Ústřední postavou komorní komedie o lidech, kteří žijí jako "singles", je Kamila Bendová, úspěšná žena. Plně se realizuje v práci a dá se říct, že je workoholička. Je jí 39 let a žije sama - tedy až na občasná setkání s přítelem Igorem. Po jedné neshodě s ním se nechá přemluvit kamarádkou Irenou k víkendovému výletu do Vídně. Cestou se však vyskytne jeden problém - zastávka na jižní Moravě a setkání s Laďou Bednaříkem, padesátiletým veterinářem, třikrát léčeným alkoholikem. S kamarády oslavuje narozeniny a tím ruší noční klid. Kamila si jde zjednat pořádek, ale situace se vyvine jinak, než si představovala. Víno udělá své a život v Laďově kraji se zdá být idylický. A Kamila prožívá zvláštní opojení, v němž nehraje roli víno, ale i střízlivění. Jak se ukáže, život má i zde své stinné stránky. Víkendové zážitky znamenají pro Kamilu příležitost nahlédnout na vlastní život z jiného úhlu. Návrat domů je pro ni víc než jen další cestou autobusem. (oficiálny text distribútora)

bari68

Príjemná oddychovka, ktorá by sa možno aj hodila na plátna kín a nie len ako TV inscenácia. Na nič sa nehrala ( a to bola svojim spôsobom aj chyba, viac do hĺbky psychológie postáv by neuškodilo), dialógy boli reálne, uveriteľné, zo života. Dvojka Chýlková - Etzler boli veľmi synchrónne. ()

klukluka

Pro mě ohromný překvapení, vůbec bych nečekal, že může být televizní věc z Brna (sic!) až takhle dobrá. Perfektně napsaný, zrežírovaný, zahraný, natočený… Na závěr krásná píseň od Jana Sahary Hedla s Bárou Basikovou. Ivana Chýlková nikdy nehrála takhle civilně, bez afektu, nikdy na mě ještě z obrazovky nepůsobila takhle přirozeně. Etzler taky výbornej, vtípky, kterýma to bylo prošpikovaný…kam se hrabou Bobule. Jsem nadšenej, vážně. ()

Bohemák

Na televizní poměry opravdu výpravný film s hezkým moravským prostředím. Těžko ovšem nazývat komedií - přišlo mi, že film se nepokouší pobavit, ale spíše směřuje do té už notně vyšlapané cesty o útěku přepracovaného Pražáka na venkov a tam nalezení lásky/nelásky. Nic nového - jen osvěžující obsazení hlavní role už v televizi nepříliš obsazovanou I. Chýlkovou. ()

EKLEKTIK

"Cože, do Vídně? Ježiš, co bych tam dělala?" Pro mě, docela povedený příběh o tom, že život tzv. "Singles", nemá žádnou budoucnost. ()

prezdivaka

Musíme se koukat na dílo v kontextu žánru a finančních možností. Z tohodle pohledu jde o výjimečný počin brněnského studia. Skvělý scénář, herecký koncert, hudba i další nejmenované profese. ()

mira007

Ivana Chýlková workoholička z Práhy vs. Miroslav Etzler exalkoholický veterinář z vidlákova ... taková televizní, lacinější, vážnější verze Bezva ženské na krku, která je tak nějak předvídatelná, ale úplná marnost to nebyla. ()

Radek.SCH

V ČT vznikla úplně nová odnož filmu. Dala byse nazvat TV film/ČT/Ne 20:00 a co mají všechny společného? Otřesná vizuální stránka, nuda, okoukaní čeští herci a děj celkově o ničem. ()

dokktor

velice příjemný tv film bez zbytečných klišé, ke kterým námět a formát svádějí. docela mně pobavil obrázek (ne nepravdivý) toho, jak to u nás na jihu chodí. ()

