Colee (Rachel McAdams) a T. K. (Michael Peňa) se vracejí po zranění z Iráku na měsíční propustku do Států, každý za jiným účelem. Colee chce vrátit rodičům svého zesnulého přítele jeho kytaru a T. K. míří za svou snoubenkou. Náhoda je dá dohromady s Fredem (Tim Robbins), který skončil svou vojenskou službu a míří domů plně se věnovat rodině. Společně na cestě za svými známými prožívají neobvyklou road movie plnou překvapení, nečekaných zvratů, tragédií, náhod a paradoxů, která postupně vyústí ve výsledek, který nemohl nikdo z nich předem předvídat. (Fallen_One)

netWoor

není to špatný ... je to takový ... na jeden večer u televize, když je na to nálada ...sem tam k zamyšlení a sem tam to jen tak nechat plynout ...ale určitě ne víc ... ()

Kingjiri

Příjemná dramedy podivaná v podobě road movie. Herci vybraný skvěle, Rachel McAdams sexy jako vždycky. Jedinej důvod, proč nejdu na čtyři hvězdy, je přehnanej americkej patriotismus, v tomhle případě vděk vojákům (např. scéna při pučování auta). Občas je holt potřeba těm amíkům trochu srazit sebevědomí:) Jinak ale dobrej nápad (hlavně se zraněnim, co měl Michael Peña:)) a jeho provedení, tři silnější hvězdy. ()

vincchuppo

Výborná road movie o životě. Jak málo stačí, jak hodně to znamená... Líbilo se mi, jak byl celý film vystavěn. Určitě hodně moc dělalo kouzlo žánru. Ale postavy byly rozhodně výborně rozehrané a opravdu to fungovalo. Je to kouzelná komedie. I když nevím, jestli to nebylo přeci jen víc drama. Každopádně mě to přineslo klid a mír. ()

Denila

Rachel McAdams by zasloužila 4 hvězdičku. Ale přikláním se ke 3 hvězdám. Prolínající se životy, sílící přátělství, hohodový film.. ale znovu si jej jen tak nepustím. ()

mira.l

Šťastlivci mě velice příjemně překvapili. Road movie, které jsou nějakým způsobem reálné, uvěřitelné, mám rád. Rachel McAdams mám rád, tady byla teda ovšem občas na zabití, chvílema mi připadalo, že profesionální voják by to měl mít v hlavě srovnaný, místo aby se choval jako malý dítě, ale možná právě to na ní bylo to nejroztomilejší. teda krom toho, že tu je vlastně celý film tak nějak přirozeně krásná:). Herecké výkony ústřední trojice velice slušné. Celkově příjemná road movie, která sice má svoje drobné mouchy (neustálé děkování náhodných lidí trojici vojáků je prostě americké), ale má v sobě i něco silnějšího, pevné charaktery hlavních postav, pevné přátelství. Pokud se nad tím člověk zamyslí, tak zjistí, že trojice hlavních představitelů jsou sice klikaři, ale v soukromí to rozhodně nemají lehké. Pokud se k němu někdy dostanu za rozumnou cenu na DVD, proč neobohatit filmotéku...EDIT 4.7.2015 Po zhruba půlroce viděno podruhé, už na DVD a na hodnocení nemíním cokoliv měnit. ()

bearmeedek

Existenci Šťastlivců jsem zjistil až na DVD. Důležité ale bylo dojít do správné nálady a pustit si film s avizovaným obsahem. A to byla ta nejlepší volba. Drama, komedie, road movie. Všechno sedí. Ale ve vychytané, rozumné a citlivě stanovené míře. Film o třech cizích "šťastných" lidech (pardon, vojácích), kteří se náhodou potkají, stráví spolu čtyři dny života, prožijí své osobní tragédie a navzájem a na úkor vlastního času (nebo svého života) se ihned podepírají. Zní to takto trochu strojeně, ale bacha: Ten film je nejen ve výsledku, ale po celé "road" tak nádherně příjemný, že si tak příjemné drama ani nedovedete představit. A Rachel byla celou dobu kouzelná, takže proč nedat za milé překvapení a velmi dobrý pocit plný počet. A ještě malá poznámka na závěr. Každý má právo na svůj vlastní názor, ale je mi líto všech, kteří tento film poslali do sraček. ()

