Šílenci z Manhattanu

USA, (2007–2015), 73 h 4 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvorcovia:

Matthew Weiner

Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, Christina Hendricks, John Slattery, January Jones, Rosemarie DeWitt, Paul Schulze, Julie McNiven (viac)

Seriál Mad Men (2007–15) patří k nejoceňovanějším pořadům americké televize. Kromě dalších cen se může pochlubit mj. třemi Zlatými glóby v kategorii dramatických seriálů a čtyřmi Cenami Emmy v téže kategorii. Jeho anglický název je typicky americkým mnohovýznamovým spojením slov Ad Men (pracovníci v reklamě), Mad Men (muži z výstavní třídy Madison Avenue, kde smyšlená reklamní agentura sídlí) a konečně Mad Men (šílenci, což odpovídá životnímu stylu většiny hrdinů seriálu). Vytvoření českého názvu proto představovalo značnou výzvu a skončilo určitým kompromisem – Šílenci z Manhattanu.

Seriál je časově zasazený do šedesátých let a místně pak do prostředí fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper, v níž sleduje osudy zaměstnanců a majitelů, včetně kreativního ředitele Dona Drapera – charismatického génia, alkoholika a vraha, skrývajícího se za ukradenou identitou. Za fenomenální úspěch seriál vděčí krom jiného faktu, že díky prostředí reklamní agentury se mohla stát jeho stěžejním tématem konzumní společnost. Postavy působí, jako by vystoupily ze stránek dobových magazínů zaplněných obrazy dokonalých hospodyněk v lodičkách. Děj pak nabízí lákavý únik do jednodušších časů, kdy se kouřit smělo všude, alkohol v práci byl součástí stylu, sexismus byl sexy, stejně jako návyk nechat za sebou v parku po pikniku odpadky. Podvádění pak bylo běžnou součástí života a do jisté míry potvrzením „mužnosti". Jedna z reklamních kampaní na seriál ostatně hlásala, že „Nevěra je zpátky".

Hrdinové seriálu jako kdyby sami podléhali svodům těch reklamních obrazů, jež tvoří. Jejich práce je vyvolat v publiku touhu, naději, že zakoupení něčeho přinese nějaké jiné uspokojení než to prchavé vlastnické, a jejich životy pohánějí podobné touhy, jež jsou nutně podobným způsobem zklamávány. Talentovaná textařka Peggy Olsonová (Elisabeth Mossová) se jen s obtížemi prosazuje v mužském světě. Daří se jí to, ale pořád trpí samotou a výčitkami. Požitkář a pohodář Roger Sterling (John Slattery) se zubí na svět a rozhazuje suché fóry, jeho hédonismus ale nabývá zničujících rozměrů. Únavný šprt Pete Campbell (Vincent Kartheiser) se úporně snaží, ale nikdy se mu nedaří tak, jak by si přál, věci se vždycky nějak vymknou. Ti lidé před sebe staví cíle a třeba jich i dosáhnou, předmět touhy ale vždycky odskočí někam za horizont, aby byl důvod běžet dát, nezastavovat se, protože jinak by hrozilo, že se jejich život zhroutí. Rozumějí potřebě iluzí a umějí je prodat. Ve středu tohoto světa stojí mimořádně talentovaný reklamní kreativec Don Draper (Jon Hamm). Jeho úspěch spočívá i v tom, že utíká sám před sebou, skrývá před ostatními svou minulost a chce se jí zbavit. Zároveň je sám ideální spotřebitel, nutkavě zkouší různé ženy i různé styly. Je to velmi empaticky vykreslený antihrdina, dostatečně okouzlující, aby člověk zaujatě sledoval jeho osudy, dostatečně rozporný, aby se k němu dokázal vztáhnout jako k živé bytosti, která uvnitř prožívá podobné konflikty. (Česká televize)

