Mladučká Sophie (Amanda Seyfried) žije so svojou bláznivou matkou Donnou (Meryl Streep) na idylickom gréckom ostrovčeku, kde vedú zľahka upadajúci rodinný hotelík. Sophie sa bude čoskoro vydávať. Pokiaľ si Donna robí v tejto súvislosti iba praktické starosti, Sophie rieši jediný problém - kto ju odvedie k oltáru. Nájdený matkin denník totiž odhalil, že sa Donna v kritickej dobe blízkej Sophiinmu počatiu spustila hneď s tromi mladíkmi. Podnikavé dievča, ktoré zdedilo matkinu excentrickosť, nelení a všetkých troch pozve na svadbu. A oni - rozšafný obchodník Sam (Pierce Brosnan), upätý bankár Harry (Colin Firth) a svojrázny dobrodruh Bill (Stellan Skarsgård) - prídu. Do obradu zostáva dvadsaťštyri hodín. Počas nich bude nevesta musieť nájsť toho pravého. A pretože Donna nemala o príchode týchto troch pripomienok hriechov mladosti ani poňatia, bude veselo i bez svadby. A navyše, všetci tancujú a spievajú chytľavé piesne legendárnej skupiny ABBA! (TV Markíza)

Lilith03

Každičký herec z tohoto filmu je jeden z mých nejoblíbenějších, nejraději mám Amandu, ale každý je pro mě osobně na jedněch z nejvyšších příčkách mých oblíbenců i po stránce jejich kvalit. Proto se i tenhle film řadí mezi mé oblíbence a to i z důvody hezkých vzpomínek, které s ním mám spjaty. A co se týče hudby tak mezi maximálně top 5 patří ABBA... Má vůbec smysl psát co to znamená? Miluji tenhle film! A abych ho zhodnotila i po stránce kvality, tak ano, je to velmi kvalitní film. Nádherné prostředí je úžasně zachyceno, scénář se mohl snažit asi více, to uznávám, ale pak tu máme úžasné písně, které jsou prostě úchvatné. ()

klara.leb

Šest výjimečných herců a hereček spolu s dalšími na vzestupu se společně vypravilo do Řecka, kde je filmaři celé dny ožírali, aby tam natočili tuhle perfektní guilty pleasure, kde se co deset minut objeví písnička od ABBA. Nikdy tohle pro mě nebude odpad, je mi úplně jedno že recenze jsou bídné, nejsou to profi, nebo dokonce nejlepší zpěváci, ani že to není na Oskara. Je to prostě skvělý. ()

St0ne

Kýč jak bič s plytkým dějem (ale co, je to holt muzikál) postaveným na nejznámějších písničkách ABBY a jedné řecké svatbě. Ale s natolik příjemnou atmosférou, že níž v hodnocení jít jednoduše nemůžu, i když se tomu sama divím. Meryl Streep byla naprosto dokonalá, blížící šedesátku by jí nikdo nehádal. Nebýt hysterických ženských vítacích scének a Brosnana, který je sice mimořádně charismatický a sexy, ale zpívat by mu měli zakázat, možná bych šla dala i víc. A znovu dodávám, sama se tomu divím:-) Příjemně strávené dvě hodinky a za to příjemných 87 %. ()

HjK

Oddychovka, u které nemůžete přemýšlet. Vcelku je to kýčovitá blbost, ale vzhledem k mé slabosti pro ABBU prostě nemůžu jinak. ()

Elissabet

Moc pěkná letní oddechovka na motiv muzikálu. Musím přiznat, že mě tento film mile překvapil. Skvělé herecké obsazení a překvapivé hlasové kvality. Meryl Streep má opravdu úžasný hlas, Amanda Seyfried to samé a obsadit ji do hlavní role byl podle mého dobrý krok. Jediný člověk co se na zpěv opravdu nehodil byl Pierce Brosnan, když zpíval neubránila jsem se smíchu. Styl ABBA přímo nevyznávám a jejich písničky jsem měla ráda jako malá v podání A-Teens, ale i tak se to dalo poslouchat. Vím že tyhle typy filmů nejsou u lidí jako jsou kritici moc oblíbené, ale mě se to vážně líbilo. ()

