“Já tohle město vlastním” Vlastnictví se ale londýnskému gangsterovi ze staré školy Lennymu Coleovi (Tom Wilkinson) začíná prodražovat. Přichází sem movitější zahraniční konkurence s plánem na pozemkový podvod. Malý zlodějíček (Gerard Butler) a jeho parťáci si myslí, že mohou hrát na obě strany a dostat se do vyšší ligy. A teď přihoďte chladnokrevně tvrdou účetní (Thandie Newton), rockera, který pro zvýšení prodejů předstírá vlastní smrt, rádoby hudební magnáty (Jeremy Piven, Chris Bridges), ukradený obraz a šílenou čtverylku peněz a svalů – a dostanete divokou a zábavnou gangsterku, drsnou filmovou řežbu plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu od autora a režiséra Guye Ritchieho (Seber prachy a vypadni, Podfu(c)k). (oficiálny text distribútora)

merigieren

Děj se pomalu valí k nepředpokladatelnému cíli, alespoň já sem do poslední chvíle netušil, kdo bude práskač? Najdou se zde i vtipné chvilky, jako když si dva rusáci ukazujou válečná zranění, a následná ne zrovna povedená krádež. Je to příběh o mafiánech s příměsí vtipu a drog... Možná sou 4* moc ale 3* zase málo... ()

gootchy

Sympatičtí rusáci, Roden ve své další roli a partie zlodějů amatérů - TOHLE mi bleskne v hlavě když si vzpomenu na tenhle film. Ale míň postav by filmu rozhodně prospělo, místy je to vcelku nepřehledné, než se zorientujete kdo ke komu patří. ()

Wargoo

Špičkový scénár a herecké obsadenie zaklincované machrom na režisérskej stoličke ma dostali. Roden v zahraničných filmoch je vždy vyčnievajúci, asi tým že je čech, ale rusa zahral super. Celkovo - ROCKnROLLA ma bavila od začiatku až do konca, aj keď som si na to aby som to celé pochopil musel počkať až do konca. PS: Tí dvaja típci rusovia - nezmari boli úžasný, scénka v tuneli a jej záver by si zaslúžili aj 5***** ale tak.. Ale !!! 4**** a 79,837% ()

derek007

Neviděl jsem dvě Ritchieho předcházející "dobroty", takže asi nejsem naladěn jako většina komentujících. Za to sem viděl standartní gangsterku s hvězdným obsazením (vévodí mu nahej Butler přivázanej k posteli s roubíkem v hubě obklopen ruskýma plukovíkama). Akorát už je těch absurdních situací a postav na mě moc. Starý otřepaný nepobaví - neurazí se však k tomhle filmu absolutně nehodí. ()

lasonic

Po filmovych kuskoch akymi su Zbal prachy a vypadni, a tiez Podfuc(k), ma tymto filmom Ritchie velmi sklamal, cakal som viac. Ziadny sympaticky hlavny hrdina, lahko predvidatelny dej, nic len kopirovanie svojich predchadzajucich filmov. ()

strikeman

Velmi příjemná stylovka - přesně to, co očekávám od Guye Ritchieho, přesně ten ritchiovský typ humoru, který mne pobaví, i když už ho v bleděmodrém konzumuji potřetí (viz Sbal prachy, Podfuck). Jen tak dál Guyi:-) ()

Vodny

Líbil se mi začátek, líbily se mi titulky, líbila se mi hudba, Roden je taky fajn, ale že by to byla gangsterka? To určitě ne. Spíš další Podfuck a jemu podobné mišmaše. Zápletka klasicky zapeklitá jako zámotek, ale nakonec se vše vysvětlí. A je to na můj vkus až příliš ukecané (jako Dannyho parťáci) a chybí pořádná akce. Vlastně ta akce tam skoro není. Nejsou tam ani ucházející bitky. Jenom takové náznaky. Celej film sice působí cool, ale je to polotovar a nemohu ho nikam pořádně zařadit. Tyhle filmy chci víc drsný a opravdový. ()

Plesna

Já na nějaké řeči o opakování nedám. Stejný žánr musí mít zákonitě jisté prvky podobnosti. Podfu(c)k byl sice lepší, ale shlédnutí tohoto filmu jsem si užil stejně tak. ()

*Colorado

Pěkné (především se mi líbila komediální stránka filmu), ale ne tak pěkné jako společnost, se kterou jsem měl tu čest se dívat, a přesto mi právě kvůli zmíněnému důvodu zůstane tento zážitek hodně dlouho v paměti! Takže i tímhle způsobem děkuji. ()

zelda82

Popravde receno nevim, kolik tomu dat...Porad je to dost cool, ale uz mi to pripada dost na efekt a samoucelny. Konec sice neni spatnej, ale neni to ani zadna pecka. Ale v zanru gangsterek rozhodne nadprumer. ()

Radek.SCH

U Ritchieho jsem měl vždycky malý problém: nikdy jsem se na sto procent nepopadal za břicho, ale že se snažil. RocknRolla je prostě jen další dobrý Ritchie. - 70% ()

Wolvie

Sorry,ale oproti Ritchieho začátkům je tohle jen slabý odvar.Skvělé obsazení je tu jen na okrasu,chybí originální vizuální nápady a scénář je předvídatelný.Dobře natočená akce a skvostný Strong už nic moc nezachrání. ()

Olík

Podstatně slabší odvar Ritchieho raných filmů. Příběh je místy překombinovaný a některé postavy zbytečné a ději škodí. Nejšťastnější nebyl ani výběr některých protagonistů, ale co je podstatnější - nechyběl specifický černý humor, scény a dialogy co vejdou do historie (možná) a několik velmi povedených postaviček. Guy Ritchie ještě není zpátky, ale vykročil správným krokem!!! ()

Ukubumbahoo

Je to takové klidnější než obvykle, ale stále si to drží, ten jakýsi Ritchieovský standard. Opět je to temné, drzé a nabité černým humorem. Rock'n'rolla je něco, co mám moc rád! A velké + připadá opět soundtracku. ()

fr3ak

No....fakt zklamání. Až se mi nechce věřit že to splácnul Ritchie. Natočené je to sice dobře, ale chybí mi tam ta Ritchieho "poetika". ()

Hapretor

Když jsem viděl od Guy Ritchieho "Podfu(c)k" a "Sbal prachy a vypadni", řekl jsem si, že toto bude minimálně stejně dobré a hned jsem si to pustil. Je to o dost horší. Vyčpělé, nezáživné. Guy Ritchiemu se scvrkly koule. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (viac)