Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Paity

Není to sice top film, ale hodnoťme spíše to, kolik takových, resp. lepších filmů podobného žánru, nebo vyprávějící o podobném tématu, na světě existuje. Dle mého jich je velmi málo. Navíc tohle je hodně aktuální a Leonardo DiCaprio dokázal, že mu jdou nejrůznější herecké pozice. Proto dávám do filmotéky. ()

kolemjdouc

jestli to takhle opravdu v CIA chodí - myslím praktiky ...Film byl natočen v roce 2008 v současné době je rok 2015.V těch místech ve kterých se odehrává film skutečně zuří boje,lidé utíkají ze spustošené země.Až mi přijde že to je spíš reálný dokument než vymyšlený děj.Režisér pečlivě propracoval každý záběr až někdy zamrazí v zádech.Je lepší nechat každému co jeho jest.Žít a nechat žít. ()

dormouse

Pořádny špionážni thriller jako vystřižený ze stránek Frederyka Forsytha. Roger (Leonardo di Caprio), představitel americké zpravodajské služby na blízkém východě, pracuje v podstatě s minimem prostředků, jen s nějakou tou elektronikou a satelitním krytím s americkými vrtulníky za zády. Někomu připadala odstrašující představa, či realita toho, že nás Velký Bratr sleduje a monitoruje každý náš pohyb a hovor uskutečěný přes telefon. Ale samotný film na toto odpovidá. Teroristé jsou o krok dál a vědí, že nesmí elektroniku používat, aby nebyli vystopovatelní. Takže stačí vrátit se o pár desetiletí zpět, používat jen psané vzkazy a chodit s partou kamarádů v kloboucích s širokou krempou (aféra Thomase Crowna), abyste zmátli satelitní pozorovatele. Postava Eda (Russel Crowe) mi přišla velmi uvěřitelná. To, jak žije paralelně dva životy, ukládá děti do postýlky a přitom mluví s kolegou v Iráku-totální schizofrenie. Chybu jsem našla v Rogerově zalíbení v mladé Arabce. Každý agent přeci ví, že něco takového si pro bezpečí svých milých nemůže dovolit. Ale jinak jsem byla nadšená. ()

Ještěřák

Standardně odvedená práce, kdy Scott překvapivě odvedl lepší a svižnější práci nežli v případě takového nijakého AMERICAN GANGSTER. Začíná být zásadní otázkou, jestli DiCaprio pomalu ale jistě nezapadá do hnusné škatule těchhletěch nekompromisních ale zároveň dobráckých týpků, co ze všeho nejdříve všechno vystřílí, pak se dost zamilujou a nakonec buďto zavřou, anebo se ASAP zdekujou. Těším se na tebe v REVOLUTIONARY ROAD, Leo. ()

jasiska

Niektoré veci sa mi veľmi páčili, celkovo film pôsobil celkom prehľadne a profesionálne a navyše snímok nebol vôbec nudný. Ale ako celok som si ho nejak obzvlášť nezamilovala a nezanechal ani trvalejší dojem. ()

DannyBoy80

Je to na těch 70%. DiCaprio zahrál nečekaně dobře, že bych to do něj ani neřek. Možná, že s věkem půjde nahoru, jinak jeho začátky byly úděs. Film jako takový není špatný, ale něco tomu chybělo, ale nevím co. Prostě jsem u toho neseděl s očima na šťopkách a nehltal každé další slovo a neseděl jak na trní a nečekal co bude. Možná tomu chybí více překvapivosti a méně žvatlání. ()

Greny

obecně mám filmy s touto tematikuo rád, ale vždycky to chce přidat něco čím film zaujme a bohužel to tomuhle filmu schází osobně jsem po shlédnutí Amerického gangstera čekal více, ale i tak jsem nad míru spokojen dávám 3 3/4* ()

ThomasL

Začnu tím, že Bergovo Království se mi líbilo více. Chtělo to podle mě trošku víc akce. To ustavičné debatování o tom, kdo komu kdy lže mi lezlo docela na nervy. Co mě ale překvapilo ze všeho nejvíc: to, že DiCaprio začal balit setřičku v nemocnici bych ještě pochopil, protože bez sexu to nejde, ale to, že by se za ni nechal vyměnit teroristům jako agent CIA mi přišlo hodně přitažené za vlasy. ()

kobe6

Styl Ridleyho Scotta, který na mě třeba v Americkém gangsterovi zapůsobil, mi tady přišel poněkud nudný. V duelu s žánrově podobným Královstvím s Jamie Foxxem by Body of Lies prohrálo. Vše je dle mého vkusu moc pomalé a takové, že se mi to moc nevryje do paměti (možná scéna, kdy Ferrise natáčí a mučí). Leonardo je dobrý, ale opravdu dobrý je Mark Strong. Uhlazený styl mu sedí. Russell, řekl bych lehčí podprůměr. Tak jako celý film. PS. Kdyby Leonarda ke konci zabili a neskončilo to směšně happyendem, dal bych o hvězdu navíc. ()

lucijelucije

Opět vyvedený snímek. Posledních pár let jsou výkony L. DiCapria naprosto nepopsatelné. To co předvádí je pro mě fascinující. Labyrint lží je film plný akcí, překvapení. Na první pohled se možná zdá, že tento film postrádá energii, ale opak je pravdou. R. Scott nezapomněl na to jak má vypadat situace, ve kterých je znát odlišnost kultur a morálních hodnot. ()

Haymar

Pro mě trochu zklamání. Čekal jsme něco mezi Královstvím, Bournem, Krvavým diamantem a Černým jestřábem. Bohužel zde chybí Boureova akčnost a dravost, chybí "cool-ovost" a dynamičnost Království, chybí naléhavost a dobrodružnost Diamantu... Zůstává jen mrazivá syrovost Black Hawka (a jasně definovatelný Scottův rukopis - pojící oba filmy). Hlavně mi tu chyběla výraznější akce, které bylo celkově málo a když už přišla, byla tak nějak fádní (dobře natočená, leč úplně sterilní). Labyrint lží je tak sice kvalitním politicko-špiónským thrillerem ale slabým akčním filmem, kde je spousta zajímavých postav s nevyužitým potenciálem (Hámi, Salám) a trestuhodně nedotažené vedlejší dějové linie (Ferrisova dívka, vztah Ferris x Hámi x Ed, jordánská tajná služba atd.)... Po technické stránce tomu není co vytknout, ale od člověka Ridleyho formátu, očekáváme přeci jen trochu víc. Jinak herecké trio: DiCaprio / Crowe / Strong - famózní (zejména posledně jmenovaný exceloval!!) ()

chaometic

Nejpřesvěčivý herec ve filmu byl překvapivě operátor Russel Crowe.... Průměrný špionážní film s hereckým obsazením, který nezklame ani nepřekvapí. ()

Hanes88

Nevím proč, ale Leonarda di Capria poslední dobou fakt můžu. Jeho herecké výkony opravdu jen stoupají a v tomto filmu zahrál svou roli opravdu skvěle. Důvod, že tomu dávám jen 60%, je ten, že po celou dobu filmu tomu něco chybělo. Crowe tentokrát podle mého gusta zahrál na své poměry jen průměrně, ale co se týče děje, ten byl opravdu zajímavý a film vřele doporučuji. ()

Prochy38

Mrzí mě to, ale vyšší hodnocení dát nemohu. Ano, je to herecky dokonalý a režijně i scénáristicky hodně kvalitní film. Ale mě tato tématika už moc nebere. Trochu jsem myslel, že v této sestavě by to mohlo být jiné, ale asi ne. Ano, supr herecké výkony a je jasně vidět, že si s tím dali opravdu hodně práce a kus pořádné práce bylo taky odvedeno. Ale tento směr není moje krevní skupina... ()

Itar

Technicky precizně natočený, obsahově však prázdný film, který nemá čím zaujmout. Bratrský souboj tentokrát jednoznačně vyhrává Tony se svým filmem Spy Game. Body of Lies si užijete, ale za týden už si na něj ani nevzpomenete. ()

vander19

Di Caprio je u mňa top. Trošku som sa bál Russela Crowa, pretože on mi v niektorých filmoch moc nesedí. Lenže tu ich spolupráca bola geniálna. Drsný Russel ako šéf oddelenia CIA a Leo ako jeho agent v poli. Práve dialógy týchto dvoch mi tu sedeli ako riť na šerbel. Nenormálne som si ich užíval. Samozrejme jedná sa o thriller, ktorý nazrel do sveta tajných agentúr. Leo nám predvádza na plátne ako sa správa agent CIA. Svoju nekompromisnosť, drsnosť, vyjednávacie taktiky a spoluprácu s inými agentúrami v boji proti celosvetovému terorizmu. Ale aj on je len človek a pocíti lásku. Hlavne vďaka tejto slabine ľudských duší sa aj on dostáva do problémov a nakoniec mu pôjde o život. Avšak všetko je to zabalené do krásneho obalu akčných scén v hre, kde sa fér hrať dá veľmi ťažko a málokto vyloží všetky karty na stvôl. Film vo svojej výprave precestuje prakticky celý svet a máme tu možnosť vidieť ako to všetko funguje vo veľkom. Nesmierne sympatie som cítil ku šéfovy tajných síl Jordánska, kde ma Mark Strong presvedčil o svojich nesporných kvalitách. ()

Hadriel

CIA, teroristi, Al-Káida, Blízký východ (ve skutečnosti Maroko), poušť, turbany, američtí "správňáci" co se snaží spasit svět, byrokrati, lži, nedůvěra a podvody - základ slibného špionážního thrilleru. A povedlo se to. Výprava u Scotta je tradičně perfektní. Film pěkně utíká, nenudí. Střídá se akce i napětí. DiCaprio možná mohl zahrát trochu líp. Crowovo rapidní přibrání váhy je znát, přesně tak si dokážu představit americké "agenty" kteří sedí v kanclu a hýbou světem. + Strongova postava je super, přesně jak říká ve filmu - gentleman and an excellent conversationalist. ()

bloodcountes

Takhle to s tím filmem bylo. Měla jsem ho asi 4 měsíce ve frontě a když jsem si ho dneska pustila, zjistila jsem, že jsem ho už viděla...Asi přibližně před rokem a kousek to muselo být. Takže napoprvé jsem ho viděla a úplně na to zapomněla. Dneska jsem to nevypnula, protože mě to zaujalo a moc se mi to líbilo. To jsem zvědavá, jestli na něj zase tak dokonale zapomenu jako napoprvé ? ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)