Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

moviesfan

Nemyslel jsem si, že to bude až tak dobrý. Občas to byla dobrá zábava, občas troška napětí a celkově to uteklo rychle. Prostě dobrej film. Hodnocení: 75% ()

JohnCZ

Zábavná oddychovka s chytlavým soundtrackem a vyváženým tempem. Výborný mírně klipovitý střih a práci s hudbou mírně táhne dolu poměrně neoriginální scénář, který v rámci žánru nepřichází s ničím moc novým. Ono to úplně ale nevadí. ()

jahol

Vcelku dobře naočkovaná atmosféra Las Vegas (tak jak ji pamatuji z roku 1995), vizuálně vychytaný frmol u hracího stolu, nepříliš dynamický a velmi předvídatelný scénář a speciálně závěr, pravděpodobně nejhorší role pro Kevina Spaceyho, jen průměrný herecký výkon v hlavní roli a ukradená skvělá matematická hříčka s třemi auty ve třech garážích, bohužel totálně zmrvená jednak už v anglickém originálu a pak ještě dabingem, který evidentně vůbec netušil, o co jde. Čistý průměr posouvám nahoru, protože se mi jako ženská moc líbila Kate Bosworth. A povím vám něco k té hříčce, stojí to za to. Jste přivedeni ke třem garážím A, B, C s tím, že v jedné stojí auto, máte jednu možnost výběru, pokud uhádnete, je auto vaše. Vyberete jednu garáž, třeba A a žádáte o otevření. Váš společník namísto toho otevře jinou garáž, třeba C, ve které žádné auto není. Nyní vás znova požádá, abyste si vybrali některou ze zbylých garáží a uhádli, ve které je auto. Jaká je správná strategie - zůstat u předchozí volby (A), změnit volbu (na B) anebo je to jedno a obě možnosti dávají stejnou šanci na výhru? Řešení: Na první pohled je volba mezi zachováním předchozího výběru a jeho změnou fifty-fifty, 50%-50%. Podívejme se ale na problém z jiné stránky - jaká je optimální strategie ve druhém kole, pokud jste v prvním kole uhádli správnou garáž? Zůstat při své volbě, ovšem! A jaká je pravděpodobnost, že v prvním kole garáž uhádnete? Jedna třetina. A jaká je optimální strategie ve druhém kole, pokud jste v prvním kole správnou garáž neuhádli? Změnit volbu! A jaká je šance, že v prvním kole správnou garáž neuhádnete? Dvě třetiny. Změna volby tak v poměru 2:1, tj. na 67% (!) povede k uhádnutí garáže a získání auta. Překvapivé, ale zcela korektní. A český název pro tuto legraci, který v dabingu samozřejmě nezazněl, je - princip omezeného výběru. ()

Suzie05

Hazardní hry / filmy se mi vždycky líbily a ani tenhle není vyjímkou. Ty gesta, co používali (kromě toho, že se mi dost zamlouvaly) by se dali dost dobře aplikovat i v běžném životě, teda kdyby je znali i ti, kteří Oko bere neviděli. ()

Zeebonk

Jelikož jsem v black - jacku zběhlý asi jako lesbička v kouření péra, tak jsem při ochcávačkách v casinu netušil která beží, ale Oko bere jsem nakonec statečně dodíval. Kdysi jsem četl rozhovor se Selmou Hayek, která výstižně řekla, že za špatné filmy se dostává hromada peněz, ale ty dobré aby člověk točil skoro zadarmo a taková Kate Bosworth se mi jeví jako nechutně komerční děvka, co za svůj krátký život nehrála v jediném dobrém filmu a to se tímhle (21) rozhodně nemění. Zato Jim Sturgess se každou rolí lepší, má budoucnost a takový Kevin Spacey a Laurence Fishburne tu jsou vyloženě omylem. On je tenhle film docela zábavný, ale nakonec doplácí na stupiditu a předvídatelnost. Nicméně ty dvě hoďky mi utekly rychle, zasmál jsem se nad touhle ptákovinou a teď bych prosil nějaký dobrý film. ()

Padme_Anakin

V podstatě úsměvná filmová jednohubka, nadaní studenti pod vedením pana profesora navštěvují Las Vegas a obírají kasína, no a vzhledem k tomu, že nemám kladný vztah k podobným podnikům, přála jsem studentům co nejvíc žetonů.. Kevin Spacey jako svérázný pedagog fantastický, Jim Sturgess v roli jelimánka výborný, ovšem toho světáka jsem mu moc nebaštila, no a Laurence Fishburne jako vytrvalý a neústupný šéf bezpečnosti lehce uvěřitelný.. U mě dobrý, hodnotím na tři a půl.. ()

Crazer

Jim Strugess je nejspíš budoucí megastar amerických filmů, protože toto je již druhý snímek (prvním byla Králova přízeň) , kde mě tento sympatický herec dokázal pozitivně překvapit. Nicméně už přítomnost Kevina Speceyho značí, že se nejedná o leckterý průměrný film. Povedená americko-matematická výuka, jak přes noc obrat casino o spousty peněz s Vaším učitelem matematiky, který se přes noc stane rázem nejlepším kamarádem. Hodně jsem byl zvědav na samotný závěr a musím říci, že mě dostatečně potěšil závěrečným průchodem casina. Dávám gamblerských 75%. ()

