Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Frajer42

Spoilery! Když divák ve zdraví přečká dobrých 40 úvodních minut rodinných melodramat a všelijakých píčovin, tak se za odměnu dočká docela slušného atmosférického thrilleru. Věčná škoda snadno prokouknutelného zvratu s opatrovatelem, a to úplně kompletního, kdy bylo ihned jasné, kdo to je, na první pohled byl zřejmý motiv i s tím spojené záměrné poškozování zraku obětí. Jako bych to už někde viděl. Dokonce jsem prokoukl i to, že sousedka Julie je jeho matkou. Znovu tedy musím dát na obdiv svoji filmovou a seriálovou genialitu. Právem jsem všemi s dobrým vkusem označován za nejlepšího uživatele této databáze.  Mám už holt pár tisíc filmů nakoukaných, takže je to bohužel velmi častý jev, který mi kazí zážitky z filmů. Přiznám se, že jsem asi jeden z mála uživatelů, který si nepohonil ani nad filmem a ani nad hlavní MILFkou. I přes nebývale nudný úvod a vcelku prokouknutelný vývoj, to mělo něco do sebe a vyloženě jsem netrpěl. [65 %] ()

Shit

Čekal jsem mnohem víc od tohohle zprvu dobře vyhlížejícího španělskýho hororu, dokonce jsem čekal asi 4 dny, kdy mi na to konečně vyjde pěkně čas někdy v klídku v noci, abych si to jó užil, ale nakonec krapet zklamání, sice nemůžu říct, že by na něm bylo něco vyloženě špatně, co by mě mlatilo do očí, ale zároveň jsem se prostě téměř nebál a celá atmosféra byla tak trochu rozmělněná, což u takovýho hororu shledávám jako docela zásadní chybu ()

verbal

Juliiny oje jsou opravdu luxusní! Celý film jsem si ji představoval v různých "hereckých" polohách a musím říct, že ač je již nepatrně za zenitem a bude mít asi kapku sjetý dezén, mít možnost zahrát si s ní na slepou bábu, tak neváhám ani vteřinu! Seňor Morales mrštně uhnul americkému patosu, graciézně píchl býka mezi lopatky a na světě je kulantní thriller, po kterém budu se sadistickým zájmem sledovat chcípající pokusy zámořské provenience. Katalogová MILF v hlavní roli je už jen třešničkou na dortu a já se nehodlám tvářit, že neumím do pěti napočítat. ()

Pilda17

OMG, další hororová špička ze Španělských rukou. Podle mého vkusu začínají být Španělé hororový bozi a tento snímek je důkaz. Ojos de Julia je horor, který se vymyká všem hororům, které jsem doposud viděl. Belén Rueda naprosto famózní herecký výkon, která mě svým pohledem a strachem, který se jí vyskytoval v očích, naprosto přesvědčila. Celé toto začíná pomalejším tempem, ale postupně se rozvíjí, až do úplného extáze. 112minut uteče rychle, poněvadž druhá polovina je jasný důkaz filmového umění a režisér Guillem Morales se ukázal jako kvalitní režisér, který umí točit skvělé horory (škoda, že jich má na svědomí tak málo). Na atmosféru si nemohu také ztěžovat, protože temný podtext je znám už od začátku. Slepota je strašná věc a tady mi při scénách, kdy se kamera zaměří na slepé, běhal mráz po zádech. Jejich temné oči z kterých je člověku do breku jsou hrůzostrašné. Nápad s psychopatickým vrahem, který ujíždí na slepých ženských, protože si přijde jako stín, kterého nikdo nevidí je naprosto fantastický. To dokonale vystihuje scéna po vraždě staršího muže. Do toho mě velmi bavilo zkrývání vraha, až do samého závěru a i když člověku je jasné, kdo to je, tak obličej přesto nevidí a klade si jen spoustu nesmyslných otázek. Teď už k závěru, který byl naprosto famózní. Nápad s foťákem byl skvělý a viděl jsem ho už v pár hororech, ale tady? Nemám co bych dodal, režisér závěrečnou scénu vytvořil skvěle a já nemám slov (,,to se musí prostě vidět"). Jak vidíte, jen chválím, takže jiné hodnocení než plný počet dát nemohu..10/10 = 100% ()

Spooner

To zas jednou natrhli Španělé v hororech amíkům řiť. Dokonale atmosférický, obrazově nápaditý a do poslední minuty napínavý horor, který vás rozhodně nepřestane překvapovat, aspoň co se týče té kamery. Navíc se zde opět ukazuje, že správný horor také klade důraz na psychiku postav a ne jenom na přiblbé lekačky. Škoda, že je to celé o trochu delší než se sluší a zvláště v půlce to působí trochu utahaně. Závěrečná hutná půlhodinka to ale dokonale vynahradí. ()

• Belén Rueda si v tomto snímku zahrála dvojroli obou sester - dvojčat Julie i Sáry. (dex2man)
  • Jedná o další horor produkovaný slavným režisérem Guillermem del Torem. Právě on si vyžádal na základě předchozí úspěšné spolupráce na snímku Sirotčinec (2007) Belén Ruedu v hlavní roli a kameramana Óscara Faura. (dex2man)