Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

rialilly

Jak tak vidím v komentářím, hodně lidí tady snad spíš kritizuje, než chválí. No, mně se tenhle film líbil a rozhodně patří k nadprůměru. Stanley Tucci zahrál roli slizského vraha víc než přesvědčivě a vždycky když se na tenhle film dívám, nahání mi trochu hrůzu, že až začínám mluvit k Susie, aby do toho pitomýho doupěte, který pan Harvey vyrobil, nechodila. Ikdyž některé "záhrobní" scény byly trochu divné a občas až moc vyumělkované, rozhodně by tento film neměl být zatracován. Tak nudný to přece nebylo. ()

DavidWebb

Tak v prvom rade: Tento film sa rozhodne nebude páčiť každému. Čo ale neznamená že je zlý. Vôbec nie, mne sa to páčilo fest. Viem si živo predstaviť ako mnohí kritizujú množstvo gýču a CGI efektov, ale ako inak chcete vyobraziť svet niekde "medzi" niekde "ani zem ani nebo"? Ten svet je nereálny, imaginárny a preto je tam vyslovená potreba určitej fantázie a spomienok tínejďž dievčaťa a asi aj nutná dávka farieb a gýču ak chcete. Tým môže na niekoho pôsobiť vizuálne dráždivo a prehnane. Ale tento snímok je v prvom rade o emóciách, o pocitoch človeka, ktorého zavraždili a o pocitoch ľudí, ktorí ako rodina stratili niekoho koho milovali. A potom o tom, ako sa s tým všetci vysporiadajú. Nuž a v tomto smere v mojom prípade fungoval perfektne. Navyše celý príbeh podporili zase raz výborné herecké výkony všetkých, najmä hlavná predstaviteľka válila extraligu. Soundtrack hlavne na konci filmu takisto ťip-ťop. Snáď jediná výčitka ide smerom k prestrelenej stopáži, bolo to zbytočne dlhé. Stále ale pôsobivý, pekný film. ()

BUBO26

Predom varujem, že som ovplyvnený knihou a teda moje hodnotenie je výsledkom hodnotenia filmu a porovnania filmu s knihou. The Lonely Bones je nudný a prázdny film. Má príbeh obraný na kosť, plytké postavy, snové scenérie zo Susienho neba boli jeden veľký gýč, vnútorné monológy akoby ich písalo dvanásťročné dievča, prechody medzi etapami príbehu neprehľadné, vyvrcholenia príbehových liniek nejasné, zásadné udalosti príbehu vynechané... Ruth Connors patrí medzi moje najobľúbenejšie literárne postavy, tu nedostala absolútne žiadny priestor. Herecký výkon Saoirse Ronan nebol nič extra, Wahlberg s Weisz na tom boli lepšie. Ak by som hodnotil len film, boli by to 3*, avšak po porovnaní s knihou, 2*. ()

vozralec

Tohle mělo nájezd na čtyři hvězdy do doby, než započaly lyrické posmrtné sekvence. Bez nich by to byl velmi dobrý film. Škoda. Libový vrah. ()

biergof

Stanley Tucci šel za hranici hraní. Trumfnul všechny pekelníky, zlořády, čaroděje, Jasona, Freddyho, filmovrahouny, Stanley Tucci trumfnul i Hitlera! Otázkou i po letech zůstává, jestli je to dobře a jestli to na něm neponechalo následky a nemá ve svém sklepě nějakou tu skříňku s mrtvolným odérem. Z jistého pohledu to byl ten nejdrsnější a nejnepříjemnější film, s jakým jsem měl tu čest. Už nikdy ()

J.e.r.e.c

Tohle... rozhodně není pohádka pro děti. Ale tak úplně ani pro dospělé. Že by Jackson vynalezl nový žánr? Film pro dospělé, kterým ještě zůstal kus naivní dětské duše poznávající svět. Ale ten svět umí být pěkně krutý... Vzpomněl jsem si na drsňárny od bratří Grimmů i našeho Karla Jaromíra, ale tenhle snímek je jednak ryze současný a druhak není krvavě doslovný, pracuje spíš s náznaky. A fantazií. Zde může přijít kámen úrazu, protože jestli scéna se „strašákem“ ve vaně bude mrazivě působit skoro na všechny, tak výjevy ze světa „za zrcadlem“ asi rozdělí publikum na nadšené a otrávené. Já se zařadím někam uprostřed – vizuálně pěkné, někdy krásné, ale v kostech mi z nich nepraštělo. Víc se mi líbil „skutečný svět“, jedinečné zachycení dětsko-pubertálního pohledu na něj mi připomnělo geniální „To“ od Kinga (neplést s idiotským filmem), něco podobného jsem už hodně dlouho neviděl. Hlavní představitelka je dokonalá, do ní se zamilujete razdva, a nemusíte být zrovna Albert Fish. Nebo Stanley Tucci. Ve snu by mě nenapadlo, jak brýlantně dokáže ztvárnit tak démonickou figuru; kdykoliv se objeví, nespustíte z něj oči! Každá pohádka by měla skrývat moudrost a tady je taky. Mistr Yoda (by) ji formuloval asi takhle: „Death is a natural part of life. Learn yourself to let go, you must!“ Trochu lituju, že mě to úplně nechytlo za srdce, ale Jackson zase ukázal, že kromě technické bravury (plné hrsti vizuálních nápadů a předělů) umí dát do svých výtvorů i něco navíc. Nejspíš o to dítě v sobě ještě nepřišel... 75 % ()

