Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

FilmWave

Hezky natočené s dobrou hudbou, ale hrooooozně dloooooouhé a nudné. Všechno je v traileru, film už nic nerozvede, nenabídne, nepřekvapí. ()

Mahoney.

Nemám slov. Niečo krásne. Niečo úžasné. Film ktorý sa veľmi dotkol môjho vnútra. Psychopat a pedofil ktorý zabil dievča. Niečo otrasné a nechutné. Ale bolo veľmi krásne ale aj smutné pozorovať puto ktoré aj po smrti mal najmä otec zo svojou dcérkou. Nedokážem opísať všetky svoje pocity v tomto texte, naozaj ak to niekto nevidel odporúčam si pozrieť, prípadne prečítať knihu. Len tak mimochodom kniha je o dosť dejovo iná, ale stále dobrá. Veľmi ma potešilo keď na konci vrah dostal to čo si zaslúžil. Aj tak to ale nezmení nič na tom že zabil a znásilnil niekoľko dievčat a žien. Najmladšia mala len 6 rokov! ()

Illioplius

Ten záver mal byť akože čo?! Však to nemala byť komédia. Divák na konci čaká nejaké vyvrcholenie; niečo, čo ho pripúta ku kreslu a udrží ho tam až do tituliek. No tu nastalo sklamanie, údiv a tak trochu „WTF efekt“. Čiže záver bol nielen nedôveryhodný, ale svojím spôsobom bol aj úderom pod pás divákovi. Ďalej vôbec nebol objasnený motív konania vraha – pána Harveyho (možno len veľmi zľahka a nejasne) a celkovo psychika ústredných postáv bola poňatá veľmi plytko. Ako sa vyrovnával nápadník Susie s jej vraždou? Nevieme, len si zrazu našiel iné dievča (s tiež neobjasnenou úlohou v príbehu). Ako to, že on nebol podozrivý z vraždy, keď s ňou bol len tesne pred tým ako sa to stalo? Ani to nevieme – ale zrejme sa to už do filmu nevošlo. Taktiež priestor pre opis vyrovnávania sa rodičov so smrťou ich dcéry nebol využitý tak, ako mohol byť. Svet, do ktorého sa Susie dostala po zavraždení, nemal objasnené svoje pravidlá, ani svoj účel, ani svoj význam – zato tam ale bolo nadbytočné dievča. Tie gýčové obrázky by som ešte vydržal. Aby som toľko nekritizoval, musím vyzdvihnúť začiatok filmu, menovite scénu v podzemnom úkryte. Spoľahlivo to vyvolalo pocity, aké to malo vyvolať. Tiež sa mi páčil námet, podaktoré fragmenty zo sveta Susie, napínavé scény a dve hlavné postavy: Susie a pán Harvey. ()

boul

Vizuálně krásně udělaná spíše rodinné krimi o dívce s nádhernýma očima a smutným příběhem, Jackson to jako vždy nádherně naservíroval, ale dořešení konce nebylo úplně košér. PS: něčtě si pro tentokrát obsah, jinak budete znát celý film a nemá smysl se na to koukat. 65% ()

GOREGASM

Po více než deseti letech se Peter Jackson vymanil z vyšťavujícího, přestože finančně uklidňujícího zajetí stamiliónových spektáklů, kterými si vybudoval naprosto zaslouženou tvůrčí svobodu a sáhl po výrazně subtilnějším tématu, které ovšem opět uchopil velmi působivým způsobem. Peter dokáže i z drobností vytěžit silně rezonující atmosféru, kde dominují opravdu temně laděné scény s děsivě reálným Stanleym Tuccim, kdy jen samotné zahrnutí záclon zastaví krev v divákově oběhu. Nečekejte ale temný portrét vraha, přestože má Tucciho postava v ději zásadní místo a vytváří nutný kontrast k naději a světlu, které obklopují zavražděnou Suzie. Té propůjčila svůj křehounký zevnějšek Saoirse Ronan a Pídžej přesně vědel co dělá, protože tahle dívenka dokáže rošťácky rozesmát a svým přirozeným projevem v duchu příběhu dojme k slzám. Jako celek možná Lovely Bones střídá své nálady hodně na divoko, na druhou stranu, proč ne, když samotný příběh natočíte v podobně emocionálně vizuálním kabátku. 88% ()

