Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Mishqo

Nemôžem si pomôcť ale mám nutkanie to zrovnávať s prvým dielom pôvodnej trilógie (ale asi je to normálne). Andrew a Emma mi prišli sympatickejší ako Tobey a Kirsten, hudba bola fajn v oboch filmoch a čo sa týka vizualizácie tak tam už ide len o ten technický pokrok za tých 10 rokov, ale v podstate oba filmy disponovali slušnými vizuálnymi efektami. Avšak originál na mňa pôsobil kompaktnejším a usporiadanejším ale zároveň aj jednoduchším dojmom, kdežto v tomto sa mi to všetko zdalo byť rozhádzané, prekomplikované a až príliš urýchlené (a to je čo povedať keď mal film viac ako 2 hodiny). A rozhodne mal pôvodný Spidey lepšieho záporáka. Ja som sa výborne zabavil a teraz hor sa na dvojku. 75% ()

Natabar

Nebýt předchozí série z ne tak dávné doby, jednalo by se o vcelku ucházející komiksový film. Avšak - jelikož od poslední série neuběhly desítky let a ještě si ji všichni dobře pamatujeme - postrádám nějak jakýkoli smysl opětovného vstupu do téže řeky. Vítěz kategorie Zbytečný film roku. ()

pravdovravny

Troška vážnejší ako predchodca, zbytočná stopáž podľa mňa, Pán Garlield ukázal že nieje dobrý herec, v scénkach ktoré mali byť zábavné aj boli. Emma Stone je bohužiaľ len do počtu, ale zapadá mi do Spidey univerza :) Myslím, že nás čaká v dvojke ešte väčšia jazda. ()

Kicune

Peter Parker je středoškolák vychovávaný v péči strýce a tety, ne příliš populární ve škole a pátrající po tajemství, které zanechal jeho otec. Nechtěně se k něčemu nachomýtne, ale především se nachomýtne k smrti svého strýce a trochu mu přeskočí. Dospívání je těžká věc a o to těžší je, když vás k tomu kousne pavouk a objevíte super schopnosti. Dále spoilerovat nebudu. Film je svižný a hravý, nápaditě humorný, příjemně romantický a bez zbytečné logiky. Velká pochvala patří Andrew Garfieldovi a Emmě Stone, taktéž i vedlejším postávám tety a strýce Petera. Restart Spider Mana se jednoduše povedl, je jiný a svý a ani není třeba ho srovnávat s filmy Sama Riamiho. ()

romajz15

Jeden z nejpovedenějších marvelů. Jak už tady někteří uživatelé říkali - velké plus dělají akční scény, kde je konečně vidět vždy celá postava a bitky jsou krásně přehledné. ()

Všivák

Spiderman už tady není takový borec. Snaha o civilnější pojetí, které ale bohužel trochu znásilňuje původní předlohu. Sakra, ten fašistickej novinář mi tu docela chyběl. Sonda do Spideho duše už také není tak hluboká. Dokonce si musel vyrobit přístroj na pavučiny. Konečně vybrali pěknou herečku do role Mary Jane. Jestli se tady teda fakt tak jmenuje. Toho patosu a dobra na mě ke konci bylo až příliš. Napínavé to ale bylo. ()

lykan9

Velice zdařilá náprava pokaženého Spider-Mana 3. Musím souhlasit s názory, že Andrew Garfield je lepší Spider-Man než Tobye Maguire. A konečně jsem se dočkal Lizzarda, prvního protivníka Spider-Mana, kterého jsem v dětství poznal. ()

headcrab

U Amazing Spidermana doporučuju vychutnat si jeho největší hodnotu (ano, 3D) v tom nejlepším provedení, stojí to opravdu za to. Jinak je to skoro to samý co jednička od Raimiho, jenom s trošku pozměněným scénářem a jinými herci of course. Ikdyž teda Spidey od Raimiho je emočně hlubší, teda alespoň na mě působil víc, Webbův spiderman je i přes poměrně dlouhou stopáž takový prázdný. Tunu klišé ale zachraňuje docela povedený humor, některé scény jsou přimo k popukání. The Amazing Spider-Man je solidní zábava a můžeme se těšit na pokračování, doporučuju setrvat až do konce titulků. [IMAX, Rotterdam] ()

Krosmen

Nový Spidermuž působí spíš jako hodně dlouhý pilot k seriálu. Garfield mi do hlavní role zkrátka nesedí a celé to působí tak nějak divně. Neuvěřitelné dvě hodiny a čtvrt dlouhý nový příběh jehož náplní jsou hopsačky, skákačky, líbačky, slzičky, patos, smrt a utrpeni..ehm..skutečně se jedná o Spidermana? Bohužel ano, jedno z větších letošních zklamání. Občasný vtípek to nezachrání a spolupracující jeřábníci mě teda dorazili podobně jako závěrečná dedukce Emmy Stone, které to tradičně velmi sluší, o přísaze. Pokud se těšíte na pohled očima pavoučího muže, který je patrný z traileru, tak se vyskytuje pouze nahodile a krátce. Hudba je nicméně kvalitní ()

