Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Yardak

Výborná mafiánka (patří k mým nejoblíbenějším). Konečně Oscar pro Seana Conneryho! Nezapomenutelná scéna na nádražních schodech (hádejte z jakého filmu je to inspirace?). Výborná režie, kvalitní příběh a skvělí herci! Tvrdý souboj Eliota Nesse proti Al Caponemu. Jasných 5 hvězd! Film roku 1987. ()

jojinecko

Untouchables mi príde ako taká mafiánska rozprávka (podľa skutočnej udalosti) o boji dobra so zlom, kde dobro samozrejme víťazí:) Občasné strihové nedostatky (scéna na moste) a trhliny v scenári zakamufluje brilantná réžia De Palmu. Hudba Morriconeho poteší, hoci pár krát mi hudba a vizuál k sebe nesedeli (napr. Malonova vražda). Herecké výkony presvedčivé a dá sa povedať že bezchybné. Celkovo patrí Untouchables určite k tým lepším a vydareným "mafiánskym filmom"... ()

MontyBrogan

Niekde medzi gangsterkou a westernom je Morriconeho hudba pustená do dokonalej rozprávky o cti, ktorá valcuje mafiánov a zanecháva krvavé stopy. "Some part of the world still cares, what colour the kitchen is." ()

anais

Skvěle obsazený film. Nejlepší je buclatý Robert de Niro v roli cholerického Al Caponeho. Jelikož se Brian de Palma vyznačuje touhou navazovat na Hitchcocka, i tady najdeme určité reminiscence na jeho filmy. Počínaje tajemnou kamerou, několika docela dlouhými záběry, ale i dítětem nesoucím na začátku bombu (následně vybuchnuvší). Ve filmu je jedna úchvatná přestřelka na nádražních shodech, kde máte strach nejen o hrdiny, ale i o kočárek ujíždějící ze schodů (viz Křižník Potěmkin - narážek je tu jistě mnohem víc). Jedná se o klasickou gangsterku, na níž člověka nic moc nepřekvapí, ale díky hereckým výkonům a nádechu starých filmů (ne jen citované scény, ale celá atmosféra jako by odpovídala o 50 let staršímu filmu) se jedná o sympatické nahlédnutí do dob dávno minulých. ()

Ivoshek

Určitě dobrá gangsterka, která ale v mých očích nedokázala dosáhnout na Goodfellas, kteří jsou mnohem reálnější a mají lepší hudební podkres (sorry, Ennio, je to tak). Scénárista dost postav a situací popsal až příliš černobíle a pro mně obtížně uvěřitelně (scéna u soudu, seznámení s Costnera s Connerym, účetní v boji na kanadské hranici a pár dalších). Po těch několika výčitkách ale k hlavním kladům filmu - skvělé herecké výkony všech (!) zúčastněných, výborný drive a práce s kamerou, hlavně když zabírá tohle město plné mrakodrapů zdola, je to mazec. Celkově povedená, ne však dokonalá, gangsterka ze 30. let. ()

Roman.Ticka

Palma je iluzionista, perfekcionista a mistr kontrastů, takhle má vypadat velkofilm. Špičková kamera, trefná hudba, super dobové kulisy, šik obleky, dobré hlášky, není co vytknout. Hezouni Kostner a Garcia dráždili, Connery a Niro to jistili, Smith a Drago doplňovali. Vycizelovaná scéna na nádražních schodech až tajila dech. Ani po 20 letech tento šperk neztrácí nic na svém kouzlu, naopak zhodnocuje se jako lukrativní nemovitost. Pro milovníky mafiánek povinnost, pro váhavce nejlepší start navždy jim propadnout . "Co budete dělat, až skončí prohibice?" "Dám si skleničku." ()

honajz

Moc mě to nebralo. Ke konci mi to připadalo trochu jako pohádka. Celé to bylo takové uměle vykalkulované, už od té holčičky na začátku, přes jeho děti s vizáží andílků, až po to rozkošné děcko v kočárku na schodech. Přišlo mi to i logicky poněkud ujeté - nějaký pochůzkář, a zjistí informace, které nesežene ani státní ouřada? Historicky to často rovněž nesedí - že Nitti rozsudek přežil o několik let, vím i já, nedouk. Vynikající je výprava, hvězdu nahoru dávám i za Seana Conneryho, který zde všechny kolem sebe herecky převálcoval, ano, i hudba je fajn. Ale nezlobte se na mne - charaktery postav jsou ploché, a ty pandány a pocty třeba Ejzenštejnovi a scénou na schodech si skutečně okatě říkaly o parodii (jíž se jí brzy dostalo). Fakt jsem čekal víc, a ne jen po povrchu plavající a dramaticky rozplizlou desku, ()

jonyyy

Pro mě hudebně nejméně výrazný Morriconeho film, ale to neznamená, že se mi hudební stránka nelíbila, dále výborné téma, herci, !obleky! zpracování, scénka s kočárkem - nezapomenutelná. 80% ()

