Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

Andre3000

Klasika Simona Pegga u které se hodně smějete. Chvílemi tmavší místa, ale s Kirsten Dunst si padnou do noty a ostatní hvězdy jsou příjemným rozptýlením. Není to jeho nejlepší film, ale pobaví se u toho snad každý. ()

Wormboy

Film velmi podobneho razenia ako Smithovka Zack and Miri... . Vynikajuci rozjazd, uplne skvely Simon Pegg a opat zbytocna snaha o romantizovanie vo filme, v ktorom by romantika vobec nemusela byt, resp mohla byt, ale v podobe diametralne odlisnej. Tak ako ma prva cast filmu ukoncena (ako podotkol Jojinecko) skvelym songom od The Killers nadchla, tak druha cast ma nechala chladnym a neostalo mi nic ine, len krutit hlavou nad dalsou premarnenou sancou na skvelu a nezabudnutelnu komediu. 3,5/5* ()

campix

Pro mě je Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám velkým zklamáním. Mám rád Simona Pegga, ale toto prostě není jeho styl. Postrádal sem tu takový ten britský humor, ale už to, že v obsazení nalezneme spoustu velmi známých hollywoodských tváří napovídalo, že to nebude klasický Peggův film. I když je to nezávazné a pohodové tak to nestačí a jsem velmi zklamán. ()

Ondatra

Za mě dost podobný film jako Ďábel nosí Pradu. Podobné prostředí a podobný příběh. Je teda zvláštní vidět Simona Pegga v romantickém filmu, protože u něj jsem zvyklý na roli Benjiho v Mission: Impossible. Ale rozhodně mi jeho humor byl bližší než právě Anne Hathaway. I celkově ten film byl pro celkově vtipnější a mnohem přirozenější. I na milostný poměr s Kirsten Dunst se hezky kouká a působí to dobře. Simonovi to prostě přeju. Třešničkou na dortu je tady Megan Fox, která teda moc nevyniká z hlediska hereckého výkonu, ale spíše svým vzhledem. Ale tak u ní jsme na to vlastně už zvyklí. Fajn komedie, kterou si klidně někdy ještě pustím znova a vím, že nezvolím špatně. 6,5/10 ()

Maty85

Tento filmek sem si vybral hlavně kvůli bohatému hereckému obsazení a nebyl sem vůbec zklamán. S. Pegg je pro tydle role jako stvořenej, Kirsten Dunst zvládá každou roli a člověk by se na ni mohl dívat pořád, Jeff Bridges to má v krvi, M. Fox taky ukázala, že umí promluvit a G. Anderson je jistota. Pohodová a zábávná podívaná. ()

Eviator

Tato ze začátku extrémně jednoduše ulítlá komedie se stala postupem děje vážnou a kvalitní komedií až se mi tomu téměř nechtělo věřit. Ale celkově docela slušný zážitek. Pro mě nejlepší scéna byla jak si donesl domů Alisson úplně na mol. :-D Určitě ještě teď se té scéně směju... ()

frings

Tak po hodně dlouhé době film s výborným dabingem a hlavně bez otravně vlezlého hlasu Filipa Švarce! Když jsem přetrpěl prvních cca 30 minut trapného chování hlavního hrdiny, film gradoval až do závěrečných titulek. Takže velmi příjemný a vcelku svižně odsýpající film se super hláškami. ()

SHI-SHA

Aneb jak láska zvítězila nad penězi a nenávistí. Celkem nevtipná (ačkoliv příjemná!) komedie se skvělým Simonem Pegem, Jeffem Bridgesem a příšerným koncem! ()

zorro

Skvěle obsazená komedie, u které se rozhodně nudit nebudete škoda jen, že si neužijeme trochu více Jeffa Bridgese. 70% ()

Twil

Prumerne prumerny film, ktery nicim nenadchdchne, ale ani neurazi(alespon vetsinou). Bohuzel to bude asi zase jeden z filmu u ktereho si nebudete po delsi dobe jisti, jestli jste ho videli. 69% ()

3n3my

Po dlhšom čase (ak ma pamäť neklame od Horší než smrt) opäť skvelá britská komédia s výborným hereckým obsadením (šplhli si u mňa najmä hercami z IT Crowd, škoda len že nedostali viac priestoru). Ku koncu však došla svižnosť a z komédie bola razom viacmenej romantika a mne osobne to pokazilo dojem. ()

Radiq

Je pravda, že Simon Pegg to táhl a dokonce i moje oblíbená Kirsten Dunst oproti němu hrála dost uboze (ale od Spidermana to s ní jde jaksi z kopce... tím myslím už i Spidermana, to jsou její nejhorší filmy). Několikrát se tam dalo dost dobře zachlámat, samozřejmě postavě Simona Pegga. Potěšil mě i dlouhovlasej Jeff Bridges, kterej mě spolu s Bílým Medvědem dost připomněli Lebowskiho... Dějově to bylo dobrý, akorát konec se trapně zvrhl v romanticko-nosně ortodoxně klišovitej vývar z kožené boty. ()

czejny

I když se prý tento příběh opravdu odehrál, nemůžu se zbavit dojmu, že si tvůrci sedli se svými nápady a rokovali: Tak máme tu Angličana, kterej je úplnej lůzr, díky svému humoru na Američany působí spíš jako atrakce v zoo a nikdo ho nebere vážně až na jednu kolegyni z práce. Dále tu máme úspěšného novináře, který se stýká s tou největší smetánkou ve městě, má všechno, co si zamane a ačkoliv jeho životem je pobyt ve společnosti, je uvnitř duše úplně sám. Jak teď docílíme toho, aby se oba příběhy spojili v jeden? No jasně! V polovině filmu toho lůzra povýšíme a on se tak skvěle bude moct stát i hrdinou druhého příběhu. A je to!...Možná tvůrcům nedošlo, že vůči tomuto slepování příběhu nejsou diváci až natolik imunní. Atmosférou film připomíná romantickou komedii na úrovni, která díky Simonu Peggovi neztrácí na úrovni. Ale jak už jsme se mohli kolikrát přesvědčit, boty scénáristů herec zamaskovat nedokáže. Velice mile působí i Kirsten Dunst, která společně s Peggem vytváří hlavní středobod filmu a vše ostatní se utápí v matných obrysech. (Že by záměr? Že by to naznačovalo vyvrcholení celého filmu?) I milá Megan Fox působí hodně rozmazaně. Může se koupat v bazénku, jak chce a ukazovat při tom, co chce, ale to že má hezkou tvářičku nezamaskuje ty toporné herecké pózy. Celou dobu působí jako barbínka na baterky, jejíž gesta naznačují, že jí docházejí duracelky. ()

reky

Docela mě překvapuje zdejší hodnocení... Já se příliš nebavil, s trochou nadsázky to zachraňuje Megan Fox ve spodním prádle, jinak by šlo hodnocení možná ještě níž. Podprůměr. ()

sir-dave

Kirsten si opět vybrala typ filmu, který ji sedí. Skvělá komedie v čele se Simomen Peggem svižně ubíhala a příjemně mě naladila :-) btw. Megan se do té role nafintěné hvězdy dokonale hodila a nezklamala :-) ()