Dragoh

Pro lidi mého věku dokáže tento film být opravdu velice strašidelný, Stanley Tucci zahrál roli zabijáka neuvěřitelně dobře a jeho vzhled a vystupování na roli sedlo. Film, který ve vás vyvolá určitou empatii k hlavní hrdince, vnímáte teror, který musela prožít, vnímáte pocity rodičů, kterým zmizela dcera... Směsice emocí, které vyvolal tento film ve mně, mě přesvědčila o kvalitě tohoto snímku. Co se však do filmu absolutně nehodilo, byl křesťanský podtext (nebe, mrtví mohou ovlivňovat živé, atd.). Jelikož celý film doufáme v jednu jedinou věc, konec potěší každého, ale mohl být udělán jiným způsobem, ale přimhouřím oko, jelikož je tento film kategorizován i pod žánrem fantasy. ()

joelly01

Tak asi po sto letech jsem se koukala na film na soukrome televizni stanici! Ja se na filmy na techto ruznych stanicich divam dost nerada, neb film ktery trva hodinu a pul je pak diky reklamam rozplizly skoro do dvou a pul hodin a to me velmi irituje. Ani nyni jsem se nechtela divat, ale Klenot rekl at pockam az si neco vyridi a pak ze se muzeme podivat na DVD a ja jsem se mezitim zakoukala do tohodle a pak kdyz Klenot prisel tak jsem se uz na nic jineho divat nechtela. Kdyby to byla vylozene detektivka o patrani po tom pedakovi tak by me to bavilo lepe a vpalila bych tam vsech pet, ale ani tak jsem se nenudila a film me prevelice bavil. Extra Kudos te holce, pedakovi a Susan Sarandon. ()

ratpile

Technicky brilantní, okouzlující, sympatický kýč. Peter bohužel, stejně jako v Kongovi, nedokázal jednotlivé scény, byť leckdy opravdu DOKONALE natočené, podřítit fungujícímu celku, zejmená ty snové jsou opravdu jalové a prázdné. Peter by evidentně dokázal natočit cokoliv, horor, retro kriminálku, slzopudnou romantiku, jen mít jasnější vizy a podřídit se celku, stejně jako to dokázal u Pána prstenů. Navíc, tohle téma si vyžaduje zřejmě trochu hloubavější přístup, než jaký je Jackson schopen zprostředkovat. Naproti tomu, Peter na to jde trochu od lesa a pocit zmaru nad ztrátou lidského života, zejména tak mladého je z filmu cítit po celou jeho stopáž. Inu, rozhodně ne špatný počin, ale čerte, drž se svého kopyta a splň nám zase naše dětské sny, vyber si raději hrdiny a draky, na dramata tu máme přeci spoustu jiných režiséru, nechme si velké děti hrát ..... :-) p.s. Tucci zasluhuje nominaci, bestie odporná.. ()

Pharlap

Ač jsem váhal, nakonec jsem dal 4*. Právě kvůli hře s emocemi, kterými především v druhé půlce filmu P.Jackson nešetřil. Zajimavý pohled na svět "mezi" nebem a zemí. Velkolepý. Nádherný. Zaujal mne už jen z toho důvodu, že to nebylo další duchařské pobíhání kolem nás. Rozhodně bych nezařadil do charakteristiky filmu horror. U mne to šlapalo jako velmi slušné drama/thriller. ()

Mr.Roman

Peter Jackson strelil vedľa. Mimoriadne umelecky a vážne sa tváriaci najnovší film je totiž gýčový a o ničom nevypovedajúci blábol, navyše pomerne slabo zahraný hlavnou predstaviteľkou (jej filmová sestra má o dosť väčší talent). Samozrejme musím jedným dychom dodať, že vyložene zlý film asi nikdy nenatočí, no vzhľadom na istú nemenovanú trilógiu na neho budem vždy klásť zvýšené nároky a zlyhanie o to viac zamrzí. ()

Pagliacci

Celkově perfektní film, ve kterém se snoubí tak protichůdné žánry jako je komedie a thriller. I přesto, že vraha známe od prvních minut, někdo už z trailerů, především díky dokonalým hereckým výkonům se Lovely Bones daří vytvořit neuvěřitelně sugestivní napětí. Kuriozně je film neuvěřitelně silný i na druhé straně barikády, kde opravdu dokáže chytnout za srdce čímž rázem příjdeme na to, že v tomto pseudo thrilleru nejde tak o dopadení vraha jako spíš o život bez jeho oběti. ()