Mr.C

Kýčovitá záležitost nemající s uměním moc společného - ovšem mající větší návštěvnost než Temný Rytíř - aneb vítejte v ČR :( ()

Le6n

Siel som do kina s manzelkou a partiou s tym, ze sa najskor budem nudit a po desiatich minutach zaspim... O to vacsie bolo moje prekvapenie, pretoze som sa kralovsky bavil na jednoduchych vtipkoch a skecoch a dokonca som si potajomky podupkaval nohou a pospevoval pesnicky ABBY na ktorych som nikdy nijak zvlast neulietaval. A tieto 'nove' aranzovane verzie skladieb sa mi pacili a dokonca aj SOS s Brosnanom. Proste pohodovy fajny letny folmik brany s dostatocnym nadhladom (babky hrajuce sa na pyrky, radoby-chlapacki tatikovia, ci homosexualne prekvapko nakoniec...). 75% ()

QuarkCZ

Film jako takový předčil veškerá má očekávání. Písničky od ABBY v kombinaci se skvělým provedením jsou zážitkem, na který se rozhodně vyplatí zajít do kina. Jedinou výtku bych měl na paní Helenu Čížkovou, která je podepsaná pod českými titulky - její překlad mnohdy mění význam a neodpovídá tomu, co zpívají. Překlady převážně zpívaných částí jsou naprosto mimo :( ()

shinlove

Letní komedie = 5*, písně ABBY = 5*, herecké výkony = 5*, předvedený zpěv = 4*, celkově pohodová atmosféra = 5*, proto za film jednoznačně musím dát 5* ()

vernerka

3* jsou ode mě vylepšené skóre, ale i přes to film nebyl tak špatný jak jsem čekala. Trochu odsuzuji "zneužití" geniálních písní Abby, takže jsem čekala blost vykonstruovanou přesně tak, aby do ní text alespoň trochu zapadal. A přesně toho jsem se dočkala :D 110 minut tančících a zpívajících "babiček", které mají za sebou neméně nadšeně pějící a hopsající komparz a to vše na chytlavé a dávno známé melodie. Ano, Mamma Mia mi vůbec nic nedala, ale přesto jsem se pohupovala do rytmu a smála se. 2* za samotný film, třetí * za scénu s "omlaďováním" trojice hlavních mužských hrdinů. Dlouho nezapomenu na Pierce Brosnana s máničkou a knírem :D ()

bystroocko

Nadchlo mně to. Nemusím ABBU, líbající se starší páry mně děsí (Yes, Pierce, I´m talking to you!), ale nadchlo mně to. Naprosto úžasný letní kýč, kdy si divák chtě nechtě podupává do rytmu a fandí vlastně všem zúčastněným. Kdo píše o gerontofilii a kdesi cosi, měl příležitost na ten film nejít. Já šla, šla jsem čistě náhodou, a bezvadně jsem se bavila, krom scének, kde Pierce nutili zpívat zjevně pod hrozbou něčeho strašlivého. Letní, ulítlé a bezva. ()

mikul

90%- kdyby v tom kině byl ještě taneční parket, neváhal bych- tancovat a dát 100%:-)Jednoduše mě to nadchlo, bavil sem se od začátku do konce, film je natáčený na krásném místě, písničky jsem si zpíval jěstě dlouho potom. ()

Katelost7

Skvělý film, který člověka vrátí do letní pohodičky. Ačkoliv jsem si myslela, že ABBU nezkousnu, dostal mě pěvecký výkon Meryl Streep i ostatních herců. Bylo vidět, že Pierce Brosnan se zpěvem hodně bojuje, ale i v jeho výkon byl velmi dobrý. I když byl film až dost kýčovitý, vyvolal ve mně pohodu. Těch 110 minut s Meryl Streep, Colinem Firthem, Piercem Brosnanem a Amansou Seyfried stálo rozhodně zato!!! ()

parallelka

Film praštěný od začátku až do konce, ale s tak úžasnou atmosférou, že klidně opomenete ty kiksy, co tam jsou..Po celý film jsem si udržovala připitomělý úsměv a skvěle si to užívala. Do toho navíc ještě ABBA, spousta barev a bezstarostná představa léta..pozitivně mě to naladilo a strhlo svou ujančeností, takže nevím, proč ty čtyři hvězdičky nedát..:) ()

