Antikrist

• Česko Antikrist (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Psychologický
Dánsko / Nemecko / Francúzsko / Švédsko / Taliansko / Poľsko, 2009, 109 min

Príbeh manželského páru, ktorá odchádza vyrovnať sa so stratou malého syna na opustenú chatu v hlbokých lesoch, je nielen plný nečakaných zvratov, dusnej atmosféry, explicitných záberov, ale aj fóbií majstra postmodernej réžie, dánskeho režiséra Larsa von Triera. V Antikristovi sa spája tajomnosť Lynchovho Twin Peaks, Tarkovského Stalkera s hororovou atmosférou Kubrickovho Žiarenia či série Saw. Antikrist je však predovštekým silno vizuálnym zasvetením do ľudského podvedomia, z ktorého vystupujú démoni, o sile ktorých sme nemali potuchy. (ASFK)

melfea

Jeden dlouhý šílený ujetý úlet, miluji to, krásně natočené, dokonalé obrazy - dokonale krásně znázorněný hnus. Tohle je umění... ()

Ondrew

V tomto pripade ide o moj druhy film od Triera (prvym bola Melancholia) a musim uznat, ze tento reziser ma ohromny cit pre vysoko kvalitny audiovizual. Okrem toho, sposob budovania atmosfery je vskutku brutalny. Poeticke, priam snove sceny, strieda pocit totalnej depresie, spolu s feelingom, ze to vsetko speje k nevelmi optimistickemu zaveru. Po dopozerani vo mne este hodnu chvilu ostal pocit obrovskej tazoby. Staby psychothriller funguje "Antikrist" dokonale, no ako sa hovori, menej je niekedy viac a prave to sa, podla mojho nazoru, Trierovi mierne vymklo spod kontroly. 70%. ()

icone

Keď tak pozerám na tie komentáre a troj až päťhviezdičkové hodnotenia, rozmýšľam, že sa asi niekde stala chyba. Že sa mi toto úchylné, choré, zvrátené Trierovo dielo malo páčiť. Ale potom si to premietnem znova a niečo v mojej hlave začne vrieskať Nie! Nie! Nie! ani nerozmýšľaj nad tým, že ti tento film niečo dal a že sa ti niečo na ňom páčilo, to by si klamala samu seba (jednu hviezdičku si zaslúži kvôli niektorým ozaj podareným scénam). Takže som dospela k rozhodnutiu, že radšej si vlastnoručne prevŕtam nohu hocičím ako by som si mala tento film pozrieť znova. ()

Hookins86

What the Hell?! Horší psycho, už snad nikdy neuvidím a hlavně už nechci. Pro mě to bylo 104 minut prozevlovaných z mého života. Nechápu lidi, co dají 5*. Dávám 1* za "hustý" záběry ()

Evbad

Tak to byl opravdu horor. Jednu hvězdičku dávám jen za prvních 10 a posledních 5 minut. Triera je mi lidsky líto, že má potřebu točit něco takového. Muselo se mu stát něco fakt flustrujícího, podle mě dostal nápad natočit Antikrista těsně potom, co ho opravdu škaredě odklopla holka a on zůstal schlíple sedět sám v posteli, nebo ho v mládí zneužíval jeptiška s koňskou nohou. Místo filmu, který má, a to musím přiznat, zajímavý námět, jsem viděl perverzní Trierovu masturbaci. Postupem času jsem se po ráně polenem do koulí, krvavém výstřiku, ušmiknutí genitálu a nesmrtelném vtáčisku dostal od fáze nevěřícného koukání do nevěřícného smíchu. A vysvětlí mi někdo, proč nadšené výkřiky místních "znalců" doprovází většinou komentář, že už to nechtějí vidět znovu?? ()

piskotnik21

Tak na tento "zážitok" nezabudnem. Akcia kino za 50 Kč, lístky kupované na poslednú chvíľu, posledné dve miesta úplne vpredu, takže ak sme sa nechceli pozerať na čiernu stenu pod premietacím plátnom, museli sme mať hlavu počas pozerania v záklone. Začalo to úžasne, bola som nadšená. Keď však prišla tá pre mňa neospravedlniteľná a nepochopiteľná brutalita, bola som vďačná za tie skvelé miesta vpredu. Zvyšok filmu som teda bola fascinovaná tou čiernou stenou pred sebou a občas som si zapchala uši.... Nebyť tej brutality bolo by to u mňa za 4*. ()

