Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

RadaRAW

V tomto filmu nalezneme skvělé herecké výkony i lehce nadprůměrnou režii, která sice někdy nestíhá pokrýt rozměr v scénáři. Film člověka pohltí ale je jen škoda někdy až příliš hrubého scénáře který se ve scénách zdá i trochu nedopilovaný. Nadprůměrný film ()

Xmarc

Něco mi na tomhle snímku trochu vadilo nebo možná scházelo, ale nějak nemůžu přijít na to, co. Jinak byl tento kousek víceméně perfektní. Atmosféra, spád, napětí, herci... bezva. ()

Dext

Opravdu povedený film, až na konci jsem se dozvěděl že film režíroval Clint Eastwood a odvedl sakra dobrou práci. Angelina Jolie v roli matky byla taky skvělá. 90% s přehledem. ()

Bogrant

Snáď prvýkrát sympatická a naozaj dobre hrajúca Angelina (fakt som jej postave držal palce), v nepríjemne pôsobiacej, skvelou dobovou atmosférou ohradenej a Eastwoodovým jemným režisérskym prístupom obohatenej dráme, ktorá dokáže na jedno pozretie pekne zamávať s náladou, pretože z Clintovej tvorby to vak nie je snímok, ktorý by som si napriek všetkému išiel opakovane, i tak je to ale veľmi kvalitná práca. ()

Vlkopec

Spoiler: Pokud chcete natočit poutavý film s příběhem uneseného dítěte a masovou vraždou mnoha podobných dětí, tak máte skoro vyhráno. Nesmíte ale nechat mezery ve scénáři, které tomu filmu podríážejí nohy a přeťápnout rozsáhlost spiknutí. Pak už ani poprava v přímém přenosu neuspokojí a člověk si říká - kéž by to do sebe lépe pasovalo. Clint Eastwood i Straczynski jsou tady podle mne z formy a Jolie to nevylepší. Velkoryse pojatý film, kterému ale něco podstatného chybí, především opravdové emoce a psychologicky přesvědčivé postavy. Možná je to dáno i přílišným sestříháním. ()

Mark1983

Zde Eastwood předvedl jako drtivě většinou mistrovskou režisérskou práci, a navíc bych řekl, že na samotného Estwooda je téma filmu vysoce morbidní. Co se týče případu zoufalé matky, kterou hospitalizovali na psychiatrii, ač řekla, že cizí dítě není její dítě, tak u tohoto bodu by mě režisérská přítomnost Eastwooda příliš nepřekvapovala, ale co se týče vraždění dětí, tak to mě Eastwoodova režisérská přítomnost překvapuje, a ne málo. Přesto i když je film vysoce pobuřující a zneklidňující, tak zpracování je bez chyby. ()

futislav

Dobrý příběh ze života, kulisy, kamera i režie. Ač nejsem příznivec konspiračních teorií, okamžitě mi naběhla analogie se střelcem z FFUK v Praze a vraždou v Klánovickém lese. Ten dopis, kde se střelec přiznává k vraždě v Klánovicích přišel policii také setsakra vhod, aby nebyli za debily a nemuseli označit za viníka někoho, kdo se moc nehodil do krámu. A fakt, že se dopis našel až šest dní po prohlídce domu a bylo tudíž hromada času vyrobit podvrh, to pouze podtrhuje. Je to všude velmi podobné. ()

Bragi66

Vynikající dobová výprava, režie i výkon Angeliny Jolie. Kazí to ale bezzubé hlupáctví policistů a přílišná délka filmu na úkor soudržnosti. Tam, kde by se zdálo, že by bylo zajímavé se zastavit (jako například u postav obou vrahů nebo u hrůzné farmy), tak tam se to odbyde jakoby jen tak. Dokonce myslím že i ve vykreslení psychologie hlavní postavy je dost velká rezerva. Ona nikdy syna neměla, a to je bylo přece daleko zajímavějš než zjednodušená předělávka na jednoznačně kladnou postavu bojovnice proti systému. Blázinec se ale povedl na jedničku. ()

MimiXus

Nádhera. Hotový Eastwoodův epos/opus. Skvělá atmosféra, která drží až do konce kde graduje. Dlouhá stopáž na mě působila spíše jako utvrzení, nebojím se říci, "monumentality" snímku než že by otravovala. Taky oceňuji výpravu. Tuhle starou Ameriku mám vážně rád. ** Je taky zajímavé jak Clint dokáže točit snímek za snímkem v tak krátkém rozestupu a stejně jsou skoro všechny pro mě top. ()

Fanuin

Tak konečne, Angelinu som doteraz nemal v láske ale konečne prerazila. Ešte vyššie hodnotím réžiu Clinta Eastwooda. Film má vynikajúcu atmosféru a pre mňa za poslednú dobu jeden z najlepších filmov. Takže u mňa Oscar pre Clinta. ()

