Transformers: Pomsta porazených

• Česko Transformers: Pomsta poražených (viac)
USA, 2009, 150 min (Alternatívna 144 min)

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (viac)

Tínedžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) sa už ako-tak spamätal z prvého stretnutia s dobrými Autobotmi a zlými Deceptikonmi. Navyše medzičasom dospel a začal sa pripravovať na opustenie rodného hniezda, v ústrety búrlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí azda len fakt, že svoj vzťah s rozkošnou Mikaelou Banesovou (Megan Fox) bude chtiac-nechtiac zmeniť na chodenie na diaľku, pretože ona na štúdium na univerzite jednoducho nemá peniaze... Ich odlúčenie však našťastie netrvá dlho. Keď totiž Sam objaví úlomok matérie, o ktorú spolu Autoboti a Deceptikoni odnepamäti tak úporne bojovali, a získa z nej pre obe strany drahocenné informácie, prilepia sa mu na päty mechanickí gauneri z celej galaxie! A je ich naozaj požehnane... Nečudo, že Samovi preto zakrátko začne univerzitná pôda doslova horieť pod nohami a spolu s Mikaelou, verným Autobotom Bumblebeem, ktorý sa dokáže pretransformovať na nádherný Chevrolet, a bohužiaľ i s oboma rodičmi pred nimi uteká cestou-necestou... (TV Markíza)

Šimpy

"I am Optimus Prime..." Tak těmito slovy končí první film a těmito slovy vlastně končí i druhý díl. Ale vraťme se na začátek. Mám dost, co říct, tak Ať nic nezapomenu. Pokusím se vyhnout SPOILERŮM, přesto tento komentář nedoporučuji číst těm, kteří ještě neviděli film. Musím souhlasit s některými názory, že se jedná o určité zklamání a hlavně v tom, že je tu "moc Baye". Michael se neudržel a film má podobnou atmosféru jako Armageddon, jen díky transformerům se mi líbí podstatně víc. Začnu zvýšeným rozpočtem, který je znát, ať už se jedná o akční scény, bitvy a je tu všeho víc a přitom něčeho málo. Víc bitev (super), víc autobotů i decepticonů (taky super, až na to, že jejich příchod není zrovna skvěle objasněn a chtěl jsem ho vidět a někteří mají žalostně málo místa....Autobotka Arcee např,), víc sebeshazovačných scén (sjetá samova matka, Dvojčata, rezavějící Jetfire, i když ten se v závěru předvede), víc nahuštěný děj (bohužel s více dějovými chybami) a víc odkazů na současný svět, které mě ovšem sedly (Barack Obama, září 2001, plakát na zdi Mizerové 2 :-D). Ano, pere se to ve mě, ale když si vzpomenu na některé scény, např. souboj Optima s Decepticony v lese, tak musím hodnotit, jak nejlépe dovedu. Dalším zklamáním je např. Decepticonka, která pase po Samovi (a jeho koulích). takovou vykrádačku Terminátora si mohl Bay odpustit. Naproti tomu některé scény noveho Terminátora vypadají jako vykrádačka Transformers, tak to si člověk nevybere. A teď se kenočně dostávám k závěru filmu.(BACHA SPOILERY!!!!) Finální megabitva je hodně slušná, ale pak se děj zpomalí (Jetfirovo obětování) a měl by následovat krásný a dlouhý duel Optima s Fallenem (aspoň 15 minut). Místo toho je Fallen mrtvý během dvou minut a celý závěr je velmi, velmi zrychlený, ani jsem si ho nestihl vychutnat... A ještě k těm shazovačným scénám. Díky nim jsem si připadal, jako kdyby film byl určen převážně hláškujícím teenagerům. Což, když jsem se rozhlížel v kině po divácích asi souhlasí. Na mě toho bylo trochu moc, ale co...sice už pár let teenager nejsem, přesto se za něj můžu při jednom letním filmovém blockbusteru (a tím dvojka Transformíků bezpochyby je) považovat...... 4*. ()

