Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

kubilov

Unesených dětí a filmů o nich byla už spousta, Pevné pouto se však vymyká tím, že je už na začátku jasné, že film nemůže skončit tím nechutným happyendem, jakým končí všechny filmy tohoto druhu. Peter Jackson se nezapře, a proto mu snad v žádném filmu nechybí nějaké fantasy prvky. Teď se ovšem příliš dobře netrefil, protože to nebe, které zde popisuje, by unudilo a uspalo i hyperaktivní mimino ujíždějící na podobnejch ptákovinách. V první polovině nám režisér představuje portrét luxusního úchyláka, kterého hraje Stanley Tucci tak strašně přesvědčivě, jak bych to trovna od něj nikdy nečekal. No a ve druhé se dozvídáme více o postavě babičky, kterou hraje opět perfektně Susan Sarandon. A co nám film, kromě těchto dvou zajímavých postav, přinese více? Tak zejména spoustu nudy, nesympatického Marka Wahlberga a dost zvláštní zakončení. Mám z toho pocit, jako by se Jackson trochu hledal. Jakoby se nemohl rozhodnout, jestli z toho udělat dlouhé a vizuálně perfektní drama, anebo dojemný rodinný příběh s důrazem na utrpení spojené se ztrátou dcery. Tak nebo tak, každopádně mě Pevné pouto nenadchlo a spíše zklamalo. ()

Zdeenja

Film nese trochu jinou atmosféru než kniha, nicméně natočit The Lovely Bones takovouto vizuální formou nebyl vůbec špatný nápad. Určitě doporučuji tento snímek zhlédnout, zvlášť pokud jste od Jacksona viděli jen Pána prstenů. ()

MirkaP

Začátek velmi slibný, v určitých momentech jsem se v obavách z toho, co uvidím, ani nechtěla dívat dál. Pak ten moment, kdy jsem pochopila, že už .... a pak to celé tak nějak šlo do kelu. A ten konec to celé zazdil, jistě, klidně by se to tak mohlo stát, ale člověk se na takovéhle věci dívá s očekáváním nějaké katarze, nějakého zadostiučinění přeživším a tak ... tady sice boží mlýny mlely, ale naprosto neefektivně. Doprčic ještě teď, po několika dnech od shlédnutí, mě to štve. ()

Johniii

Film je hodně netradyčně natočen a to jak ve způsobu vyprávění tak po vizuální stránce. Ovšem někdy je to zajímavé a poutavé a jindy otravné a kýčovité, ale těch lepších momentů je více. Asi nejlepším článkem filmu je pro mě Tucci (což mě dost překvapilo protože do shlédnutí tohoto filmu jsem ho za nijak talentovaného herce neměl), ze kterého odpudivost a zlo v některých momentech přímo teče. Zbytek castu ale také nepředvádí vůbec špatné výkony. Takže když to shrnu kvalitní netradiční podívaná s velmi dobrými herci. ()

gicous

Krásné triky, které ale ve spojení s hlubším příběhem působí nesmírně lacině a prvoplánově. Jackson se předvádí seč může, ale kontrast komorního dramatu a nebesky bezchybných CGI efektů je jako pěst na oko. Nejlepší chvíle zažívá Pevné pouto na začátku, jehož pomyslným vrcholem je scéna únosu. Poté se snímek dostává na nejistou půdu snových sekvencí kombinovaných s komorním rodinným dramatem, do kterého jsou napasovaný motivy vyšetřování a nadto ještě thrillerové prvky s vrahem Susie. Velký zmatek. Sem tam se film dostává na geniální půdu Prstenové trilogie, kdy mně opravdu chytil za pačesy a strhnul sebou. To byly ale pouhé momentky, následované spoustou víceméně průměrné podívané. Z pevných pout cítite potenciál. Film má v sobě univerzální životní poselství, má silnou osobnost za kamerou, vysoký rozpočet, dobré herce, ale tentokrát to jednoduše nevyšlo. Tohle se prostě někdy stává. 6/10 ()

Guran

Od takového režiséra jsem čekal thriller se špetkou hororu, velké fantazie, zvratového děje, výbornými triky, ale ani jedno mi zde nebylo dopřáno! Snímek je dělán stylem vyprávění naší hlavní hrdinky, která následně bude zavražděna a dostane se do nebe. Děj je pěkný, ale zpracování tohoto nápadu je pro děti. Nečekejte žádné strhující drama plné strašidel, či počítačových triků. V podání Petera Jacksona jsem opravdu takovou ptákovinu nečekal. Tohle snad ale ani ty děti nemůže bavit. Po té údajné vraždě se nic pořádného nerozjede, žádné nové rozuzlení, žádné nové zvraty, ale místo toho přijde nuda a opravdu je síla film dokoukat. Petere, zde jsi mě velice zklamal. ()

bloody21

moc pěkné, zvláště se mi líbilo, jak je zobrazeno to, co přijde po smrti, nebo co by mohlo přijít. Protože ještě jsem takovou ideu nikde neviděl. Hlavní hrdinka je nadaná a skvěle se do filmu hodila. Jediné co mi kazilo dojem, byl ten odporný slizký úchylák. aspoň, že krásné záběry převažovaly nad těmi děsivými a že všechno dobře dopadlo a vrah byl potrestán, myslím že ještě lepším způsobem. :) také jsem se zasmál, jak dojela babička a říká: přišla jsem to zachránit ! :D ale ty cigarety...a zapíjení léků tím chlastem :D Určitě bych se na film podíval znova, myslím, že každý chce věřit, že něco tak krásného, kam se susie dostala, existuje :) ()

Micoldee

Seriously, režisér byl tentokrát asi chvílemi na LSD. Celkem obstojný a děsivý krimi příběh o vraždě, kde Vám chvílemi tuhne krev v žilách a jste totalně znechucení zmagořeným bláznem, který pro zábavu chytá a zabíjí malé děti. Opravdu nechápu tu zmatenou fantasy část, která do toho byla naprosto zbytečně vložená. Co se režisérovi pří scénách z ,mezisvěta’ honilo hlavou, to je mi opravdu záhadou. ()

Barbeeh

Spoiler. Nechala som sa zlákať lenivosťou, mala som si radšej prečítať knihu. Musím zistiť, čo ma na ukončení príbehu tak serie. V knihe možno Mr. Pedophile Glasses upadne do kómy alebo ochrnie a bude ho sexuálne zneužívať patológ z dolného poschodia. Inak nerozumiem poslaniu tohto príbehu - umri a ser na to? ()

yatan

The Lovely Bones bude mat velmi rozpoluplne kritiky..neviem do ktorej kategorie divaka patrim ale mam pocit ze tento film je dost pomaly aby udrzal masoveho divaka, ale ma dost novych posolstiev a krasnych vizualizacii (na moj vkus gycovych) ktore zas nadchnu nejedneho intelektuala..Mozno mal Jackson smolu ze som vcera pozeral Insomniu ktora ma podobny motiv - vrah - dievcatko - hra na macku a mys..Dojmy? Nolan bol vo svojom chladnom racionalnom prostredi ako doma zatial co Peter Jacskon sa straca v tomto wannabe surrealizme a cely film sa mu nedari vtiahnut na 100 % divaka (aspon mna) do deja..katastrofalny scenar sa taha jak sopel a aj ked sa najdu mnohi ktori povedia ze ten sopel je stylovy, styl je prave to co tento film nemal napriek krasnym vizualizaciam a soundtracku..Tucci for supp.role nomination..Saoirse Ronan ma uplne nepresvedcila..5/10 ()

Stromek

Takže co říct, první třetina a posledních deset minut opravdu povedených, ale ta výplň mezi tím? pánové při psaní asi nevěděli co zajímavého napsat a já se místama dost nudil, naštěstí trikové orgie nejsou tak časté jak v king kongovi a třeba burácející lodičky o skálu byly opravdu efektní. Ani Jacksonova režie, nádherná hudba a ucházející herecké výkony nezachrání opravdu jen průměrný scénář.... škoda 65% ()

Zodiak

Pro me osobne trosku zklamani. Cekal jsem od Jacksona trosku vic. Nakonec 4* prihazuji za paradniho Tucciho, ktery zahral svoji roly opravdu kvalitne(mrazive). Audioviziualni stranka je velice povedena, ale rusila me vice nez u Fontany. Tezko rict, cim to. Kazdopadne slabsi nez UP IN THE AIR (videno den predem) ()

Miloško

Ja som čakal asi niečo iné.Myslel som že to bude niečo mysteriózne hororové,ale na miesto toho P.Jackson natočil neaký divný experiment o živote a medziposchodí do neba.Na jednej strane tu máme hriller,zapletku,smrt dievčaťa,psychické problémy rodiny a podozrivého.Na druhej strane život v nebi,alebo lepšie povedané v medzinebi,kde skvelá Saoirse Ronan odchádza.Inak,tie triky,rozne farebné škály od P.Jacksona sú preň ako orgazmus,ale či sa to hodí do takéhoto filmu,ťažko povedať.Ďalej mi tu nesedela tá postava,tej dievčiny v čiernom,čo videla mŕtvych.Nesedela mi nie preto,že nemala význam,ale preto,že jej schopnosti mali byť využité viac v príbehu.A nepochopil som ani komediálnu stránku filmu,hlavne tie komediálne výstupy starej mamy S.Sarandon.Jediné čo sa mi páčilo bol skvele zahrata postava pedofila v podaní Tucciho.Ale nepochopím,prečo ten pedofil nepotiahol auto k jame,aby nemosel tak zložito tú skrinu alebo čo to bolo teperiť k tej jame. Prvé veľké film.sklamanie v roku. 2/10 ()

sirrgulo

Peter Jackson mě ani tentokrát nezklamal, po oscarovém Pánovi prstenů a King Kongovi opět natočil snímek, ve kterém neopomene fantasii. Tentokrát se sice jedná o mnohem jednodušší zápletku, ale svět kterým prochází zavražděná Susie je prostě úžasný. Jenže vizuální stránka není jediné čím fílm dokáže zaujmout. Dalším velkým tahákem pro mě byly herecké výkony. Hlavně Stanley Tucci hraje jako o život. Co mi však na filmu vadilo byl samotný závěr. Přišel mi být zbytečně natahovaný, pořád jsem si říkal tak už konečně chytněte vraha. A ono pořád nic, i když už postavy věděli kdo to je. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)