Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

FilmFan24

"Jídlo za tisíc dolarů a já cítil na jazyku jen prdel. Oni lezli do mojí a já zase do té jejich..." To je jen jedna z nespočtu hlášek či životních mouder, která ve filmu zazní a která skvěle vystihuje celý film. Vtipně kousavá a britsky nekorektní romantická komedie, kde v hlavní roli válí Simon Pegg po boku s Kirsten Dunst, Megan Fox, Gillian Anderson a neodolatelným Jeffem Bridgesem. Neotřelý pohled do světa současné novinařiny, která ať už se nám to líbí nebo ne, "vyrábí" a určuje, co bude IN ze světa celebrit. Co mě ale dostalo a šokovalo nejvíc byl na párty v ponožkách a sandálech oděný Pegg. Vidno, že výsostně "česká pánská móda" brát si do letních sandálů fusekle se uchytila i za oceánem! ()

runner85

Určite ste to už všetci zažili, chcete si prdnúť, nejde to, tak tlačíte, tlačíte a tlačíte, a zrazu to príde, áno, je to hovno. Tento vraj úsmevný, zábavný a romantický film pôsobí úplne rovnako. Nefunguje tu totiž nič! Na komédiu je to veľmi dlho trápne a potom už len suché. Nefunguje to ani ako romantika. Hlavný hrdina počas celého filmu pobehuje ako nadržaný žrebec a chce Megan Fox dostať do postele (chcel som to napísať najprv vulgárne, ale tým by som si tu asi pokazil moju povesť! :D )..... síce to pre tento druh filmu nie je potrebné, ale i tak pre POKOJ v DUŠI ... SPOILER! samozrejme na konci filmu zistí, že predsa len nechce tmavovlasú jebandu, lebo z nej je iba nadržaný, ale vyberie si romantickú kolegyňu, ktorá ho v celom ehmmm filme? považuje za magora... ()

Dexter1

Každý vtip v tomto filme bol predvídateľný a je neuveriteľné, že som sa na tom dokázal baviť. Svižná komédia so skvelým Simonom Peggom a krivkami Megan Fox podfarbená filmovými odkazmi pre znalcov, stojí za videnie. ()

Skip

Romantická komedie, kde je romantiky tak akorát, aby se to dalo snést, a komediální linka trefně vysílající ostré šípy do řad takzvaných celebrit a novinářů o nich píšících. Sice je to jednohubka, ale zůstane po ní na patře příjemná chuť. ()

Dubro

Shaun to mal od začiatku snímku naozaj dobre našliapnuté a jeho „Englishman in New York“ je v prvých dvoch tretinách tejto pomerne skvelej komédie postavičkou, ktorej lapsusy mi neskutočne prepotili triko. Poslednú tretinu filmu dostal do rúk Hollywood a podržal ho ako prasa kombinačky. Keď sa vytratí Shaunove „Oi“, vytratí sa aj divák. Po biede necelé 4. ()

Kopik

Tak Simon Pegg v romanťáku - ale jo, zadařilo se. Film povedený, zasmál jsem se, romantika taky nechyběla, krása v podobě Kirsten Dunst či Megan Fox jak by smet. Dobře natočené, prostě mi to sedlo. Tady je taky vidět, že Simon dokáže s naprostou grácií utáhnout celý film a když ho někdo doplní skvěle jako zde, parádní zábava. Nejlepší scény dle mě - Simonův úlet se psem a tanec v pokoji u Megan. Takže čtyři (měl bych to omezit, v poslední době dávám ňák moc dobrý hodnocení). ()

Petroff

Souhlasím dost se Shadwellem, a možná i to hodnocení po dni, dvou srazím. Bylo to totiž finálně dost prázdné... Slušně se rozjíždějící komedie sešlápne romantickou brzdu a ke konci se v tom už doslova topí! Slabé 3 hvězdy. ()

JOHN.NY

Peggovi pomalu ale jistě začínám přicházet na chuť. Po zklamání v Hot Fuzz jsem se tady nejednou od srdce zasmál. Sidney Young (nebo Clark Baxter?) stále odkrývá další stránky svého charakteru a dokazuje, že není jen obyčejný ňouma. Kdyby se závěrečné titulky spustily po scéně na předávání cen, s potěšením bych dal 4*, ale hollywoodský happy end beru jako Peggovu porážku a největší omyl.. ()

-Knight-

Typicka Peggovska odreagovacka. Nie je to typ filmu, pri ktorom by som sa rehotal. Skor taky, ktory s usmevom sledujem cely cas. Mam vsak len pocit, ze z Jeffa Bridgesa a jeho postavy sa dalo vytazit viac. ()