Sennhie

Člověk si spoustu krát za život řekne, aby nesoudil knihu podle jejího obalu, ale tak nějak se tím neřídí a to je chyba, protože může přijít o něco neskutečně úžasného. V tomto případě to platí dvojnásobně. Neustále jsem otálel dát seriálu šanci, protože jsem se domníval, že jej po prvním dílu zavrhnu. Až teprve článek o získání další ceny za herecký výkon mi nedalo a seriál jsem si pořídil. Po první epizodě jsem byl do děje vtáhnut a musím říct, že nelituji jediné minuty. Lituji toho, že jsem mu nedal šanci mnohem dříve. Seriál má tolik charisma, že by jej mohl rozdávat po hrstech a pořád by byl jedním z nejlepších. Troufám si tvrdit, že kombinace tak přesvědčivě vynikajících hereckých výkonů a bravurního scénáře se objeví jednou za několik let. Byla by velká škoda jej nikdy nevidět. ()

Mira00

Sice trvá, než se do toho člověk dostane, ale stojí to za to. Vyžaduje plnou soutředěnost. Skvělé herecké výkony (Jon Hamm, January Jones) a navíc Cole Phelps z L.A. Noire, kterého jsem okamžitě poznal :D ()

itchyk86

jak už mnozí zmíňují, první díly trochu nuda, což je způsobeno i celkově pomalým tempem serialu, nicméně časem se začně něco dít. Zápletky jsou totiž odhalovány pěkně postupně a tvůrci se někdy nenamáhají s přílišným vysvětlováním. Také občasná obsence dialogů nepotěší. Naopak potěší pěkně vykreslená atmosféra mých oblíbených 60.let, po zkouknutí dílu, kde byl atentát na jfk mi bylo opravdu nedobře, což určitě svědčí o jisté autentičnosti. Zdá se mi ale i poměrně komplikovaná angličtina, seriál koukám s anglickýma titulkama a i tak mám problém někdy chápat, což třeba u himym a dalších neznám, ale to jsou zcela jiné kategorie zábavy.. (po dokončení 3.serie, denní dávky dílů rapidně rostou) ()

Bratr

Tentokrát to trvalo velice rychle, ani ne deset minut, a byl jsem totálně uchvácen. Je to úplně jinej svět, člověk si říká, že za padesát let se toho nemohlo tolik změnit, ale opak je pravdou. Jen je třeba počítat s tím, že je nutné seriálu věnovat celou pozornost, protože detaily zde hrají hlavní roli. Tedy žádná polotrapná kulisa, ale super drama. ()

Domislava95

Rozjezd Mad Menů je pomalý a může diváky odrazovat od pokračování. Pokud to ale jednou člověk překousne, najde si novou závislost a seriál, o kterém bude mluvit ještě hodně dlouho. Nejenom totiž, že jsou Mad Meni situováni do zlatých šedesátých let a krásně a reálně vyobrazují tehdejší šťastně se tvářící americké rodiny plné hloupočkých manželek, nevěrných manželů, cigaret a alkoholu, seriál je kromě toho taky plný nádherných a vkusných kostýmů, zajímavých postav, ke kterým si divák postupně vytvoří silný vztah, ať už kladný či negativní, a hlavně je plný reklam a síly marketingu! V kombinaci s reálnými událostmi a Donaldem Draperem je seriál pětihvězdičkovou podívanou, která k udržení pozornosti diváka nepotřebuje ani nečekané plot twisty nebo šílené cliffhangery. Don a jeho na první pohled cílevědomá a sebevědomá postava tohle zvládne sama o sobě bez sebemenších problémů a to převážně díky jeho komplexnímu charakteru plného nečekaného a sebedestruktivního chování, které jen poukazuje na to, jak je Don vlastně ztracený a neví, co chce. Ale to přece neví nikdo z nás, že? (Mezi nejoblíbenější postavy patří správně drzá Sally, nádherná Joan, rozkošná Dawn a přes veškeré frustrace i Peggy, která si dokázala vydobít místo v reklamní agentuře mezi muži i přes všechny pochybnosti a která za svůj největší vzor bere právě Dona, což jejich vztah dělá tak nádherně speciální. No romance needed.) ()