Pattrick

Ještě teď jsem rozklepanej, je todle možné? Opravdu to byl film, nebo jsme koukal tady z okna, nebo já netuším co. Můj bože, to snad není možné. Ten film mě naprosto odrovnal, on mě úplně vcucnul do děje, pořád něčím překvapoval a ani chvilku jsem se nenudil. Doufal jsem a stále dokola doufal. Angelina je úžasná, tahle role jí padla a nikoho, vůbec nikoho si tam nedovedu představit. Clinte, ty se nezdáš, prosím tě, natoč ještě tucet takových filmů, protože co si tady na tom snímku dokázal, je bravůrní. Já jsem v tom snímku viděl dva samotné film, klidně by se dal rozkrojit na dva díly, protože každá část měla svoje kouzlo a každá část byla šokující jak část s chlapcem a silným příběhem zoufalé ženy, tak samotné vyšetřování a proces. A závěr? Co na to říct? Vůbec nic, protože to se nedá popsat. Sned bude nějaký ten PLEŠOUNEK ()

zippo8

tak tento film ma dostal priam skoro rozplakal, čo sa odohráva vo svete. Fantastický snímok úžastného režiséra Clinta Eastwooda ktorý vedel ako ma zapôsobiť na svet o únosoch detí, nie pekná predstava o tom že matka mladého len 9 ročného chlapčeka Waltera zúfalo sa snaží nájst svojho syna ale nik jej nechce pomôcť. Priam vyhlásili Waltera za mŕtveho matka(herečka Angelina Jolie) sa stým nevie zmieriť a tak ukáže aké silné povahy su nielen muži ale aj ženy. napokon syna Waltera už nikdy neuvidí. určite odporúčam pozrieť! a tých 141 minút nebudeťe ľutovať. Clint Eastwood a Angelina Jolie dokazujú že sú to už herecké hviezdy ()

A.Dufresne

Strhující...co k filmu dodat. I přes dlouhou délku filmu musím říct, že to uteklo jako voda. Výborně hrající Angelina Jolie podtrhuje tento film. Téměř od začátku filmu vás to vtáhne do děje a ani si nevšimnete, že utekly dvě hodinky. Chvílemi až dech beroucí podívaná, za který by si tento film zasloužil Oscara! ()

SmoKe911

Naprosto perfektní snímek se zastoupením skvělích hvězd. Naprosto zajímavé a vdechující atmosféra :) Nemohu jinak než dát 5* ;) Doporučuji všem. ()

Laboun

Při uvedení tohoto titulu jsem absolutně nevěděl co od snímku čekat. Drama z období kolem roku 1930 o záměně dvou dětí a nedotknutelnosti Los Angeleské policie spolu s hlavní rolí Angeliny Jolie ve mě vyvolávalo smíšené pocity. První půlka filmu nijak vzlášť nenadchne, za zmínku však stojí velmi kvalitní herecké výkony Angeliny, která si tento žánr vyzkoušela poprvé a dle mého by se ho měla držet. V druhé části ovšem film značně akceleruje. Obsah začíná být minutu od minuty zajímavější a vrcholí v děsivý závěr z něhož běhá mráz po zádech. Za poslední dobu jednoznačně jeden z nejlepších snímků daného žánru, který se mi dostal do rukou. ()

mic2.cz

Kousek, u kterého budete od začátku do konce přikováni k obrazovce, ale tentokrát ne kvůli akčním scénám (jako tomu bylo u Ageliina posledního trháku Wanted), ale především kvůli poutavému příběhu, kterému dodává na síle ještě ten fakt, že je natočen podle skutečné události. Angelina Jolie zahrála na výbornou (za což je také nominována na Zlatý Glób) a i ostatní herecké výkony byly velice slušné. John Malkovich se svou tradiční (někdy až přehnanou) artikulací jakožto bojovník za práva a na druhé straně Jeffrey Donovan, kterému jsem měl skoro po celý film chuť vytáhnout pistoli z pouzdra a trefit ho mezi oči :-D . Pro mě rozhodně jeden z nejsilnějších filmů, který jsem viděl. 8/10 ()

smilicek

Opravdu nádherné.. herecký výkon Angeliny Jolie, ztvárnění filmu, poutavý příběh... musím se přiznat, že jsem se u toho rozbrečela :-) Ale musím se i přiznat, že jsem se v jedné části ztratila - část s novou příhodou o vraždícím maniakovi mi přišla špatně navázaná. Ale stejně to neovlivnilo můj úsudek o filmu. Výměna ode mě dostává: ***** ()

tatachu

výborné, precizně natočené; silný a neustále se překvapivě vyvíjející příběh; herectví Malokoviche je brilantní; atmosféra 30 let je skvostná ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes