S nástupem Rodriga Borgii na papežský stolec se dostává rod Borgiů k téměř neomezené moci. Borgia se coby papež Alexandr VI. nezdráhá použít jakýchkoliv metod, aby dostal své veřejně přiznané levobočky na výhodné posty. Jeho nástrojem v boji s protivníky jsou jedy a dýka syna Cesareho. Když však Alexandr VI. sám umírá na otravu, je to konec takřka celé rodiny nenáviděných Borgiů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Nach

Historický film, který se snaží věrohodně ukázat, jak to s Borgiovými zřejmě skutečně bylo a nepodkládá nám kupříkladu nepotvrzené zvěsti o travičství Lucrecie. Naopak ukazuje Caesarovo krutovládu, která spolu s jeho otcem zasáhla celou nesjednocenou Itálii. Film velice zajímavý, ale místy zdlouhavý. Herecky spíše průměrný. Přesto koukatelný. 60% ()

Juto

Scéna, kostýmy a výtvarná réžia sú celkom dobré a myslím si, že sa hodia k dobe. Režisér Antonio Hernandez sa snažil, aby bol film historicky čo najpresnejší. Napriek tomu, že film má viac ako 2 hodiny, mal som pocit, že mu niečo chýba. Postavy nie sú správne vyvinuté. Cítil som, že spisovateľ mohol urobiť viac, aby sa ponoril do psychiky Rodriga a Cesara. Ďalej po technickej stránke je kinematografia nekonzistentná a zvuková stopa je veľmi štandardná. Predstavenia niekedy pôsobia až divadelné. 5/10 ()

st.verka

Souhlasím s kindermanem. Film je velmi dekorativní, kostýmy i kulisy jsou pastva pro oči, ale i přes ty krutosti film ztrácí na dramatičnosti a vytrácí se i napětí. K dokonalosti mu chybí právě ta poutavost Tudorovců. ()

Pedross800

Borgiové a zase Borgiové, poslední roky mě to jméno stále odněkud znělo v uších a stále proklouzávalo skrze prsty. Seriál jsem nějak míjel, ale z mysli mě to úplně nezmizelo. Chtělo to nějakou filmovou verzi a já zkusil tuhle a i když vzhledem k hodnocení jsem byl lehce skeptický o to víc jsem spokojen. Mělo to tu správnou atmosféru, výborné reálie a člověk se v kostce dozvěděl to nejdůležitější z období, kdy byl tento rod na vrcholu. Nic víc, nic míň. Precizně zpracovaný historický film a ty já rád. A tak trošku mě to přece jen navnadilo i na seriálovou verzi. Jen ten čas..... ()

kolemjdouc

k dokonalosti má film opravdu daleko.Ale ve dvou hodinách popsat divákovi historii Alexandra VI to opravdu jinak asi nešlo.Dobrá kamera - interiéry na mě působily dojmem že byly autentické,žádné kulisy.Důraz na detail :prostřený stůl vypadal jak z dobového obrazu.Kostýmy neměly chybu - a věřím, že když na herce navlékli brnění tak se jim podlamovala kolena.U mě dobrý. ()

pipapa

Panenko skákavá! Použít/předvést zajímavé téma, celkem slušnou výpravu a pár pohledných mladých mužů tak povrchně, staticky a nudně, to je tedy umění. Další odpudivý Čézare Bordža - tentokrát vypadající jako Inka nebo torero, nahota opět ořezaná na dámská prsa, sex-scény opět imaginární. Otřesnému hereckému ansámblu nasadil korunu otřesný cz-dabing. 140 minut tzv. letem-světem = chaotický děj s řadou neobjasněných/nedotažených důležitých událostí a spojitostí. Oproti tomuhle veledílu je i přitrouble smyšlený evropský seriál Borgia úplný unikát na dané téma!...Pouze pro obecenstvo s bujnou fantazií, které vidí i to, co vidět jinak vůbec není. ()

Deleatur

Tvůrci se soustředili spíše na vilnost borgiovského papeže a krvežíznivost jeho syna Cesareho, u obou výraznější vlastnosti než ambicióznost. Samotná Lukrécie z toho vyšla jako ta nejmorálnější osoba (byť tam bylo aspoň incestní pnutí mezí ní a bratrem), která má pověst travičky zcela nezaslouženě. I tak mi ale ani ona nebyla sympatická. Aspoň že řemeslně to bylo zpracováno slušně. // 53% ()

Dárius

Já si nemůžu pomoct ale nepamatuji kdy mě naposledy tak "vzal" historický film jako tento.Dějově-špička,vzájemné souboje a střihy z bitev-tak ty tady rozhodně nechybí!Sexu-dostatečno.Intrik samozřejmě vrchovatě.4a půl hvězd.Děkuji pane Hernández. ()

AloeB

Velmi zkratkovité a v některých momentech netradiční ztvárnění rodiny Borgiů. Lluís Homar, který mne nedávno oslnil v Los Abrazos Rotos (a vlastně jej znám i z La mala educación nebo Los ojos de Julia), je pro mě nejlepším ztvárněním Alexandra VI. vůbec, překonává i možná povedeného Jeremyho Ironse z kanadského seriálu a také ikonického záporáka z druhého dílu Assassin's creed, zbytek filmu je však diskutabilní. Mnohé události jsou skutečně jen převedením historické knížky na plátno, zcela tak nevyzní Juanova smrt a vlastně ani Alfonsovo napadení najatými zabijáky, stejně tak návaznost scén mnohdy kolísá. Krev Borgiů se od jiných adaptací Borgiů v lecčems liší, ať už jde o přehození rolí Lucreziiných manželů, co se obvyklého vnímání týče (tedy nejpozitivněji zde vychází Giovanni Sforza, který je často jen pobudou nebo jej úplně vynechají), mnohem víc je zde také zapojena španělská politika Borgiů (třebaže ne nijak významně), což je vzhledem k původu snímku pochopitelné (dokonce i jejich jméno je zde vyslovováno jako původní Borja). V duchu jiných adaptací tématiky však film upozaďuje roli Rodriga Borgii a dává na výsluní jeho děti, jejichž vztahy jsou jistě zajímavé (a bulvárnější), ale pokud pak chce divák skutečně vidět hlavu rodiny v akci, musí se spokojit se zdlouhavým (avšak, co si pamatuji, tak zajímavým) seriálem. ()