Necrotongue

Znovu jsem se po čase vrátil k Nedotknutelným a překvapilo mě, že jsem byl tak zklamaný. Nemám rád Kevina Costnera, líbil se mi snad jen ve filmu Mr. Brooks, ale tady mi herecký projev všech protagonistů jevil jako příliš teatrální. Světlou výjímku představuje Robert De Niro, jehož Al Capone byl výborný. Absolutně mě dorazila scéna, která ukazuje, že člověk dokáže po nějakou dobu přežívat beze všech vnitřních orgánů, pokud nedostane zásah přímo do hlavy. Úplně jsem se lekl, že sem postava Seana Conneryho zabloudila z nějakého zombie filmu. Když jsem byl mladší, snímek se mi líbil, dnes už neobstál. ()

Bauer

Neúplatní nebo-li Nedotknutelní jsou neuvěřitelně famózní, svkělý a geniální film, který mně dostal ve všech směrech. Viděl jsem celkem pár gangsterek jako je Kmotr, Mafináni a Road to Perdition, tak tato gangsterka je naprosto výborná a řadí se jednoznačně mezi elitu v daném žánru. Brian De Palma to pojal vskutku bravůrně. Film bez jakékoliv sebe menší chybičky. Herecké obsazení je špičkové. Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia a Robert De Niro předvádějí herecký koncert. Musím taky napsat, že to bylo docela i emocionální. !!! Menší spoiler !!! Především scéná se zabitím Conneryho byla dost smutná, protože jeho dobrácký policista byl velmi dobrý a skvěle zahraný. !!! Konec spoileru !!! . Do toho všeho se v tomto filmu najde nádherná hudba. Scéna na schodech, no tak to jsem ani nedýchal, jak byla napínavá. Jeden z nejlepších filmů co kdy byl natočen a myslím, že by se to klidně dalo nazvat mistrovské dílo!!! ()

Beastmaster4

Chtěl jsem dát další z předních filmů ve zdejším žebříčku a Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia a Robert De Niro byla lákavá herecká sestava. Čekal jsem mnohem mnohem víc a proto "jen" 3 hvězdy. Možná škoda pro takhle celkem staré filmy, že je hodnotí lidé jako já, kteří je poprvé vidí, až s takovým odstupem. Ale to bude problém všech filmů, ty dnešní si na podobné "ohrnování" nosem musí holt ještě počkat :-) Na filmu se mi nelíbilo víc věcí, pro které nedávám víc hvězd. První byl výkon De Nira, tady mi prostě neseděl. Jeho obtloustlá, nesympatická tvářička zde nezářila téměř žádným herectvím, celý jeho výkon byl jaksi umělý. Další věc, která mi vadila a to asi nejvíc byla ta strašná hudba Ennio Morriconeho. To podivné až cirkusové brnkání mi lezlo doslova na nervy, navíc se jeho hudba do většiny scén vysloveně nehodila. Vrchol byla pak skladba ve chvíli, kdy Costner honil Caponeho zabijáka po střechách. Celkově mi film přišel moc růžový a umělý - nemyslím tím stejně, jako ty teenegrovské komedie aj. u kterých to občas píšu, ale svým způsobem jsem čekal něco složitějšího a propracovanějšího....takhle zůstává obdiv jen pro tu hrst známých jmen. ()

Earl_23

Neúplatní asi nejsou úplně na plný počet hodnocení, byť do něj nemají daleko! Tahle gangsterka z pohledu "policejní mafie" má hodně co do sebe. Postavy mají velký charakter a tak to zkrátka má být! ()

luka4615

Skvělá gangsterka z pera Briana De Palmy z prostředí Chicaga za dob prohibice a v časech, kdy měl mafián ve společnosti stejnou váhu jako politik. Příběh se zaměřuje na pravděpodobně nejslavnějšího mafiána ze všech - Ala Caponeho. Do Chicaga přijíždí federální jednotka takzvaných "Neúplatných", která má za úkol dostat Caponeho do basy. Film disponuje skvělým hereckým obsazením - zvláště bych vyzdvihnul herecké výkony Roberta De Nira v roli Ala Caponeho, Kevina Costnera, Seana Conneryho (který za tuto roli obdržel svého jediného Oscara v kariéře), a Andyho Garcii v rolích "Neúplatných". Film nabízí požitek ze skvěle natočených akcí - pro mě osobně je nejsilnější ta davová scéna, kdy mezi gangstery a agenty mísícími se na schodech na vlakovém nádraží projíždí kočárek s dítětem, kterého agent v podání Kevina Costnera v nastálé přestřelce upustil. The Untouchables je klenot mezi filmy s mafiánskou tématikou, a jeden z mých nejoblíbenějších filmů zabývající se tímto dechberoucím tématem. ()