87pawlos

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale nuda nuda šeď šeď. Kdyby to bylo jen o polovinu kratší, tak je to stále dlouhý. Ne... opravdu nuda, a z dvou hvězd je jedna a půl jen kvůli Timovi... ()

Euchrid

Asi nejpohodovější road movie, co jsem viděl za dlouhou dobu. Příjemně obyčejní hrdinové, jejichž cesta a cesty jsou stejně smutné a veselé jako to, že jsou "the lucky ones" - ti kteří se z války vrátili. "Ne, my vám děkujeme!" A nejsympatičtější role Rachel McAdams. ()

odvedle

Čítal niekto poviedku Janka Jesenského Šťastie v nešťastí, nešťastie v šťastí? to ma napadlo ako prvé pri pozeraní, dobrý príbeh, ale vadili mi herci, málo emócií, málo vzrušenia na drámu, a to mám Rachel McAdams vcelku rád (v Hezkém vstávání bola rozkošná) ... herecky málo presvedčivé výkony, teda aspoň mňa nepresvedčili. ()

DavidWebb

Kedysi dávno, možno 3 - 4 roky po revolúcii, jedného môjho známeho nevzali na základnú vojenskú službu lebo citujem: "Ten debil (doktor) mi povedal, že mám IQ 80". Tak by ma zaujímalo, či také veci berú v USA do úvahy. Ale skôr nie, keď si tak spätne vybavujem postavu Colee (Rachel McAdams). Bola síce blbá ale po dlhej dobe hrala niekoho, kto mi nebol protivný. No, nech už je akákoľvek jedno sa jej uprieť nedá - je to krásna ženská. Back to the movie. Takéto odpočinkové filmíky sú ako vlažná sprcha za horúceho leta, ktorou zmyjete všetky tie horory, krimi a sériové vraždy a neviem čo všetko ešte. Príjemná záležitosť, pri ktorej som v hlave zaradil voľnobeh a nechal stlačenú spojku. Tim Robbins herecky potiahol všetkých ostatných a tak boli všetci jednoducho skvelí. Nemám k tomu čo dodať, oddych a paráda... ()

satanjel

Vypatlané americké vojenské bukvice sa nám vracajú domov a dajú si road trip. Film je to dost stupídny, prázdny a nudný, čo ma pri Burgerovi dosť sklamalo. ()

Shitonit

Nejdřív jsem tomu nemohl přijít na chuť, najednou se něco změnilo a mě to sežralo. Hodně příjemnej film, postavený jako pohodově plynoucí roudmůví, tři lidičky, kteří se cestou zamotávají stále víc až vlastně skončí vlastně na začátku ?? Výborný hlášky, typu: Fakt se mu postavil a byl pěkně velkej.. Jak to víš ? Sáhla sis? Ne, ale celou dobu do mě šťouchal.. Mě to celkově přišlo jako hodně dobrá pohodová pamparáda.. ()

Duke90

"V jednoduchosti je krása...." a zde to platí dvojnásobně! Moc pěkný mix drama/komedie předkládající úplně obyčejný ale o to víc chytlavý příběh, kde se tři naprosto odlišní lidé dají dohromady a prožijí spolu nezapomenutelné chvíle, na které už nikdy nezapomenou. Jako by film napsal sám život.... Já bych rozhodně neváhal, kdybych si měl něco podobného zopakovat na vlastní kůži! ()

jafuska

docela průměrný film o třech lidech, které je spojí válka a cestují spolu každý hledá to svoje místo, a nakonec se stejně vrací zpět do války, očekávala jsem od toho víc, ale dalo se na to dívat ()