Petulka88

Na evropskou produkci velice solidní historický film. Jen je škoda, že v druhé polovině už se děj docela vleče. Nebýt toho, dávám 4 hvězdičky. ()

mosem

Sledovat tenhle film bez předběžné znalosti historie rodiny Borgiů, bez znalostí souvislostí církevních i světských, znamená více než dvě hodiny sledovat film, který je složité pochopit. Jistě, o rodině Borgiů každý z nás slyšel, zejména Lucrezia Borgia je vypobňována jako travička a vražedkyně. Dnes jen těžko někdo prokáže zda to byla pravda či pomluva. Film ji zpodobňuje spíše jako nešťastnou ženu, která je životem vláčena svým otcem a svým bratrem. V určitých momentech film připomínal spíše mýdlovou operu než historickou fresku. Ale jako inspirace pro přečtení něčeho komplexnějšího dobrý. ()

Scaevola

Pohleďte na naprosto klasického zástupce moderní mainstreamové evropské produkce. (aneb Kdy konečně někdo zobrazí Lucrezii takovou, jak se o ní vypráví, a přestane ji obhajovat?) ()

kecka007

Vzestup a moc jednoho z nejmocnějších španělských rodů shrnutý do dvou hodin.Určitě je to velice kvalitní film,pojednávající o intrikách a problémech rodiny Borgiů.Místy je to však poněkud nevhodně zpracováno.Za podotknutí zajisté stojí i výběr herců,který je vynikající i když do role papeže Alexandra VI. Bych obsadila někoho jiného.Kostýmy jsou výstižné a drží se dobové módy.celkový dojem : 80% ()

achillesLM

podla mna nedostatocne pracovanie velmi kvalitného historického príbehu.človek ktory nevie nič o týchto historických súvislostiach veľa vecí vo filme nepochopí lebo dejová línia rýchlo uteká a veľa súvislostí sa zabudlo vysvetliť...a herecké výkony tiež priemerné...odporúčam radšej seriál The borgias ()

HMTD

Z tohohle filmu jsem dostal chuť být papežem, i když by se tím asi naplnili proroctví že další papež bude antikrist. Historicky ten film asi příliš nevypovídá, ale naprosto přesně vystihuje lidskou touhu po moci, a odvěkou snahu církve dodržovat desatero i za cenu že se občas musí porušit. Vždy mě fascinovalo na jakých základech byla katolická církev vystavěna, historikové vám například řeknou že bible byla několikrát upravena a zmizeli v běhu dějin některé opravdu významné fakty. Tak to nejspíš bylo i z Borgii, po té co byli poražení mohla být historie značně zkreslena tak jak si to přáli vítězové. Představitel Cesara mi celí film lezl na nervi, ale nejspíš to byl účel takže svou roli sehrál dobře. ()

jouluputilla

Že já si tolikrát naběhnu, jakmile uvidím přívlastek filmu historický! Na první, krátký pohled prostě paráda. Ty kostýmy! Skoro jako – sorry – Bůh s námi. Bohužel se mi ta paralela zahryzla do mysli a drží jak buldok. Zásadní otáky: Nakolik je historický film, kde se historično řeší letem kamery nad mapou a prolínačkou cca pěti bojujících vojáků a životopis kohokoliv představuje cca 10 let života? Už jen ten překlad! Například netuším, z kterého překladače vylezlo oslovení papeže Svátosti, když v originále je jasně Santidad, nikoliv sacramento. A kdyby si už překladatel za svou blbostí stál důsledně, ale občas mu ta čárka upadne, občas ne. Také Alejandro VI. se v římském prostředí poslouchá dost blbě (podobně jako třeba Bolonie). To ale pořád lze pochopit z hlediska španělského původu Borjů. To by ale na konci nesměla zaznít španělská výslovnost jména Julia II., který byl Talián jak poleno. Proslavený (hlavně u nás) český dabing zde opravdu dostává na zadek. Scénáristu s režisérem pak podezřívám, že téma vybírali výhradně bulvárním okem, protože z historického tématu, zredukovaného na palácové sexování, okořeněného občas vraždičkou, bez dějinného kontextu, se děj snižuje na víceméně samoúčelný sled protopášností. Autor hudby je velmi solidní řemeslník, třeba i umělec, ale zde byly komunikační trubky při zadání hodně zanesené, protože výdledkem je hodně nesourodá směs. Vidím to spíš, že tomu prd rozuměl režisér, i když jsou na světě i muzikanti, kteří ví, kam se hodí jaká hudba. Těch lapsů je prostě moc. Nejviditelnější je samozřejmě Káča Aragonská obkročmo na koni – no, raději dost. 10% za kostýmy, i když určitě neodpřisáhnu dobovost všech mundůrů a hlavně přileb, myslím, že se tam mihlo i něco o století mladší. ()