Sawy

Po Tenkrát v Americe moje druhá nejoblíbenější gangsterka.Atmosféra 30. let minulého století z filmu přímo sálá.Kevin Costner v roli Eliota Nesse předvedl svůj životní výkon,který už nepřekonal,Sean Connery si Oscara odnesl zaslouženě a Robert De Niro je mafián s velkým M.A navíc tady naprosto zazářil mladý Andy Garcia, jehož postavu jsem si oblíbil asi nejvíc.A pak tady je samozřejmě velkolepá scéna na schodišti,u které jsem fakt napětím nedýchal.Prostě klasika. 95 % ()

cvutak

Tohle jsou přesně filmy, které v dnešní době chybí. Scénář, který napsal sám život. Jediný co mi na filmu trochu vadilo byla zbytečně dlouhá scéna na nádraží s kočárkem. De Niro až skončí s hereckou kariérou, tak se klidně může stát hlavou mafiánské organizace, protože tady jsem mu to snědl i s navijákem...91% ()

Lacike

Film s divnou atmosferou, ktora mi nikdy nesadla. Tvari sa to seriozne, ale vsetko sa tam odohrava strasne skratkovito, takze tomu chyba poriadna hlbka a ked zomieraju kladne postavy, tak mi to bolo prakticky jedno. Je to jeden z tych filmov, ktory ma mnozstvo pamätnych scen, ale ako celok prilis neladia. Takisto mi trochu vadilo to, ze cely Caponeho pribeh a rôzne postavy tu su dost pozmenene. Akcne sceny su dost vyrazne stylizovane a castokrat v rôznych styloch, podla toho koho sa prave De Palma rozhodol citovat. Raz to pripomina westernovu prestrelku na konoch, inokedy horor, stary rusky film, no a niekedy to je proste neskutocne smiesne a nie som si isty, ci to bolo tak zamyslane. Hudba je sama o sebe kvalitna a obsahuje nadherne motivy, ale neraz prilis neladi s tym, co sa prave odohrava. Napriklad behom prestrelky na hraniciach s Kanadou nehra nejaka dramaticka hudba, ktora by jej dodala napätie, ale velkolepa radostna hudba ako keby sa hlavny hrdina po rokoch konecne vratil domov k svojej milej. Pôsobi to komicky. Rovnako komicky pôsobia niektore sceny, ktore mali byt dojimave ale deju sa v nich absurdne veci. Napriklad smrt jednej z hlavnych postav, ked sa cely roztrielany nacahuje po vselijakych veciach, kym to Nessovi konecne dôjde. Vdaka skratkovitosti scenara sa prilis nevydarili postavy a ani medzi nimi nefunguje nejaka velka priatelska chemia. Costnerov Ness mal byt asi za naivku ale prehnali to natolko, ze pôsobi ako neschopny idiot, ktoreho Connery musi ucit zakladne veci, ktore vie aj divak, ktory nie je policajtom. Tato uloha Costnerovi prilis nesadla. Väcsina postav pôsobi dost nevyrazne a zaujme len hviezdnymi xichtami, ktore ich hraju. Vynimky su len 3. Prvou je Frank Nitti, ktoreho zredukovali na klasickeho mlcanliveho zabijaka na co sa hnusny xicht Billyho Draga dokonale hodi. Dalsim je skvely vykon Seana Conneryho ako sympatickeho a trpezliveho mentora, ktory toho idiota Nessa konecne nauci ako byt policajtom. No a najväcsou ceresnickou na torte je zabavne diabolsky Capone v podani famozneho De Nira, ktory si aj na malom priestore behom par scen ukradne cely film pre seba. Takze jednu hviezdicku davam za Conneryho, druhu za De Nira a tretiu za kvalitne prevedene a oldscholovo krvave akcne sceny, ktore su nadherne nasnimane. De Palma sa znova vyhral s kompoziciou a kamerovymi najazdami, ale pribeh mu az tak dobre nefunguje. 6/10. ()

HateBreeder

Skvela gangsterka se zajimavou skuponou hercu v hlavnich rolich. De Niro jako Capo Capone asi neprijde zvlastni nikomu, navic jeho Al byl zahrany skutecne brilantne, ale Sean Connery a Kevin Costner pro me byli prekvapenim a da se rici ze velice prijemnym. Cely film je pojat trochu jinak, nez sme zvykli od panu Scorseseho a Coppoly, take hudba, ktera v nem hraje vytvari uplne jinou atmosferu, me osobne se tento styl gangsterky velice libil. Atmosfera neni tak vazna a tak dusna jako u jinych filmu, tento pusobi celkem lehce, a kazda prestrelka, ktera se spusti pusobi o to drsneji. Film je dobre herecky i filmarsky zvladnuty, obzvlaste se mi libiliy kostymy, hlavne to bile kvadro :). Pribeh ctverice odvaznych a neuplatnych pusobi jako z westernu, a prave westernovy zanr je na filmu taky znat. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery