společenské výchovy, aby z nich vychoval ty správné gentlemany. Netuší ale, že si na ně brousí zuby šatnářka z Diplomat Grillu a její děvčata (Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková a Iva Janžurová)... Zprvu jsem z filmu nikterak nadšený nebyl - k postarším českým filmům navíc říznutým muzikálem důvěru moc nemám. Ale postupem času jsem si hlášky ústřední trojice začal užívat víc a víc, a nyní když o filmu zpětně přemýšlím, tak jsem se vlastně bavil dostatečně. Trochu mne ale zklamala zde několikrát vychvalovaná scéna diskuse tří slečen a tří pánů, z nichž každý zná jen to své téma, a ostatním netuší ani ň, tato scéna přece jen působí trochu prvoplánovitě a celý děj se na ní stavět nedá - nicméně to Z.Podskalský zavčasu utnul. I z důvodu vynikajícího hereckého obsazení dávám 4* - na plný počet to dle mého názoru nebylo.. ()

geklon

Geniální groteska. Těžko vyzdvihovat jednotlivosti. Každopádně Kristián je famózní Pán fatál, od kterého bych se společenským vědám učit nechal. Že jo Božka. ()

elanius

(74/2016) / Super pohodová vyslovene česká komédia. Situačný humor, hlášky, legendárni herci a k tomu pár muzikálnych čísel. A ako bonus veterán Oldřich Nový. Tutovka na rozveselenie. (8/10) ()

Saku

Tak na tomhle skvostu ceske kinematografie sem vyrostl, vikendova poobedova zalezitost s moji maminkou. Idealni pro ty, co nevedi, jak se chovat ve spolecnosti. ()

Aven

Jedna z nejlepších komedií ever. Trojice fasádníků se doplňuje takovým způsobem, že jejich dialogy ve mě vyvolávají salvy smíchu přesto, že jsem film viděl snad desetkrát. Škoda jen těch pitomých písniček. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)