Asdas

Po megalomanskom King-Kongovi natočil Jackson menší fantasy film ,ktorý ma príjemne prekvapil. Režisér ukazuje ,že vie pracovať s hercami ,každý jeden záber má svoje opodstatnenie ,soundtrack dokonale zapadá...až sa čudujem nízkemu hodnoteniu na stránke. ()

Soubi

Dobrí herci, dobrá kamera, několik opravdu pěkných momentů. To je ale vše. Kam se poděl zbytek...a co měl znamenat ten konec...a to nebe - jsem alergický na duhu. Od teď :/ ()

Kellerman

Trestuhodně nedoceněné.Co vám chudák Peter Jackson udělal,že ho házíte do starého železa?Už u King Konga jsem nechápavě kroutil hlavou,co se na tom tolika lidem nelíbí,vždyť to byl epos v tom nejlepším slova smyslu.A zdrbnutí jednoho z nejkrásnějších příběhů o životě a umírání,Pevného pouta,to je přímo extrém.Po sérii spousty zklamání ze začátku tohoto roku jsem konečně zase našel film,který mě nadchnul,který mě pohltil a který jsem si maximálně užil.Pevné pouto je podle mě nesrovnatelně lepší než konkurenční fantasy dvojice Imaginarium dr. Parnasse a Alenka v říši divů.To mi neříkejte,že není!Už ten skvostný začátek,ve kterém sledujeme život hlavní hrdinky,postupně nám přirůstá k srdci a přitom víme,že se jí stane něco strašného a nemůžeme tomu nijak zabránit.To je zdrcující.Chvíle štěstí se promění v drásavý smutek během několika minut.A hodně pomáhá,že žádné násilí ve filmu neuvidíte.Pak už se střídavě procházíte se Susie po jejím novém světě nebo sledujeme,jak se její rodiče vyrovnávají se ztrátou.A i když někdo může namítat,že se vlastně nic neděje,tak ono se něco děje.Neustále.Nechápu kritiku typu přemíra digitálních triků nebo kýč.To už film nesmí být ani vizuálně nádherný,aby ho lidé neoznačovali za kýč?To je mi tedy dost líto.Já se při pohledu na ty rozkvetlé louky,lesy a pole neustále dojímal a všechno prožíval spolu se Susie,která je v dokonalém podání Saorise Ronan jednou z nejsympatičtějších postav,jakou jsem poznal.A v kontrastu s její andělskou nevinností se objevuje zvířecí vrah v podání Stanley Tucciho,který měl dostat Oscara místo přechváleného Waltze.Jeho role mohla snadno sklouznout ke karikatuře,ale nestalo se tak.Pana Harveyho budete skutečně nenávidět za to,že to děvče připravil o celý krásný život,který mohla vést.Zbytek hereckého obsazení nemá až tolik prostoru,možná Mark Wahlberg,který není zas tak špatný,jak se tady někde píše,i když do hereckého ideálu má hodně daleko.U Pevného pouta jsem nepokrytě brečel hned třikrát.A to je něco,co jen tak nějaký film nedokáže.Když si tady čtu některé komentáře,musím se smát.Vnitřní prázdnota?Kýč?Heh,když někdo filmu vyčítá jeden digitální rampouch,je to docela ubohé.Všem proto radím,odhoďte zbytečné předsudky,jděte na to a nechte se filmem pohltit.Pak poznáte,že Peter Jackson skutečně pořád umí. ()

alpeew

Především Peter Jackson je pojem, idol, kult. Nikoli pouze pro LOTR trilogii. Všechny jeho filmy jsou tak jiné, tak propracované, ve všech nechal kus svého já. Pokud to nevíte, jeho filomům neporozumíte. Lovely Bones je skvělá kniha. Tak skvělá, že na ní myslím celé 4 roky od přečtení. Hrůzostrašným až otřesným způsobem popisuje znásilnění a vraždu 14 ti leté holky tzv. v přímém přenosu a přesto je kniha krásná a hlavně silně působivá. PJ, jakožto otec dvou podobně starých dětí, dokáže transponovat veškeré pocity osob z příběhu do představ "co já kdyby..." Zmizí-li dítě takovýmto způsobem, smířit se s tím je nemožné...každý si v nejhlubším koutku duše přeje aby to nebyla pravda, je schůdnější žít s nadějí, že se vrátí, že někde je - byť by to mělo být nebe...a otec Susie si to přál taky. Dokud žijeme s pocitem, že naši zemřelí jsou s námi, neodejdou. Úchvatně natočený (dle mého názoru jinak nenatočitelný) snímek, ani ne tak fantasy, jako atmosférické drama do 5x* za mne povznesli herci. Fantastická Saoirse Ronan a výborný Mark Wahlbergovi, kterého jsem nikdy předtím ráda neměla. Škoda, že kritika v tisku byla tak povrchní a neúprosná, hodně to ublížilo návštěvnosti. Pevné pouto je totiž výjimečný film. P.S. pokud si chcete přečíst rozhovor s PJ na toto téma, skákněte na: http://www.fantasyplanet.cz/lotr/art.asp?id=1520 ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)