Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

MartinReno

Nový Spiderman napravil niekolko chýb toho Raimiho,ale vytvoril pritom omnoho viac ďalších.Takže to všetko bolo totál zbytočné.Hlavný predstavitel bol oproti degešovi Tobeymu hodne znesitelnejší a aj vystrelovač pavučiny konečne podla komixu.Všetko ostatné bolo však hodne slabé.Vobec nechápem načo to vlastne natočili?Tá,za vlasy pritiahnutá scéna s žeriavníkmi na konci ma úplne znechutila.Celkovo šedý priemer. ()

RomaS

Nejsem zastáncem brzkých remaků, proto jsem se úžasnému pavoukovi vyhýbal. Nepochopil jsem proč by se nemohlo pokračovat v úspěšné sérii dále? Vadila někomu ta infantilita nebo nedostatek invence? Nicméně to bylo zbytečné, stejně jsem podlehl a určitě jsem udělal dobře. NEW Spiderman je jiný, už ne tak dětinský, je temnější, jednoduše řečeno dospěl. Tématem neodbíhá od svých předchůdců. I tady je unikátním způsobem modifikovaný záporák, který to s obyvately NY nemyslí dobře. Zastavit jej může samozřejmě pouze No.1. Motivace a chování určitých postav je sice pro mě povrchní nebo nedořešená (možná jen nedostaly prostor), ale jde poznat určitý posun k lepšímu. Co je ale to nejvíc nejdůležitější. Bavilo mě to! ()

david666

Nepochopil jsem restart této série. I přes úctu k Emmě Stone musím říct, že mezi ustřední dvojicí to nejiskří a obecně je film fakt slabota. Kam se hrabe na Tobeyho a Kirsten. Stejně tak záporák je nudný a efekty působí obyčejně. ()

marrrrian

Treba sa prekúsať povinným začiatkom plným déja vu a postupne sa na povrch začne drať nový film. Ten ale nie je až tak amazing, ako to sľubuje názov. Tak či tak sa mi to páčilo o niečo viac ako predošlá pavúčia séria. Mám dojem, že SpiderMan tu je vystihnutý o niečo bližšie komiksom. ()

Sublit

Okrem celkom slušných vizuálnych efektov film neponúka nič nové. Ak ste videli pôvodného spidermana tak tento nový Vám príde úplné klišé. Sledujete ho a čakáte kedy sa stane tá alebo oná udalosť (kusnutie pavúkom, smrť strýka, ktorí zo známych bude záporák). Jediné plusy vidím už spomínané efekty a trošku reálnejšiu verziu, predsa len vždy ma zaujímalo o čo sa ten spiderman prichytáva sieťami keď letí pomedzi budovy a nad nim je len holé nebo tuna si dali aspoň záležať v tom, že obložili cele mesto žeriavmi :D ()

Nicole32

Mám z filmu zmiešané pocity. Andrew mi je oveľa sympatickejší ako Tobey takže hlavný predstaviteľ sa mi páčil viac. Emmu mám síce rada ibaže je tu strašne nevýrazná, zatiaľ čo Kirsten bola skvelá. Ako dvojka sú mi však viac sympatický Emma s Andrewom. Mínusom je nedostatok akcie a tým pádom je film v niektorých sekvenciách nudný. Zopár scén je však naozaj podarených. Najväčším záporom filmu bol pre mňa Spidermanov protivník. Veľmi nudný, obyčajný a nezaujímavý. Navyše mi dosť vadilo to obrovské americké klišé, ktorého film obsahuje neúrekom. Oceňujem ale nový spôsob poňatia celej tejto Spidermanovskej tematiky. Ako sme mali možnosť vidieť v scéne po titulkoch tak nás pevne verím čaká niečo zaujímavé v súvislosti s Peterovým otcom. Dúfam, že do druhého dielu sa vyvarujú toľkého klišé, pridajú viac akcie a naservírujú nám lepšieho záporáka. Tak či tak, teším sa na pokračovanie! ()

Hiruma

Po vzhliadnutí sa mi hľadajú ťažko slová, chcel som Parkera tichého, dobrého a nenápadného nerda, nedočkal som sa, chcel som Spidyho akčného hrdinu, ktorý "lieta" z budovy na budovy a nie po žeriavoch, nedočkal som sa. Keď už ani úhlavný nepriateľ nemá to správne odhodlanie či motiváciu zostáva mi len Gwen, ktorá keď sa nemusí strachovať o svoj život, zvláda romantické scény dobre a berie pohľady divákov od roztržitého Perkera ku sebe. Malý plusový bodík oproti predchádzajúcim filmom o pavúčom mužovi za kostým hlavného hrdinu, ktorý je z môjho pohľadu premyslenejší a viac cool. ()

hastafix

Ne, nemá to to určité pohádkokomixové kouzlo ani vtip Raimiho Spidermana, ale pokud nebudu srovnávat, stále je to celkem kvalitní podívaná u které se podle mě člověk zase nějak moc nudit nebude. ()

B3njamin

To ale byla hovadina. Jak se mi starší verze Spidermana líbí tak tohle se jí vůbec nemůže rovnat. Vůbec nechápu, že někdo dá tyhle peníze na přetočení 10let starýho filmu a ještě se mu vůbec nevyrovná. ()

kura68

Priheh, ktery zna uz kazdy. vycnivajici ve spolecnosti, neoblibeny v kolektivu, poruchy chovani, stydlivy, ktery kvuli ochrane mesta obetuje i svuj vlastni zivot. Z experimentalni laboratore si odnesl darek v podobe, zmutovaneho pavoucka, ktery ho pri ceste kousl do krku a predal mu sve schopnosti, splhat po stenach, obrovskou silu a zostrene smysly. vesmes to je stale ten priheh porad dokola, Ale tento kousek od Marvelu je o schudek vis nez ostatni sfilmovane pokusy. Hodne tomu pomohla vizualizace hlavniho zaporaka v podobe silneho jestera. ()

nuwer

Naprostá pecka,konečně sympatický,rozromilý Spiderman.Tobey Maguire (nic proti němu) je prostě fuj s tvarohovým obličejem a žadnou bradou. Tohle je přiměřeně vtipný,akční,romantický... Prostě super!!! ()

enter.

Tak jsem se na tuto FANTAZY/ROMANTICKOU/KOMEDII podíval. Je to změna od klasického “spider-mana“, ale nebylo to vůbec špatný. Občas jsem se i dobře pobavil. U mě samozřejmě vede pavoučí hrdina z dětství s Tobeym Maguirem. Celkem příjemně strávených 137 min, ale víckrát bych se už na to nepodíval. Průměrný film. :) ()

TheBrain

Na efekty je to ozaj slabsie ako jeho skorsi brat, ale co sa ostatneho tyka ma to lepsi pribeh, humor a viac sa podoba na komix ci rozpravku co ma nostalgicky tesi ()

Calwen77

Nikdy jsem si nemyslela, že je možno udělat Spidermana tak nudně. Nudila jsem se od začátku až do konce, hlavní představitel mi byl vysoce nesympatický a nehodil se na Spidermana ani za mák... ()

