Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

shabazza

Jedna hvězda je za to, že je to o Spidermanovi, ta druhá je za to, jak tam krásně lítá na pavučině ... ale to je dost málo, protože zbytek filmu už je jen pro 15leté holčičky, kterým je líto že Twilight už skončil. ()

Wlck

Od Raimiho Spideyho se to moc neliší vizuálem a na restart bylo rozhhodně brzo. Dostal jsem prakticky to samé jídlo, jen s trochu jinou omáčkou a nemůžu si pomoct, ale omáčka mi chutnala o něco víc a to hlavně díky tomu, že ty nejdůležitější ingredience dostaly o něco víc prostoru, než předtím. Akce sice nebylo zas tak moc, ale já jsem za to dokonce i docela rád. No, sečteno a podtrženo, o kousínek lepší než Raimiho kousek, ale ne o moc. ()

LondonGirl

Po viacerých názoroch a komentároch som bola presvedčená, že ma Amazing Spider-Man , ďalej už len AS, poriadne sklame. Nuž, omyl. Ja milujem ten typ humoru, ktorý bol prezentovaný počas celého filmu. Andrew Garfield bol pre mňa len chalan z Facebooku, teraz je už herec s veľkým H (H ako herec, keby mal niekto neslušné myšlienky), dokonca celkom pohľadný, čo ma taktiež prekvapilo. Uznávam, make-up, žehnajte maskérov. Ale vážne, AS ma zaujal natoľko, že som nemala chuť zastaviť film a ísť robiť milión iných vecí, prípadne sa hrať s prehrávačom hru, kto dlhšie vydrží. A keby, určite by som vyhrala ja. ()

obivan568

Ani ve snu by mě nenapadlo, že nový Spidey dopadne takhle. ... Vypadá to, že na Marca Webba si musím dát pozor. - 85% ////// P.S.: Vynikající výkon Andrewa Garfielda. ()

Hanzisko

Příběhově ne tak silný jako původní s Maguirem, ale špatný film to rozhodně není. Andrew Garfield se mi do této role moc nehodí, Emma Stone taky ne, hudba je slabší (proti Dannymu je to těžký). Postavy se poměrně často chovají úplně nemožně, stejně jako u Sněhurky a Lovce mám pocit, že je to zbytečně dlouhý, ale zase abych film jen neshazoval, tak Stan Lee je boží, to už je ale klasika. Osobně si myslím, že se vývoj postavy, oproti předchozím filmům, posunul výrazně dopředu a to je jedině dobře. Po jakési averzi z tohoto filmu jsem nakonec docela spokojen s výsledkem. 65% ()

JančiBači

5 rokov po Raimiho Spidermanovej sérii prichádza reštart. Podla mňa je to skoro a v podstate aj zbytočné. Nikdy som nebol fanúšikom Spideyho a nikdy asi už ani nebudem, takže sa môžem na film pozrieť o to kritickejšie. Pokiaľ by sa Raimiho filmy podarilo preskočiť bol by to úspech, lenže to sa nepodarilo a tak tu máme ďalší zbytočný film. Stopáž 137 min je vražedná. Záporák maximálne nezáživný, efekty amatérske a z romantickej línie mi bolo zle. Takže na Spidermana v budúcnosti použijem radšej biolit :) ()

Hollohlaway

Slabý průměr. Srovnání s původním filmem nutně dává této verzi na zadel. Jediné, co jej zachraňuje, je megarozpočet, který je naštěstí jakžtakž vidět. Marc Webb se logicky snažil o jiný přístup a pohled, ovšem ve výsledku stvořil děsivě ucouranou a špatně gradující rádoby akční míchanici. Emma Stone je vysloveně nevýrazná, její role má minimum prostoru, a Andrew Garfieldovi se nedaří tak oscilovat mezi dětinskou hravostí a nadšením a superhrdinským odhodláním jako Tobeymu Maguireovi. ()

Pecival

Na podobných filmech mám rád, že loosera, na kterého se žádná ženská ani nepodívá hraje vždycky takovej výstavní model. To pak hned dodá punc věrohodnosti. Jinak je Garfield docela sympaťák a největší výhoda filmu (no Emma taky ujde:). Zbytek je ale chabší zvlášt když do věčných lovišť odpluje Martin Sheen, pak už se není čeho chytit. Souboje jsou hodně nudné a repetetivní, dialogy místy taky... jako peníze jsou vidět, není to zdaleka taková bolest jako třetí Raimiho kousek. Takže 50%, tentokrát zaokrouhlím nahoru, pač stejný hodnocení jako Parker s patkou si to nezaslouží. ()

Beer Ceps odpad!

Musím se přiznat, že se jedná o jeden z mála filmů, který jsem nedokázal dokoukat až do konce (a to je co říct). Snaha přiblížit pro šestnáctileté divačky metrosexuálního spider-mana jezdícího na skateboardu bylo po tři čtvrtě hodiny na mě příliš a řekl jsem si dost, jelikož jsem nehodlal testovat své dávící schopnosti. ()

aktak

Nepochopila jsem, proč tak brzy po poslední verzi Spidera-Mana byl na točen remake. Podle mě jde jednoznačně o horší verzi, která se má zalíbit mladším generacím, ale už není tak podrobná a detailní jako ta předchozí. Navíc hlavní představitel mě byl nesympatický. Shrnuto a podtrženo mě to zklamalo a musím říct, že jsem u toho dost usínala. ()

DeathTheKid

Sjel jsem Spajdyho podruhé, protože se mi trochu zastýskalo a vzhledem k tomu, že 2 je v kinech, chtěl jsem si osvětlit děj a celkově uchopení (dle mě určitě nééé vydařeného) rebootu. Za klady definitivně považuji lepší nastínění Peterovy osobnosti...je to hravější a správně směšné (ridiculous). Co se týče jeho "sexuálního života" xD, tak na to jde s většíma koulema než Tobey... noooo a tím to končí. Když došlo na akci nebo snad jen pohupování mezi NY mrakodrapy, tak to nemělo šťávu a na vině byly obě podstatné složky. Dynamika pohybů a akce byla na mě moc pomalá a hudba byla pořádná uspávačka. Do řitě, u Raimiho Spidermana mi skoro hučelo v kládě když se šlo na akci a hrál do toho OST. Snížil jsem na 2* což mě mrzí, na druhou stranu mě dvojka může už jen překvapit. ()

fiLLthe3DD

The Amazing Spider-Man je hodně,hodně dobrý film. Pokud si ho srovnám s Raimiho trilogií,připadá mi tento více reálnější,postavy jsou zde perfektně charakterizovány a celkově to není v některých případech tak otravné. Líbil se mi scénář,díký kterému byly dramatické scény dramatické a akční zase akční(zkrátka se to všechno tak trapně nemísilo dohromady). Dále(a u filmů se mi to zas tak moc nestává)bych rád podotkl,že mě tento snímek díky celkově kvalitně zpracovanému příběhu a speciálním efektům opravdu vtáhl do děje(nesostředil jsem se na to,co bylo v předešlé scéně,soustředil jsem se na to,co se děje tedˇ). Andrew Garfield byl ve své role uvěřitelný(působil prostě tak,že podobné věci ve filmu znázorněné zažívá každý,každičký den),Emma Stone taktéž byla k zulíbání a celkově jsem prostě z filmu nadšený...93% ()

kenkaku

Když jsem zjistil že vzniká další Spider-Man , který nebude č.4, ale remake dost jsem nechápal... to jakože ten původní je tak špatný? Vždyť je to jen 10let? Nebo že Raimiho série šla "špatným směrem"? No odpovědi jsem se snažil najít tím že jsem se podával na obě prvotiny bezprostředně za sebou a srovnal si je (co se mi v čem líbilo víc)... herci - původní verze (Tobey mi seděl víc...), získání schopností - rozhodně původní verze (méně přitažené za vlasy), testování schopností - nová verze (víc zábavné, viz scéna v koupelně), získání "Spider-outfitu" - tahle nová (nebylo to takové "kde se vzala, tu se vzala"), hlavní záporák - rozhodně nová verze (nevypadal jako nějaký šašek okopírovaný z "Power Rangers"), sexuální život Petera Parkera - asi tahle nová... (nehrál "druhé housle", což je u super-hrdiny v pořádku). Takže podtrženo, sečteno: Kdyby nová verze měla lepší volbu herců po věkové stránce (méně teen), nebyla dějově jako na houpačce (akce-romantika-akce-kecy-akce-romantika... atd) bylo by to na plný počet. To ostatní totiž je výrazně lepší ne původní verze (obzvláště řešení principu vystřelování sítí z ruky mi seděl a provedení Spider-Manova protivníka mě také přišlo výrazně vkusnější). ()

laky158

Vydařený Spider-manovský restart. Garfield potěšil. Film má slušný začátek, ale ke konci je to opět to samé klišé.. navíc hlavní záporák je takový nemastný a neslaný a akčnost tu tak trochu postrádá ten správný náboj. ()

OughJay

Pompéznost s jakou byl tenhle film propagovanej je absolutně neadekvátní jeho obsahu. Zlatej Tobey Maguire... Ne, že by byl tohle vyloženě špatněj film. Díky efektům a akčním sekvencím si pořád drží minimálně takovej ten průměr, ale v castingu a v příběhu naprosto propadává. Za 150 korun je to jedno z mejch největších filmovejch zklamání v životě. Přece jenom už mi neni 15 a od takovýho filmu čekám něco víc než jen trapně hláškujícího blbečka v latexu zapletenýho maximálně tak do sítě blonďatý prsatice. V dnešní době je to strašná slabota a jen a pouze snaha zacílit na co největší tržní segment a vytřískat z lidí co nejvíc peněz. Takový filmy jsou odsouzeníhodný. A když už jsem to teda viděl v tom slavnym 3D - myslim, že by vyšlo úplně nastejno, kdybych to viděl ve 2D, protože trojrozměrnost jsem si tu opravdu užil asi jen ve dvou záběrech, zbytek byl naprosto o hovně. S Avatarem z IMAXU se to pořád nedá srovnávat ani v nejmenšim. Fakt těch peněz za tenhle film lituju. ()

