Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Porcování miláška (2010) (S03E17)

Ani bitva na Pelennorských polích nebyla tak nesmiřitelná, jak tomu bylo v případě boje mezi inženýrem a třemi vědeckými pracovníky. Situace se vyhrotila ve chvíli, kdy došlo na podpásové údery. "Héééj! Čtyři minuty! Nový rekord!" ()

Alternativní sundavání kalhot (2010) (S03E18)

Osmnáctá epizoda postavila Sheldona před velké dilema: pokud přijme ocenění, musí vystoupit s projevem. Sheldon má naštěstí přátele, kteří mu podají pomocnou ruku nebo sklenici. "Kde je sedmdesát dětí, když je potřebujeme?" / "A teď něco pro astronomy v publiku, připravte se pohlédnout na odvrácenou stranu Měsíce." ()

Wheatonova repríza (2010) (S03E19)

Devatenáctá epizoda sice příliš zabředla do vztahových problémů, ale tvůrci je dokázali výborně zhodnotit na bowlingu i při debatě nad komiksy, takže jsem nakonec necítil potřebu snížit hodnocení. Navíc mě hodně pobavil úvod dílu, v němž proběhla geniálně trapná konverzace: "Miluji tě." "Děkuji." "Není zač." ()

Špagetový katalyzátor (2010) (S03E20)

Tak tohle jsem si užil. Sledovat Sheldona při jeho opatrném manévrování mezi expartnery bylo skvělé. Nejvíc mě ale dostala závěrečná pasáž s dělením péče v rozvrácené rodině. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděl, proč zrovna Goofy. "Sakra, zrušili mi Visu." "Jé, nová Master Card!" / "Možná bys měl ustoupit, sedím tu na třinácti koních!" ()

Plimptonovská stimulace (2010) (S03E21)

Jednadvacátá epizoda se okamžitě zařadila k mým nejoblíbenějším. Postava Dr. Elizabeth Plimpton pěkně nakopla děj, zněla hláška za hláškou, plnily se tajné sny a dokonce se jí podařilo vyděsit i Howarda Wolowitze, a to už je výkon. Výborně jsem se bavil a smál jsem se téměř nepřetržitě. "Přísahám Bohu, že jsem chytrý." / "S vámi věda skutečně ožívá." / "To je absurdní! Řekni jí to, Leonarde!" "Nooo..." ()

Upotřebení schodiště (2010) (S03E22)

Tvůrci opět skvěle zamakali a vytvořili téměř prequel k celému seriálu, a že se jim povedl. Musím ocenit účesy celé sestavy a také to, že je Sheldon za všech okolností jedinou konstantou. Nadchlo mě, že jsem mohl být u podepisování slavné "Dohody spolubydlících" i u poslední jízdy výtahu. Výborná epizoda. "Můžu dnes spát u tebe na gauči?" "No, můžeš to zkusit, ale lidi, co bydlí naproti, jsou hrozně hluční." / "Zrazen svým vlastním spam filtrem!" / "Hmmm, stále se necítím pohodlně. Ovšem! Je tady příliš mnoho lidí!" / "Nechtěj, abych otočil tuhle vlajku! Protože víš, že to udělám!" ()

Lunární excitace (2010) (S03E23)

Závěrečná epizoda druhé řady byla opět hlavně o vztazích, ale tentokrát jich tvůrci nevyužili k bezbřehé zábavě, spíš se lehce opakovali. Na druhou stranu je fakt, že mě bavil pokus o destrukci Měsíce a všechno kolem špinavé ponožky, jen jsem od posledního dílu série čekal větší odvaz. "Dobře, jedna otázka. Jak si můžeš být jistý, že nevybuchne?" "Laser?" "Měsíc." / "Budeme mít sex!" "Proč? Dobře!" / "Ta se nevrátí." ()

Season 4 (2010) (S04)

I čtvrtá sezóna se tvůrcům podařila, přestože se některé epizody věnovaly hlavně vztahovým problémům a opustily velmi dobře fungující koncept nerdů s jejich komiksy, uniformami a představami. I přes pět hvězdiček vnímám tuto řadu jako zatím nejslabší, ale i tak jsem se většinou skvěle bavil a našly se i díly, které se dokázaly vyšplhat v mém žebříčku na nejvyšší pozice. ()

Robotická manipulace (2010) (S04E01)

Po lehce nepřesvědčivé závěrečné epizodě předchozí série otevřel čtvrtou sezónu luxusní díl, který tvůrci napumpovali hláškami a nechali Howarda, aby si pohrával s nebezpečnou myšlenkou. Další skvělou pasáží bylo rande Sheldona a Amy s detailním rozborem Pennyina sexuálního života. "Robotická ruka se ti zasekla na čem?!" / "Tvoje kontrolka motoru svítí." / "Tvoje vlasy vypadají krásně." "Jsi homosexuál?" / "Penny, myslíš, že jsi coura?" / "Ještě není tak pozdě, pořád se můžeš jít podívat po čísle 32." ()

Obohacení košťálovou zeleninou (2010) (S04E02)

Tvůrci se v druhé epizodě vyhnuli vztahovým tématům, pokud nepočítám Pennyiny večeře "na sekeru", místo toho se plně soustředili na Sheldonovu snahu o nesmrtelnost a znovu mě velice pobavili, ať už šlo o příhodu s apendixem nebo o úvahu, co se dá pořídit za 1400 dolarů. "To, co tady dělám, je, že se snažím určit, kdy umřu." "Na tom výzkumu dělá hodně lidí." / "Málem jsem umřel!" "A já jsem v klidu a bezpečí v posteli. Kdo je teď blázen?" ()

Substituce domácím mazlíčkem (2010) (S04E03)

