Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

MrPierc

Spidermana jsem měl rád kresleného a bavily mě první dva díly od sama Raimiho. Tobey Maguire hrál lépe a dodával té postavě lidský rozměr. Zde máme omlazeného Spidermana, který má vlasy jako poslední model z časopisu Cosmopolitan, chová se jako 13ti letý a je to přímo dnešní prototyp nerda. Film je určen pro náctiletou mládež a pro slečny, které budou vzdychat a třást se v pase, když zazní levná romantická melodie a on jí políbí. On dokonce jezdí na skateboradu, ale nemá žádné kamarády! Je to vůbec možné? Tady je. Po získání pavoučí síly už jezdí jako Tony Hawk. Prostě další dokonalý tupý produkt pro USA masu náctiletých šampónků. Už mě unavují všechny tyto filmy, které vypadají vizuálně docela slušně, ale je to vycpané vatou. Tento Spiderman se každou chvíli málem rozbrečí (ale vlasy mu pořád stylově drží), nikdo ho nechápe a je emocionálně zaujatý. Prostě klišé nad klišé, ale tak špatně zahrané, že jsem mlátil hlavou o polštář na posteli. Nebylo to vtipné. O romantické profláknuté hudbě ani nemluvě (a je mi jedno, že to je takový velikán jako James Horner). Prostě cool blbá malůvka, která mi zkrátila život o více jak 2 hodiny. Bojím se, ale že budoucnost u takových filmů za pár let bude ještě horší. Možná se dočkám verze Spidermana, který bude sledovat lidi přes Apple mobil, bude nosit teplákovou bundu Adidas a bude chodit na psychiatrická sezení. A na konci = jeřábníci celého světa spojte se! To snad bylo horší než ruské budovatelské filmy! Zbytečný, nudný, nevtipný, promarněný film. ()

bourec

Zvědavost,jak si se vznikem pavoučího muže poradí rejža debilního Kanclu.Musim říct,že vskutku obstojně.Z tohodle už víc vymlátit nejde.50%. ()

Elyssea

The Annoying Spider-Man. Byla jsem relativně zvědavá, Garfield mi přišel jako dobrá volba a Emmu mám ráda. Tak kde se to proboha tak zvrtlo? Peter Parker je totiž příšerně otravný teenager s nanervylezoucími grimasami. A chytrosti zjevně taky dost nepobral, protože věšet na zeď svůj podepsaný fotoaparát? Mohl Connorovi rovnou vytisknout pozvánku, čímž se dostávám k lidské ještěrce. Ohavný digitál a psychologie postavy zjevně následovala doktorovu končetinu do nebytí. Jediná vtipná situace nastane s Emmou Stone, která používá stoprocentní odpuzovač mužských otázek a sice krámy. Pak ještě relativně pobaví Stan Lee. Naprosto zbytečný restart. Nikdy bych nevěřila, že to někdy řeknu, ale Spider-Man měl skončit s odchodem Maguirea. Škoda, že se ten pavoučí nedorost neukázal v Avengers, protože Loki by si ho namazal na chleba. P.S. Fascinuje mě, jak čistá voda teče v americké kanalizaci. A dokonce tam nemají ani potkany. P.P.S. A používat Bing jako vyhledávač? Vážně? ()

BarryLyndon odpad!

Musím hodnotit odpadem, jelikož je film nekompletní, špatně sestříhaný a v klíčových momentech hraje na náhody viz. jeřábníci, to byl čistý scénáristický amaterismus.Ale je to škoda, některé věci před filmem vypadali slibně včetně Spíďova originu a toho, že je to daleko větší hajzlík, než z Raimiho filmů. Nejlepším Spidermanem tak nadále zůstává Raimiho dvojka následovaná špičkovým animovaným seriálem, který jsem hltal na Supermaxu. btw ten film má jednoznačně skrytou souvislost s Pí a jeho život, uhodnete jakou? :-) ()

Jimmi

Pozeral som to popri robote na Home office a viac som sa venoval praci ako spidermanovi.Myslim ze to vravi za vsetko ako ma tento film bavil. Zbytocny a neskutocne nudny restart..ale pokial budu ludia chodit do kina na minimalne 4roch superhrdinov za rok tak to budu tocit a restartovat.DUfam ze sa ludom tieto superhrdinske filmy na jedno kopyto coskoro zunuju lebo to uz nema uroven ani kulturu:) ()

Rodriguez

Restartovat sérii Spider-Mana mě přišlo docela zvrhlý. Vždyť původní trilogie byla super, tak proč tohle? Ale ty hollywoodský nenažranci chtějí furt něco "extra" vylepšovat. U mě docela pěkný, ale originál je jen jeden a tahle napodobenina se tomu nikdy nevyrovná... 75% ()

cariada

Tak ňák nechápu proč se točí po pár letech to samé znova jen s jiným představitelem, to radši mohli pokračovat v předchozí sérii. Přesto podívaná docela dobrá, ale jen do doby než je na scéně objeví ještěro mutant, pak už to sklouzlo do průměru. Nenudí to, ale ani nenadchne jednou za čas se to nechá. Ps- nemůžu si pomoct, ale Peter začal dělat Spider-mana až poté co mu kdo si zavraždil strejdu on ho sice hledá, ale jak mile se objeví na scéně Ještěrka už tam o něm není ani zmínka a on vraha nenajde, prostě to vyšumí do ztracena. Nebo mě něco uniklo? ()

