Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Caprio s bradkou vypadá jak kozel mrzel, ale to je jedno - já su rád, že postupně někoho napadlo upustit od digitálních efektů, kterejch je ve filmu málo (nebo nic?) a kdyžtak nenápadně. Crowe je hroznej knedlik, ale asi takovej má být. Akce je většinou předhledná, ale místama jsem se trochu ztrácel v ději (jako kdo dělá pro koho a proč a takový věci, ale možná to bylo blbejma titulkama). Každopádně to bylo fajn a klidně někdy skouknu zas. ()

Pilgrimka

Body of lies není vůbec špatný film, ale taky žádná nadpozemská kvalita. Prakticky dvouhodinová konverzace, která mě nenudila a vedla k různým zamyšlením. Těžko posuzovat kdo je ten špatný a kdo dobrý. Dvě kultury, dvě náboženství, dva způsoby výchovy. V druhé polovině to ale hraničilo tak trochu s pohádkou, protože si neumím vysvětlit co vedlo postavu Ferrise, aby se nechal mučit pro holku, se kterou se setkal sotva třikrát. V nějakou lásku na první pohled nevěřím. V nějakou jiskru, vášeň, chtíč na první pohled ano, ale riskovat kvůli toho život?....asi ne... Nicméně, dát tomu tři hvězdy, to bych se pak musela na sebe zlobit. A navíc...Dicaprio se mi víc a víc dostává pod kůži. ()

E=mc2

To nebol jeden film ale dva. Ten prvý odspýal pomerne dobre, ten druhý po slepej odbočke do utečeneckého tábora a "romániku" to totálne pochoval. Ten vzťah tam mohol byť, ale určite tak, aby posúval dej rýchlejšie dopredu. Potom vyznieva prvá polovica veľmi rýchlo až chaoticky a druhá príliš pomaly, prehladne až tak, že človek zabudne o čo im vlastne ide. Táto mozaikovitosť, roztrieštenosť dopadla vo výsledku tak že je z toho ľahko nadpriemerny počin. Pričom prvá časť filmu ktorá akosi skončila vo vojenskom tábore po zobudení a zachranení z jeepu dávala prísľub poriadneho filmu. Správna otázka je: Čim to vlastne chcelo byť? Myslím že samotný scenárista to nevedel. Spracovanie na úrovni. Film obsahuje naozaj dobré a zapamätateľné scény napr. mučenie, vrtulníky. ()

Triple H

V pohode. Síce to bolo o niečo menej sofistikované ako som čakal, ale fajn. Crowe bol výborný- v spoločnej scéne s Hanim bolo krásne vidieť tú určitú západniarsku aroganciu a vidláckosť. Di Caprio je už dávno podľa mňa dobrý herec a ani tu nesklamal, hoci táto jeho úloha už trošku s jeho poslednými splývala (ako akási kombinácia Departed a Krvavého Diamantu). Ridley Scott opäť dodal filmu slušivý vizuálny háv. Na schopnosti všetkých zúčastnených mi to prišlo možno trošku priveľmi konvenčné, ale keby takto poctivo odvádzali svoje remeslo všetci, asi by nebolo zlých filmov. tri a pol. ()

Jirgen

Ne vždy hvězdné obsazení s hvězdným režisérem v čele slibuje hvězdnou podívanou. O tom jsem se dokonale přesvědčil v Labyrintů lží. Ridley Scott se celkem snažil, aby to vypadalo opravdově a ukázal nám opět jak se nás dá pěkně pozorovat přes satelit. Ale co naplat, dějově se celkem za celý film stalo akorát tak, že DiCapriovi urazily kladivem dva prsty a trochu ho pokousali pejsci, což jak se zdá ho zavede za jeho budoucí láskou. Kterou mu samozřejmě unesou a on jako pravý americký hrdina se hned nechá vyměnit, aby jí zachránil. Prostě jedná se o velice průměrný thriller ve kterém vás nepřekvapí nic co už by každý z nás neznal. Další zbytečný film, který si jistě víckrát už nepustím. ()