PetrJulian

Není moc seriálů, které by v člověku zanechaly stopu. Tento k nim patří. Tedy pokud se vám dostane pod kůži. A k tomu je nutná určitá trpělivost. Děj plyne pozvolna, ale po nějaké době člověk zjistí, že s postavami seriálu souzní. A že nic není jen černé nebo bílé. Nechápu, jak Mad men mohli uniknout širší pozornosti, třeba v mém okolí to nikdo nezná, přitom jde na seriálovém poli o jedno z nejkvalitnějších děl. Nejvíce pak cením, že tvůrci nepokazili konec. Ten byl dokonale uvěřitelný. Musím ze své dosavadní TOP 10 něco umazat a zařadit tam Mad Men. ()

piskotnik21

Výnimočný seriál, úžasné dialógy, skvelo prepracované charaktery, či vykreslenie atmosféry 60. rokov a postavenia mužov a žien v danej dobe z rôznych perspektív. Žiadna časť sa mi nezdala "odfláknutá", proste skvelá práca a seriál presne podľa môjho vkusu. Niektoré diely by si zaslúžili Oskara :) ()

VLADEK

Zatím budu věřit zdejším komentářů a vyčkám s hodnocením, ale po zhlédnutí 1.série a poloviny 2.série, má chuť ke sledování podstatně slábne - zejména, když polovinu času sleduje jak si někdo nalévá nebo pije alkohol, zapaluje nebo kouří cigarety a žije banální rodinný život.. Za 1. a 2 sérii dávám 75%. /Dal jsem šanci 3. sérii a neprohloupil jsem, protože má zlepšující se úroveň - 85%. No a 4. série je podle mého skvělá a za 100%. / 5. série opět velmi dobrá - 90%./23.11.2013 - 6. série se bohužel vrací na úroveň 2.série a scénáristicky je jedna z nejslabších, nevěrohodná a nedůstojně natahovaná. Vše by se mohlo odehrát nikoliv ve 13, ale v 10 epizodách. Don Draper se v myšlenkách selektivně vrací jen do části svého dětství v nevěstinci, tak jako to dříve dělal s korejskou válkou, - to mám chápat tak, že si Korej už vyřešil?. Nicméně stále je to stylový, zajímavý seriál a vřele ho doporučuji. Nicméně vývoj postav je nastaven tak, že vám nezbude, než ho shlédnout od prvé řady, nejde o epizodní seriál, a prokousávat se některými nudnými epizodami. - 75%. A na závěr rada pro české dramaturgy - doporučuji nekupovat pro český televizní trh. Nebude to fungovat./ Update 25.5.2015 - 7. série - rozdělena na dvě části a vysílána v roce 2014 a 2015 - sledováno už jen z povinnosti a sentimentu, ale pár zábavných chvilek se tam našlo. Co chci pochválit je, že v závěru nedošlo k nějakému nelogickému charakterovému "prozření" ani jedné z hlavních postav a postavy si zachovaly konzistenci. Ale že by to byl závěr z něhož bych padl na zadek tak to rozhodně ne. V čem také vidím u takového seriálu problém, že při jeho délce a pro mne kolísající úrovni, už nikdy nebudu mít potřebu se k němu vracet. No a celkově tedy hodnotím na 85-90% a pak je jasné, že opět hvězdičkování tady nestačí, protože to je na 4,5 hvězdičky. ()