Toupi

Tahle restartovaná komiksovka je jiná, ale jiná neznamená špatná a porovnávat tento kousek s Raimyho počinem, nebo s Avengers a Nolanovo Batmanem je zkrátka hloupost. Webb vzal film po svém a z úplně jiného konce. Než na akci se film zaměřuje na hlavního hrdinu a zbytek (viz hlavní záporák a celková akční složka) je hodně příjemná vata. Tím pádem vzniká úplně jiný pohled na komiksový film. Navíc je tu na tento žánr dost emocí, které působí ( rozhodně na mě) skvěle a přirozeně, tím myslím i hlavní dvojici Garfield a Stone mezi kterými funguje skvělá chemie. P.S. Vtipný rozhovor mezi Garfieldem a Stone na školní chodbě + písnička od Coldplay pro mě jednoznačně nejlepší scéna filmu hned po Stanovi Leem :) ()

skinny

Nevěřila bych, že to řeknu, nedávala jsem tomu velké naděje, ale Andrew Garfield mě překvapil. Pro tu roli se hodil víc než Tobey Maguire, a notná dávka "humorného" Spideyho byla skvělá, Emma Stone jako Gwen byla mnohem lepší Spidermanova milá, než Mary-Jane v podání Kirsten Dunst. Nechyběl tomu humor, akce, romantika, sem tam ty ubrečené scény už mi lezly krkem..ale co mě fakt odrazovalo je pár bodů: 1) filosofická stránka (Petere, máš velkou moc, využij ji pro dobro..atd. atd...) vím, že to tam patří ale ten závěrečný proslov si mohli odpustit, 2) strýček Ben byl až moc "otcovský" a teta May moc starostlivá (holt nejsem rodinný typ) 3) předpojatý polda, jak se tu píše...nejdřív peter poví Gwen,kdo je, ale kvůli jejímu otci, který stejně umře ji nakonec má nechat být ale na úplný závěr to stejně nemůže udělat...tak ať už si jednou konečně vybere....a musím zmínit výbornou hudbu ()

BMAJTZ

Jak to říct kulantně. Nový Spider-man je strašně plochý a působí jako by v něm chyběla polovina scén. Upřimně řečeno nechápu tenhle reboot. Spider-man z roku 2002 a jeho tři pokračování měl nějaký smysl a jeho provedení bylo alespoň dobré. Tenhle film, ale smysl nedává. Co se mi ale na filmu líbilo, je jeho atmosféra. Jde vidět, že se tvůrci zhlédli v Batmanovi a snažili se jít cestou jistého reálna. Připouštím, že v tomto případě hodně nereálného reálna. Nová hlavní postava a třeba i nové myšlenky (síť ve stokák) se mi taky líbí. Přesto ve filmu chybí to nejdůležitější čímž je konzistentní příběh, který by alespoň trochu dával smysl. Skoro vůbec se zde neřeší smrt strýčka Bena a přejde se prakticky bez emocí. Na druhou stranu když Spider-man zachrání jedno dítě stane se z něj naprosto uznávaný hrdina, pro kterého jsou všichni ve městě ochotni bojovat (viz scéna s jeřáby). Podobně je to se zbytkem filmu, nechápete motivace, hloupé sekvence střídají ty nelogické a to vše je zabaleno do pěkného kabátku. Tvůrci si evidentně myslí, že divák je pouze konzumní stvoření, které jim sežere úplně všechno. Přestože nechápu reboot jako takový, chápu, že zde byla snaha se co nejvíce odlišovat. To se bohužel taky nepovedlo. Nahrazení Mary Jane za Gwen Stacy, je neskutečně okaté. Místo vědátora, který zešílí (Goblina), dostanete vědátora, který zešíli (Lizzarda) a tak je to se vším. Nakonec snad jenom podotknu, že film se drží na pokraji dvou a tří hvězd. Nicméně tři bych mu dal v případě, že by šlo o regulérní pokračování série (stejně o co by šlo, jenom by se vyměnil hlavní hrdina a jedeme dál), tahle dostane dvě, s tím, že se mi v některých aspektech líbil víc než původní díl, ale to je asi tak vše. Kromě snahy se značku vyždímat do posledního haléře, nechápu tuhle snahu pořád vykládat ten samý příběh znovu a znovu dokola. Nakonec vás tvůrci ještě naštvou závěrečnou scénou z blázince a mužem ve stínu. Takhle by se natáčet nemělo, pokračování bych uvítal, ale tohle bylo vesměs zbytečné. Mimochodem někdo by si měl už taky uvědomit, že i Emma Stone pomalu stárne, já ji už ty postavy středoškolaček taky přestávám žrát. ()

SG-1

"Víš, že nejsem žádnej učenej člověk, Petere. I s úkolama jsem ti dokázal pomáhat jen do čtvrté třídy." -strýček Ben- ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)