Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

markuc

Teda, podle hodnoceni tady jsem cekal daleko vice. Po prvnim dile nuda a sed, serial vypravi o jednom chlapkovi, kterej kazdou noc se vyspi s nekym jinym, nic vice a nic mene. Jedna hvezdicka za Davida Duchovnyho a jedna za jeho Porsche. Vice si to ode mne nezaslopuzi, protoze nemam duvod to sledovat dal (a o to snad u serialu jde) a prvni dil byl zaroven muj posledni dil. ()

Belbo

S klidným svědomím dávám pět. Cynizmus prvních cca šesti dílů jemně přechází do svérázné "romantické" roviny jejiž vyústění mohly být jiné, ale mě nevadí. Po dlouhé době Duchovny v něčem co má hlavu s patou a hlavně hraje. ()

trpaslixx

Hank Moody je typ muže, kterého bych chtěla snad každá baba ojet a žádná by ho nechtěla mít doma. :-D Pokud to není aspoň ve skrytu duše váš vzor, dá se pochybovat o tom, jestli jste vůbec správný chlap. :-D 100% Spolu s Tudorovci a Death Note to nejlepší, co jsem v roce 2008 viděla. "We drink, we fuck, we watch old movies in your apartment." "Sounds fucking awesome." ()

KanjiVital

Spojte Dr. House a Charlieho Sheena do jedné osoby. Že to není možné... že Vám to přijde až moc zvrhlé? Pokud nevěříte tak vřele doporučuju tento vyniklající seriál s Davidem Duchovnym v hlavní roli. Přiznám se, že tohoto herce jsem kvůli AktaX-mánii moc nemusel, ale po shlédnutí pár dílů si Vás spisovatel "Hank Moody" zkrátka obmotá kolem prstu a se svým neuvěřitelným sarkasmem, dobrotivým srdcem a sexuálním apetitem Vás už nepustí:o))) Budete chtět vidět další a další díly, řady... ()

Mrkvič

Docela mě děsí, že si lidi oblíbí takovou postavu. Zvlášť to, že vychází z většiny scén jako největší hrdina, když se různě vypořádá s někým, kdo není o moc špatnější než on sám. Sex, dorgy, sex, sex, nadávání, sex, sex a pak ještě spousta dialogů o ..... sexu. Holt to láká davy a můžu jen doufat, že to nezmění většinu diváků k Hankovu vzoru. Ale dost moralizování, je to neskutečná prdel a Duchovny je ve své roli fantsatický! Už se klepu na druhou serii, kde snad nebude pokračovat měknutí vždy "připraveného" Hanka. Druhá serie: Bohužel to čeho jsem se obával nastalo a Hank vyměkl. Nebylo to už vůbec tak jadrné, nebylo tam už vůbec tolik řádění, ale na druhou stranu začala být hlavní postava sympatická i díky kladnějším vlastnostem. Třetí serie: Exmanželka je v tahu a Hank se může opět naplno rozjet. Chilku mu to trvá, ale nakonec nočním LA proplouvá jako dřív. Navíc mu jdou baby víc na ruku a on proto nemusí přestat být charakternějším gentlemanem. Je to sice příšerně nereálny, jak on tak i postava Kathleen Turner, ale je to prostě zase děsná prdel! Akorát jsem tu třetí už nedokoukal :) bla, bla, bla, kozy, bla, bla. bla. Mělo to dávno skončit. ()

st.jim

O Davidovi jsem si myslel, že je to průměrný herec....ale to jsem se šeredně spletl. On hrál jenom dobře špatného agenta Muldera. Ani se nedivím, že teď před Hankem všechny ženy smekají...nebo se svlékají...vlastně obojí :-))) ()

SG_ever

Kvalitní doplněk k internetově populárním sitcomům typu Big Bang Theory nebo HIMYM. David Duchovny hraje svou postavu "vyhořívajícího spisovatele a playboye" vskutku přesvědčivě a vždy se těším na další díl. Pravda, erotický nádech tomuto seriálu nikdo neodpáře, takže to asi není pro každého. (95%) ()

žvanimírek

Dlouho jsem se Duchovnímu Kalifornikejšnu vyhejbal jako čert kříži! Viděl jsem jen pár štěků z epizod, které byly vysílané v TV a upřimně řečeno jsem se divil, co na tom lidi tak žerou. Vulgární, trapný, nevtipný, ubohý a mnoho dalších přívlastků jsem poslal na adresu Hanka Moodyho. Ovšem den se s dnem sešel, začalo mi to vrtat hlavou a řekl jsem si, že mu dám ještě jednu šanci, dostal jsem se k první sérii v originálním znění a bum, už mi je to všechno jasný! Californication je jeden z mnoha důkazů, jak moc dokáže dabing zmršit. Najednou ony vtípky a hlášky nevyzněj až tak vulgárně a to tahání za uši v případě překladů jistejch "libůstek" náhle zmizelo. Další věcí je, že hodnotím po zhlédnutí první a pár dílech druhé série, nemohu jinak než za pět, nicméně je mi jasné, že to všechno bude pořád dokola a neustálý sexy, mraky poprsí a hláškování může leckoho omrzet. ()

kinghome

Něco na tom seriálu asi bude, když jsem dokoukal první sérii přes noc. A tím přes noc myslím, že jsem na to koukal od 11:00 do 5:00 ráno. Doteď jsem kvůli tomu seriálu nebyl spát, ale stojí to za to. Aktu X jsem vážně neměl rád a nechápu jak to David udělal, že si mě hned získal. On ten seriál na první pohled není nic extra, ale prostě vás nepustí a musíte koukat pořád dál a dál. Poprvní sérii musím říct, že mě to vážně baví, ale plnej počet tomu zatím nedám. Počkám si až to dokoukám celý. Tak a jde se na druhou sérii. Tu za dnešek určitě zkouknu. Update: Tak druhá série je ještě lepší než ta první. Naprosto jsem si zamiloval kokainovýho šmoulu Marcy a Charieho. Jejich drogový úlety byli skvělý. Dokavaď to Charlie neposral a Marcy mu to nevrátila. Druhá série naprosto luxusní. Jen předposlední díl byl dost smutnej. Nečekal jsem, že se něco takového stane. Jsem zvědavej na další série. Doufám, že se tam ještě objeví Karen, páč nevim jak to bude fungovat bez ní. Jinak Surfařka mi strašně připomíná Debru z Dextra, akorát s většíma přednostma. Hodnocení zvyšuju na 5* a pokud to takhle půjde dál, tak se seriál dostane do mojí topky. ()

viperDavid

Sen každého chlapa, v letech šukat mladé holky, který po něm jedou jak kdyby měl v kalhotech nabitou bouchačku. Velké orgie si zaslouží nebo zasouloží ? dokonalý scénář, pravda i když předposlední série trošku slabší. V závěru doslova nadchne Tim Mitchin a jeho So long. Prostě boží 5* ()

skrblik007

[Dojmy po pilotu] - První díl mě velice zaujal. David Duchovny se ve své roli vyžívá a táhne tuhle taškařici. Určitě si dám další díly. ()

Chasm

1. série mě opravdu překvapila svou kolísavou úrovní, úvodní díly jsou skvělou ukázkou amerického komediálního seriálu, ale s každým dalším dílem, počínaje šestým sedmým, úroveň klesá. Protože seriál stojí a padá na postavě Hanka Moodyho, doslova začne padat ve stejný moment, kdy se všechno obrátí právě proti samotnému Hankovi... Věčná škoda, uvidíme co udělá 2. série... 75% ()

drederik

Nikdy jsem Davida Duchovnyho moc nemusel a považovat ho za playboye by mě ani ve snu nenapadlo. Všechno špatně. David je borec a Hanka Moodyho mu přímo žeru. Naprosto dokonalej seriál, u kterýho mi bude v budoucnu sházet jediný. A to je Lew Ashby...Po dokoukání 3.serie musím s těžkým srdcem konstatovat, že se vytrácí originalita. Kamarád a uživatel s nickem Fade to předpovídal a na 3 serii se koukat přestal, což na jednu stranu obdivuju, protože já zatím tu sílu překousnout svou zvědavost nenašel. ()

BS

Duchovny se do té role trefil naprosto skvěle. Většinu lidí možná odradí ta sexualita, vulgarita a perverznost, ale mě se to kurevsky líbí, takže za pět! ()

Javad

To som až taký čudný, že sa mi proste neľúbia tieto americké žvásty typu Californication a How I Met Your Mother? A to ho tu hodnotia štyrmi až piatimi hviezdičkami užívatelia o ktorých som si myslel, že práve niečo takéto odpíšu... hlúposti asi dokážu oblbnúť veľa ľudí(ešte že ja som imúnny :) 1,5 časti a stačilo mi. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)