Kjůkíí

Špionážní představení měl pod palcem slavný a všemi opěvovaný Ridley Scott. Což je samo o sobě zárukou dobrého pokoukáníčka. Když se k tomu přidají herci filmem protřelí jako Leonardo DiCaprio či Mark Strong, film rozkvete jako pomněnka. Osobně mám špionážní filmy rád, jsou totiž plné techniky, různých vychytávek a nejnovějších vymožeností, sledování satelitem je samozřejmostí a to, že si mohou přečíst, kolik máte na vašich hodinkách již v dnešních dobách otrlého diváka nepřekvapí. Ale co je na tomto filmu výjimečné? Jsou to dialogy, skvěle propracované, film je jimi prošpikovaný od začátku do konce a důležité je, že se člověk nenudí. Možná je zde méně vražd a výbuchů než v normálním snímku z konce 90. let, ale poněvadž je důraz kladen na jazykovou stránku, film se mi velice líbil. Leonardo se před svým šéfem Russellem nestydí a řekne mu, co si myslí, a to velice zajímavou formou. Mark Strong předvedl jedno ze svých nejlepších představení a byl snad ještě lepší než DiCaprio, protože takhle si představím jordánského šéfa rozvědky. Elegán, nekompromisní, ale se smyslem pro spravedlnost, i když si z Lea udělal legraci. A protože jak režiséř, tak herci potvrdili své kvality, mohu jen Labyrint lží doporučit. Srovnání s Nepřítelem státu či se Spy game plně podporuji a na filmovém poli je to důstojný protivník. ()

Hafran

Velice slušně natočený, napínavý thriller. Bohužel nutí ke srovnání se SKRYTOU IDENTITOU ve které DiCaprio zazářil mnohem, mnohem víc. Příběh je nápaditý, ale vcelku není přiliš sourodý, několik zlomů zbytečně ztrácí dech. Postavy jsou sice typizované, ale nepřehrávané a velmi dobře zahrané (Russel Crowe! ). Je to takových 3,5* a zaručuje dvě hodiny napínavé solidní zábavy. ()

chelseaman22

Primárně vás do očí udeří pohled na Russela, jež se svým děsivým šedivým hárem vypadá na 65. Muslim odůvodňuje, proč že se nechce nechat vyhodit do vzduchu: "Nechci být mučedník - mám VŠ, jsem lingvista a chci jet do Ameriky." (koho to zajímá chlapče, stejně chytneš kuli do kebule!) Honička džíp vs. vrtulník je vážně působivá - na chvilku vás donutí nemyslet na brumbálovský vous, jež nosí ten, co potopu Titaniku nepřežil. Tento utopenec kolem sebe na bazaru máchá nožem, načež Jordánec a jeho bojový čokl přijdou o většinu životně důležitého moku. Ta scéna, při níž Japonec fotí svou manželku v centru Amsterodamu a ta v mžiku exploduje a je rozprsknuta na zde prodávané ovoce a zeleninu. Džípáky by Lincoln v centru Ammánu vypadají vážně stádně, což koresponduje s dalším nesmyslem, jež je prezentován sledováním zápasu skotské ligy. Na pusu po třetím rande v Jordánsku zapomeňte - babky vás jinak zavrhnou a všude pomluví! Fantastické vytvoření umělé teroristické organizace, jež je vyšperkována perfektním marketingem. Jordánský král má doma rodinu, což mu avšak nebrání ve flirtu s dlouhonohou desítkou v baru, jež si zjevně v noci dá říct od jeho výsosti. A v závěru se není co divit Leovi, když bulí jak malý capart na pískovišti - komu by se taky líbilo být zbaven hlavy v teroristickém doupěti! 87% Celosvětový výdělek k 16. 5. 2013: $115,097,286, což je 1,64 násobek budgetu ()

Saraph

Já nevím, nějak jsem v tom filmu nenašel nic zajímavého. Od začátku do konce jsem se u toho neskutečně nudil. Jediné, co si pamatuju, je nějaký pobožný blbeček s kladivem ničící Capriovy 2 prsty. Opravdu mi unikla pointa. ()

