František (Josef Polášek) má vlastnú psychiatrickú ordináciu a veľa klientov. S manželkou Eliškou (Ela Lehotská) sa práve nasťahoval do nového domu. A navyše – navyše je sukničkár. Jedného dne však šliapne vedľa a spustí tým ťažko kontrolovateľnú lavínu udalostí. Stratí prácu, žena ho vymení za jeho bývalého pacienta, a tak mu nezostáva nič iné, len ležať v izbičke u mamičky (Zdena Hadrbolcová). Tá synáčika obdivuje, čo sa nepáči jeho staršiemu bratovi Milošovi  (Leoš Noha). František nevie nájsť uplatnenie, a tak sa nakoniec nad ním Miloš zľutuje a ponúkne mu miesto učiteľa v autoškole, ktorej je majiteľom. Nie je to jednoduché obdobie, ale František sa nevzdava. Krv do žíl mu vleje Eliškino skrývané tehotenstvo a možnosť byť otcom... (TV JOJ)

Radko

Mdlé a plytké ako krupicová kaša bez cukru, masla a škorice. Ak by sa film volal jadrnejšie slovensky - Ferko je kurevník - dal by som dve. ()

viperblade

Postavy mi byly nesympatické, příběh byl debilní, linie s dítětem nedořešená. Jestli jsem Nestydovi dal za dvě, tak tady musím ubrat a přísahám, že kdybych neviděl daleko větší blbosti, poslal bych tohle cosi nemilosrdně do odpadu! Nikdy více… ()

castor

František byl vůl.. a bez vtipu.. Bilancuje nad uplynulým, tak nějak svým životem pulsujícím, nezáživným.. Nicméně po řemeslné stránce jde o slušný výkon, u kterého překvapí a potěší režisér – tím, že je debutant. O talentu bych zatím pomlčel, uvidíme.. příjemná překvapení jsou pak o to příjemnější!! ()

Spooner

Ten Polášek mi tam prostě neseděl. Uznávám, že se docela snažil, ale do týhle role se prostě nehodí a já mu to nežral. Ono ale ani jinak nejde o co stát. Většinu času je to totiž docela nuda, dialogy jsou příšerný a tu zvolenou hudbu jsem tam vůbec nepochopil. Jenom ty scény v autoškole byly docela vtipný, ale to je dost málo.40% ()

Ony

Výborně! Neříkám, že bych se smála všem vtipům od začátku do konce, ale žádný nebyl křečovitý, trapný ani otřepaný. Pořád si říkám, čím vším se tenhle film nesnaží být, co nekopíruje, které chyby neopakuje. Až mi připadá podezřele výjimečný. Zas to ale nesmím přehnat. Příběh včetně vedlejších linek je vlastně dost slabý a posuny vpřed bývají krkolomné (parte, metro atd.). Ovšem díky příjemnému působení jednotlivých malých situací, kdy se stane, co bych nečekala, a nestane, co bych čekala, si tyto slabiny uvědomuju až teď zpětně. Vyzdvihnout musím taky hudbu. Písňové texty teda občas zbytečně doslovně souzní s děním na plátně, ale jsou moc dobré. Stejně tak hlavní hudební motiv, který se podílí na specifické atmosféře, jež není násilná, a přitom sama o sobě je docela výmluvná. ()

Xmilden

František JE děvkař. Ten název prakticky prozradil vše. Prušinovský rozhodně tímto filmem nezklamal, přestože zde má nízké hodnocení. PS: Jarda tam hodil zpátečku. 60% ()

balone

Lehká komedie, občas se mi zdál pan Polášek malinko retardovaný, zpomalený, ale to se mi na tom líbilo. Jen více těchto filmů od nás. ()

Pepinec

Česká filmová tvorba je v globálním měřítku přinejlepším průměrná, to víme všichni. Otázkou tedy zůstává, proč se znovu a znovu tvoří průměrné věci? Přeci každý ví, že průměr bude zapomenut. To už je lepší být totální looser. A přitom je všude kolem tolik příkladů, ze kterých by naši režiséři a scénáristi mohli čerpat. Stačilo by jen na chvíli upustit od bláhového přesvědčení, že nastolená cesta je správná a jediná možná. Pokud ano, nevede nikam jinam, než do průměrné šedi. ()

hippyman

ne, ne, ne... já se prostě na českej film nesmím těšit a odměnou mi pak může být jedině příjemné překvapení... tentokrát pln očekávání, sedíc v téměř prázdném kině a litujíc ztraceného času dospěl jsem právě k tomuto poznatku... polášek byl divnej, ostatní nijací, příběh jsem nenašel, párkrát se pravda zasmál... ale jinak velké zklamání. 40% ()

Allien.9

Prostě Prušinovský. Vzhledem k roli trochu ironie, ale František je Poláškova nejpřirozenější a svým způsobem i "nejpříjemnější" role. (Ale všechna čest manželce, já bych ho vykopla už dávno.) 4*. ()

kingik

Je s podivem, že zrovna Josef Polášek je tím typem muže, kterému každá žena podlehne, ale věřit se tomu dá těžko. A tak není ani tak chyba na straně Poláška, ale spíše tvůrci neměli dost soudnosti a mermomocí z něho dělají playboye, ačkoliv na něho nevypadá. Scénář příliš komických situací nenabízí, ale pokud ano, tak nejsou špatně zahrané, a nejlépe tak tady zúročila svoje zkušenosti Zdena Hadrbolcová, která je zcela bezchybná. Jinak je to film poměrně unylý a ve výsledku v paměti ničím výrazným neutkví. 40% ()

InJo

Ucházející, leč nikterak zásadní celovečerní debut možná nejschopnějšího současného českého režiséra. 55 % ()

IQ Tiqe

Ne, že bych se nebyl zasmál, ale čekal jsem víc. Polášek má skvělý přízvuk, škoda, že ho víc nevyužil. Čtvrtníček zase ukázal, že se hodí snad na každou roli. ()