tzcomics

Tři slabší hvězdy a to ještě jen díky první půlce. Máme tu nějakou tu změnu oproti předešlé trilogii - rod Osbornů nahradila famílie Stacyových, místo redakce Daily Bugle tu máme policejní stanici a Spidey střílí sítě pěkně z vystřelovačů jako v komiksu. Body u mě film sklízí za nástin jakéhosi tajemství kolem práce (a tím nejspíše i smrti) manželů Parkerových a za propojení jednoho genetického projektu do osudů více postav (Spider-Man, Dr. Connors a Osborn), což je o něco shůdnější než řada nešťastných příhod. Problémem je pak druhá půlka filmu. Nejen, že Peter Parker se nic nového o rodičích nedozví a zdá se, že už ani po odpovědích ohledně jejich smrti nepátrá, navíc se tu objevuje další nedotažený element - samotná postava Dr . Connorse. Ať už se objevil v komiksech, které jsem četl, nebo v animovaném seriálu z 90.let nikdy to nebyla vyloženě záporná postava (v Raimiho trilogii jsme ho mohli vidět jako Parkerova učitele). Jeho alter ego Lizard je v podstatě takový pan Hyde, kterého Connors nemůže ovládat a Spider-Man se vždy snaží ochránit před ním všechny ostatní, ale zároveň i jeho samotného (jako svého mentora a přítele). A zrovna z tohohle tématu - kdy má Spidey dilema, jak s Lizardem bojovat, když je to jeho přítel - mohli filmaři vytěžit pořádný dramatický podtext. Místo toho se nám tu prohání malá godzzila a Rhys Ifans pronáši typicky bondovsko-padouškovské proslovy. Přitom ani ty jejich souboje nemaj šťávu a tak ta druhá hodinka spíše nudí. Škoda, kdyby se autorům podařilo lépe rozvést načatá témata (Parkerovy rodiče, a co je vlastně s Osbornem ?), místo toho aby si je schovávali na další případné díly, mohlo vzniknout něco zajímavějšího. Takhle nezbývá než zavzpomínat na Raimiho filmy, které byli lépe "poslepovány", měli v sobě víc osudovosti a i nějakou tu památnou scénu (polibek vzhůru nohama se paroduje snad i dnes). ()

Abalzo

Že by to bylo špatné, to se říct nedá. Ale oproti Raimiho Spidermanovi to přeci jen bylo o dost slabší. Především hlavnímu představiteli, Garfieldovi, ta role neslušela tak dobře jako Maguiremu. A celkově je to spíš o vztahu Gwen a Petera (dobře, tady musím uznat, že Emma Stone se mi líbila o trochu víc než Kirsten Dunst) než o Spidermanovi jako takovém. V té romantické dráze to sedí dobře, ale jinde už to není ono. Prostě podle mě asi zbytečný restart tohoto maskovaného hrdiny. (Možná kdyby Raimiho verze nebyla, líbilo by se mi to o dost víc. Ale ona JE.) ()

pcarogers

Když jsem poprvé viděl hlavního hrdinu, tak jsem si říkal, že s ním asi moc sranda nebude. Chyba lávky. Tento spider-man mě rozhodně bavil mnohem víc než ten poslední a nakrásno jsem si to užil. Určitě dospělejší verze. ()

Dexter666

Ten film je najlepší, keď spiderman nie je spidermanom... Vtedy nevidieť stupidity ako tekutý dusík uskladnený na streche, patriotických žeriavnikov so žeriavom vždy po ruke, Parkera ako vymyslí génovú mutáciu za pár chvíľ v Oscorpe atď atď. Vtedy sa dostáva k slovu acting, ktorý nie je vôbec zlý (Emma Stone je skvelá). Toto je však film pre masy, ktorý zarobil neuveriteľnú trištvrtemiliardu a nie Snyderovská dráma, takže v konečnom dôsledku je to škoda. O štandardnom spidermanovi tu máme tri filmy, prečo Webb nezbastlil niečo dospelejšie? (samozrejme, pre prachy)... ()

Scaevola

Osobnější a přitom zaměřenější na mladistvé, než předchozí trilogie (neporovnávat asi nelze). V podstatě mne zklamaly jen šířeji nevyužitý potenciál hlavního padoucha, který ve shodě s celkovým tónem "série" vlastně padouchem ani nebyl, a četné odkazy na ostatní komiksové snímky - pohřeb v dešti by si už vážně mohli tvůrci odpustit. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)