Sokkk_y

U hodnocení Labyrintu lží jsem hodně dlouho uvažoval, avšak jako vždy jsem k žádnému normálnímu závěru nedošel. Do kina jsem na něj šel nedobrovolně (raději jsem chtěl obětovat peníze za Bonda), a to ještě s tím, že ve filmu hraje hlavní roli DiCaprio, jehož osoba je mi dost krajně nesympatická. Dvě hodiny jsem tedy seděl, poslouchal kecy Russella Crowa, pil jsem Zero, jednou si došel na WC, mezitím ve filmu umřelo pár lidí a Arabové rozdrtili Leovi dva prsty a konec. Jediný člověk, který mě ve filmu dost hodně ohromil, byl Mark Strong a jeho role jako taková. Úžasný a charismatický Hani, před nímž by si opravdu asi člověk dal pozor na to, co říká, mě sebral teda daleko víc jak zbytek filmu. A to by bylo z celého snímku asi tak vše. ()

Sonnik

Trust no one. Profesorsky natočená akce. Hodně aktuální téma podáné docela nadneseně (Crowe řídí operace na Blízkém východě při oblékání dcerky na dětském hřišti). Tady mi Leo sednul, a i obtloustlý Russel je v pohodě, ale nad oběma vyčnívá Hani Marka Stronga. V kině jsem se pobavil, svůj účel to splnilo, víc jsem nečekal. "Ain't nobody likes the Middle East, buddy. There's nothing here to like." ()

adams89

Diváci namlsaní velkým úspěchem předchozího Amerického gangstera čekali od Scotta asi stejně tak dobrou podívanou, když u části z nich vidím poněkud vlažnější reakce. Mně osobně se jeho představa o válce amerických tajných služeb s islámskými teroristy dost zamlouvá. Pravda, daný scénář jako by zpočátku byl jedním spletitým labyrintem, člověk se jím ale nakonec prokouše. Film je vynikající sondou do jinak složitého dění na dnešním Dálném východě, oblastí, ke které už válčení bohužel neodmyslitelně patří. V hlavních rolích předvádí opět skvělou práci Russell Crowe a Leonardo DiCaprio, hlavně u druhého jmenovaného můžeme s klidem říct, že svým výkonem drží film hodně vysoko. Scottův nesporný filmařský um poznáte i ve skvěle natočených a sestříhaných akčních scénách, na jejichž reálné pojetí se dívá fakt dobře. Na ty nejlepší režisérovy kousky Labyrint lží sice nemá, jako krátká zastávka před očekávaným Robinem Hoodem ale poslouží dokonale.80% ()

markuc

Az ted jsem zjistil, ze jsem toto dilko zapomel ohodnotit. 4* protoze to sice neni uplne excelentni film, ale lepsi nez Eagle Eye, kteremu jsem dal 3*, takze proto. Zapletka je lehce pribarvena asi (ale ani v realnem svete to nebude jednoduche), jinak film vytahli do vysin hlavne herci (nejen hlavni a vedlejsi role). Scenar zrcadlici dnesni nejistou dobu (mozna trosku "pomaly" - film se diky nemu stava rozvlacnejsi), film rozhodne stoji alespon za shlednuti. ()

Sfinkter

Hodně slušný thriller se všemi prvky, které v poslední době tzv. frčí. Terorismus je aktuální a drsné téma a filmy, které ho umí napínavě zpracovat mě jednoduše baví. A po několikáté musím napsat, že DiCaprio skvěle dozrál. ()

Mrkvič

Po delší době mě zase moc potěšil Ridley Scott. Jeho oblíbenec Russell Crowe hraje sice jen druhé housle, ale fantastické sólo si tu vystřihl DiCaprio. Navíc film neztrácí na své údernosti ani po dvou hodinách. Výborný je mix takové té současné autenticity a trochu starší přifantazírování některých postav. K tomu všemu skvěle natočené akční scény, ale to je u Scotta snad vždycky, takže prostě jako většinou, paráda. ()

Belbo

Pro mě až moc neosobní, zbytečně rychlý a nokenec bez hlubší myšlenky, kterou dané téma nabízelo. Stylová popcornová zábava, na kterou si za pár let nikdo nevzpomene, na vlahý večer naplněný teroristickými komáry. ()

civalII

Moc pěkná podívaná. Dal bych i plný počet, nebýt nereálné zápletky s Ajšou. Od Lea a Russella vždy očekávám kvalitu a ani tentokrát mě nezklamali. Prozatimních 78% přesně odpovídá mému hodnocení. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)