Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Shaleman

Další z nekonečné řady teroristických filmů natočený sice mistrnou rukou scottovou, bohužel však postrádyjící hlubší smysl a sympatie, které by vás přibily do židle. ani konečné rozuzlení a pointa není tak výrazná, aby celkový dojem vynesla z prokletí hezky vypadajícího průměru. I nadaný DiCaprio nepředstavuje takový poutač, jaký by si zasloužil či jaký známe z jiných počinů. Film se z hlavy vykouří stejně rychle, jako se ztratí v haldě příběhově podobných kousků. ()

RajAthen

Film vykazuje podobné neduhy jako některá další Scottova díla, a to podotýkám, že tohoto řežiséra mám rád. Dokáže mistrně načrtnout atmosféru a dá vám pocit, že filmový svět nakončí hned za okrajem plátna či obrazovky. Charakteristika postav jako obvykle zůstává někde na pomezí (viz postava Crowa, ale i Capriovo vzplanutí). Největším bodem úrazu je pak svénář, který sice poskytuje dostatek prostoru, aby režisér zkázal své silné stránky, ale ve výsledku vychází dosti so ztracena, protože pokud si máte z celého snímku (který se zaobírá poměrně palčivým tematem) odnést poselství, že každý si hraje nejraději na svém písečku (nejlépe za přispění písečku z jiného pískoviště), pak zůstáváme ve vodách dosti banálních. Ve srovnání s konkurencí v tomto žánru tak nakonec těsně dávám za tři. Přesto jde o podařený film, jen ten tah na branku by mohl být ráznější. ()

Jaxx84

Relativně důvěryhodný snímek o "skutečném" veřejném tajemství - americké špionáži na dálném východě. DiCaprio hrál sice tak dobře jako jsem u něj zvyklý, ale až moc z filmu čišela snaha udělat z něj super protřelého agenta (mladý, každého Araba zná jako svou bradku, šéfa posílá někam apod.) ... ale závěr filmu alá happyend z pohádky Ferris a sedm teroristů musel působit i na naprostého laika neuvěřitelně. Stejně tak Crowe jako CIA boss, který kašle na předpisy a postupy a vše dělá za zády Langley. Příjemně mě naopak překvapily pěkné záběry bezpilotních letadel a gentleman Mark Strong. Největší chybu filmu ale vidím v absenci osového příběhu, ve skutečnosti najdeme pouze několik nesourodých příběhů, ale nic zásadního se vlastně neděje. I tak velice slušný film. 7/10. ()

Acrobat

Pri najhlbšej pokore musím(e) priznať, že o vojne proti terorizmu neviem nič. Technicky viem, že palne "válí" SCAR, Apache to vie na tanky a SR zrejme vyradí vraj totálne zastarané Mi-24 Hind D. Kto je kto? Kto je za bombami, metrom, letiskom, dedinou, trhom zo zelovocom? Výborne, laxne, pesimisticky a znudene vyzdvihne podsatu boja na začiatku Russell. A mne už po zvyšok typicky Scottovsky dokonalého filmu nič netreba. Usadiť, vychutnať, nadvihnúť sa spolu s vrtuľníkovým zásahom...No nič. Že hnusný vytlstnutý Crowe cez bliakanie do kusa drôtu riadi operáciu pekelne ďaleko a ešte vyzdvihne dcéru ma neirituje, ale ...desí. Technické možnosti USA sa derú napovrch pomaly vďaka Insiderovi a Guardianu, či Der Spiegel. Príslušníci NWO sa radujú, ostatným padajú sánky a kolegu som odhováral od návštevy Číny a potom USA. V súvisloti s terorizmom? Nie, kdeže. Ja skrátka žasnem, ako Body of lies nechce nič vyriešiť, len pridať do zoznamu akýchsi filmov s teroristickou tématikou svoju maličkosť. No ak vo filme je jediným schopným jordánska tajná služba (počujete o nej za celý rok info v zahraničných médiách??), tak vavvríny a ódy na CIA sa valiť nebudú. "Za zlo sa zlým odpláca". Preto som rád, že sú tu všetci takpovediac zlí. Zlí technicky, ale aj nevyhnutne. Zlí ľudsky, ale aj nechcene. Vztýčený prostredník Leonarda je zaujímavým riešením, no napr. Number Station nám naznačí akou smrťou môže zomrieť. Skrátka a jasne je Body of lies fantastickým príbehom. Slovák (možno aj Čech) má tendenciu vyriešiť všetky problémy hoci aj globálneho charakteru. Analyzujeme, dávame rady Kongresu či Dume, vieme kto má ísť kam, kto je dobrý a kto chce svetové blaho. JA len že SR nie je mimo diania, sme členmi NATO, EÚ. Hlasujeme, máme právo veta, vojakov vysiela a rozhoduje NR SR, ktorú sme si zvolili. To že na to prispievame aj finančne, nikto nerieši. Ale o tom inokedy. V Labyrinte lží od famózneho Scotta sa nemôžete stratiť. ()