Ja.cek

Dokážu si představit, že tenhle film rozdělí diváky do minimálně dvou táborů. Jeden bude nadšen, druhý otráven. Je to totiž svým způsobem kýč. Barevný, veselý, přehrávaný, prokládaný písněmi starými zhruba třicet let. Jenomže Mamma Mia! se ani nesnaží předstírat, že je něco víc. Je otázkou, jestli divák na tuhle hru přistoupí – a v tom případě skončí v prvním táboře, nebo pro něj bude všudypřítomný optimismus představovat spíš dávku strychninu. Myslím, že „hra“ je skutečně to správné slovo. Měl jsem pocit, že herci nehrají, ale že SI hrají. A navíc si to náramně užívají. Meryl Streep je (jako vždy) skvostná a působí o dvacet let mladší. Julie Walters sice chvílemi přehrává a pitvoří se na hranici únosnosti, ale ještě stále je to spíš zábavné než trapné. Pánské trio, to jsou prostě lehce uvěřitelní sympaťáci, i když každý trochu jinak. Ve zpěvu sice za dámskými kolegyněmi zaostávají, ale přirozený projev tu má větší efekt než vypilovaná intonace. Ani choreografie není perfektně sladěná, ale opět to v tomto případě nepovažuji za negativum. A závěrečný přídavek? Ten je naprosto odzbrojující. Určitě by se daly na Mamma Mia! najít nějaké mouchy. Jenomže já jsem z kina odcházel nabit energií na týden dopředu, s připitomělým úsměvem a prosbou na rtech směřující do promítací kabiny: „Hoďte mi to tam ještě jednou, šéfe!“ To se mi zase tak často nestává. Takže pět hvězdiček a netrpělivé očekávání tohoto kousku na laserové placce. ()

Warapeidza

Je to kýč, ale krásnej :). Pokud vám vysloveně nevadí písničky od ABBY a chcete jít po dlouhé době do kina, u čeho rozhodně nebudete muset přemýšlet, neváhejte... Známí herci na obou stranách barikády, podmanivá letní atmosféra řeckých pláží, rozjuchaná nálada, toho všeho se v tomto filmu dočkáte vrchovatě. Písničky ABBY jsou i po letech hrozně chytlavé, takže pokud máte tuhle kapelku rádi, určitě si k mému hodnocení přičtěte libovolně velké množství hvězdiček. Pokud máte větší očekávání či snad chodíte do kina s tím, že se chcete nad něčím zamýšlet a o nečem dumat, nechoďte na Mamma Mia, budete zbytečně zklamáni. Já se bavil dobře, a o to v tomhle případě asi šlo... ()

fErnesto

Pro mě velké překvapení. Děj je nemastný neslaný, ale díky přezpívaným písničkám od Abby a charizmatické Meryl Streep je svižný a všechno to tak nějak funguje. Z kina jsem odcházel velice pozitivně naladěn a ještě dlouho si pobrukoval a představoval to azurové moře. I přesto, že bych těžko hledal chyby, existuje spousta lepších filmů. Tak strhnu hvězdičku alespoň za baribala na hrudi Pierce Brosnana. ()

kokesh

Přečkejte prvních dvacet minut pištících ženštin všech věků a budete se bavit! Chytlavé písně ABBY, sem tam nějaký ten vtípek, to je správná zábava na léto a nejn na ně! ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Ať už to měla být výhružka, zbožné přání, nebo prostě jen oznámení, producentka původního muzikálu i obou filmových adaptací Mamma Mia! Judy Craymer se nechala slyšet, že třetí díl je na cestě. Plány… (viac)

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (viac)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)