Hubis_

Velmi emotivní film,který se mnou dost zamával.Ke konci neskutečné drama a hlavně v člověku vyvolá spoustu emocí a měl jsem co dělat,aby mi neukapla slzička.Velká pocta režisérovi. ()

Puol

Prvá polovica filmu celkom zaujímavá potom to už išlo tak trochu dole vodou. Vizuál i herecké obsadenie sú super. Takže po zhliadnutí je podľa mňa asi nakoniec pre Jacksona i divákov predsa len lepšie, že sa znovu pán režisér vrátil do Stredozeme a natočí troch Hobbitov. ()

Lyžař

Neskonala nadhera. Vizualni nadhera. Vubec nechapu, jak nekdo tohle muze vymyslet a uz vubec ne jak to muze zrealizovat. Konec je sice takovy jaky je a prave tam mi ty efekty prijdou needodelane, ale celkovy dojem velmi dobry. Detektivni pribeh a vizualni nadhera se stridaji. Jednou obdiv, podruhe napeti..vsechna cest. Hudba: *****; Herci: *****; Rezie: **** ; Scenar: **** ()

cmuchalprvni

Suverénní herecký um Stanleyho Tucciho sebral do kapsy výkony ostatních v tomto snímku. Dále se mi líbilo upozornění na to, že některé lidi mají dar částečně vnímat, co je mezi nebem a zemí. Nevěřím však, že by duch mohl vstoupit do těla, byť i na sebemenší moment, tím tedy sděluji, že mě závěr opravdu nedojal. Záběry snového světa mě většinou přišly velmi kýčovité, zdejší děj mi přišel "jednoduše" vykreslený, což se mi nelíbilo. Ohledně reálného děje mě dost překvapila postava matky, která byla schopna opustit muže i děti, aby se vyrovnala se ztrátou dcery. Nevěřím, že by se to stalo normální ženě, která by měla adekvátní výchovu a hodnoty, její špatná samotná psychika by nestačila k odchodu, podle mého mínění. Je to nerealistické... ()

merigieren

malá holka zakoukaná do kluka, a najednou přijde šílený soused a zabije ji v pasti. Ona se potom stane duchem a tak nějak pozoruje ovlivňuje svět, dál je to spíš o rozkrývání toho, že nebyla první. Dojemný konec, kdy naposled políbí svou lásku a správná smrt zloducha už jsou trochu divný. ()

Chilly00

Více doslovný a polopaticky vyprávěný film jsem už dlouho neviděla. Na film jsem se hodně těšila a námět mi přišel zajímavý. Bohužel zpracování se rozpadlo scénáristům a režisérovi pod rukama a vzniknul hodně otravný film s ještě otravnější hlavní hrdinkou. Nemám nic proti Saoirse Ronan, ale tohle se jí příliš nepovedlo. Nejvíc si pamatuju scénu, kdy jezdí kolem svých rodičů na kole a fotí... tahle scéna je ve filmu asi 10krat a podesáté se mi už opravdu chtělo řvát proč. Škoda, námět byl dobrý. Ještě jsem zapomněla na trapnou vsuvku se Susan Sarandon... k tomu není do dodat. ()

maZSlicko

The Lovely Bones..Chápu rozdílné hodnocení zdejších uživatelů,sám sem uvažoval i na menším než jsou 4*,pak jsem si řekl že to celé má něco do sebe i když nedokážu vyjádřit co přesně..Film plný emocí,krásných obrázků,příjemných herců jednej perfektní babičky a jednoho slizkýho psychopata + skvělej hudební doprovod je důvod pro 4* ()