halberdier

Po Melancholii mé druhé setkání s Trierem. A opět se jedná o pozoruhodné dílo. Jakožto milovník horrorů jsem byl zvědavý, jak Trier uchopí tento žánr. Celkem se mu to povedlo. Takhle nějak si představuju "Art" horror. Prolog filmu je famozní. ()

gpx

Antichrist je film dělaný spíše na efekt a tak mnoho věcí nedává moc smysl. Hodnocení se dá pojmout dvěma způsoby. a)Budu-li film známkovat jako celek, nevyjde z toho moc dobře. 1 až 2 hvězdy. b)Když se zaměřím na herecké výkony + zpracování konkrétních scén (bez ohledu na jejich nesmyslnost), tak si 4* určitě zaslouží. Moje interpretace druhé poloviny filmu: závaží na noze=manželka; všechno utrpení co poté přichází=manželství; nakonec znovunalezená pohodička (zástupy krasavic se perou o svobodného muže). ()

Arehanah

Pan režisér to opravdu nemá v hlavě v pořádku :) Neříkám, že jsem pochopila vše, co mi bylo naservírováno, nicméně oceňuji především výbornou kameru a úžasný prolog doprovázen Händlovou hudbou. Nemluvě o hereckém výkonu obou protagonistů. Sečteno a podtrženo, Lars má depku a já po zhlédnutí tohoto snímku taky. ()

Figuska

Strašná podívaná...doslova. Mísí se ve mně šok i úžas, vysoké hodnocení i absolutní odpad. Obrovské trauma i bolest duše dokonale v obrazech, ale tak nechutných a zbytečných, že nenacházím slov a zůstávám jen zírat s otevřenou pusou. Má vnitřní rozervanost dochází pouze k jedninému závěru: už nikdy více. ()

VLADEK

Nějak mě tenhle film míjel, asi proto, že kdybych ho normálně rodině doma pustil, tak mě asi vyženou. Až dnes večer jsem sám doma. Oba herci jsou skvělí a chtěl bych být přítomen té práci režiséra s nimi. Téma jistě zajímavé, ale já bych ho ztvárnil asi jinak. Zato ten zápas s ptákem v noře mě naprosto dostal a pobavil. A to mám zvířata rád, a maso skoro nejím. Nevím jestli to měl být záměr nebo jen uvolnění před závěrem. Slušných 80%. ()

Brenda.Ch

K čertu s naturalistickými filmy ! Jak to mám teď vymazat z hlavy ????? Na druhé straně si připadám jako hrdinka, že jsem to dokoukala do konce. Musím hodnotit vysoko, protože mě to dostalo a vzalo mi to dech. ()

kolly13

Krásný počátek s tragickou událostí, pak psychodrama, v půli už jen solidní psycho, k závěru napětí, trochu pokles gradace, pochopení, krásný konec s ustálením adrenalinu. Překvapující sexuální otevřenost a jedna nechutná záležitost, chtějící šokovat (u mě se podařilo, skoro jsem si zakrýval oči), rovna barbarským zvyklostem v Africe. Von Trier je opravdu jiný, nebezpečně jiný. ()

djtotal

Na plny pocet hviezdiciek mi stacilo prvych pat minut filmu. Hodnotim, ale len filmarske umenie, namet filmu ako aj priebeh je cista hovadina. :) ()

Von Trier natočí katastrofický film

Von Trier natočí katastrofický film

21.10.2009

Ale znáte ho – stejně jako Antichrist není tuctový horor, ani od projektu Planet Melancholia neočekávejte nic ve stylu Rolanda Emmericha. Ano, zápletka je sci-fi (k Zemi se přiblíží obrovská cizí… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Von Trier vyvolává Ďábla

Von Trier vyvolává Ďábla

19.04.2008

Lars von Trier a horor? Kdo viděl jeho seriál Království, ten ví, že na tom vztahu není nic nového ani neobvyklého. Tentokrát do toho ale dánský svéráz praští v celovečerní formě. Už letos v létě se… (viac)