bono22vox

Skvělý režisér, vynikající herci, oscarový scénarista, atraktivní téma. Ale je z toho jen lehce nadprůměrný thriller. A já se ptám proč sakra? ()

mrtn

ctvrtou hvezdu pridavam za Marka Stronga a Russella Crowea - "kdyz nemyslis na frndu, nemuzes se soustredit." mam to naopak ()

Rudyamon

Hodně drsný film. Pokud je v arabských zemích realita taková, jak ukázal Ridley Scot, tak je to fakt špatné. Pokud je ale horší (jakože asi je), tak je to hodně špatné pro celý svět. V každém případě je tohle musulmanské náboženství tím nejhorším, co nám dějiny přinesly a jakýkoli film to zlo může jen velice hrubě nastínit. Scéna v kobce byla fakt děsivá, ale faktem je, že obě strany barikády mají ruce od krve, jak to ve svých posledních chvílích viděl… no, je třeba se podívat… Za mě 4 hvězdičky - 80%, s největší pravděpodobností už ale nikdy víc... :-( ()

gemi

Zvláštní. Více než dvouhodinová zápletka tajných služeb, spousta akce, a přesto nejsem ani těsně po zhlédnutí schopen říct, o čem to vlastně bylo. Filmu chybí zásadnější dějová linka. Děje se tam všechno a současně nic. ()

Likan7

Pokud chcete natočit kvalitní film a dokážete sehnat Leonarda DiCapria, máte z půlky vyhráno. On je fakt neskutečný v jakékoliv roli. A ve špionážním thrilleru plného hi-tech vybavení a hands-free sluchátek od Nokie jakbysmet. Je trochu škoda, že film jede někde mezi třetím a čtvrtým rychlostním stupněm. Neříkám, že jsem se v tom ztratil, ale Scottovi tady chybí větší koule. Scéna, přestřelka, která by mě zvedla ze židle. Je to dobrej thriller, ale když máte Lea, Crowea a skvělýho Stronga, mohli jste mít parádní biják. ()

Kingjiri

Typická průměrná Scottovka, která má jistý řemeslo (jak filmařský, tak herecký), jenže občas působí poněkud rozvlekle až nudně, poněvadž scénář neni žádnej velkej zázrak. Jinak budu stručnej, protože moje dojmy už hodně trefně popsal J*A*S*M, tři slabší hvězdy. ()