Schlierkamp

Český romantický film vyprávějící o čtyřicetileté Kamile Bendové (I. Chýlková), úspěšné manažerce s neuspořádaným osobním životem, která se připojí k víkendovému zájezdu na jižní Moravu a do Vídně. Na tomto zájezdu, na něhož odjížděla s nechutí a který se vyvine jinak, než očekávala, ji doprovází přítelkyně Irena (M. Pleštilová), která se na této cestě nebrání mimomanželským avantýrám. Kamila se hned první večer seznámí se sympatickým Ladislavem slavícím narozeniny (M. Etzler), který jí projevuje náklonnost. Vyjde najevo, že sympaťák Ladislav je veterinář žijící na samotě na farmě, skrývající alkoholovou minulost, a s ním stráví Kamila celý víkendový pobyt. Ve slabé chvilce dá Kamila najevo svou nespokojenost se svým životem bez závazků a jistot. Vztah, který se mezi nimi začíná tvořit, je přerušen nedělním návratem účastníků zájezdu zpět do Prahy, a jeho budoucnost si může divák představovat mnoha způsoby, neboť film se vyznačuje výrazným otevřeným závěrem. V dalších rolích filmu P. Slavíka se objevil J. Polášek jako pražský Kamilin milenec, M. Procházková jako servírka v penzionu, kde byli hosté z Prahy ubytováni, V. Kubánková v roli Etzlerovy staré matky či M. Maurerová jako Etzlerova dcera. Romantický snímek, jemuž se dramatické události vyhnuly a odvíjí se v poklidném tempu, mě docela zaujal, především díky ústřední dvojici a realistickém příběhu, hodnocení volím však průměrné. ()

Henry Morgan

Etzler se v mých očích nevymaní z totálně nesympatických, povrchních rolí. Nepomohlo mu ani maskování v podobě plnovousu, ani vcelku příjemné prostředí chlazených bobrů z Lednice. Je to slizoun a v tandemu s Chýlkovou to totálně nefungovalo, jakési jiskření muselo být postupně suplováno neumětelskou elektrifikací jejich vztahu, ačkoliv specfická kabeláž byla zbytečně dlouhá. Náznak dramatu tam sice byl, ale trval dlouho asi jako Mirkova erekce v poslední scéně. Chyba. ()

Nalimator

Na tv film velmi dobré. Sice je to stokrát omletý příběh, ale tvůrci tam dokázali dostat autentičnost, nadhled a humor. Ústřední dvojice opravdu hraje, ostatní neruší a ještě je tam zajímavá muzika. Kdyby se to trochu vypilovalo, aj 4* bych dal. ()

Pitryx

Naprostá blbina o ničem, ale tak nějak mne to pohladili po duši, Tedy jen některé pasáže. Paní Chýlková mi tam skoro vůbec „neseděla“, pan Etzler tak napůl, netuším proč. Je to taková pohodová vyprávěnka, která nikam nemíří, ale přesto trefí. Chybí zde údaj o hudbě, takže tu dělal Michal Pavlíček. ()

ostravak30

Další celkem příjemný televizní film, od kterého nelze moc čekat. Ovšem sledujeme kvalitní herecké výkony, úžasné jihomoravské scenérie a díky tomu opravdu oddychový film. Možná přispěje k tomu, že se každý zamyslí nad svým životem a nad tím, jak žil dosud. Ostatně k tomu přispívá i zajímavý a možná lehce nečekaný konec, který vlastně oznamuje divákovi, že všechno nemusí být takové, jak se to na první pohled vyvíjí. Ale že nám to přesto může pomoci k nějakému osobnímu závěru. Pěkná hudba. ()

Lish84

Příběh nezní špatně, leč průměrně a přesně tak také samotný film dopadl. Ten sice často pobaví a ponaučení, které nabízí, nevyznívá zase tak klišovitě a mravokárně, jak se mohlo snadno stát. Leč i na nudu se dostane. Scénárista si mohl lépe vyhrát - udělat postavy životnější a zahladit hluchá místa filmu. A režisér to pak mohl zase celé více opepřit. Herecké obsazení sází v hlavních rolích na osvědčené herce a je to právě Ivana Chýlková, kdo film táhne. Méně známí herci v menších rolích ale také rozhodně nezklamou (zejména Věra Kubánková). ()

Gig

Pomalý rozezd, ale co se Chýlková setká s Etznerem, srdce plesá. Bylo milé po letech vidět Milušku Pleštilovou. Ještě musím upozornit na příjemnou hudbu. ()