polyxena

Vynikající seriál, který by neměl žádnému fanouškovi amerických seriálů uniknout. Je chytrý, je zábavný, je prostě dokonalý - do posledního puntíku. Celkově zatím hodnotím (po třetí sezóně) na 96 %. 1. série má pomalejší rozjezd a chápu, že někoho může odradit. Nečekejte žádnou velkou akci ani velkolepé twisty v ději. Mně seriálový svět už po několika prvních dílech zcela pohltil a přála jsem si, aby nikdy neskončil.. Hodnocení 98 %. 2. série mé přání vyplnila, protože navázala tam, kde první skončila a celkově se jí velmi podobala, byť některé konflikty dál gradovaly a přibývaly nové samozřejmě... Drobnou slabinou pro mě bylo, že jsem se nedozvěděla prakticky nic nového z minulosti tajemného Dona Drapera.. Hodnocení 97 %. 3. série byla dle mého soudu zatím tou nejlepší - mnoho věcí "nakousnutých" v předchozích řadách se vyřešilo a došlo i na zajímavou změnu (byť bych ji neoznačila přímo za zlomovou). Jedině mě mrzí, že v této řadě byla trochu opuštěna linie příběhu Peggy. Třetí řada má pro mě 99 %. 4. série zachovává všechny klady té třetí, spolu s ní asi moje nejoblíbenější, takže opět 99 %. 5. série mě z nějakého důvodu neoslovila..ne že by se tam nic nedělo..ale nedělo se tam tak nějak nic, co by mě zajímalo.. Pro mě asi nejslabší, dávám 80 %. 6. série pro mě byl návrat na začátek a jen jsem nevěřícně koukala, jak vše zůstává při starém a zároveň se vše mění...jako ve skutečném životě. Zaslouží si opět 98 %. První část 7. série velmi dobrá, ale zatím nelze moc hodnotit, vše bude záležet na druhé polovině... Už se nemůžu dočkat! ()

othoson

Je to taková správná stylovka a po čase si i oblíbíte pár postav, které jsou skvěle napsány , ale když se tak nad tím zamyslím, tak se za těch 7 sezón v tomhle seriálu vlastně skoro nic nestalo (krom střídání partnerek Dona Drapera a občasné fúzi společností či stěhování :) ). ()

galiea

Právě jsem se dodívala na definitivně poslední díl tohoto výborného seriálu. Když jsem se na něj před několika lety začala na popud bratra dívat, prvními díly jsem se těžko prokousávala. Ale netrvalo dlouho a pro mě ze začátku dosti nesympatičtí hlavní hrdinové a jejich osudy mě začali zajímat. V té době se teprve dotáčela první část sedmé série, takže jsem na seriál na pár let zapomněla. Vrátila jsem se k němu poté, co ČT (s hanebným několikaletým zpožděním, jak jinak) začala Mad Men aka Šílence z Manhattanu konečně vysílat. --- Co říci. Těch seriálových 10 let je opravdu hodně, takže vidíme nádherně dlouhý vývoj hrdinů, jejich těžké začátky v byznysu, vrcholy i pády, lásky, rozchody i rozvody, stárnutí a umírání. Takhle napsáno to zní jako nějaká šílená telenovela, ale opak je pravdou - je potřeba soustředit se každou vteřinu, protože někdy to, co se na obrazovce skutečně děje, prozrazují jen slovíčka či gesta. --- Život není snadný a mnohé problémy, které nás potkají, nemůžu ani při nejlepší vůli vyřešit s čistým štítem. A když chceme všechno, snadno skončíme tak, že nebudeme mít nic. Nebo zjistíme, že to, co jsme si mysleli, že chceme, nás nečiní šťastnými. --- Kromě perfektních kostýmů v podle diktátu dobové módy seriál reflektuje i politické události a sociální proměny poválečných Států, respektive západního světa, takže pro mě plnil i úlohu příjemného historického exkurzu. --- Samozřejmě nejbližší mi byla Peggy, která se z totální nuly, kterou byla na začátku, vyšvihla a podařilo se jí vybudovat i pro muže záviděníhodnou kariéru. --- Obdivuji Joaniny diplomatické schopnosti, Rogerovo vtipkování, Donovu schopnost ukecat téměř kohokoli. Můj vztah k Peteovi se stihl několikrát proměnit, v prvních sériích jako arogantní zbohatlické dítko byl fakt na zabití. Nicméně jeho entusiasmus umí přidat plusové body. --- Pro mě asi nejkontroverznější postava je Betty, přesný opak prototypu milující maminky. I když chápu, že její život s Donem nemohl být šťastný, citové chladnosti se jí nepodařilo zbavit ani později. --- Poslední díl byl docela sladký, i když se mi možná jen tak jevil v kontrastu s posledními dvěma sériemi, které byly hodně temné. Že bych po tom všem přeci jen začala věřit v dobro? ()