Davosh

Takže co říct... Technická stránka je i po 2 letech od jedničky skvělá, ale už je to podruhé to samý a chybí ten pocit něčeho nového, neokoukaného... Příběhová stránka stejně jako u jedničky o ničem, tentokrát je to ještě horší, víc narychlo vycucaný z prstu. Vtipů je také více, ale tentokrát bych ty povedené spočítal na jedné ruce - nechápu, co měli znamenat ti šukající psy a dvojčata byly opravdu jak Jar Jar a Dobby v jednom filmu a ať se děti v kině smáli sebevíc, tohle Bay už trochu přehnal. No a všemu tomu dal korunu konec, který si může podat ruku i s Terminatorem 4. Ale abych jenom nekritizoval, tak musím říct, že Bay předvedl přesně co jsem čekal - všeho víc, včetně chyb, přesto film svou úlohu splnil - v kině jsem se ani na chvíli nenudil, bitky byly pěkný, Megan je taky furt kočka... prostě stejně jako jednička skvělá popkornovka u které se vyplatí úplně vypnout a kochat se obrázkama na plátně. Zatím je to takový 3,5 s tím, že se to trochu víc přikláním ke 4*, ale jen díky dabingu. Po zhlédnutí originální verze buď zůstanu na čtyřech nebo snížím na tři. Po druhém zhlédnutí (tenktokrát v originále) jsem se rozhodl pro snížení na 3*. ()

c.tucker

Asi je to tolání megalomanství v menším měřítku, ale s hodně výbuchy (na totální megalomanství tu máme jiného experta a tím je Emmerich). Totální vizuální onanovaní se mi zde zamlouvá, i když je příběh o poznání horší než předchozí počin. Jestli od toho někdo chce mraky akce, dobrých vizuálních efektů a pěkných holek, tak je to pro něj to pravé. Pane Bay jen tak dál, ale příště možná trochu zaberte u příběhu. ()

čidlo

No tak už to mám za sebou a musím říct že mně Bay nezklamal.Akční podívaná jak se na Baye patří. Jednička je ale lepší i když závěrečná bytva u piramid byla skvělá je tohle pokračování pro mně horší. Dávám 80% ()

fars

Ja si pripadam jak znasilnenej. Pokazde kdyz prisla nejaka silnejsi scena, muselo samozrejme prijit i neco, co mi slo desne proti srsti. Kdyz Optimus stoji na pousti a leskne se v odrazu slunce, je cool, ale kdyz u toho blaboli o spojeni nasich a jejich rasy a spolecnemu celeni budoucnosti, uz to moc cool neni. Roboti bitvy? Legendary, jak jinak, ale proc si u toho museji povidat o planete a o lidech, to jsem moc nepochopil. Vzdyt tech zlych robotu je nekolikanasobne vice, ale stejne jsou to za kazdych okolnosti sraci co maji potrebu se tech hodnych ptat jestli to mysli vazne s ochranou Zeme... Dokazi teda nejakeho toho hodneho zabit, ale nedokazi sejmout jednoho kluka, kolem ktereho se to cele toci. Navic ti dobri se stejne vraceji, takze tu mame vlastne nikdy nekoncici pribeh. A koho ksakru napadla ta blbost, roboty co nejvice zlidstovat? Ze Bumblebee breci, no dobre no, jako vtipek ok. Ale dale tady roboti prdi, kdyz si daji pres hubu tak vyplivuji srouby jakoze zuby, kdyz se sejmou tece jim z ran a z huby olej jakoze krev, Devastator ma dokonce koule! Prvni pulka filmu utece jako voda, hlavne proto ze v te prvni pulce jeste o nic moc nejde, takze tu mame jen super akci a fajn vtipne hlasky. Ale pak se dej komplikuje (pomoci fakt hloupych klicek), stopaz natahuje a patla se jedna volovina za druhou. Prozatim 70%, Michael Bay by mel ubrat, a ne se snazit udelat z hrackarstvi nove hvezdne valky. ()