enjoi

Spiderman pěkně od začátku a lépe. Webb se poučil se všech chyb svého předchůdce a výsledek stojí za to. Hravě překonal předchozí tři díly a nasadil si laťku hodně vysoko (tedy jestli tu dvojku bude točit). Amazing Spiderman pěkně odsýpá, jak se na pravý akční popcorn sluší a patří. Občasné vtipné scénky a xichty od Garfielda filmu hodně přidávají a nudit se rozhodně nebudete. A Emma Stone má taky nějakou tu zásluhu na mém hodnocení :D. 85 % ()

humanbeing

V podstatě největším překvapením filmu je fakt, že jde o béčkový film. Dále trochu zamrzí logické díry a nedomyšlenosti: Kde si Spiderman pořídil oblek? Jak si mohl nasadit masku, když v jedné ruce držel lano a ve druhé dítě? Ke slabým stránkám patří i záporák, který se moc nepředvede. Ke zženštilému Peteru Parkerovi se raději ani vyjadřovat nebudu. Děj je vpodstatě to samé, co původní Spiderman film. ()

Lopic

Libilo se mi to vic jak Raimi, asi hlavne kvuli Garfieldovi, kteryho mam radsi jak Maguiera, jediny co me mrzelo byli hrdinny jerabnici a podobny hrdinsky blbosti. Emma Stone taky fajn. ()

wohna

Amazing Spider-Man nebo Spider-Man? Rozhodně volím novější verzi! Marc Webb jako režisér zas ukázal, že umí! Po výtečném (500) Days of Summer přišel tentokráte s něčím, co tu bylo. Ale udělal to lepší! Za to mu patří velký dík. Výtečný výběr herců. Co se týče Andrewa Garfielda, tak ten podle mě strčil herce prvotních filmů, Tobey Maguire, do "kapsy". Role mu víc sedla. Je mladý, živý. To se mi na něm líbilo. Emma Stone je nádherná, roztomilá a skvělá herečka. Na tu bych se vydržel dívat snad celou stopáž. Scénář je lepší. Více se rozvíjí. Není to výmysl, má to i docela smysl, což u prvních Spider-manů nebylo. Kamera i efekty mě zaujaly. Rozhodně se více ke konci kupily chyby, ale ty se dají odpustit. ()

C0r0ner

Já vím, že se to podobá komiksu mnohem víc než Raimiho Spidey, ale Garfield byl tak neskutečně otravný, že jsem mu chtěl dát pěstí i skrz obrazovku. K tomu je to scenáristicky vlastně strašná sračka a bohužel to ještě má přes dvě hodiny. Nechápu, proč musel přijít tak dementní remake. Jestli jenom kvůli Avengerům a prachům, tak je to ubohost. 40% ()

carly

ja tomu filmu nemám čo vytknúť. príbeh bol konzistentný a predstavil Petera vo všetkých fázach jeho premeny. Andrew Garfield bol naozaj skvelá voľba. verila som mu bolesť zo straty rodičov aj strýka, radosť nad objavom jeho schopností, páčilo sa mi jeho zapálenie pre vedu, aj jeho humor. Emma Stone bola tiež skvelá a bolo skvelé, že Gwen nebola len dievčaťom v nesnázích, že chcela a vedela pomôcť. Rhys Ifans bol skvelý a Sally Filed ako teta Mary bola veľmi dobrá voľba. ani na moment som sa pri tom filme nenudila a sequel si určite nenechám ujsť ()

Pajky3

Pro mě to bylo o poznání lepší než původní verze. A to nejenom díky tomu, že jsem si nasadil 3D brýle. Hlavním důvodem bylo mnohem sympatičtější obsazení. Andrew Garfield roznesl Tobeyho na kopytech jako nic, a i Emma Stone si s Kirsten poradila, i když tady to bylo o něco těsnější. Tohle pojetí se mi zamlouvalo mnohem víc. A záporná ještěrka byla taky moc dobře udělaná. Začátek boje proti zločinu mě bavil nejvíc, to bylo dobře udělaný. Tak uvidíme, co bude dál.. ()

Wormboy

Potrebovali sme noveho Spidermana? Nie. Priniesol Marc Webb svojim spracovanim nieco nove? Nie. Je Andrew Garfield lepsi Spiderman ako Tobey Maguire? Nie. Je Amazing Spiderman vylozeny pruser? Nie. Da sa tento film opisat inym slovom ako "zbytocny"? Nie. Ma zmysel pisat nieco viac? Nie. 2,5/5* ()

campix

Filmu Amazing Spider-Man neprospívá hlavně to, že je to reboot, a před ním již následovala série, která byla kvalitativně lepší. Zároveň je nový Spider-Man takovým letním blockbusterem, který strašně nevýrazně prošuměl, ale na druhou stranu si vydělal velmi solidní peníze a je tak jisté, že bude pokračování. K dobru mu lze přičíst, že ne všechno je úplně stejné jako v původní sérii a není to tak pouhý ničím nepřispívající remake, jenže nějak mi přijde že všechny změny jdou tak nějak k horšímu. Obsazení hlavních rolí není moc dobré a celkově mi přijde odklon Spider-Mana k fantasy pro teenagery. Rozhodně to není špatný film, jenže ve srovnání s předchozím pokulhává. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)