Carlossss

Skrz na skrz průměrná romanťárna, která ale vystrkuje růžky. Především v první polovině, která je víc než dobrá:) Po loňském zklamání s Run, Fatboy, Run jsem dlouho váhal, jestli dám Simonovi další šanci v nějakém filmu. Inu rozhodl jsem se, že mu ještě jeden pokus dám. A on ukázal, že to jde! I když to bylo hodně o fous... ten konec byl... ehm... ohraný je asi to správné slovo. Ale to by bylo asi tak to jediné, co bych chtěl vytknout. Na druhou stranu musím pochválit velice příjemné herecké výkony. Od již zmiňovaného Pegga, na kterém celý film stoupá a padá, přes těžce šukézní Megan Fox až pod dokonale otráveného Jeffa Bridgese. Vážně výborní. Stejně jako soundtrack, na kterém se vám poštěstí slyšet takové esa jako Killers nebo Clash. Klasa... Takže co říct nakonec? Chcete-li se zbavit přátel a zůstat úplně sám, tak na tento film nechoďte, ale spíš žerte cibuli a choďte spát s prasatama do chlívku, ale jestli se chcete pobavit, popřípadě vypnout u nenáročného filmu, je toto to pravé pro vás. ()

Kate...

Další z řad oddychových filmů, který není trapný, naopak místy rozesměje a vtipně ukazuje stránky světa plného reflektorů. ()

SonG

Už stokrát nošená zápletka, ale výborné vtipy, parádní Pegg a velmi stědře obdařená Megan Fox....Kirsten Dunst vypadá,ač ji moc nemusím, velice dobře.....K filmu samotnému nemám výhrad, a pokud bych měl, všechno hravě přebyje scéna na zahradní párty:-D...england, england, engláááánd...:-D ()

berusche

Nepopírám, že tam byly hlášky, které byly víc než úsměvné. Přesto nepatří tenhle snímek s outsiderem mezi něco, co bych vyhledávala. Osobně mě totiž filmy, ve kterých je hlavní hrdina pako, šíleně nebaví. Většinou mě uráží, že jeho to neuráží, a pak taky to, že toho nenechá zavčasu, když ví, že je pako. A to by asi stačilo, páč to mluví za vše. ()

honajz2

Jsem čekal víc, kvůli zdejšímu veskrze pozitivnímu hodnocení i z řad mých oblíbených uživatelů (včetně jednoho, který romantickým komediím víc než 2* nedává). Jako, je to fajn, párkrát jsem se zasmál, ale bohužel to celé nemá tempo, je to utahané (109 minut je fakt přehnaně moc), nedostatečně a slabě vymyšlené, žádnou výraznější scénu to taky zrovna nemá... Přitom námět je slušný, ale tady zůstal tak na půl cesty. Ale tak aspoň to do jisté míry zachraňuje Simon Pegg, ten mi sedne snad skoro všude. Slabé 3* ()

kombajn

Ne vždy mi Simon Pegg sedne, ale v kombinace s Hollywoodem se mu tentokrát povedlo natočit fakt docela vtipný film okořeněný Jeffem Bridgesem a navíc i Gillian Andersonovou o které by si snad mohli milovníci filmů myslet, že už umřela, protože narazit na ni v nějakém nonXfiles filmu je asi kumšt. Ne vždy si film zaslouží 4 hvězdičky, ale vzhledem k faktu, že podobně příjemných filmů moc není, tak tentokrát mhouřím očko. ()

Joe321

První půlka je velmi vtipná a bavily mě hlavně Peggovi sarkastický hlášky a jeho zmatený vyrovnávání se s New Yorkem. Jenže druhá je zase hrozná nuda, kdy jsem se snad vůbec nezasmál a celé mi to přišlo takové mndlé a urychlené (až na skvělý závěr v parku). Pegg je supr, ale tohle už neni ta británie, ve který jsem ho měl nejradši. Spousta jeho gagů je jakoby potlačená. To samé s Bridgesem. Výborná postava, která má tak málo prostoru (jeho úsměv na konci geniální). Myslim že z dneska celkem originální myšlenky se dalo vytlačit daleko víc, obzvlášť s takovým obsazením. -"You're texting each other?" ()

M.i.k.e

sice poměrně průhledné,ovšem vcelku zábavné s opravdu fajnovým obsazením.Původně sem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami,nakonec sem mírně přimhouřil oko a vzhledem k tomu,že v poslední době moc dobrých komediíí neni,dávám za 4... ()