Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

rexino

Rewatch pred No Way Home mi pripomenul, prečo som tohto spidermana nemal vôbec rád. Mizerný scenár plný lazy writingu, absolútne zlý pacing (131 minút, ale reálne sa tu udeje absolútne minimum), debilne správanie Petra a absolútne zabudnuteľný záporák. Po 9 rokoch som si z toho filmu pamätal iba a len Gwen a všetci vieme prečo. Garfield si zaslúžil oveľa lepšieho Spidermana. ()

Darth Vader

Mé očekávání bylo stejně vysoké jako moje následující zklamání! Člověk až žasně, jak někdo může degradovat mého oblíbeného hrdinu. Samotný příběh se rozjíždí vcelku slušné linii a my se těšíme na akční podívanou. Andrew spolu s Emmou proplouvají zdatně scénáristickým patosem "zamilovanosti" a mi se zaťatými zuby sedíme v křesle kinosálu doufajíce, že nastane změna k lepšímu a z filmu se stane to, co jsme čekali. Rhys Ifans v roli ještěra dostal stejnou porci místa jako američtí hrdinové-jeřábníci! Posledních 50 minut se stává naprostým utrpením a to nejen pro čtyřletou holčičku sedící o řadu níže! Hold jsem se opět nechal nalákat krásným přebalem knihy a když jsem ji otevřel, zjistil jsem, že je v ní návod na rychlé střevní vyprázdnění! ()

Meteorista

Ti z vás, kdo nejste posvrněni znalostí děje o pavoučím muži, či jste stále ještě neviděli žádný díl z trilogie režírované Samem Raimim (anebo nějaký z nekončící řady animovaných dílů o Spideym), budete (třeba v kině) více než mile překvapeni a spokojeni. Osobně si tedy takovou osobu splňující tyto požadavky (ty o té znalosti děje) nedovedu představit. A to je asi ten největší problém, který tento staronový Spider-Man má. Vzhledem k tomu, že se jedná o kompletní restart (a tím pádem nás čeká znovupřevyprávění děje a všech jeho slastí i strastí, které stejně každý druhý divák určitě zná), může se jevit tento snímek trochu zbytečným. Nejen díky Marcu Webbovi to překvapivě funguje po většinu stopáže skvěle. Nemohu se však zbavit dojmu, že to mohlo dopadnout ještě o vlákno pavoučí sítě lépe. Soustředění se více na ucelené vyprávění děje bez větších hluchých míst je rozhodně bod navíc, avšak pro mě to bylo trochu frustrující. Frustrující díky tomu, že děj tím plynul až moc rychle kupředu a působil tak epizodově a film jakoby počítal právě s tím, že divák stejně už hlavní synopsi zná. Druhou výhradu ode mě tento díl pavouka schytá za vizáž hlavního záporáka (teď mám na mysli už přeměněnou ještěří formu), který vypadal v mých očích prostě hrozně počítačově a do těch hraných pasáží mi nezapadal, ani kdybych se na jeho upadlý ocas stavěl. Třetí a poslední facku tomuto filmu dám za téměř finální scénu jeřábníků s jeřáby (a tady se rozohním, tak bacha). Celý film jsem byl spokojen za absenci stupidního amerického patriotismu a kýče, abych byl zhruba 15 minut před koncem nepříjemně překvapen (až zhnusen) touto debilní scénou s obětavšími dělníky, kteří prostě chtějí pomáhat porouchanému mladistvému hrdinovi v barevném oblečku. Nemohu jinak a všem se omlouvám za tuto až přespříliš kritickou vsuvku. Ale jinak zbytek filmu velice fajn a koukat se na to určitě dá. Za mě palec nahoru, ale dvojka musí klapat! ()

JoSte

Řemeslně dobrá práce, pár dobrých originálních nápadů, leč také notná dávka klišé a trocha děr ve scénáři. Pro komiksové fanoušky rozhodně stojí za vidění, ale těm to nikdo říkat nemusí, že... Tak akorát na pomezí 3–4*. ()

El-Barto

Na Raimiho první dva díly tenhle Webbův vůbec nemá. Lizard neni o nic lepší než Green Goblin, kterého považuju za jedinou, ale hodně velkou slabinu prvního Spider-mana. Andrewovi postava Petera Parkera dokonale sedí, ale jakmile si vzal pavoučí oblek a začal hláškovat, nebral jsem ho vůbec vážně. A v tom je ten problém, daleko víc mě zajímaly problémy a láska jednoho středoškoláka než to, co dělá po nocích na new yorských střechách. Taky strašně dlouho trvá než se film rozjede a i potom má k epičnosti Avangers nebo drajvu X-men: first class šíleně daleko. Pro příště prosím změnit režiséra, Marc Webb by měl radši natočit nějakou romantiku s Emmou Stone v hlavní roli. ()

tenced

Možná stárnu víc než by se hodilo, ale zároveň s tím mi vyhovuje fakt, že jsou pro mne debatující scény plné napětí a posouvající děj dál, mnohem cennější než generické bitky. Ruku v ruce s tím toleruji nutné klišé a jsem rád, když se podají galantně jako správný stisk ruky než jak to bývá častěji, jako pěst na oko. Vzala mé ta vzájemná chemie postav, jakoby se linula celým filmem a dospívání bylo alfou a omegou, připomnělo mi to spíš komediální teen-drama a rozhodně rád přijímám jiný pohled na věc. Překvapily mě silné momenty, kdy jsem byl vlastně dojat a to je něco, co jsem ani náhodou nečekal, stejně jako parádní scény s průletem v první osobě, které udělají radost. Potřebné srovnání s předchozí sérií vzniká výrazně u atmosféry a herců, kde já jsem osobně spokojen s novou adaptací bez toho komiksového opojení a jediné, kde jsem si posteskl byl Dafoe, Franco a předně Elfman, který dle mého zůstává se svým score nepřekonán, rozumím, že nové pojetí si žádá nový zvuk a že už by k těm ikonickým melodiím to celé nesedlo tak pěkně, ale to co předvádí Horner je ostuda. Horner potvrdil opět svou pověst kopíráka a je mi z něj smutno, vážně čekám a vlastně těším se až se probere ze špatnýho snu, kde stále konzervuje Beautiful Mind, Titanic atd... Bude hrozně zajímavé sledovat jak se celá série vyvine, v každém případě zbytečný film to není a to je dobře, a v podstatě souhlasím s @denisavary ()

Schimpy

Ako paródia na Spidermana je to ok, ale pokiaľ očakáva človek niečo iné asi bude sklamaný. Prišlo mi to skoro ako mix twilight, scary movie a hannah montana. Vizuálne efekty na dnešnú dobu sú skôr na smiech. 2* ()

Dlaha

Kdybych neviděl Spider-mana s Tobey Maguirem, tak ani neváhám a jsou to 4 hvězdy, takhle jsem o tom musel přemýšlet. Pak jsem si uvědomil, že moje nejistota spočívá v tom, že spousta scén jsem už jednou viděl, což se samozřejmě dalo u restartu série čekat. Rozhodně se mi tahle verze zalíbila víc, než ta z roku 2002. Peter Parker konečně nevystřeluje pavučiny z děr v zápěstí a má na to svoje udělátko, jak to má být. Detail, ale mě osobně moc potěšil. Celá postava hlavního hrdiny je zajímavá, jen by se dalo ubrat na "romantických" scénách, které mě opravdu moc nezajímaly (ale asi nejde udělat film s akčním hrdinou bez toho, aby se do někoho nezamiloval). ()