zigy

Dialogy jsou tak umně napsané, že by se každý český scénárista měl učit na tomhle veledíle, jak psát. Zábavně o vztazích mezi lidi, a přitom poučné o 50. a 60. letech v USA. O práci v reklamce se toho taky dozvíte dost, stejně jako např. o tom, jak moc se od 60. let změnil vztah mužů k ženám (Jste překvapení, viďte a ptáte se, jak to? Tak si to pusťte:). ()

infotext

Láska na prvý pohľad. Kvôli kostýmom a celkovému vizuálu. Skrátka to vyzerá štýlovo. Okrem toho - nebanálny príbeh - prerozprávaný s neskutočným šarmom a bez toho, aby vám všetko podsúval ako na tácke. Postavy majú svoje temné stránky, a nereprezentujú príliš súčasné hodnoty (emancipované ženy sú ešte len v plienkach, o homosexualite sa mlčí, zdravý životný štýl neexistuje, a tomu, že fajčenie zabíja, veria iba blázni), napriek tomu sú veľmi dobre vykreslené, a budete ich naraz milovať aj nenávidieť. Niektoré viac milovať - iné viac nenávidieť. Herci sú samozrejme skvelí - a taktiež skvele obsadení. Hoci nejde o komediálny seriál, dialógy majú vtip (väčšinou veľmi svojský, humor šitý na mieru postave), sú plné náznakov a drobných detailov, pričom geniálne hrajú s tým, že divák vie viac ako postavy. Jediným mínusom je naša slabá znalosť amerických reálií zo začiatku 60-tych rokov, kvôli ktorej občas niektoré veci človeku uniknú - preto odporúčam samoštúdium a miestami sa seriál trochu zamotá do niektorých motívov, ktoré ale oceníte až neskôr. Osobne pokladám za najsilnejšiu druhú sériu, s prvou môže byť chvíľu problém, kým si na svojský štýl zvyknete, trojka má skvelé momenty, ale občas už začína byť predvídateľná a nevyvážená... štvrtá séria sa začína obracať viac k mainstreamu, a začína atakovať rôzne skupiny divákov, čo podľa mňa seriál trochu ochudobňuje. Cítiť z nej snahu za každú cenu zaujať a priniesť niečo nové a nečakané, až to občas presahuje medze znesiteľnosti... Viac ako predtým sa sústredí na ľúbostné vzťahy a snaží sa byť aj komediálnejšia. Uvidíme, čo urobí s Weinerom (zaslúžená) strata elitného postavenia seriálu neporaziteľného v anketách kritikov a odborníkov... ()

Houbos

Subjektivně jeden z desítky nejlepších televizních seriálů všech dob. Už od prvních minut vtáhne do let konce padesátých. Do reklamní agentury Sterling Cooper, kde se rodí ta nejbrilantnější reklamní sdělení své doby za nestřídmé konzumace nejdražší whiskey a za hulení tehdy ještě zdraví prospěšných cigár (pohladí vaše hrdlo pravily slogany). Všechny mimořádně zajímavé charaktery se rozvíjí, žádná není vyobrazena černobíle. Skutečné výrobky a události vstupují do děje, například první deodorant Gilette (It's steel, it has exhaust, it's even shaped like a rocket), VW Beetle (No chrome, no horsepower, foreign, ugly. Posledně když jel kolem, měl jsem chuť do něj hodit granát), cigarety Lucky Strike ("Are you insane? I'm not selling rifles here, I'm in tobacco business. We're selling America. The Indians gave it to us for shit sake." nebo "Everyone else's tobacco is poisonous, but Lucky Strike's is toasted." YouTube S01E01). Hlášky jsou opravdu nezapomenutelné a zpestřují už tak atraktivní scénář. Na seriálové poměry abnormálně hodnotný a překvapivý objev. Oblíbená epizoda: S02E11 The Jet Set Podobné: Breaking Bad též od AMC ()

