Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

campix

Filmu Amazing Spider-Man neprospívá hlavně to, že je to reboot, a před ním již následovala série, která byla kvalitativně lepší. Zároveň je nový Spider-Man takovým letním blockbusterem, který strašně nevýrazně prošuměl, ale na druhou stranu si vydělal velmi solidní peníze a je tak jisté, že bude pokračování. K dobru mu lze přičíst, že ne všechno je úplně stejné jako v původní sérii a není to tak pouhý ničím nepřispívající remake, jenže nějak mi přijde že všechny změny jdou tak nějak k horšímu. Obsazení hlavních rolí není moc dobré a celkově mi přijde odklon Spider-Mana k fantasy pro teenagery. Rozhodně to není špatný film, jenže ve srovnání s předchozím pokulhává. ()

Icefist

Proboha proč? Úplně zbytečnej film, o řád horší než verze s Maguirem. Štvala mě spousta nesmyslů, WTF momentů (rovnání stavebních jeřábů!!!) a hlavně ze všeho nejvíc Andrew Garfield, u něhož v jednu chvíli sledujete prýštící seběvědomí a cool pohledy, aby se z ničeho nic změnil na utlačovaného moulu, který ze sebe nedokáže vysoukat větu, když mluví s holkou co se mu líbí. Tak buď a nebo- obojí zároveň prostě nejde! Tvůrcům díky za sympatickou Emmu Stone, ale celkově to je jen tak tak 60 %. Oblíbená část- scéna ve školní knihovně ()

Ice123

Jsem asi jeden z mála, ale mě se tenhle Spider-man líbil mnohem více, než ten původní. Ačkoliv jsem byl připraven na zklamání a kopii původního dílu, tak se mi dostalo nečekaného překvapení. The Amazing Spider-Man je pojat mnohem realističtěji a více dospěle, oproti svému předchůdci. Emocionální rozepře hlavního hrdiny jsou mnohem lépe zpracované a k nalezení skutečného „spider-mana“ se postupně propracovává a ne, že si ze dne na den řekne „Mám nadpřirozené schopnosti, budu skromný superhrdina!“95% ()

animaxis

Delší dobu jsem se tomuto filmu vyhýbal, protože jsem se bál že mi akorát zkazí dobré dojmy ze Spider-Mana z dětství. To byla chyba! Na tento film se hlavně nedívejte jako na remake, protože tím tento film určitě není. Já sice nejsem znalec komiksu o Spider-Manovi, ale pokud vím, tak se tento díl drží více komiksu než Raimiho verze. Navíc pokud jste zahlédli pár dílů seriálu Senzační Spider-Man, tak víte co přibližně od filmu čekat. Film je dobrý. Dokonce vám odpoví na otázky, které Raimi ve své verzy ignoroval. Dozvíte se tu více o rodičích Petera. Sice ne moc, ale i jen za dvě scénky s nimi jsem rád. Příběh je taky dobrý a celý film se určitě nebudete nudit. Nový začátek je udělaný po filmové stránce originálně, takže se nebojte že tu uvidíte podruhé začátky Spider-Mana. Film se sice dost dlouho vyvíjí, ale je k tomu přizpůsobena i jeho délka, takže vám to vadit nemusí. Záporáka vybrali taky dobře, jen se mi moc nelíbil jeho vzhled a dovoluji si říct že temněji Lizarda ztvárnili v kresleném seriálu z roku 2003, ale i tak mi to nevadilo. Kurt Connors měl jako "člověk" dobrý charakter a to se mi líbilo. Dále byla dobrá přítomnost Gwen Stacy místo M. J. Náznaky na pokračování ve filmu byli a já se na něj nakonec i těším. Možná se mi bude líbit víc než první díl této nové série. Přeji tvůrcům hodně štěstí, protože tohle byl dobrý začátek. ()

TomPrusik1

Osobně MARVEL moc nemusím, ale na druhou stranu je Spiderman pro mě druhý nejoblíbenější superhrdina. Upřímě verze před deseti lety s Maguirem byla lepší, ale by jsem mile překvapen. Čekal jsem tady to hroší, neviděl jsem důvod, proč znovu oživovat celkem slušnou trilogii. Dobře, tak když opomenu peníze, tak nevim. I přes to jsem se odvážil vrátit k Pavoučímu muži a jak jsem říkal byl jsem překvapen. Film měl spád (to je hlavní) a ty dvě hodiny utekly docela dobře. Místy jsem se i docela pobavil, možná víc než starého Spidermana. Efekty se taky změnily oproti tomu, co bylo před tím a film byl byl svižnější. Dobře našlo se pár míst ve kterých jsem se chytal za hlavu, např. když 17 letý Peter Parker začne po skoro 15 letech pátrat po svém otci, který odjel někam do tramtárie, když mu byli tři. Každej normální kluk snad hned prohledává půdu a ptá se furt strejdy, kde je táta a máma. Hlavní záporák (nějaká ještěrka-vypadala jako Grinch) nebyla tak hustá, jako ten zelenej (nemůžu mu přijít na jméno) ze starýho Spidermana. V mnoha místech je to čistý americký film, s jednoduchou zápletkou a ,,nečekanými´´ momenty. Takže abych to shrnul. Pokud nejste nějaký zalitý fanoušek MARVELU film vás extra nenatchne, protože se jedná o průměrná americký film s jednuchou zápletkou a Happy Endem. Každopádně já čekal horší a u mě to ještě těch 60% bude, což jsou čtyři hvězdičky s odřenejma ušima (teda rohama). ()