Silencia90

Nejlepší 3D na kterým jsem kdy byla! Avatar, Titanic, Avengers, Harry Potter, Nezvratný osud 5, V peřině... ti všichni ostrouhali. Výbornej film, skvělí herci a úžasnej soundtrack. Nemůžu si pomoct, prostě odcházím z kina ohromená. Maličko mi vadily ty dvě smrti, ale co. Marigue byl úplně jinej Spider-man než Garfield. Každej po svým a každej jinak. A navíc to Spidyho houpání a skákání po městě vypadá mnohem reálněji než když se tam Marigue počítačově kroutí. P.S. Režie Web(b)? :) Asi osud. :)) ()

xxSmoldaxx

Bál jsme se, že restart série po tak krátné době bude provázet nepříjemné srovnávání dějových linek z obou sérií. Ale musím říct, že jsme se (k mému překvapení) dokázal s novým začátkem spidermana docela dobře vyrovnat a film jsme si užil jako nevinný letní blockbuster. Místama sranda, místama nuda, ale po většinu doby super akce. 70% ()

tomashrabek

To je neskutočné, čoho všetkého sú v Hollywoode schopní urobiť preto, aby udržali frančízu nažive. Nový Spider-man, na ktorého som sa istý čas skutočne i tešil, je na jednej strane snahou o nolanovsko-batmanovský drsný realizmus (línia so stratenými rodičmi, temná aura obklopujúca scény predstavujúce Parkera ako postavu), a na druhej strane obsahuje množstvo pokusov o marvelovskú farebnú a hláškovo-vtipnú akciu. Tieto dva elementy sa vo filme neustále bijú - Parker je stredoškolák, ktorý prišiel o rodičov, o strýka (čo ani veľmi nerieši a neprežíva), potýka sa so šikanou, zaujíma sa o vedu a vedecké vysvetlenia všetkého naokolo - a zároveň jazdí na skejte (aké cool!), po oblečení kostýmu sa mení z ufňukaného a nešťastného bytostného intelektuála na hláškujúceho kokotka a po meste behá veľká jašterica, ktorej diabolským plánom je... premeniť všetkých na jašterice. A prečo vlastne? No, to sa presne nevie. Webb sa strašne snaží zahrnúť do filmu ÚPLNE VŠETKO, ale poriadne mu nefunguje takmer vôbec nič. Ani len tá love story, u ktorých by mal ostať. (Otázka na zamyslenie: Vybrali ho na režisérsky post len kvôli tomu priezvisku?) ()

MovieFive

Nového Spider-mana považuju za naprosto zbytečného a je to jasným důkazem toho, že v Americe už neví po čem šáhnout a komiksové adaptace jsou v kurzu pořád. Triologie Sama Raimiho je velice dobrá a remake rozhodně nebyl žádoucí. Když toto pominu a přejdu k samotnému hodnocení, tak The Amazing Spider-man je typický příklad konzumních filmů, ale jako zábava sloužil velice dobře. Byla jsem moc spokojená s hereckým obsazením, především A.Garfield a E.Stone, minimálně na ně se kouká pěkně. Efekty byly očekávaně úžasné a kamera přišla s některými zajímavými a originálními záběry. Jediné, čím si nejsem úplně jistá, je samotný děj. Působil na mě trochu neuceleně, snad mu chyběla větší gradující linka, zkrátka byl zvláštně rozvržen a samotný konec mě malinko zklamal. Amazing spider-man je skvělá volba na sobotu večer, jako samostatný film nezklame, pokud ho začnete srovnávat s předchozím mohly by se jisté výhrady objevit. ()

Chundys

No mile mě překvapil :-)! Hodně jsem se nasmál, a za mě si myslím že k Andrew Garfieldovi sedí Spidík mnohem víc než k Tobymu :-) a díkybohu nebyla tam ani Mary Jane :-), ale jakási Gwen a herečka kterou já mam rád :-)! Díky díky a palec hore... ()

TaanStari

Rozhodně lepší, než ta Raimiho infantilní homoparodie, problém je v tom, že i když ta akce vypadá skvěle, tak je jí prostě málo. Uvidíme, kam se rozvinou pokračování. ()