neo93

Vynikající thriller Ridleyho Scotta. Válka s terorismem v jeho nejčistší a nejpůsobivější podobě. Na jedné straně nebezpečná organizace, která dokáže zúročit každé nabídnuté chvilky k útoku na své odpůrce, přičemž pro zničení daných cílů neváhá použít jednoduchých, ovšem velmi efektivních zdrojů a to těch lidských. Na straně druhé rozmanitá společnost poskytující ty nejmodernější technologické a datové nástroje, které neustále využívá ve svůj prospěch, ať už se týká sledování či likvidace nepřítele; ani jejich progresivní metody však naprosto nezabraňují ke zmíněným útokům. Dokonalá informační nálož mě úplně pohltila a vtáhla do děje. Jedním z klíčových faktorů, díky kterému jsem se neztrácel, ale naopak ještě více ponořoval do příběhu, byl Leonardo DiCaprio. Svou roli prvotřídního agenta CIA, který figuruje jako klíčový voják v boji proti teroristickým frakcím, zvládl bezchybně. Skvělé tempo, které neustále nutí diváka k pozornosti, na mě přesně zapůsobilo. Přitom ale není matoucí či nepřehledné, jen je potřeba snímek správně vnímat. Rovněž výtečná hudba mě pomáhala k intenzivnějšímu zážitku. A v neposlední řadě hrálo také roli, že jsem film už dlouhou dobu neviděl. Labyrint lží si každopádně zase někdy moc rád zopakuji. ()

Nix

Špionážní drama z prostředí Blízkého východu, které mne svým příběhem zase tak nepohltilo. Herecké duo je super, obecně vzhledem k tomu, že to dělal Scott tak herecký ansábl je fajn, kamera. Vypadá to hezky, ale celkově to na mne působilo nudně i vzhledem k delší stopáži. čekal jsem od toho více bohužel. Raději jiné špiony. ()

mira.l

.... a já zase naprosto nechápu, co mě inspirovalo k tomu, abych tohle stáhnul. Jako asi je to natočený dobře (protože Ridley Scott?), ale mně jsou tihle musulmanský čmoudi, co vypadají všici tak nějak stejně, naprosto ukradený všichni do jednoho. Ať mi nikdo neříká, že všichni ti, co tomu pálí 4 a 5 hvězdiček (protože Ridley Scott?), se v tom beze zbytku orientovali. ()

DarkMatter

Labyrint lží mě kapku zklamal. Čekal sem od toho víc, čekal sem nadprůměr. Asi bych nejvíc zkritizoval scénář a režii. Občas sem se chvilku ztrácel v ději a přišlo mi, že to tak nemělo působit, protože děj a zápletka je vlastně hrozně triviální... Popis na csfd vypadá mnohem lákavějc. Na jednu stranu to bylo dobrý - akce, efekty, a hlavně aktuálně vděčný téma, terorismus... Právě proto, sem od toho čekal těžkej nadprůměr a ne jen film, kterýmu může konkurovat spousta filmů o terorismu, který byly natočený před rokem 2001. Místy se odkazujou na skutečný události a organizace, ale jinak je to myslim fiktivní... No a hlavně to neni ani tak o terorismu, ale o "labyrintu lží"... Trochu pozitivně mě překvapilo, že ačkoliv je to americkej film tak se tam snažej poukázat na negativní přístup k Blízkýmu východu... Že teroristi nejsou všichni arabáči, ale jen určitý organizace vedený šílenci. Klady: pohled na kulturu, výbuchy, mučení a závěrečná scéna, která se podobá těm co známe z TV zpráv (jak tam teroristi popravujou před kamerou nevinný amíky) Zápory:průměrnej triller, první polovina filmu je o ničem, v druhý půlce se teprv začne rýsovat děj, "láska" je tam zapasovaná dost kýčovitě, pokud jste viděli film Nepřítel státu tak pro vás nejspíš budou ty "záběry z družic" působit trochu divně... ()

majesty

taky pohodovy film no volajako ma nebavil ako by mohol.. ps - chybu nemal na prvy pohlad.. ale aj pomaranc bez šťavy je na prvy pohlad dobry. ()

crjules

Napinavy akcni film, zabyvajici se aktualni hrozbou terorismu a boje snim -hodnotim jako nejpovedenejsi film za posledni dobu //o tomto tematu//. Predci jak Syranii, tak The Kingdom. DiCaprio je stale lepsi.. ()

keane

5/10 Film totálně sráží naprosto zmatený a zbytečně komplikovaný děj. Primitivní zápletku se scénář snaží obalit zbytečným balastem, aby to vypadalo co nejsložitěji. Když se pak vystřihnou některé scény, výsledkem je efektně natočený zmatek. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)