majo0007

Úplne zbytočný reštart celej série.Len nedávno sme si hladkali brucho nad Raimiho verziou.Spiderman 2012 vás v ničom neprekvapí-ani príbehom,ani efektami,ani hláškami.Som zvedavý,koľko bude trvať Batmanovi po odchode Nolana návrat na plátna. ()

Pája=)

Rozumově za 4* ale pocitově za plný počet. Pan Webb udělal přesně takového spidermana jakého jsem si přál. Neuvěřitelný důraz klade na postavy a to na všech frontách! Díky tomu spiderman není jen další komixová legrácka na letní filmovou sezónu, nýbrž nesmírně milý příběh teenagera, kterého shodou okolností kousl pavouk a on musí udělat to co mu zodpovědnost káže. ()

daEmoNickY

Počkal bych až bude na DVD nebo zašel do 2D kina. Pořádného 3D tu je málo a je horší než úvod v IMAXu (zatím nejlepší 3D co jsem viděl). Film je blbost (Peter nemá oblek Spidermana), ale akce je hodně fajná (Peter má oblek Spidermana). Peter, či jeho penis, na konci prohlásí cosi jako "jou, niggers, seru na sliby, (kterých nedodržení může ohrozit život mých blízkých)" aby mohl zasunout do hlavní loli. + Záběr se Stanem Leem. + Obrázek Feynmana na Peterově počítači. + Spajdrmen vtipkuje při soubojích. ()

tomeek

Musím chválit. Nejlidštější, nejupřímnější a nejkomiksovější Spider-Man vůbec, a to hlavně díky Andrew Garfieldovi. Vztahově je to naprosto funkční, takže co se týče rodiny a vztahů (s Emmou), nemám výtek. A teď k té spidermanštině: kostým je dokonalý! Záhyby, švy, lemy - konečně to vypadá opravdu jako kostým z látky, co si oblekl opravdový člověk a ne jako latexový kondom, do kterého Maguire lezl navazelínovaný, jinak nebylo možné se do něho dostat, natož pak detekovat, kde se to zapíná a podobně. Andrew je sympaťák, jeho Spíďa hláškuje přesně jako v komiksu a celkově válcuje Tobeyho takovým způsobem, že se to musí asi vidět. Vůbec, celý Raimiho Spider-man je proti tomu Webbovu rachitický dědek, bez možnosti pohybu a s obrnou k tomu. Nový Spider-Man je rychlý jak ďas a jeho průletové a akční scény působí přesně tak, jak byste se zřejmě cítili v jeho kůži vy během pohybu ve třech rozměrech, tj. mírný chaos v neškodných dávkách :) Skvělá scéna fajtu ve škole, v metru, ve stokách a na Oscorp Tower, plno vtipu, šupinatý Paul Bulva a pohodová zábava. Jsem spokojen, perfektní zpracování Spider-Mana. Vy, hlubokomyslní komentátoři: vyserte si oko a doufejte, že von Trier natočí brzo něco nového, ať máte nad čím slintat. To je Spider-Man, co jste čekali?! PS: Podle mě zatím jednoznačně nejlepší cameo Stana Lee :) Plus bonusové body za akce bez masky. A naprosto souhlasím se Superperem! ()

markyz.

Co víc čekat od akčního americkýho komixáku, asi nic. Začátek kterej už sme viděli asi tisickrát, takže vyhozených 40min čekáním na kousnutí od pavouka a pak nějaká " akce ", potom ještě trochu lásky no a máme z toho vlasně nic za 150 miliónů. ()

