Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Profík

Četl jsem knihu, tak jsem byl dostatečně v obraze, jinak by mi možná něco chybělo. Akorát tak depresivní, aby to nebylo přes čáru, včetně světa po smrti.Ale hloubku knihy to nemá 75%. ()

zorrra

Film bol v pohode, dobry napad podla mna, herci sa tiez dali, ale to len mne sa zdalo, ze to bolo take akesik rozvlecneee, proste zdlhave, ako keby som si slahla jointa, tak by ma to urcite zaujalo viac, ale takto v normalnom stave mi to prislo zbytocne dlhe.. Na obranu filmu, nenudila som sa, len prilis vela scifi na mna asi.. ()

pacci91

Tak nějak jsem byl připraven na to, co mě čeká za podívanou. Představa sledování dvouhodinového pátrání po vrahovi z pozice digitálně upraveného světa přeplněného duhami, západy slunce, pšeničnými poli (ano, k dotvoření dokonalého obrazu kýčovitosti tam chyběli snad jen pobíhající jednorožci), mě poněkud znervózňovala, neboť nijak mé touhy neinklinují k žánru fantasy a je jedno, že to natočil pan Jackson. Ovšem po skončení filmu si musím říct - k čertu s předsudky. Soustředěný slizký Tucci ve mě vzbuzoval jen při pohledu na jeho brýle a účes, Wahlberg přesvědčivě ztvárnil otce nesmiřivšího se se ztrátou dcery, návštěva svérázné babičky byla příjemným odlehčením. No a závěr, kdy se hrdinka vrátila pro svůj první polibek ke svému Maurovi...Proboha vždyť bych nesměl mít srdce, aby to se mnou něco neudělalo! A zpětná představa, že posmrtný svět může být hezčí než je tento, je také zajímavá. Takže sečteno podtrženo: za emocionální požitek z čisté lásky a zcela jiné pojetí ztvárnění vyšetřování vraždy: 3 velmi silné hvězdičky. ()

dancingclown

Tento film je rozhodně úplně z jiného soudku, než je třeba jiný film režiséra Jacksona - Pán Prstenů. Ten, kdo si myslel, že ano, tak bude asi hodně zklamaný. Jenže takový já prostě nejsem. Je to určitě film pro snílky. A já rozhodně snílek jsem. Obrovské klady filmu jsou: 1. Herecké obsazení 2. Hudba 3. Dobové oděvy 4. Barvy a animace 6. Lehká romantika a dojemné scény 7. Skvělé propojení mezi reálným světem a "oním" světem. Pevná pouta je prostě film, který vám zatají dech. Mě nadchnul. A už se nemůžu dočkat, až si přečtu stejnojmennou knihu..! ()

ES13

Smutnější než Titanic. Tenhle film je prostě na to, abyste si k němu vzali balíček kapesníčků. Teda aspoň pro mě byl. Soucítila sem s rodinou, hl. s otcem. Chvílema nenáviděla jejich matku. Zamilovala sem si babičku Lynn a Suzie, která je prostě ztvárnění krásný nevinnosti. Nakonec sem k smrti nenáviděla pana Harveyho, ikdyž toho herce zbožňuju! A konec sem si nemohla vysnít líp. Ikdyž přece jen by asi bylo dobře, kdyby se její tělo našlo a měla pohřeb. Ale je to jen film ;) ()

Sao Saoi

Na prekvapenie predošlých komentov ma tento film oslovil. Tá slátanina, ako ju niektorí nazvali, vo mne vyvolala spomienky na Zodiaca. Akurát, že tu je to optimistickejšie a viac "veselšie", menej šýlové a viac fantazijné v niektorých ohľadoch. Wahlberg sa snažil ako vedel zahrať aj bežného úradníka,čo sa mu celkom podarilo. Susan Sarandon excelovala, každým gestom a výrazom nielen tváre. Prekvapením bola výkon mladej herečky Saoirse Ronan. Bola naozaj skvela ale ten film sa oplatí vidiet hlavne kvoli výkonu, ktorý podal Stanley Tucci. Zahral to výborne. Hlavne tu pasáž, kde... Aj preto dostáva film nadštandartných 77% ()

3dclub

Tak vůbec nevím co si o tom mám myslet. Film u kterého hned od začátku víte co se stalo a po 40 minutách víte kdo to udělal a i jak vypadá.. Poté bohužel následuje 90 minut scén některé lze přiřadit k dobrému dramatu , kdy leze člověku mráz po zádech. Pak tady jsou ale i pasáže které jsou fakt nudné, někdy jsem ani nechápal proč tam jsou. Možná by se dali přiřadit i k pohádce ? Jelikož jsou přeplácány různými fantasy efekty (těch je tam až moc), a takto se to ve filmu střída frekvencí větší než 50Hz. Velice dobrý je ale střih! i herecké obsazení. Naopak scénář se zde moc nepovedl... mnělo to být více napnutější a né tak zdlouhavé a nudné 130 minut je fakt moc.. možná že by i vyhrál soutěž o nejdelší film. ()

