Akt teroru, pri ktorom Gordy stratil celú rodinu, nebol osobný - jeho pomsta však osobná bude... Losangeleský hasič Gordy Brewer (Arnold Schwarzenegger) sa po náročnej záchrane niekoľkých ľudí z horiaceho domu vydá na schôdzku s milovanou manželkou Anne (Lindsay Frost) a synom Mattom (Ethan Dampf), ktorí naňho čakajú v kaviarni pred kolumbijským konzulátom. Tú však zmetie mohutná explózia... Zúfalý Gordy, ktorému priamo pred očami zahynú obaja jeho najbližší, si uvedomí, že krátko pred odpálením nálože s atentátnikom, prezlečeným za amerického policajta, hovoril... Agent FBI Peter Brandt (Elias Koteas) dáva Gordymu sľub, že kolumbijského teroristu Claudia Perriniho, prezývaného Vlk (Cliff Curtis), určite chytia. Ibaže vinou politických tlakov je vyšetrovanie prípadu odložené a jednotky CIA sa z kolumbijského územia stiahnu. Gordy, ktorý nemá čo stratiť, sa rozhodne nájsť vraha a pomstiť smrť svojich blízkych na vlastnú päsť. Vyhľadá si potrebné informácie na internete, skontaktuje sa s bývalým vojenským poradcom pre Kolumbiu Edom Coontsom (J. Kenneth Campbell) a po krátkej inštruktáži sa napriek všetkým varovaniam vydá do Kolumbie. Netuší, že po prvom stretnutí s miestnymi partizánmi sa mu dostáva na stopu nielen agent Brandt, ktorý ho sleduje pomocou satelitu, ale aj Vlk. Ten naňho pošle svojich mužov... (TV Markíza)

upson

3 hvězdy už jen proto, že jsem se bavil více než u Transformers 2 a 3 :-), po kterých jsem snímek opět shlédl a napravil si chuť :-) ()

MARTIN*I

Podobný styl jako komando, bohužel to ale neni ono... Neni to moc zajímavý film, ale stojí za to se na něj podívat už jen proto, že vám řeknu, že Árný vymlátí celý městečko teroristů :-)) ()

rozbris

Arnoldův průměr, kde zase jen nechodí nestřílí a nezabijí, ale snaží se i trošku hrát a jde vidět, že mu to jde. Hodnocení 48% je relevantní, taky bych se přiklonil k 50%. ()

Testament

Arnold příjde o ženu a o dítě, opravdu originální:-). A to, jak Arnold utíká před svými vězniteli mě taky pobavilo, místo toho, aby vzal do ruky samopal, naladil bicepsy a všechny rozstřílel. Ještě, že po této slátanině následoval parádní Terminator 3. ()

iXtr3m3

Arnie v totálne nearnievoskej podobe, bez strelných zbraní, bez záchrany sveta, či boja proti strojom, diablovi, či sebe samému? Tak to bol skok. Škoda, že nie úplne tým najlepším smerom. Ale dalo sa pozrieť. ()

Eraserhead

Arnolde nechtěj abych tě zavrhnul. Prováziš mě od dětství, nadosmrti zůstaneš modlou akčního žánru... A teď mi provedeš tohle. Nejen, že si se zase pokoušel hrát (pochop, že to od tebe nikdo nechce a fanoušky tim akorát vytáčíš), ale ty sis dovolil (ve filmu, který je označován jako AKČNÍ) ani jednou nevystřelit. STYĎ SE!!! Jestli T3 nesplní moje očekávání, který do něj vkládám, tak uvidíš. ()

Hopper

Arnie, Arnie, čo si nám to urobil ??? Obstarožný chlap, ktorý kedysi žiaril v Predatorovi, Conanovi sa stal hrdinským hasičom na vlastnú päsť bojujúcim proti kolumbijským teroristom. Dej je značne zmätený, prekombinovaný, Ahh-nuld herectvo nezvláda už vôbec, takže výsledok je zlátanina, pri ktorej sa dobre akurát tak spí. ()

1860

Klasický příběh, kdy se hrdina pomstí největšímu zlému bossovi a přitom zabije tolik lidí, kolik se jen do stopáže vejde.. Není co dodat.. ()

xmozek

No film kde Arny nedrži v každý ruce jeden těžký kulomet a při tom nehází ústy granát 50 m daleko....Nechalo se na to koukat, nebylo to klasická řežba ala Comandos nebo podobný.Mylsím si že Arnold celkem podal i obsotjný herecký výkon.Ale"Hasta la vista, baby"to je nekompromisně lepší. ()

Paity

Osobně považuji Protiúder za jeden z nejméně povedených snímků Arnolda Schwarzeneggera. Akce tam sice nějaká byla, zvraty také, ale prostě něco tomu chybělo, aby se z toho stal trhák. Navíc filmu vyloženě ublížilo neustálé cestování v příběhu. ()

abysser

Kdyby takto výkoný byl každý člen požárního sboru, mohl by v USA zrušit všechny speciální jednotky... Film zaujme snad pozue hezkou jihoamerickou krajinou. ()

pjotr76

Moc bych Arnolda a jeho herecký (ne)talent neřešil, je to totiž profláklá záležitost. Pravda je, že jeho filmy jsou a byly vždy jen pouhopouhý entertainment a, že Arnie prostě není herec, ale entertainer, česky těžko přeložitelné jako bavič, ale nevystihuje to tu pravou podstatu, neb si každý představí tchoře Novotného;). Entertainment s Arnoldem si ale drží svoji úroveň už dvě desítky let a výkyvy v kvalitě nejsou nijak propastné, a navíc oscilují spíš než dolů od průměru, v několika případech i výrazně nadprůměr - Terminátor 2, Predátor...Takže Arnold je Arnold a jeho Protiúder je jeho průměr, pravda je, že postava už není co to bývalo, při každém rychlejším běhu jsem měl o pana Schwarzeneggera trochu strach, ale, ale zábava to byla pořád relativně dobrá. Pro doplnění správného koloritu těchto filmů je nutné do sebe cpát popkorn a prokládat to kolou, přestat myslet a tupě civět na plátno resp. obrazovku a sát ty nesmysly až do dna.;) ()

ThomasL

No tak se nám hasič nasral a pomstil se za vyvraždění rodiny, mimochodem přitom zachránil spousty životů a dostane nejvyšší civilní vyznamenání....hezká pohádka. Ale na druhou stranu se na to nedívalo špatně. Děj docela svižně ubíhal a tak nějak jsem se u toho v rámci mezí i bavil. ()

TERRORDROME

Schwarzenegger v tej najvyšumelejšej podobe ako hrdinný požiarnik čo behá po džungli a... a nič, to je všetko. Sakra nuda! Občas tu niečo buchne, prípadne Arnold do niekoho buchne ale z toho sa už fakt nepotentujem. Asi najnudnejšia ( aj keď nie najstupídnejšia ) Shwarzeneggerovka vôbec. Motív pomsty síce funguje spoľahlivo aj po miliónty krát, ale nesmie to byť taká zívačka. ()

Lefty86

Porad dobry Arnie, film ktery je zajimavy a aktualni vzhledem k vecnym teroristickym utokum. "Chcete videt prijatelny ztraty??? tady mate" ()