F.man

Zajímavá záležitost převážně z atraktivního prostředí Las Vegas. Přiznejte se, kdo by se nechtěl živit hraním si po boku sličných dívek, jezdit v limuzínách a nakupovat u Armaniho. Mě by to asi úplně nevidilo. Ted po omezenou dobu... Ale k věci. Na Oko bere jsem se opravdu těšil - Kevin Spacey, pan herec, zde v roli učitele a mentora celé akce, Jim Sturgess, který mě osobně velmi zaujal v Across The Universe, "mavždyMorfeus" Laurence Fishburne a průměrná, leč krásná Kate Bosworth, dávali tušit, že by mohlo jít o něco nadprůměrného. A taky že jo. Prvních 90 minut je více než povedených, s hlavním hrdinou sympatizujete, těšíte se na další vývoj. Poté příjde vyvrcholení, po kterém se mělo useknout 30 minut, navázat v předposlední scéně a konec opět škrtnout. Asi to zní komplikovaně, ale nechci spoilerovat :). Každopádně herecké výkony nejsou vůbec špatné, Strugess byl lepší v Across - dá se na něj koukat - Spacey i když nedostává tolik místa to tady táhne nahoru a Bosworth je pěkným přívěškem v nablýskaných casinech Las Vegas. Režijně šel závěr vyřešit asi lépe, nicméně je i slabě napsán. Celkově zajímavá podívaná, bohužel s hodně špatným a povrchním koncem, za 3* ()

Marsik

Krásné 4 hvězdičky si film určitě zaslouží. Dlouho jsem se mu vyhýbal, čekal jsem spíše nudnou záležitost s velkým množstvím zbytečných keců. Ovšem toto bylo velmi poutavě a atraktivně natočeno a film skutečně zaujal. Obsazení bylo na celkem vysoké úrovni, stejně tak herecké výkony. Filmů o podvodech byla natočena spousta a tento bych řadil rozhodně k těm lepším. 79% // (6.12.2014) NOVA CINEMA - Po druhém zhlédnutí zaokrouhluji hodnocení. Film mám šťávu a skvěle odsýpá. Navíc...Nova Cinema po 1 hodině ranní nedává v průběhu filmu ani jednu reklamu, paráda. Tedy, 80%. ()

Kryton

Příjemná věc na pozdní odpoledne anebo na večer. Nechte se unést světem hazardu. Být tak geniální tak sedím u stolu už tedka! ()

FFilipCZ

Velice zajímavý příběh, který vás vtáhne. A pokud jste milovníci karetních her, tak obzvlášť. Herci hrají perfektně a do rolí hezky sedí. Vyzdvihl bych především závěrečnou scénu, ta totiž absolutně nemá chybu! ()

EastWicka

Celkem zábavná moralitka o tom, jak si v Las Vegas vylepšit stav studentského konta (ups, SPOILER: toho místa za uvolněnou stropnicí, kam si hloupí studenti schovávají statisíce $ z hazardu...KONEC SPOILERU), ztratit iluze, uvědomit si význam přátelství, a tak vůbec... Jo, a zůstat přitom v jádru pořád ten americkej zlatej chlapec. ()

ladko

Tešil som sa veľmi - sám mám s Blackjackom skúsenosti(v Atlantic city som strávil dokonca jednu noc a na Blackjacku vyhral 300 dolárov a sem tam si dáme s partiou hazardnú noc na chate:-)) a preto ma námet dosť oslovil. Ale mám dosť rozporuplné pocity. Nie je to zlý film a dokonca v niektorých momentoch vynikajúci, na druhej strane však kopa hlúpych momentov film potápa. K záveru filmu sa striedajú výborné momenty s typickými americkými(stokrát videnými a hlúpymi). Keby sa viac zapracovalo na scenári, mohlo to byť oveľa lepšie. Takto len jemný nadpriemer(okolo 70 percent by si film zaslúžil, viac asi nie). Plus pár percent, ak vám niečo hovorí prostredie či námet. ()

Paxxx.cz

Solidní film o populárním black jacku. Průběh filmu není úplně excelentní, ale závěr se skutečně povedl- byl nečekaný a každý skončil jak si zasloužil-75%. ()

Vxxx

"Winner, winner, chicken dinner!" Skvělý film. Filmy z podobného prostředí mě vždy bavily a tenhle je jeden z mých oblíbených. Velmi odpočinkový. ale zároveň napínavý film s hlavním hrdinou, který vás vtáhne do děje a donutí vás vcítit se do jeho kůže. Když naleznete ukrytý humor, film si Vás získá. 5* ()

snoopik

Na tento film mě dotahli kamarádi co skutečně hrají a utrácejí nemálé častky peněz v kasínech na hazardních hrách. film se mi velmi líbil a ikdyž na začátku děje jsme se podivoval že by to mohlo být drama na konci jsem musel konstatovat, že jsem byl vtahnutý do děje a opravdu to byl velmi příjemně strávený večer...Doporučuji všem. Zejména těm co všechno ví a očekávají a ruší své drahé polovičky tím, že říkají co se v dalsím okamžiku stane :-D celý film je plný zvratů a konec byl pro mě opravdu nečekaný. ()

Terter

Zajímavý námět, který však potápí jeho zpracování. Podobnost s Dannyho parťáky ani není třeba zmiňovat, nicméně ta není hlavním problémem filmu. Tím jsou neskutečně natahované tři čtvrtiny filmu, kdy na jednu dobrou scénu (většinou jsou to ty s Kevinem Spaceym, jehož postava je mimochodem trestuhodně upozaděna) připadá deset nudných. Divák se tak nedočká žádného team-buildingu, složitého plánování, (nezbytné faktory pro podobný žánr) ničeho. Kdyby měl film takový spád jako poslední čtvrtina, asi bych přihodil i čtvrtou hvězdu. Ale takhle ne. Takhle mě totiž nic nedonutí pustit si tenhle film znovu. ()