Martyjoker

Záležitost spíše pro filmové vědce než pro běžného diváka....z toho příběhu se dalo vytěžit mnohem více, kdyby to nebylo místy až příliš artové. A ten závěr s rampouchem....Vím jistě, že tento film mi stačilo vidět pouze jednou a už nikdy více! ()

Whyte

Peter Jackson u mě klesnul... Po Hobitovi, v němž ho zajímalo snad jen to, jak dotáhnout kýč na práh naprosté nesnesitelnosti jsem o něm začal mít pochybnosti, ale po zhlédnutí tohoto snímku, dříve tak geniálního režiséra jsem si uvědomil, že touto úchylnou zálibou trpí již delší dobou. Nevím, asi mu z pocitu jedinečnosti po skvělém Pánovi Prstenů ruplo v kouli a poslouchá kybernetickou vyšší sféru z vesmíru, která ho nabádá k tomu, aby jeho další filmy musely být za každou cenu umělé a bez duše. //40%// za občasné záblesky starého Jacksona a jeho vizí. ()

Mana

Jeden ze snímků, u kterých si nelze užít umělecké ztvárnění, se kterým si dal někdo práci. Spojovat umění s úchylností je tvrdý oříšek. V tomto případě byl děj dlouhý, proplétaný mnoha pocity vyjádřenými vizuálně a místy odvádějícími od děje. Záměr? Proč se v této problematice rýpat tímto způsobem. ()

lopezka

Poutavý příběh, pro dnešní dobu čím dál více se vyskytující v reálném životě, bohužel. Silné pouto mezi dcerou a zoufalým otcem však neodvrátí fakt, že už se nikdy neuvidí. Emočně náročný, chvílemi drsný, bohužel dosti reálný příběh v hlavních rolích s Markem Wahlbergem, který roli otce ztvárnil výborně. Takové filmy by měly vidět rodiče i děti, aby viděli jak jednoduché je ztratit blízkou osobu. Úžasný film, na který se velice ráda zase někdy podívám. ()

Sheima28

Film se mi líbil, moc hezky natočeno, četla jsem i knížku...herecké obsazení vynikající, mě se ten film hodně dotknul, a nemohu opomenout výbornou ženskou roli babičky Lynn. Příběh vypráví o ztrátě a vyrovnání se s ní, o tom co je mezi nebem a zemí..o rodičovské lásce..je vyprávěn něžně...myslím že osloví více ženské publikum... ()

Hektor.Troy

Moj najoblubenejsi film.Ti ktori tomuto vycitaju zle efekty-neviem ako vy,ale pre mna to bolo krasne snove a neviem ako vy,ale v mojich snoch su efekty dost rozmazane a urcite sa neda povedat zeby mali sny dobru 'grafiku'.Najsmutnejsi film aky som kedy videl plus skvely vyborny Stanley Tucci.TERAZ SOM VAZNE NASRATY-VY HLUPACI CO VYCITATE TOMUTO FILMU SCENKY MEDZI ZEMOU A NEBOM-TO STE AKO VAZNE NEPOCHOPILI ZE IDE O POCITY TEJ KONKRETNEJ MLADEJ DIEVCINY A VYCITATE ZE PRE VAS-CHALANOV A STARSICH ATD.?????-TO BOLO NEREALNE???TO STE VAZNE VY RETARDI NEPOCHOPILI ZE IDE O TO POCHOPIT TO A SUCITIT Z POHLADU SUSIE????STE HOVADA.NACO STE TO VOBEC POZERALI ()

Hextall

Skutočne máloktorý snímok ma dokázal takmer dohnať k slzám. The Lovely Bones je jedným z nich. Na jednej strane obraz pozemského sveta so špičkovým hereckým výkonom Stanleya Tucciho, ktorý zahral svoju úlohu "úchyla" priam dokonale. Na druhej strane krásna predstava sveta nepozemského, alebo detského "neba", kde každý nájde to, čo hľadá, skrývajúc však pritom jeden hlboký význam. A ktomu všetkému hudba, ktorá sa k nemu dokonale hodí. To je Lovely Bones. ()

hajner

Bomba bomba. Celú dobu som cítil Jacksonovu prítomnosť či už vo farebnosti deja alebo nadprirodzených javov. Rozhodne som názoru, že Peter bol správna voľba na réžiu tohto filmu. Skvelé obsadenie aj výprava. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)