Mamie

Proč dávám zrovna 5*?... Vlastně ani nevím, kvalitou toho film nedosahuje, to si řekněme narovinu. Ale když mě to fakt strašně bavilo, ani ta Megan Fox mi tam vlastně nevadila (a to nejsem zrovna její velká fanynka), a upřímně řečeno, ve třetím díle mi snad bude i chybět. Každopádně jsem zvědavá na to, jak se Michael Bay popere s dalším pokračováním. ()

Jermann

Chválím minimum hluchých míst a zbytečných vycpávacích dialogů, ale když se někdo rozhodne natočit mega spektákl s téměř nepřetžitou akcí, měl by se jej pokusit nacpat maximálně do 120 minut. Možná už stárnu, ale dvě a půl hodky je na takovou perpetuální řežbu opravdu moc. Jinak asi není co řešit .. hezké robo-pokoukání. ()

WolfR

Druzí Transformeři teda hodně zklamali. Michael Bay se určitě řídil pravidlem, že sequel by měl být větší, akčnější, vtipnější a celkově prostě, že by všeho mělo být více než v minulém filmu. Více ale neznamená lépe. TF: Revenge of the Fallen jsou toho příkladem. Je tu více akce, více humoru a taky propracovanější a spletitější “příběh“. Ten je ovšem zmatenou snůškou blábolů a nesmyslů. Akce je tu sice dost, ale povětšinu je velmi chaotická, nekonzistentní a nepřehledná, výjimkou je opravdu jenom pár scén. Humor, ten je naprosto odporný, trapný a stupidní. Celkově je to prostě pod průměrem. Zaujmou jedině skvělé efekty, pár vydařených výbuchů a pěkná Megan Fox. Oproti skvělému prvnímu dílu je to tedy katastrofa a velký sešup dolů, 2 hvězdy. Po dalším shlédnutí mám hodnocení prakticky stejné, ovšem pocit malinko lepší a i když je takové jaké to je, dávám silné 2 hvězdy. ()

Icefist

Zmatek a přeplácanost- to se mi vybavilo jako první, když jsem dvojku Transformátorů dokoukal. Na to, že stopáž je vyšroubovaná na dvě a půl hodiny, tak na spoustu otázek nedostane divák odpověď. Místo toho sleduje změť střihů a spousta nesmyslů taky nepotěší. Celkově vzato- o co víc mě mile překvapila jednička, o to víc jsem rozmrzelý dvojkou. 70 % Oblíbená část- máma utíkající z domu před spotřebiči ()

animaxis

Hodně lidí se tu vyjadřuje,že proti prvnímu dílu je to slátanina a že to natáčejí do nekonečna.Já nesouhlasím.První díl se mi líbil a bral jsem ho pouze jako zábavu a ne jako maximálně inteligentní film se kterýmí se tu Transformers nevím proč srovnávají.Oproti prvnímu dílu je tu podle mě lepší příběh,je tu více dobrodružství a akce a bavil jsem se konečně u každé scény.Také si myslím,že si dali na scénáři opravdu záležet,protože film je podle mého názoru nabytý vším možným.Nejlepší díl Transformers a taky bych se tu zastavil u toho,že je to film skoro lepší pro děti,nebo alespon lidi,kteří to nebudou srovnávat s dramatickými veledíly.Já u filmu rád přemýšlím a myslím,že se stačí podívat do mých nejoblíbenějších filmů,ale toto mě prostě bavilo.A hodně! ()

Mol odpad!

