Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

Ivoshek

Kdyby tam nebyl Simon Pegg, nestál by tenhle film asi za nic. Na druhou stranu, kdyby tam nebyl Simon Pegg, nebyl by tohle zatím nejméně vtipný film Simona Pegga. Škoda, že se docela vtipnou komedii o neotesaném Angličanovi v prestižním US časopise rozhodli tvůrci zhruba v polovině změnit na romantický film. Když už budete z nějakého důvdu nuceni volit film, který by kousla i partnerka, je tohle docela slušná volba. Rozhodně lepší, než cokoli se Sandrou Buldog nebo Jennifer Lopez. Kromě toho oceňuju, že se v tomhle filmu nemazali s čivavou. :-) ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 11.1.2013, réžia českého znenia (PRIMA COOL) = MIROSLAV WALTER - Ako romantická komédia síce iba priemer, ale veľkým plusom je absencia vulgarizmov, sexi agentka "Scullyová" a perfektný český televízny dabing, ktorý napravil ten príšerný paškvil, čo sa odvážili prezentovať na DVD. Preto hodnotím nadpriemerne. (12.1.2013) ()

eraserhead666

Jeden z mála případů, kdy mě k filmu nalákal jeho plakát a zástup známých jmen v obsazení. Jinak jsem o něm nevěděl vůbec nic. A, no, klasika o tom, jak je svět kolem vás hnusnej a lidi taky a vysvobodíte se z toho jen tím, že potkáte tu pravou lásku. Jenže i s tou pravou láskou vás bude obklopovat hnusnej svět a hnusný lidi. To už ale ten film, samozřejmě, neřekne. Ale je to přeci jen filmová fikce (reálnější, než by komukoliv, o kom ten film je, bylo milé), takže se nad tím pousmějeme a občas se zasmějeme i s filmem. Obecně vzato, takový šedý průměr. Zvracet se mi z toho nechtělo, chrochtat blahem taky ne. ()

SLOTH

tak bohuzel prevrat v komediich se nekonal vsehcno je az moc vykonstruovane ,klasicke vtipy ktere clovek od zacatku do konce ceka... a mylsim ze to neni ani navod jak ztratit vsechny kamarady .skoda film se zdal potentnim ()

Necrotongue

Od filmu jsem nečekal žádné zázraky, ani jsem se jich nedočkal, dostal jsem snímek s celkem předvídatelným koncem, tvůrci ale naštěstí nikterak nehýřili patosem a vytvořili záležitost s pohodovou atmosférou, u níž jsem se mohl občas i slušně zasmát, takže jsem byl spokojen. Píšu, že jsem se mohl občas zasmát, nešlo totiž o typickou ztřeštěnost Simona Pegga, tento film byl mnohem klidnější, ale i tak jsem se dobře bavil. ()

becki_tu

Simon Pegg je sice famózní komik, ale co je to platné, když scénář stojí za starou bačkoru a celý film je vlastně jen slepenec z více či méně humorných scének. Nic proti tomu, bavil jsem se celkem slušně, ale trailery slibovaly víc. A dost možná právě proto jsem z výsledku nakonec přeci jen mírně zklamán. ()

Morholt

Možná to mohlo být trochu sžíravější s větší palebnou silou do bulvárních řad, ale i tak jsem se pobavil výborně. Samozřejjmě že na tom má největší podíl Simon pegg, který film nabil svou nezměrnou energií a navíc po celou dobu prakticky neslezl ze záběru. A když mu přihrávali taková jména jako Jeff Bridges, Danny Huston či Gilliam Amderson plus překvapivě koukatelná Kirsten Dunst, nemohlo to ani špatně dopadnout. Možná tu peggovu proměnu si mohli tvůrci ušetřit, ale čert to vem. 80% ()

Richie666

Nevtipné, v klíčových momentech hodně přitroublé a celkově v podstatě o ničem, bez hlavy, bez paty. Na zápletku se čeká 45 minut, ale bohužel i potom je děj chudý, s několika předvídatelnými a dost lacinými "zvraty" (ono se jim moc nedá říkat zvraty, protože tady v tom filmu se skoro nic neděje). Co víc - postava Jeffa Bridgese je napsaná opravdu tragicky a Simon Pegg zase hraje Simona Pegga, a to už mě fakt nebaví. ()

