V roku 2700 Na Zemi zostali už len odpadky a s nimi malý robot Wall-E, teda „Viacúčelovo Automatický Likvidačný Lisovač – Imunizátor". Ľudia pred viac než sedemsto rokmi odleteli do kozmu, kde mali počkať, až za nich roboti planétu upracú a vyčistia. Zdá sa však, že pozemšťania na svoju rodnú planétu zabudli. Wall-E sa snaží upratovať, ale je na všetko sám. Navyše sa uňho prejavujú vlastnosti pre robota netypické – je to romantik, ktorý sa nemôže nabažiť muzikálu Hello Dolly a keď nájde peknú maličkosť, hneď ju schová. Je veľmi zvedavý, no neublížil by ani muche. Jeho jediným kamarátom je šváb Hal. Pokojný život mu naruší kozmická loď, ktorá na Zemi vysadí prieskumný automat. EVA je „Environmentálne Vyhľadávacia Autosonda". Krásna, žiarivo biela, nebezpečná a nevyspytateľná. Zamilovaný Wall-E robotku vidí ako stelesnenie svojich snov. Keď onedlho EVU odvážajú preč, Wall-E neváha a s nasadením všetkých svojich súčiastok sa vydá za ňou... (TV JOJ)

dantiiik

Pěkný animáček, který nás má donutit trošku zapřemýšlet nad naším vztahem k životnímu prostředí. Celé toto excelentí dílo je vyvrcholeno vynikajícím hlavním hrdinem, jehož dlouhé a rozmanité filozofující monology Vás prostě dostanou! ()

1mikeF

Je to milé... někdy až moc, až je z toho duše přetetelená. Nebýt Čísla 5 a nekonečné zelené agitace, tak jsem těch 5* málem dal. ()

MaxQ69

Nemám slov. Naprosto skvělý příběh, kde není co vytknout. Wall-E je senzační, úžasně roztomilý a Eve je taková typická drsná holka se srdcem romantika jako je Wall-E. Všechny postavy jsou fantastické, včetně oddaného přítele švába. Zajímavá představa o tom, jak by lidé po čase vypadali, kdyby nemuseli nic dělat. Řekl bych, že se od skutečnosti moc nelišila. Za pochvalu stojí určitě doslova luxusní animace od Pixaru, troufám si říct, že snad nejlepší, kterou kdy stvořila. Zasloužený Oscar za nejlepší animák, podle měl dostat i za scénář a zvukové efekty. Mnou viděno jednou, určitě ne naposledy :-) ()

SelfishMan

Smekám před Pixarem! Přesto, že scénář filmu se sestává převážně z neustálého opakování 2 slov Wall-E a Eve, je asi romantičtější a emotivnější než valná většina čistých holywoodských dojáků. Přestože příběh je ze soudku těch jednodušších až nejjednodušších, přináší nám stravitelnější formou své silné eko-poselství než kdejaký aktivista z hnutí duha. Nádherná animace a milionkrát tady zmíněné slovo "roztomilost" nemůže vystihovat víc. A i když jsem si říkal, že tomu lacině sklopenému pohledu nepodlehnu tak lehko, stejně mě dostal a musím si stát za tím, že snad nemůže existovat nikdo, koho by Wall-E neobměkčil. Zatím 85% ( hmmm...ty dobré vtipy a krásná hudba, ještě se uvidíme a možná půjdeme výše) ()

MrLinhy

Super animák, který není pouze animákem, je to tam k trochu k zamyšlení jak bude možná naše a země a my vypadat. Vall-i dokázal naladit parádní atmosféru. Nádherná animace, vtip a kouzlo. ()

BlueNeon81

Neodcudzujte film len preto, že sa v ňom o dušu "nekváka" ako v iných. Práve v tom vidím to čaro filmu, že dialógov je tu na celú stopáž poskromne a celková komunikácia Wall-Eho a Eve sa dá zhrnúť: jedno slovo = jedna veta. Pixar ukuchtil príbeh tak silný, že dal dušu strojom a ja som tomu uveril. Kopec gagov odkazujúcich na nemé grotesky, kopec emócii a poriadna dávka robotickej romantiky. A ako čerešnička na torte emulácia anamorfotických objektívov. BRAVO! :) ()

Nandemaru

Naprosto úžasná sci-fi pohádka s krásnou atmosférou, roztomilými robůtky, realistickým zobrazením budoucnosti lidského pokolení a všechno protknuté nádhernou animací od pixaru. Tenhle "skvost 3D filmů" (přesto, že je nemám příliš rád) v mém žebříčku výrazně převyšuje rovněž povedený Ratatouille, který mi ovšem nepřirostl k srdci tak, jako právě VALL-I. Jediné, co snad tomuhle kousku můžu vytknout je podivně do češtiny přeložený název, díky kterému mám vždycky problém najít ho na CSFD. ()

racing666

Prvních 20 minut jsem myslel, že to bude hodně velká nuda. Pak jsem se do toho tak zažral a nečekal jsem, že to bude tak dobrý. Sice to má ten ekologický nádech ale je to fakt dobrej animák. ()

zodiak217

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Zlý začiatok hodnotenia akéhokoľvek filmu. Úprimne mal som obrovské očakávania, však sa jednalo americký kinohit, ktorý zaula masy a robil si obrovskú kampaň aj na našich televíziách, no ostal som sklamaný. Po prvých dvadsiatich minútach som sa tak nenormálne nudil, že jedinú hviezdičku, ktorú si momentálne odo mňa zaslúži tento film je za naozaj dobrú animáciu. Inak ma tu úprimne nič nezaujalo, dokonca ani námet, stvárnenie a už vonkoncom nie výstavba deja. Pre tento film je aj hviezdička kompliment i keď si nemyslím, že patrí do odpadu. Istotne si nájde množstvo svojich priaznivcov, no ja rozhodne medzi nich patriť nebudem. ()

alex011

Veru pozretim tohot som si hned Walleho zamiloval. Uzasny animak, tak krasny a dojemny. Do skol by som to dal ako povinnu projekciu :) ()

Enzo555

Parádny, v rámci možností realistický úvod príbehu sympaťáka trpiaceho aj víťaziaceho pod heslom "Forever alone" sa zvrtne do žuvačkového plastového výrobku, keď sa na scéne objavia ľudia. Ako inak. A aká škoda ()

gezper

Animace a ozvučení perfektní, o tom nemůže být sporu. I romantická chemie mezi protagonisty je celkem uvěřitelně věrná. Příběh dosti jednoduchý, často jsem narazil na označení eko-pohádka, s čím je nutno souhlasit. Ovšem pokud je to pohádka, tak je to striktně pro děti ? Asi ne, když je to koncipováno jako kritika konzumní společnosti. Ale budiž, docela jsem se bavil a to i přes velkou natáhlost celého tématu. Zatím 'jen za čtyři', pro čistokrevného fandu animáků by to bylo zřejmě bez debat - 'za plných'. ps: post-apokalyptická Země v úvodu je super ! .. "There is plenty of space out in space!" [80%] ()

DansteR

Opět jeden z těch lepších animovaných filmů, a to je skoro němý :-D...Dokonalý ze všech úhlů, kvalitní děj, dostatečně akční spád a především animace jako takové. 90% ()

AceDandelion

Je až neuvěřitelný, že někdo dokáže stvořit tak nádherný 98minutový animák s naprosto novou originální myšlenkou, který vás zaručeně zaujme a pobaví, dojme (mě až k blaženým slzám), rozesměje a pohladí po duši, i přestože se scénář skládá ze sotva dvaceti vět. Nevim, co říct , vzalo mi to slova. Působivé, dokonalé samo o sobě. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (viac)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)