Strašnej brak. Otřesnej českej dabing, mixér s kulometem, topinkovač s raketama, mladej blbeček v hlavní roli, roboti se řežou a při tom jako auta nemaj zničený plechy a celý je to odporná digitální sračka. Asi jedinej film u kterýho jsem fakt kroutil hlavou. ()

bartias

Druzí Transformers jsou na tom stejně jako pokračování Mizerů. Jsou divočejší, šílenější a divnější. Do 100% „bayoviny“ režisér nacpal masivnější exploze, čtyřikrát více robotů, promakanější triky, šukající psy, svého vlastního Terminátora i malého Decepticona, který chce uctívat „warrior goddess“ Megan a snaži se jí ojet nohu. Scénář je vyloženě fandboyovský a taky docela natěsnaný – všechny ty úžasné hračičky jsou na jednu dějovou linii moc. Shia LaBeouf proto tentokrát zapadl, zato Megan Fox, která opět měla za úkol oslnit více než Transformeři, vypadá tak dokonale, až to působí protizákonně. Popcornový blockbuster nemá jinačí ambice než ohromovat parádními videoklipovými záběry, místy dokonce připomínající Top Gun, a bavit občasnými hláškami. I když by mohl být o čtvrt hodiny kratší, je zábavným letním blockbusterem, který řadou narážek (Paříž poničená „meteory“, potopená letadlová loď, plakát Mizerů II, zelený kouř, unavená ruka zdvižená ve vítezném gestu…) poteší všechny fanoušky předchozích Bayových filmových explozí. ()

SeanLSD

Ale hej. Prečo nie ? Pre mňa za mňa, nalejte si 500 miliónov každý rok do podobného blábolu, ja sa na to kľudne pozriem. Bude tam všetko. Záchrana planéty, ľudstva, Slnka. Hrdinstvo. Romantika. Technokratický egocentrizmus najhrubšieho zrna odtrhnutý z reťaze. Padajúce vrtuľníky. Návrat do školských lavíc. Šukajúce psy. Debilní roboti s raperskými hláškami. Historické záhady. Úchvatné neprehľadné efekty. Výborné herectvo. Štavnaté reklamné pery. Poriadna mytológia ako od Dänikena. Dokonca spadne aj americká vlajka. A to ešte nevravím o pyramídach, Matrici, praiskre, Indym Jonesovi a Terminátorke s prenikavým pohľadom a naprogramovanými inštinktami hárajúcej feny. V jednom okamihu som si spomenul dokonca aj na Gandalfa! Hlavne je ale potreba poriadne osláviť americkú armádu, aby nám bolo jasné, ako veľmi je nevyhnutné zachovať jej ročný 500 miliardový rozpočet a nevyhadzovať ho na nejaké africké decká alebo trápnu ekológiu. Hocikedy predsa môžu z vesmíru doletieť kreténske mastodontie hračky a vypáliť nám rybník. Ale kde je príbeh ? Zmysel ? Súdnosť ? Neprišiel som liečiť rakovinu, hovorí Michael Bay, veru nie, on ju tu vytvára... ___ ešte o trošku viac tuná : http://www.nekultura.cz/film-recenze/transformers-pomsta-porazenych.html ___ PS: Až po rokoch som si uvedomil, že táto dvojka má čo sa týka straty miery, vkusu a súdnosti k svojmu predchodcovi navlas ten istý vzťah, čo BAD BOYS II. ()

zorro

Transformers: Revenge of the Fallen sice nejsou taková pecka jako jednička ale stále člověka pobaví. Občas chvíli trvá než se zorientujete kdo je kdo a kdo je kde. Holt Michael trošku přestřelil hodně robotů málo lidí. Za 200 mega někdo natočí tohle a někdo Terminatora což je rozdíl jako blázen. 70% a těším se na další film tohohle megalomana. 22/06/09 manchester ()

Benjamin-L

Pokračování předešlého dílu je o něco více akčnější a dějově je lepší i tak je to film na 5*. Shia LaBeouf zde opět ukazuje že je čím dál tím líp lepší. Opět zde je skvělá hudba, kvalita obrazu a možná i ten výkon herců by se zde našel. ()

sir-dave

Komentářu je zde více než dost a názory různé. Moje hodnocení z 15% ovlivňuje i to, aby nepadalo jen špatné hodnocení a já viděl zase něco fajn. Očekávání jsem měl velké a byl jsem přítomem na dni premiéry ale po skončení mi k naprosté dokonalosti něco chybělo. Možná trochu více zajimavého příběhu a ne jen robotí střílečky. Možná více vztahu mezi Shiou a Megan. Na druhou stranu jsem spokojen. Obsazení Shia LeBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, John Turturro a Tyrese Gibson bylo v pohodě. Co se týče vtipů, tak tentokrát se bavil určitě více než u jedničky a soundtrack k filmu taky skvělý. Celkově okolo 90-95% btw. trochu mě překvapilo jak vrazili autem do sloupu než se jim nespustil airbag, když mělo auto zničený předek, ale když padali následně v té fabrice předkem dolu tak už se jim otevřel... a ta robotice Isabel Lucas byla sexy :-) ()

okkac

Kdyby nebylo finále, tak bych dal jen 3*. Nevadí mi, že se Bay utrhl ze řetězu a servíruje nám hodně sprostý humor (psi, Wheelie a Meganina noha, sjetá matka), ale už je zbytečně moc postav Transformerů. Motorkoví Autoboti jsou v podstatě naprosto zbyteční, původní z jedničky potlačení hodně do pozadí (i ten Optimus se na nějakou dobu vytratí), a vtipy dvojčat na mne fungovaly jen z půlky. Hlavní záporák Fallen taky na plátně pobude jen pár minut. Chybí i scéna podobná příletů Autobotů nebo "I'll drive, you shoot" jako v jedičce. Bitvy jsou sice přehlednější, ale zase neznám ty nové postavy, které se vlastně nijak nepředstaví, prostě tam už od začátku filmu jsou. Bay vykradá i jiné filmy: Black Hawk Down s totožným pádem helikoptéry a jejím snímáním, Terminator 3 s postavou Isabel Lucas a Bad Boys II tím humorem a celkovým pojetím filmu (dokonce tam i na Samově studentském pokoji visí jejich plakát!). Rozvinování mytologie je prý i v původním seriálu, ale přesto jsem se trochu ztratil. No a pak přijde finále. Mnozí píšou, že po předchozích akčních scénách už nemá čím překvapit, ale právě tady Bay opět předvádí ten armádní fetišismus, kdy na pomoc nabíhá nejmodernější technika US Army a v dlouhé bitvě válčí proti Decepticonům. Tuhle část jsem si opravdu užil. A tak mne napadlo, že Bay by možná měl natočit nějaký současný válečný film, kdy by proti sobě stála ta nejmodernější technika i nějaké futuristické zbraně. Takový Red Alert by byl ideální, jelikož všechny ty zbraně dokáže nasnímat opravdu hezky. P.S. Napodruhé už lepší. Člověk ví, co má čekat. Ale na hodnocení to nic nemění. ()

tom88

Tak to prišlo konečne sem, do našich končín a bol to môj najočakávanejší film, ktorý som chcel vidieť v kine za posledné roky. Trailery síce napovedali a navnadili až príliš, no film ako celok bol miernym sklamaním. Možno mi to ešte nie úplne prešlo hlavou, ale dej bol proste chabý a slúžil iba ako doprovod tou najneuveriteľnejšou dobrodružnou jazdou, aká sa dá naplno užiť iba v kine s čo najväčším plátnom a naj ozvučením. Scenár je zrejme spravený len tak na rýchlo, aby nejaký hlavne bol. Žiadna hĺbka, žiadne extra vychytávky a čo je horšie, vytratilo sa pôvodné kúzlo prvých Transformers. Atmosféra teda už nevládne ako pred tým. Temnota, ktorá bola sľúbená je nedostačujúca. Film je až príliš odľahčený Bayovským vtipom, s ktorým to už ale naozaj preháňa. Neviem ako iný, ale ja rozhodne nie som zvedavý na Torturrove tangáče, ale hlavne, že sa celé kino okolo mňa smialo iba ja som ostal vážny ako hovno obracajúc očami do Krista. Takisto mi nič nehovoria Devastatorove varlata ani úchylné zvieratká v domácnosti, no ale hlavne, že sa ľudia kolo mňa skvelo bavili žeee. V kine som si pripadal osamotene a dosť výnimočne. Vtipu bolo teda požehnane, no nie všetky boli od veci, zopár hlášok hlavne pri nástupe Johna Torturra na plátno som sa celkom pobavil. Nudnejších scén nebolo síce veľa, no rozhodne sa tieto scény dali natočiť aj lepšie. Samov nástup na vysokú školu by sa dal aj vypustiť, nejak mi to nesedelo. Inak Jablonského hudobný doprovod mohol byť pôsobivejší a dravejší, no k tomu si asi musím pustiť jednotku. Dosť bolo záporov, zhrniem radšej to o čo vo filme išlo a kvôli čomu sme vlastne boli v kine. Takže ostáva akcia, ktorá ako sme čakali nemala obdoby a ani konkurenciu. Terminator salvation bol dosť akčný, ale tak toto bola čistá monštrozita, ktorá opäť posúva akčný film niekde vyššie. Počkám si ešte na tajuplný Avatar, ale zatiaľ môžem s kľudným vedomím povedať, že som bol z toho vedľa. Oči ani uši nestíhali sledovať všetky tie cool zábery a robotie mastenice, ktorých tu bola doslovne plná riť, nemali chybu. Je pravda, že scéna v lese bola možno najlepšia transformeria scéna vôbec, ale počas celého filmu bola akcia vyvážená. Nakoniec sa mi páčil aj Jetfire, ktorý urobil z Optimusa megabojovníka, no ale je pravda, že Fallen ho v závere mohol viac potrápiť. Oživlý Megatron bol znovu nepríjemný nepriateľ, no Starscream veľa nepredviedol. Autoboti boli dosť silný, keď si zoberiem, ako sa trápili v jednotke. Optimus Prime je tu neuveriteľná postava s charakterom a tou najväčšou charizmou. Decepticoni v závere padali ako muchy, ale zato všetko bolo tak neuveriteľne efektné, že ostal rozum stáť (podobne ako pri sledovaní deja). Oficiálny rozpočet je len 200 miliónov, no vyzeralo to určite drahšie, aspoň čo vraveli prvé klepy o 300 miliónoch, to by bolo uveriteľnejšie. Bayovi patrí poklona no nabudúce by ho mohol niekto viacej strážiť a držať na uzde, pretože si stvoril svoj vlastný svet filmu, ktorý ale už nie je pre všetkých, na rozdiel od kúzelnej srdcovky Transformers (2007). Každopádne je to silný zážitok z kina, ktorému síce chýba originalita a viacej podstatnejších vecí, ale stále ostáva tým najcool filmom súčastnosti. Český dabing nie je taký humusný ako sľuboval trailer, ale určite filmu podkopáva nohy kedy sa len dá a tým pádom ovplyvňuje množstvo hodnotení a tiež aj to moje. Našťastie tentokrát nepočeštili mená transformerov, čo ma celkom potešilo. Druhý krát na to do kina nepôjdem, čo som v prípade jednotky mal sto chutí spraviť, ale na Vianoce pod stromčekom bude tento film na DVD vítaným príspevkom, ktorý časom naozaj, že opotrebujem, no o CZ audio stope už nechcem ani počuť. P.S. Ak ste ešte neboli v kine, tak teraz je ten pravý čas. 75% () (menej) (viac)

abenino

Tohle pokračování nemá chybu, maximální porci akčních sekvencí střídá spousta vtipných situací a to vše od začátku do konce filmu, MIchael Bay je prostě mistr v tom co dělá, jen tak dál ... 5*. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (viac)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (viac)