Děj třetí epizody se točí celý kolem Sheldonova vztahu s Amy, ale ani náhodou nesklouzl do nějaké otravné roviny. Tvůrcům se podařilo do rozhovorů dvojice Shamy dostat ještě více vědeckého žargonu, než jaké se vyskytuje v běžných dílech a stálo to za to. Příjezd Sheldonovy matky byl už jen třešničkou na dortu. "To se mi nelíbí. Už to nedělej." / "Vážně?! Tiše?!" / "Ale ne! John a Yoko." / "Když jsi do telefonu říkal, že se rozešel s dívkou, myslel jsi skutečnou dívku? Ne něco, co jste vytvořili v laboratoři?" / "Tvá matka si myslí, že kvůli mně možná ztrácíš rozum. Jako neurobioložka jsem byla zvědavá." ()

Kyber-sexuální deviace (2010) (S04E04)

Howard mě dostal fantastickou přípravou na čtyři minuty vášně, nejvíc mě však bavil tvrdý souboj Texas vs. Indie, oba zúčastnění použili těžké kalibry, ale u mě vyhrál Rajesh, jeho stůl velikosti menšího letiště neměl chybu. Navíc byl zmíněn i World of Warcraft, což je realita, v níž trávím stále více času. "Zmocni se mě, Howarde, mé lůno po tobě touží." / "Nemohla bys být někde jinde?" "Ne, abych slyšela vás dva." ()

Feromonový zápach zoufalství (2010) (S04E05)

Tvůrci znovu vypustili do světa jednu z čistě vztahových epizod a opět se jim povedla. Leonarda okolnosti donutí k zoufalému kroku a já jsem se výborně bavil, stejně tak mě bavil i Sheldonův obří problém, který vznikl z pouhého nepochopení. Řešení každopádně nemělo chybu. "Dvě slova- hluchá holka." / "Proč se s ní nerozejdeš?" "To nemůžu, pak bych byl sám, stejně jako ty." ()

Alibi z Irské hospody (2010) (S04E06)

Šestá epizoda vynesla na světlo Leonardovo malé tajemství a k mému překvapení se tentokrát neprořekl Sheldon. Malá hra na pravdu, která následovala, neměla chybu, pro každého se našlo nějaké to nemilé překvapení. "Styď se, Leonarde, styď se! A když pomyslím, že jsem na tebe chtěl vyplýtvat poslední dobrý krém na hemoroidy..." / "Ty jsi mi dával moly do jídla?!" "Pro vědu." ()

Nedostatečnost omluvy (2010) (S04E07)

Žádný nerd, který se přátelí s partičkou nerdů, se nemůže divit, jak dopadne jeho bezpečnostní prověrka. Už zase jsem se dobře bavil, i když je mi jasné, že jsem trapně předvídatelný, ale co nadělám. "Moment, já nechci mluvit s FBI!" "Proč ne?" "Jsem hnědý a legračně mluvím." ()

Jednadvacetisekundové vzrušení (2010) (S04E08)

Osmá epizoda se tvůrcům velice povedla, Sheldon vybrousil své připomínky k dokonalosti, Howard jako správný konstruktér nemusel odbíhat na záchod a celá akce kolem promítání byla skvělá. Pozadu nezůstala ani dámská jízda, která byla díky Amy opravdovým zážitkem. "Jsi si jistá, že s námi nechceš jít na ty Dobyvatele?" "Ne, v tom filmu se rozkládají obličeje. Příliš mi to připomíná, jak jsem upustila ampulku s masožravými bakteriemi do laboratoře s makaky." ()

Komplikovanost vztahů (2010) (S04E09)

Přestože se tvůrci věnovali převážně vztahům, našli si čas i na Rajeshovu práci, což nás překvapivě vrátilo malým obloučkem zpět ke vztahům. Epizoda byla sice o něco málo slabší, než na jaké jsem zvyklý, ale Sheldonovy reakce na neustálý vývoj a obsazení Keitha Carradinea udržely plný počet hvězdiček. "To bylo divné." / "Asi se musíš divit, co to všechno mělo znamenat?" "Co, ten polibek a tak? Ne, ženy mi tohle dělají pořád." ()

Hypotéza o cizím parazitovi (2010) (S04E10)

Děj desáté epizody se z větší části točí kolem Amy Farrah Fowler a mě bavilo sledovat vědecký rozbor jejích pocitů, protože ona i Sheldon jsou sice skvělí ve svých oborech, ale běžný život jim klade do cesty větší množství nástrah, než komukoli jinému. "Vždycky, když povečeřím s jeho matkou, dostanu druhý den šperk." / "Hůů." / "Kde jsi najednou sebral odvahu?" "To je jednoduché, ten pavouk ti leze po ruce." ()

Rekombinace Ligy spravedlnosti (2010) (S04E11)

Nebylo možné neudělit jedenácté epizodě plný počet hvězdiček, protože Zack nemůže zklamat a Silvestr s Ligou spravedlnosti byl prostě velkolepý. Jasně se zde ukázalo, že mezi nejlepší díly patří ty, které se více věnují nerdům, zatímco "vztahové" epizody za nimi přece jen zaostávají. "Co jsem, sakra, udělal já?" "Smál ses." / "Nemůžete mě přece nahradit Zackem." "Proč ne? Penny to udělala." / "Nemluvím s tebou." "Tak s kým to teda mluvíš?!" ()

Využití kalhot do autobusu (2011) (S04E12)

Leonard při realizaci svého nápadu narazí pouze na jedinou překážku- Sheldona. Pokud by byl Leonardův projekt Titanikem, fungoval by Sheldon jako hlukem lodních šroubů naváděný ledovec. Tvůrcům se i tentokrát podařilo využít osvědčené postupy a dvanáctá epizoda tak nemohla zklamat. "Máš padáka." "Opravdu? Proč?" ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů