Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiálny text distribútora)

majec4

Ja som sklamany. Predlohu som necital, ale uz podla obsahu to vyzeralo celkom zaujimavo, no podla mna to bolo nezvladnute. Ocakaval som ze to bude skor o tom uniku z mesta. Riesili sa tam veci, ktore ma nezaujali. S tymto filmom som sa nestotoznil. Pobavil krtko, inak som len zizal na to :) ()

strangercz

První půlhodina neskutečně nudná ale jak začne jít do tuhého s městem děj se aspoň trochu rozjede a ke konci dokáže i udržet pozornost. První půlhodina za * ten zbytek za slušný tři a na těch taky zůstanu. Nezávadné a pro lidi z velkou představivostí i zábavné ()

Pidzey

Krásný film,zajímavá myšlenka.Dobří herci kteří jsou dobře vybráni.Jak v dětských tak v dospělých.Obtloustlí Bill Muray je prostě boží.Jeden z mála rodinných filmů který mě skutečně bavil.Až mám nutkání si přečíst předlohu.Za mě doporučuji se podívat..má to i jisté poslání. ()

Saur.us

Myslím, že cílovou skupinu film nejspíš nadchl. Tahle dobrodružná postapokalyptická podívaná má vlastně všechno co má mít ale vlastně mu toho dost chybí a proto jen 3* ()

Brusíček

Máme tady "akčňák" pro děti jako z praku, je to skvělá jízda, která nedá vydechnout až do konce, celé se to odehrává v silně depresivním prostředí podzemního města, kde se musela "lidstvo" schovat před smrtícími vlivy země, a v tomto prostředí je skvělá dvojka dětských hrdinů v hlavních rolích, která jim opravdu padla a táhnou celý film až do konce. Ve vedlejších rolích můžeme vidět známé tváře, které svým výkonem nepředstihují hlavní hrdiny a je to skvěle sladěné. Film provází podmanivá hudba a celé je to zabalené, do roušky tajemna jak to celé dopadne. Paráda. 95%. ()

scarfacer

Je to pohadka a jak je u pohadek zvykem,vubec nedavaji smysl. Pro decka asi dobry,ale stejne bych jim radsi poustel nekonecny pribeh. Herci nic svetobornyho nepredvedli,postavy jsou hrozne nudny a ten kluk v hlavni roli je strasnej vocas. Par napadu s mestem bylo fajn,ikdyz to taky nebylo nic novyho. ()

SpeedyCZ

Věřím tomu, že knížka může být dobrá. Film je ale bohužel skrz na skrz průměrný. Nejhůř je na tom asi scénář: děj je děravý, řada věcí tam není pořádně vysvětlena a hrdinům vlastně ani nefandíte. Tak by to být asi nemělo... Děti se možná v kině budou bavit, ale rodiče si znuděně pospí. Jak už tady zaznělo, kdyby to bylo pojato temněji ve stylu vynikajícího Dark City, bylo by to jistě parádní. ()

Joll

Pěkná podívaná ve stylu Zathura nebo Jumanji, až na to že tentokrát se nejedná o hru jako v prvních dvou případech, ale spíše o poděčtěnou verzi Brazil :) Já se bavil stejně jako ve výše dvou uvedených filmech a doufám, že vy budete také. Jistě mohlo to být lepší, drsnější a temnější, ale tohle je pro děti a nezklame ani dospělé. ()

PDcz

3*** body Pro děti.. Ty nebudou řešit nic okolo a budou vnímat jen dětské hrdiny. Myšlenka hezká, provedení taky, celé to je příjemně naivní a hloupoučké. [X] Minus 1* bod (nebo prasklá žárovka) Ač pro děti a krásně jednoduché, ta blbost s krtkem nebo "kousadlem" MEGA brouka roháče byla ale do očí bijící. Napětí nebo tajemno by šlo udělat určitě lépe. [X] Minus 1 bod (nebo ruplá trubka) Co se tam stalo, že ty zvířata za 200 let tak zmutovala.. dobře, dejme tomu, ale po 200-ti letech už nikdo nevěděl, jak to vypadá venku? A co to víčko? Jaká kapalina? Jaká další funkce? O čem to sakra pořád mluvil? Oni tam něco vystříhli? [X] Kdyby ještě půl roku pilovali scénář, mohlo to být i za 4**** body. A osobně si myslím, že zrovna naše hodnocení je pro filmaře to nejdůležitější. Úplně se perou, jestli jim PDcz dá 3*** nebo 4**** body. ()

HyneX

Možná jsem to těmi čtyřmi hvězdami lehce nadhodnotil, ale u filmu jsem se bavil a o to mi v tu chvíli šlo. Příjemná pohádka pro celou rodinu. Samozřejmě uznávám, že se z toho dalo vytěžit daleko víc. Prostě jsem 3,5* zaokrouhlil nahoru. ()

gumbo

nuda, ko..str..baty příběh, přehrávání některých herců (hlavně Murray), spouta logických nesmyslů a hlavně a opět nuda. Než se na tohle dívat znovu, tak to si radši zahraji starý dobrý Fallout, který stejnou tématiku řeší zábavněji, akčněji a stylověji. 40% ()

Mary19

Velká očekávání Město Ember bohužel nenaplnilo, ale ipřesto se stále jedná o velmi zajímavý a odlišně pojatý dobrodružný snímek... Rodinný film, který by stavěl na tajemném napětí a výtečných hereckých výkonech mladých herců jsme tu měli naposledy u Mostu do Země Terabithia, a už jen proto je příběh o podzemním městě něčím výjimečným. Velkým minusem tak je "pouze" nedotažená zápletka a useknutý konec. Btw také mi vrtá hlavou, kam zmizel ten rozpočet :(( ... 55% ()

mala_kea

U tohoto kousku opravdu nevím, jak zhodnotit, protože co si budeme vykládat, tak je to novodobá pohádka. A pohádky moc nemusím. Upoutávky ukazovaly, že bude jednat o zajímavý příběh. Pravdou je, že to tak skutečně bylo, ale přišlo mi to moc dětské :)Je to skutečně dobrý nápad, avšak chtěl režisér opravdu natočit toto ? Celý děj je celkem zrealizovatelný, jen poslední scéna s obří vlnou byla zbytečná. Jako celkem se mi to líbilo, ale nemůžu dát ani nejmenší, ale ani největší hodnocení, čili volím zlatý střed. Není to hercema ani režisérem, je to mnou, protože nemám k takovýmto žánrům moc cit ()

Romeo5

Z filmu čišela naivita a chvílemi až směšná jednoduchost - má však podle mého názoru dokonalou atmosféru podzemního města. Od samého začátku je jasné co bude následovat, od sebedestrukce padoucha, přes postupné rozluštění tajemství až ke svobodě a záchraně lidstva. Přes to jsem se dobře bavil a doporučuji film spíše dětem. Fajn oddechovka pro dospělé.... ()

sadlokan

Dobrodružný rodinný pro děti?Tak to jsem z toho lehký jelen!Hned úvodní scéna,jak si děti z "klobouku"vytáhnou čím se budou zbytek života "bavit"...Třeba dělat poslíčka, tedy je asi podstatně zábavnější než potrubáře.Komouší měli kdysi taky takový nějaký umístěnky,ty,soudruhu,půjdeš do Ostravy zarubat uhlí,republika to potřebuje,hurá.Atmoška jak někde v Metropolis,krtek óbrhnusák,všude takový bahno,tma furt něco bliká,barvy takový červenotemný.Brr,já z toho měl divnopocit.Asi proto,že už nejsem dítě.Nebo už zase sem. ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007

Zapomeňte na Dakotu Fanning stejně to pro spoustu z vás bude úleva ;-). Nejzářivější dětskou (nebo spíš teen, je jí 13 a roste jako z vody) hvězdou budoucnosti bude irská dívenka jménem Saoirse… (viac)