Stirek45

Víc se mi líbily předešlé díly Spidermana s Tobeyem Maguirem, ale i tento Spiderman měl něco do sebe a proto dávám 4 hvězdičky. ()

cinemag

Oproti Raimiho trilogii neskutečný propad. Příliš zdlouhavé. Zbytečné scény plné prázdných dialogů. Garfield se na roli Petera Parkera nehodí. Akční scény se Spidermanem jsou ucházející. Lizard vypadá otřesně oproti comicsové předloze. Celkově zklamání. Chtěl jsem vidět Spidermana 4, z tohohle jen čiší snaha tvůrců vytřískat další dolary. A příliš komerčně úspěšný také nebude, jelikož se jedná o prvního filmového Spidermana, který na amerických tržbách nepokoří hranice tří set milionů dolarů. Kdybych nebyl fan předchozích filmu a především comicsu, dal bych jen 2 hvězdy. ()

panMartin

Začátek byl celkem dobře zpracování, ale to je asi tak všechno. Nejsem nadšený, nejsem zklamaný, prostě jsem dostal tak nějak to, co jsem očekával. Nový Spider-Man není špatný film, po příběhové stránce film sice nenabízí vůbec nic, co bychom neviděli v původním Spider-Manovi. Sam Raimi před deseti lety natočil lepšího Spidermana - jeho film lépe drží pohromadě. Slušně natočený, ale zcela zbytečný restart, který Raimiho originál nepřekonal. ()

Sabrewulf

Když jsem se (stejně jako i kupa dalších) rozčiloval, že se úplně zbytečně točí teprve po 10ti letech restart Spider-Mana, plno lidí mělo spoustu keců, že "tenhle bude temnější, dospělejší, jiný" apod. Ne, není! Je na stejný způsob jako ten Raimiho: scény plné patosu, morálních keců, vaty, telenovely, hnusné digitální bitky atd. atd. Jenže původní Spider-Man měl alespoň občasnou atmosféru např. u "zrození záporáků". Scéna s jeřábníky je k totálně k pláči. Jeden z nejzbytečnějších filmů. Doufám, že další díly už nebudou. ()

klida

Možná pod vlivem kresleného seriálu vnímám pořád Spidermana jako superhrdinu určeného dětem a na mém pohledu nic nemění ani tenhle film, naopak. Garfield je hrozně infantilní a Stone vypadá až příliš mladě, rozhodně mladší než v tři roky starém Zombielandu. Má hrát středoškolačku, tak je to asi správně, ale mě to rušilo. Zásluhou hezkého vizuálu a druhé půlky to je ale nakonec docela příjemná podíváná, jejíž hodnocení odpovídá aktuálním 70 procentům, které jsem náhle zaplaven relativně pozitivními pocity zaokrouhlil nahoru. ()

Prometheus69

Popálená ještěrka, nesmyslný scénář.... nesmyslné novoty, vyšinutě rozporuplný hlavní hrdina. Náhrada za Jane..... Nic tak nudně blbého jsem opravdu nečekal. A to bych původní sPIDERMAN 1 hodnotil jako nejslabší z celé serie. Proboha.... Vždyť to byl Lizard... Co tohle mělo bejt? GEGON? Tvůrce masek by si zasloužil opravdu pořádnou facku.... Boha, koho to napadlo? Proč nezůstali u klasické lizárdovy podoby... Když jsem se tenkrát rozčiloval u Demoncké podoby vyšinutého Eddie Brock alijaz VENOM. Ještě sem netušil.... že to může být horší mnohem horší. Abych pořád jen nedával, Po stránce vizuální to nebylo zas tak úplně špatné. Lezení z pohledu první osoby, bylo vcelku revoluční. Jenže skutečně pomálu. Moc jsem nepochopil vysvětlení jak přišel Petter k pavučině.... Jasně že to je podle komixové předlohy, jenže takhle to podat? Proč tam není Janne a co to PROBOHA mělo bejt to na konci? 20 minutové tlachání o ničem... na úkor totálně pohnojenému závěrečnému střetnutí dvou mutantů.... "o to kdo dřív" Proč tam teda sakra byli ti ostatní? Ti policajti... Když ve finále... Ale co se rozčilovat, při pomyšlení že už se chystá i dvojka z Elektrem... to ve mě docela jiskří. Když dokázali ze strašlivého Lizarda udělat roztomile zvrhlou ještěrku z chápavím ocasem... Můžeme se těšit na chlápka ve žlutým spandexu ze zásuvkou uprostřet čela. XD Zkrátka když vyškrtám všechny hvězdičky za vskutku zpackaný scénář a neskutečně směšného záporáka... Dávám jednu za Soundtrack... 1 za skutečně praštěný, ale zároveň geniální souboj ve škole. No a tu poslední za-za-za .... nechce se mi zkrátka dávat jen 2. Neusnul jsem... někdy jsem se i bavil, či spíš skřípal zubama.... vzteky ryl monogram Marc Webb vlastními drápy do stolu, ale pár pasáží stálo za to. Z porovnáním z původní sérii je to sice dost chabé... ale mohlo to dopadnout mnohem hůře "i když... mělo? ()

DannyJ

Asi jako většina lidí, jsem si při sledování pokládal jednoduchou otázku: "Proč?" Proč zase od začátku? Dobře možná bylo vcelku lepší obsazení, to jo.. Ale na to už je pozdě! V podstatě totožný plot jako ve Spider-manovi z roku 2002 až na pár drobností, se zřetelně horším hlavním záporákem. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)