KakiBonham

Ale co, i pět hvězdiček bych dala, ale za to by už mohla asi výhradně jen za Christinu Hendricks (protože tu máme všichni rádi). Úžasný výlet do 60. let ve spojených státech, a to se vším všudy - s kouřením, pitím, sexismem, rasismem, prostě lekce reálií jako vyšitá. Všechny postavy jsou úžasně propracované a prakticky o nikom nemůžete říct, jestli je klaďas nebo záporák - prostě jako ve skutečném životě. Jen ten příběh se někdy trochu táhne... ()

blackperseus

POZOR, KOMENTY K JEDNOTLIVÝM SEZÓNAM OBSAHUJÚ SPOILERY! 1. séria: Takže poporiadku: Máločo na svete mi trvalo tak dlho, ako prvých päť epizód tohto seriálu. Nemám to odstopované, ale odhadujem to na pár mesiacov. Skrátka ešte som sa pri ŽIADNOM (!!!) seriáli tak nenudil, ako v úvode MAD MEN. Takmer som to označil za omyl, "odpad" a nebol som ďaleko od odpálenia seriálu z HDD, ale zaťal som sa (predsa len, 80% je 80%) a objektívne teraz musím dodať, že prvotné nedorozumienie asi bolo zapríčinené HROZNÝMI TITULKAMI a mojou trochu ťažkopádnou angličtinou, pretože som zrejme dobre nevystriehol všetky náznaky, línie, atď. Potom došlo na titulky od "mushika" a ja som sa do toho začal "vpravovať". Totálna resuscitácia síce nenastala, ale prišli napríklad epizódy 1x10 - Long Weekend a potom finále 1x13 - The Wheel, ktoré už ubiehali značne rýchlejšie. Dokonca som si všimol, že mám aký-taký vzťah k postavám... ;-) Takže resumé: je to štýlové, je to dobre urobené, aj keď veľakrát príliš vláčne a scenáristi by si miestami zaslúžili preplieskať. Diera do sveta to nie je, ale úplne zatratiť to tiež nemôžem, navyše finále naznačilo vysoký potenciál do ďalších sezón, takže spravím kompromis: dve hviezdy a do druhej série ideme s čistým štítom... ;-) 50%. 2. séria: Rozjazd opäť desivo nudný. Neviem, čím to je, že do prvých pár dielov som sa znovu a naozaj musel dokopávať. Našťastie resuscitácia prišla oveľa skôr ako v prvej sezóne a od polovice už to išlo hladko. Síce mi dochádza, že je to len taká pomalá a rozvláčna telenovelka, ale má to niečo, čo seriál razantne odlišuje od podobných produktov z juhoamerických alebo stredoeurópskych zemepisných šírok, aj keď neviem poriadne, čo to je... Scenáre, príbeh okej, "zamlouvala" sa mi manželská kríza aj ťahanice s agentúrami v závere, inak si to po technickej stránke netrúfam hodnotiť. Snáď ešte k postavám: neviem, ale niektoré sú mi vrcholne nesympatické (Peggy, Pete), ale celkom to prebíjajú tie "plusové" (Don, Roger, Betty). A napr. pri takej Joan totálne neviem na čom som, chcelo by to možno ten jej príbeh viac rozvinúť (zasnúbená, znásilnená, whatthefuck?)... Finále opäť navnadilo, takže na trojku som zvedavý a "né že né", ale svoje hodnotenie sa aj napriek tu vysvieteným 83% bojím zdvihnúť, aj keď sa to určite hýbe smerom nahor. Zatiaľ teda ostávam na dvoch, ale dúfam, že po tretej sérii už nebudem váhať so štyrmi hviezdami... 