Hotel Chevalier

• Francúzsko Hôtel Chevalier
Krátkometrážny / Dráma / Romantický
USA / Francúzsko, 2007, 13 min

Do hotelu za mužem přichází jeho přítelkyně, od které utekl. Setkávají se oba v okamžiku, kdy již začínají oba toužit po tom druhém. Barevně naladěná romantická komedie představuje první část filmu Darjeeling Limited. (Schobul)

ScarPoul

Prvá čast filmu Darjeeling limited sa odohráva v hotelu chevalier a rozpráva príbeh muža, ktorého navštívi jeho priateľka - sú tu načrtnuté nejaké tie veci a pomáha nám to pomaly preniknúť do sveta hlavných hrdinov - dialógy sú prešpikované neskutočne dobrými frázami a dýcha stoho umeleckosť a reálnosť - okrem toho wes anderson je jediný režisér ktorého poznám ktorý svojim divným filmom dáva punc reálnosti. Herci bezchybný. ()

murakamigirl

Nooooo..... Tak som práve učinila pre seba mimoriadne významný objav- ktorého som aktérom i predmetom- zistila som, že Natalie nemám čo závidieť. Bohužiaľ táto moja spokojnosť nespadá do hodnotenia..... :´) Vizuálne prekrásne odetý filmík s chutnou hudbou, čo mu zabezpečuje atmošku. (Zase je to na žene.:)) Pretože si nemyslím, že je niečo viac ako tá pieseň, Natalie a fajnové dialógy, čo robí atmosféru. (Zase to nie je ani tak málo::)) Schwartzman- Portman u mňa nefungujú, zlá voľba, vzrušenie, to síce cítiť- ono to sa vám preboha hádam ani nezdá ťažké, veď herec v takejto scéne s takouto herečkou nemusí hrať ani malíčkom, alebo sa pletiem???- necítim však vzrušenie v izbe 403 Hotela Chevalier, ale vzrušeného Schwartzmana. A holt, podobné pocity ja zrovna nevyhľadávam.:) Vôbec to nie je bezobsažné. Len sa mi to nezdá "živé" (alebo možno práve živé až príliš, Jasone?) a je mi to celé jedno..... ()

F.man

Takhle to dopadá když si Wes natočí něco pro radost. Tímhle magickým kraťasem, který dle mého názoru s Darjeelingem nemá pranic společného (jasně postava, kterou nám představuje, ale jinak není proč - i když bez něho je asi nepochopitelný), Mě vážně dostal. A není to jen nahou Natálka, ale i v takové kraťasu je napěchovaná celková atmosféra, která mě zaujala už na Darjeelingu. Možná je tady ještě vyšponovaná do vyžších úrovní. Tleskám. "Chceš vidět můj výhled na Paříž?" ()

ledzepfan

Nemůžu si pomoct ale prolog k the Darjeeling Limited nemůže být brán jinak než jako třešinka na dortu(čti: natalin zadeček prvoplánově zasazený do andersonova světa)... :) no ale proč né(?) ()

kobejn

Banální historka, přesto velice působivě natočená. Podle mě by měl Anderson točit pouze "kraťasy", protože pouze na krátké ploše se dokáže cele vyjádřit a nenudit. Jeho dlouhometrážní filmy jsou nevyrovnané. Anderson má "krátký" talent. Malé mistrovské dílo. PS: co se týče oné odhalenosti NP, je naprosto nevkusné a malicherné to jen zmiňovat, natož to pokládat za "to hlavní". ()

Kaluž

Vy jste se na to vážně koukali jen aby jste viděli nahou Portmanovou? Hodnotí tady vůbec někdo ten snímeček? Beru to s Darjeelingem jako jeden celek. ()

whitas

Obsazením hvězdné herečky do svého kraťasu Anderson přilákal jistě širší publikum, než by mu jinak věnovalo pozornost. Na druhou stranu přilákal i velký počet lidí, kteří jeho tvorbu nebudou schopni pochopit. Natalie Portman nezastínila ostatní prvky filmu, ale čisté vědomí drtivé většiny diváků, které se během několika málo vteřin teleportovalo z mozkové části do kalhot. ()

Eržik

Hmm.... takhle nějak si představuji tu zrádnou, neovladatelnou bezmocnost nad tím když po někom toužím a zároveň se toho pocitu děsím a hlavně nejsem schopen jednat podle toho co mi říká ten poslední zbytek rozumu, ta posedlost při které se vznáším a jsem drcen dopadem současně. Láska, ta proradná lichvářka s úrokem tak vysokým, že od začátku je jasné, že mě zruinuje, ale já si stejně půjčím, bez soudnosti se upíšu a pak v slzách, po každé s bolestnou vzpomínkou, zpětně splácím a když je dluh srovnán, začnu se ohlížet po jiné zničující investici. Ne, nevěřím v návratnost, nevěřím v trvalý zisk a doufám, že přestanu i prahnout po té chvilkové užitkovosti.... ()

Aljak

Taká krátka "predohra" k filmu The Darjeeling Limited, aj keď napokon až tak veľmi to spolu nesúviselo (naozaj len okrajovo asi v 2-3 scénach spomenuté). Nuž, ale v nádeji, že by sa tam dialo niečo podstatné, čo by dávalo zmysel tomu pokračovaniu, som to pre istotu pozrel. No ako popravde (čo isto potvrdia aj viacerí), keby sa tam nevyzliekala Natalie Portman, tak by to nemalo ani len tých 66%. ()

4daPeace

Verdikt: První část The Darjeeling Limited? Začlo to, ehm, zajímavě, těším se na pokračování. PeS: Odkaz na tu hudbu jsem dal do diskuze. ()

lakikaki

Sympatický snímoček, ktorý fanúšikov tvorby Wesa Andersona dozaista poteší sám o sebe a nefanúšikov tvorby Wesa Andersona poteší aspoň... ...veď vy viete čo - každý vie. Ako samostatný krátky film je Hotel Chevalier hodný trochu silnejších troch hviezdičiek, ale ako doplnok, či prequel k The Darjeeling Limited si s prehľadom zaslúži štyri. ()

c.tucker

V celku slabší kraťas s dílny Wese Andersona, ale i tak potěší přítomností Natalie Portman. Děj není taky nijak nezajímavý, díky tomu, že předchází The Darjeeling Limited. ()