Lukyn007

Uff. Tohle že je "The Untold Story"? Vždyť je to to samý jako první Spidey Raimiho akorát s jinými postavami a záporákem. Podle mého zbytečná recyklace původní trilogie. Špatný film to ale rozhodně není. Webbův rukopis je znát hlavně při romantických scénách. Garfield a Stone jsou geniální volba stejně jako Maguire a Dunst před 10 lety. Jen ten Ifans mi přišel takovej jalovej. A navíc, 3D není vůbec potřeba...scény, které se v traileru objevily - hlavně ty z první osoby - se ve filmu zkrátily na pouhé 3 nebo 4 záběry, což je škoda. Mám vážně několik připomínek, dokonce i k hudbě, která podle mého názoru zaostává za původní trilogií o parník. Zkrátka mi přišlo, že Webb k tomuto tématu nepřistoupil s takovou péčí jako Raimi. Snad se druhý díl povede více, vážně to Spideymu přeju. 65% ()

R1CH1E

Od začátku jsem měl obavy, že dát restart velice povedené série do rukou režisérovi, který má na kontě jen jeden dobrý romantický film, není zrovna nejlepší nápad. A měl jsem pravdu. Webb to absolutně nezvládl. Výrazně tomu pomohla i zbytečně dlouhá stopáž a slabý scénář, který je plný klišé a naprosto nelogických WTF momentů. Ne že by však Amazing Spiderman byla úplná katastrofa, ale pokud čekáte akční nářez a Spider-mana, tak na to můžete zapomenout. Tenhle film by se měl totiž spíš jmenovat Amazing Peter Parker. Webb se soustředil na postavu Petera a úplně vytěsnil Spider Mana. Chemie mezi Petrem a Gwen byla super, celkově dějovou linku týkající se jejich vztahu zvládl Webb na výbornou. Hodněkrát jsem se i zasmál (bohužel ne vždy to bylo tam, kde to režisér chtěl). Tady však výčet plusových bodů končí. A teď ty mínusové - Webb z Parkera udělal místo naprostého loosera normálního kluka, ze kterého se stal frajírek, který se snaží hláškovat a být COOL. A my znalí komiksové předlohy a Raimiho trilogie víme, že to tak prostě nebylo :) Peterovo zvykání si na novou totožnost Spider Mana taky nebylo zrovna dechberoucí a když už došlo na akci, byl jsem zklamaný snad nejvíc. Akčních scén se Spideym je tu totiž maximálně 5 a navíc jsou absolutně mdlé, bez nápadu a vypadají kolikrát i dost lacině. Tomu napomáhají 2 věci - Webb totálně zazdil New York jako město, to se tu jeví jen jako kulisa a ještě k tomu většinou v noci, zatímco v Raimiho verzi byl New York úplně okouzlující a dával filmu tu správnou atmosféru. Druhou věcí je záporák, který se vůbec nevyvyedl, jak po výtvarné, tak po charakterové stránce a je Vám ho spíš líto, než aby jste se ho báli. Spideyho oblek mě oproti Raimiho verzi hodně zklamal a vůbec se mi nelíbil, stejně jako některé postavy - například teta Marry je strašně mladá a vypadá jak nějaká feťačka, zatímco třeba strýček Ben mi tam sedl výborně. I přes to všechno ty 2 hodiny celkem utekly a nebyly tak děsné. To, co ale přišlo v poslední půlhodině bylo jedno velké ZKLAMÁNÍ. Scénář úplně dementní, plno úplně do očí bijících blbostí: nejdřív po Spideym střílí celá jednotka samopaly a nemůže ho trefit a pak ho najednou strefí jeden policajt devítkou i přesto, že kapitán křičí nestřílet - první WTF moment. Spidey pak strašně kulhá a nemůže pomalu chodit kvůli zranění, tak mu pomůže banda hrdinských jeřábníků, kteří mu z jeřábů stojících na nerozestavěných mrakodrapech udělají cestičku až k záporákovi, aby o 2 minuty později běhal a mlátil záporáka, jako by se nic nestalo - druhý a totálně největší WTF moment. A jako třešnička na závěr kapitán do Lizarda vypálí snad 30 ran z brokovnice, která by tolik nábojů v životě nepobrala - 3. WTF moment. Pak už jsem to přestal počítat, protože se mi chtělo zvracet z nastavovaného Hollywoodského konce, ve kterém bylo snad tolik klišé, kolik je na americké vlajce hvězd. To vše mě jen utvrdilo v tom, že Raimi byl nejlepší volba pro Spider Mana a udělal z něj kult, který nikdo jen tak nepřekoná, už jen díky tomu, že se nesnažil brát tak strašně vážně jako Webbova verze. P.S. Mému kritickému hodnocení napomohly také 2 trendy poslední doby - aboslutně zbytečné a trestuhodně nevyužité 3D a odporný český dabing, který nejenže absolutně nesedl originálním hlasům postav, ale taky zabil půlku hlášek. () (menej) (viac)