65% 3. séria: Tak toto áno. Stále je to pomalé a urozprávané, ale tentoraz to má šťavu, pár vynikajúcich šesťhviezdičkových dielov a hlavne desaťhviezdičkové finále! Bezprostredne po ňom je táto séria na 90 %, objektívne tak na 80 %. Celkovo upravujem na tri hviezdy a prvýkrát sa naozaj teším na pokračovanie! "No contract means I have all the power. They want me, but they can't have me!" 4. séria: Musím tlieskať, aj keď si nie som istý, či krivka kvality oproti tretej sérii stúpla. Sme skrátka niekde inde ako doteraz, Draperovi staromládenecký život v zatuchnutom byte sedí (aspoň podľa mňa) oveľa viac ako život "pseudorodinný", jeho whisky-excesy a ranné plavárne mi prišli strašne sympatické. So Sterling Cooper Draper Pryce (dobre to znie :-)) chytá seriál nový dych a nenápadne sa mi prebíja do vyššieho hodnotenia. Ako bonus pár postrehov: Kiernan Shipka (Sally) je Pani Herečka, klobúk dolu! Autori vedia, prečo tejto postave dávajú toľko priestoru! Rovnako bezkonkurenčný je pomalý a plynulý prerod Betty od milujúcej manželky do pološialenej mrchy - výborne napísané i zahrané! A na záver ešte jedna ženská postava, Megan; keď si odmyslím ten trochu "uspěchaný" záver so zasnúbením, musím sa pýtať, odkiaľ oni berú tie herečky? "I love your teeth!" Me too... ;-) 80%. 5. séria: Je to zaujímavé, je to pomerne vysoko "koukatelné", miestami prekvapivé a napriek výraznej "epizodickosti" (jestvuje vôbec také slovo? :-)) pozoruhodne súdržné. Tretiu a štvrtú sezónu to neprekonalo, ale ani to za nimi výraznejšie nezaostávalo. Tešíme sa na ďalšie série. 75 %. MIMOSEZÓNNY DODATOK: Ako tak prechádzam ostatné komentáre a hodnotenia, uvedomujem si, že Mad Men je skutočne výnimočný seriál a jeho výnimočnosť spočíva v tom, že si naň jednoducho treba zvyknúť. Komenty po troch dieloch, myslím, nemožno brať veľmi vážne, sila tohto seriálu je v niečom inom ako v budovaní napätia, akcii a šokujúcich zvratoch. Napadá ma termín "vysoká telenovela". :-) 6. séria: Som trochu v rozpakoch, keď mám písať niečo zmysluplné o tejto sezóne. Niežeby to nejako výrazne "zesláblo", to určite nie. Chýbalo mi pár momentov, ktoré by ma boli drsnejšie vyrazili z kresla, ale práve to je možno ono. Tempo pomaly plynie, sixties sú v plnom prúde so všetkým, čo k nim patrí a madmeni sa stále boria so svojim každodenným, v podstate ničím nevýnimočným, ale predsa len drsným a svojim spôsobom zaujímavým životom. Ako my všetci. Asi preto mi tento seriálik každým dielom stále viac vliezal pod kožu. 75 %.7. séria: Coming soon... () (menej) (viac)

Odyssey

Výborný počin od TV AMC, který mi donedávna nepochopitelně unikal. Skvěle napsané postavy a hlavně výborně vykreslená dobová atmosféra tohoto seriálu z něj dělá vysoce nadprůměrné dílo. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Anne Hathaway, Tina Fey a moderní láska

Anne Hathaway, Tina Fey a moderní láska

27.11.2018

Amazon Studios na své streamovací službě nedávno vypustilo poslední epizodu hvězdami nabitého antologického seriálu The Romanoffs od tvůrce Šílenců z Manhattanu Matthew Weinera. Nyní to však vypadá,… (viac)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (viac)

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)