Pidzey

Amazing má ten problém že to není zas tak dlouho co jsem měli možnost vidět Raimiho trilogii, která je kvalitnější, především první dva díly. I tak je Amazing dobrý film a mě se líbil o maličko víc než zmíněný Raimiho počin. A můžou za to tři hlavní faktory :Marc Webb, který po 500 dní se Summer ukazuje že slušně zvládá i akci. (které sic moc nebylo ,ale i tak nebyla špatně natočená) Andrew Garfield, který je ve všech směrech mnohem lepší spider man než jeho předchůdce a Emma Stone, ta je prostě k sežrání, je roztomilá, hezká a i solidní herečka a její Gwen je mnohem lepší než původní Mary-Jane. Přesto je to takové nedodělané. Slavná scéna z traileru, kdy vidíme pohledem spider mana tu je sotva pár vteřin, Peter si svoje schopnosti osvojí až nudně rychle a ani ten záporák není kdovíjak boží (skvělému Dr. Oktopusovi nesahá ani po paty). Být amazing první, byl by to hit, takle je trochu zbytečný film. ()

KOZEL84

3aPůl.Původně sem chtěl metat blesky,plivat ohen' a nadávat všem do zmrdů,ale on ten jejich desetiletý retard není až tak ''evil dead''.Jako lepší než ten Raimiho není ani omylem (už jen proto,že ty Raimiho můžu kdykoli,hlavně dvojku,a tohle teda pochybuju,že bych nějak ojížděl dokola-no dobře,trojku nedal),už vůbec ne zásadnější,ale je aspon' jiný.Až na otravného strejdu a kor když tu moralizuje Martin Sheen.Mi tam furt skákal Charlie,to monstrum co ''vychoval''.Je to drzejší,temnější (jakože Raimiho nejsou vůbec-spíš mi to vždycky připadalo jak pohádka,kde nikdo není fakt zlý),víc pro puboše (Raimi-spíš rodinný film) a realističtější-jako v mezích možností,že jo (vystřelováky pavučin a víc sci-fi věcí) -než ty Raimiho karikatury (v dobrém).Akci si nemyslím,že by mohl někdo překonat souboj Doc Oc a Spidey na baráku s hodinama a pak nadzemce,ale nebyla zlá.Ono mi stejně příjde,že zrovna se Spider-manem je tak akce,tak nějak svázaná pavučinama a na jedno brdo.Ale té Mirror's Edge kamery mohlo být víc.A tak je to asi nejlepší jako romant'árna,páč Garfield konečně jo a Emmu bych taky pohoupal.Dobrý.Lepší než The Empty Avengers.PS:A J.K.Simmons chybělPSS:a nechápu proč se tu tak jebe do jednoho z nejlepších tvůrců co kdy v hollyshitu byl-jo,tvůrců a ne pojebaného žoldáka co má z lidí akorát sračkou na jedno poblití vytáhnout prachy,kterýma je tam dneska narváno ()

kesty

Tu sa asi nedá vyhnúť porovnávaniu. Proti mi hrajú zle postrihané a neprehľadné akčné scény, slabý záporák, slabučké finále a niekoľko WTF momentov. Za mi hrajú obe hlavné postavy, vysoko prevyšujúce ich pôvodné zobrazenia (Andy je oveľa vtipnejší, charizmatickejší a viac "spidermanovský" Spidey ako bol Tobey, o porovnaní krásy medzi Kirsten a Emmou hovoriť asi ani nemusím...navyše obaja vedia veľmi slušne hrať), Spiderman (keď je Spiderman) je oveľa viac spidermanovský, ako jeho predchodca - je vtipný, baví sa, hláškuje, presne ako v komixe! príbeh je taký nemastný/neslaný, ani napätia tam príliš nieje, ale niektoré lahôdky sú čistý luxus (POV zábery spideyho). Takže zmiešaných 6,5/10 ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)