kklepkaa

Tenhle nový Spidy byl pro mě celkem překvapení. Andrew Garfield se své role zhostil se ctí a Emma Stone byla pro mě příjemnější než Kirsten Dunst. Jsem zvědavá na další díl :)) ()

blackJag

Horší nebo lepší než o 10 let mladší brácha? No, v každém případě jiný. Vyměnili jsme rezavou slečnu za blonďatou, teta May není šedivá bába, strejda Ben umře tak jak tak a hlavním záporným elementem stává se Lizard (jeho finální filmová úprava mě potěšila - naštěstí zafungoval zdravý rozum a Dr. Connors sice mutuje, ale má v proměně povedený model a není tak jen pouhou ještěrkou v plášti). V první půli se mi hodně zamlouval zkrocený patos (a implementace tradičních mechanických pavoučích vystřelováků), trend ale v druhé půli zeslábne a tak musí divák protrpět umaštěné jeřábnické tango a také náhlou ztrátu pavoukova varovného instinktu (jeho postřelení bylo z hlediska filmové zápletky stejně zbytečné). Kolem a kolem, obsazením je určitě lepší reboot, finálním sestřihem vládne ale Raimiho pavoučí prvnička (Webbova komiksová high school story je o 20 nudnějších minut delší). Film se mi přesto líbil a na pokračování se budu těšit. 75% ()

J-o-k-e-r

Nemůžu si pomoct, ale mně osobně to připadalo pouze jako další pokračování pavoučího muže (pouze s obměnou hereckého ansáblu). Pak mi vychází jednoduchá otázka - proč znovu od začátku? Myslím, že nejsem jediný, a asi ani nemá cenu tuto teorii dále rozebírat. Stalo se. Hlavní hrdina mi do role sedí daleko více než Toby, přijde mi takový správně praštěný. E. Stone (komix neznám, ale zřejmě Gwen byla před Mary-Jane) jako ozdoba filmu jistě nezklamala, ale nejslabší scény jsou jistojistě právě ty, kde se vyskytuje celý zamilovaný páreček. Měl jsem místy dojem, že snad koukám na Stmívání. Další důležitý faktor - záporák - Lizard pro mě jednoznačně nejlepší Spideyho protivník s nakřáplým hlasem R. Ifanse. Hudba J. Hornera určitě zklamat nemohla, a film obsahuje opravdu spoustu povedených scén, na které se určitě nezapomene. Nový Spidey určitě extra nenadchne, ale já si to v kině vcelku užil. Že by se ale oproti starší verzi konal nějaký extra schod nahoru, to nikoli. Na můj vkus hodně pro teenagery, a proto nedočkavě vyhlížím Temného rytíře... ()

zigíš

prihliadnuc k faktu, že mi šlo -v prvom rade- o fungujúcu chémiu medzi garfieldom a emmou dávam za 100% (!) už len ako bonus som dostal film v najlepšom slova zmysle AMERICKÝ (velké emócie, ikonické scény, romantika) plus po rokoch sa nevykrádajúci horner potešil ..zaujímavé, že v srovnaní štylizovanejší a žánrovejší raimi pôsobí tak ťažkopádne (!) už teraz sa teším na pokračovanie ()

wenca

Podle očekávání byla Raimiho trilogie překonána. Andrew je oproti Tobeymu perfektní spiderman. On a Spiderman jsou jedna osoba, naproti tomu u Raimiho trilogie to spíš byl Peter + Spiderman, dvě osoby. Gwen s Peterem jsou sympatický pár a jsou daleko inteligentnější než Mary Jane s Peterem. Filmu sházelo akorát méně akce oproti původní trilogii, a hudební doprovod byl rovněž slabší. 2D s tit., Cinestar, HK 25.7.2012 ()

Killda

Vtipnější, energičtější a sympatičtější než původní trilogie. Andrew Garfield se do role vyšinutého puberťáka prostě hodí. Chemie mezi ústřední dvojicí funguje na jedničku. Jen škoda záporáka. Webb se snažil spider - mana předělat do reálnější podoby, ale Lizard tuto myšlenku zabíjí. Samozřejmě nemůžeme čekat předělávku jako u Temného rytíře. Zkrátka fajn oddechovka, která pobaví celou rodinu. A od toho komixovky jsou, nebo ne? ()

ghatos

Nevím, co kdo chtěl říct tímto restartem. Nemá to v sobě nic osobitého, zvláštního nebo jinak přitažlivého (Lizard nic moc). Andrew Garfield neotravuje, ale taky nezáří. Uvěřit v něho jako hrdinu bylo dost obtížné. Víc by se asi hodil do Stmívání nebo Hladových her. 53%. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)