Misery

Přes pochmurnou tematiku krásný film. Klobouk dolů, Peter Jackson znovu prokázal svou skromnost a podřídil veškerou svou fantazii předloze a asi i ženám v "týmu" scénáristů včetně půvabné tmavovlásky, která mu dělá manželku. Lovely bones je totiž holčičí film. Neubráním se srovnání s dalším Jacksonovým dívčím filmem - Nebeskými stvořeními. Musím přiznat, že Lovely bones tento můj vnitřní souboj jasně prohrávají, za což však obviňuji svou dlouholetou nostalgickou zamilovanost do výše jmenovaného Jacksonova díla. Na druhou stranu Lovely bones jsou filmem pokornějším a asi i pravdivějším. Autorka předlohy může mít radost. P.S. I jedna z posledních scén filmu připomíná jeden dřívější film P.Jacksona. Jen v oné scéně bylo méně sněhu a více krve. Vzpomínáte? ;-) ()

Torgal

Dosť netradičný film, ku ktorému sa nedá pristupovať tak ako k ostatným. Pri hodnotení tohto filmu hrá rozhodujúci úlohu to, či ste ochotný mu načúvať, nechať sa ním pohltiť a vnímať pocity, ktoré sa snaží preniesť na diváka. Napomáha k tomu brilantná réžia a skvelá práca s obrazom a zvukom. Obsadenie Marka Wahlberga bolo ale dosť nešťastné, jeho herecké možnosti na požiadavky role jednoznačne nestačili a ani typovo sa mi do filmu nehodil. Osobne by som film tiež trochu prestrihal a skrátil, ale to je k výhradám asi všetko. Tento film vo mne zanechal silné dojmy, ktoré vo mne časom dozrievajú, som zvedavý, čo poviem po druhom zhliadnutí. Zatiaľ je to za 8-/10. ()

Blaogranas

Celý tenhle film ač jest jedním celkem, odehrává se ve dvou rovinách. Jednou je příběh vraždy a druhou něco, co lze označit jako posmrtný život. Co se týká reálné stránky filmu, je velice smutná, jak už to bývá u podobné tématiky a myslím, že celkem povedená. Stránka mystična je ovšem mimo mísu a řekl bych, že místo posouvání a gradace filmu jej naopak brzdí a sráží. To je nesmírná škoda. Upřímně, koukal jsem jenom kvůli Rachel Weisz, ale nebyla to role, kde by mohla naplno zazářit. Na druhou stranu uznávám, že Saoirse Roman (S. Salmon) předvedla výborný výkon a tuším, že o ní ještě uslyšíme. 70%. ()

Gabretta

Na tenhle film jsem se moc těšila a bohužel mne dost zklamal... Místy velmi působivé a zajímavé scény mi vyplavovaly adrenalin do žil. Ve chvíli, kdy se ale začalo pátrat po vrahovi, veškerá radost se vytratila - jedna nelogičnost se kupila za druhou. Nakonec se propojily v dlouhý řetěz, který táhl dolů můj celkový dojem z filmu. Hodnocení se zastavilo na tři a pokud bychom ještě chvíli pokračovali, padalo by níž... Fantasy - fajn, ale i fantazie musí mít aspoň trošku hlavu a patu a při pouhém pohledu na libovolnou fotku vraha jistojistě nevypátrám. ()

kiimi

Vizuálně moc pěkná věc, ale podobně jako Avatar velmi slabé na děj, kterému chybí svižnější spád, vyústění nebo ponaučení. Člověka to donutí přemýšlet nad svým životem. ()

guri

V momentoch, ked Peter Jackson nechal volny priebeh svojim fantaziam a predstavivosti (sceny v nebi), som sa najviac nudil. Prisli mi akesi umele, bez vacsieho vyznamu, uplne zbytocne a hlavne potapali cely pribeh, nech bol akokolvek zaujimavy. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)