Shaqualyck

Ano, beru, je to šablonovité, předvídatelné až hanba a všichni zúčastnění protagonisté už zajisté natočili lepší filmy. Prostě nemůžu za to, že moje maličkost má slabost pro britsko-americkou konfrontaci v takřka jakékoli podobě a v neposlední řadě též pro Simona Pegga (a to už od dob Spaced a BigTrain). Film se navíc docela chytře otírá o dekadentní high class večírkovou popkulturu a krom spousty (často náležitě nekorektních) vtipů nabízí jeden geniální trailer a šedovlasého Jeffa „mám to na háku“ Bridgese v roli osobitého hláškujícího stěrače. Coby jízlivá satira na téma „jak funguje filmový, potažmo společenský magazín“ je to samozřejmě polovičaté a nedostačující, avšak jakožto nenáročná oddechovka a vlídné antidepresivum účinkuje tahle komedie naprosto skvěle. ()

Handle

Lehce nadprůměrná komedie u které jsem se ale opravdu zasmál. Simon Pegg byl skvělý a role mu opravdu sedla, Kirsten Dunst sympatická jako vždy a role Megan Fox mi přišla tak trochu sebeparodická, což bylo vlastně strašně milý. Líbil se mi taky ten pohled na showbussines. Dobrý film! 3,5* ()

ScarPoul

Ja som príjemne prekvapený. O to viac že začiatok je naozaj pekne domrvený tak isto ako koniec. Pretože tie jediné zapadajú do tej klišovitosti typickej pre takýto žáner. Lenže aj keď je to vlastne sto krát videné a ničím výnimočné má to skrátka tú správnu atmosféru. stred filmu je strašne vychytaní a naozaj ponúka pár humorných posolstiev a nejaké to morálne poučenie. A pegg sa tu skrátka strašne hodí. Ide o to že táto sonda do showbiznisu a pretvorenie normálneho dudea, na komerčné monštrum dopadlo skrátka dokonale. Veľké plus patrí patrí Weideovi , ktorý prechádzal zo streštených pasáži na tie romantické a vážne s takou ľahkosťou, že to nenarúšalo dej a stále si to držalo tú pohodovosť. Herci sú skrátka úžasný, či už chladná Anderson, alebo sexi Fox, prísny Bridges alebo normal Dunst skvelo sekudnujú Peggovi a robia jeho cestu za životnými hodnotami zmysluplnejšiu a zábavnejšiu a to sa cení. Každá postava má svoje miesto a som veľmi rád že Pegg sa dostáva takto do popredia, pretože som sa s jeho postavou neskutočne vcítil a pripadala mi známa. Jeho talent sa skrátka nezaprie a počas tejto show trip to dokazuje neustále. Tiež ma potešili malé roličky O´Dowda a Parkinson , ktorých obľubujem za ich The IT Crowd. Podľa mňa vydarená komédia, ktorá má jedinú chybu a to to že je rovnaká ako ostatné, inak sa jedná o jednu z tých vydarenejších , kde sa britský štýl skrátka nezaprie. najlepšie pozrieť s priateľkou. dýcha s toho romantika jak sviňa. ()

Iggy

"You thought Brad Pitt was a cave in Yorkshire" mě fakt dostalo, stejně jako jsem rád za kritiku mediálních "celebrit", jinak ale dost průměrný film. ()

maseer2

roztomile vtipný Simon Pegg, sympatická Kirsten Dunst, krásná Megan Fox a jako vždy přesvědčivý Jeff Bridges v moc příjemné oddychovce, od které jsem ale očekával přece jen více vtipu.. i tak ale 4* a spokojenost :) ()

Tommassi3

"To je Musollini ??" - "To je Richard Haywood, majitel časopisu !!" - "A tenhle klučina ??" - "To je jeho dcera Elizabeth, moje žena !!" ;) ()

Silence

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám? Například tak, že budu násilně lepit to, co by fungovalo v typickém anglickém filmu, na hollywoodskou šablonu. Že nevyčerpám ani desetinu potenciálu zápletky a třeba i tím, že divákovi předložím anglický film, jehož první "britská" polovina je překvapivě slabá a jako vítěz tak vychází klasický holywoodský konec. Simon Pegg je výborný, škoda, že nevypomohl i se psaním scénáře... 5/10 ()

bouncer

Nadprůměrná romantická komedie, která se podobně jako Ďábel nosí Pradu trefila do černého, tentokrát v prostředí filmovývh hvězd a nadutých novinářů o nich píšících. Simon Pegg se opravdu vyšvihl a je to skvělý komik i mimo Anglii (už ve Velkovlaku byl skvělý a poslední dobou to dokazuje v lepších a větších filmech). Plejáda opravdových hvězd v hlavních, vedlejších i cameo rolích potěší. Samozřejmě občas je film hodně povrchní a zbytečně šílený, ale většinu času se jedná o dobrou zábavu a romantiku v rámci "pravidel žánru". ()