Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

daleco

Nádherný snímek o sepětí člověka s přírodou . E. Hirsch je absolutně přesvědčivý a Penn to natočil brilantně. Takových žánrových snímků se už dneska moc nevidí .. a to je škoda. ()

Michalee

Emile Hirsch si svou roli střihl opravdu výborně, mínusem je podle mě délka filmu a jeho moc levicové zaměření (připomíná mi to styl života Beatníků, samozžejmě bez jejich bohémství, ale základ je podobný - boj proti Americkému snu), ale když tohle opomenu, tak je toto velmi podařené převyprávění příběhu, který se vyskytuje i v některých učebnicích angličtiny, opravdu dobré ()

Pattrick

Excelentní, strhující, emotivně depresivní na to by bylo tolik superlativů. Já jsem unešen. Útěk do divočiny, splnit si to po čem toužíš, nebrat ohled na blízké osoby a jít si opravdu za tím. Smysl toho filmu jsem našel a nedivím se Alexovi. Jak už se tu psalo, filmově je to nadprůměrný, ale EMOTIVNĚ je to něco neskutečného. Hltal jsem každé slovo v monolozích, jak sestry, jak alexe. Pokaždé jsem měl slzu (což konečně u nějakého filmu se mi to povedlo). A samotný konec - bez komentáře. Hlavní je se vcítit do hrdiny a prožívat to sním, pak je ta jízda neskutečná. 95% ()

Hach

Musím říct, že příběh a jeho ztvárnění je velice zajímavé. Hlavní hrdina je takovej ten kluk, který je schovaný v každém z nás někde v koutku. Trochu rebel, trochu samotář, ale hodně moc toužící po svobodě. U Christophera možná až přespříliš převládá hlas tohoto skrytého já. Krásná příroda, výborný herecký výkon, skutečný příběh - 80%. ()

Kyblik78 odpad!

Tak tento komentár mám okopírovaný, ale úplne sa sním stotožňbujem. "ono to ani mna nenudilo. len ma to rozculovalo. cely film som nevedel dojst na to, na kery blbec sa ten dege trepe na tu aljasku. u hipisakov nasiel taku ženskú, co by ho neomrzela ani za 20 rokov, dedko v LA, ci kde, mu ponukol fasa pracu, byvanie, dedicstvo a neviem co..ale on ze ne! a ne! :)) on ze aljasskaaa! a furt, a dokola. nakoniec ked tam bol, tak to aj jemu doslo, jaky bol trkvas, ze sa tam vobec terigal. ale to este nevedel, co dokaze. to musel este zozrat tie jedovate bobule, aby si nevyvratitelne dokazal aky je saso. tak zbytocna smrt ako pad cistej astvorky z kancelarskeho stola. :) po remeselnej stranke to ale bolo natocene dobre, pokial dokazem posudit. " Ja pripájam , že mňa osobne zúfalo nudilo. ()

hito

"Štestí je skutočné jen je-li sdíleno.", tak toto je asi odpoveď, ktorú hľadal Chris, našiel ju, ale už to nedokázal aplikovať do života. Bohužiaľ, tak ako je veľa ľudí, je aj veľa odpovedí. Každý si musí nájsť svoju odpoveď. ()

Enid

Výborné, ale pro kohokoli se stálým zaměstnáním, stálým bydlištěm a s již vytvořeným návykem na sociální jistoty nebezpečné. Budete chtít utéct, ale už nemůžete. Deprese. Uvědomíte si, jak byl hlavní hrdina nezodpovědný a idealistický. Vy už nejste. Větší deprese. Pracujete jako právník. Maximální deprese :-) ()

hikemartin

Útěk od rodičů, lží a od společnosti, která žije svým vlastním nesmyslným životem. Příběh, který si nezadá s podobnými z pera Jacka Londona, a ve kterém se Chris McCandels vydává na cestu jako vyšitou z dobrodružných knih. Nejsilnější myšlenkou filmu je odvěká touha člověka žít ve spojení s přírodou, kterou dokázala poslechnout jen hrstka lidí. Málokdo se odváží vrátit se k původnímu lidskému bytí bez falešných jistot v podobě peněz, zdravotního pojištění a účtu v bance a dovede spoléhat na prozřetelnost, tak jako to udělal Christopher McCandels. Oproti analytické knižní předloze jde film hodně do hloubky. Myšlenky Henryho Davida Thoreaua a jiných filozofů, prolínají celý děj a jsou důležitou cestou k pochopení postojů mladého romantického člověka, který svádí „Konečnou bitvu, která má za cíl zabít nepravou bytost uvnitř a vítězně uzavřít duchovní revoluci.“ Úchvatná příroda dává filmu velkolepost. Pro někoho může být romantická cesta naivní, ale dějově jednoduchý příběh je zároveň velice emotivní. Atmosféru dokresluje skvělá hudba Eddieho Veddera, která namotivuje i ty nejlínější poutníky. ()

SuperKarel

Dávám 50%. Krásná příroda a hudba jsou silou tohoto filmu. Podle mě je tento film až moc dlouhý a jsou v něm hluchá a nudná místa. Krom toho, že se hrdina rozhodl žít jinak než ostatní, se toho až na závěrečnou část filmu moc neděje. ()

Kató

Sean Penn tímhle snímkem poskočil na mém žebříčku režisérů o několik pater nahoru. Co dokázal udělat s románovou předlohou je obdivuhodné. Musím si přiznat, že když jsem knížku četl tak mne jen vypilovaný čtenáčský pud nutil obracet stránky až do konce. Oproti tomu je film jízda od začátku do konce. Jsem spíše zápecnický typ, ale hrdinovi jsem záviděl i když jsem věděl jak to celé skončí.... naplno....svobodně.... skvělá hudba ()

MartinP

Když jsem film uviděl poprvé,nadchl mě..když jsem ho uviděl podruhé tak mě prostě učaroval. Nádherné vyprávění jednoho kluka, který hledá PRAVDU v nádherném prostředí divočiny s místy kontrastujícím ruchem velkoměst.Nejsmutnější scénu,kde mě opravdu stěží držely slzy v oku, beru tu, kde ho chce ten stařík adoptovat za vnuka..:(Krásný film,smekám před Pennem, že se nebál jít do tak citlivého scénáře dle skutečné údalosti ()

Raviola

Pozoruhodný příběh muže, který nepochopitelně putuje za cílem, jež by pro ostatní byl jen za trest. Příběh muže, který u vlastních rodičů nenašel ten pravý cit a tu pravou rodinu a tak utíká za samotou, která jak si myslí, ho osvobodí. Cestou poznává spoustu lidí, u kterých poznává, jak vypadá nezištná láska. A i když by mohl zůstat, protože pro většinu z nás najít spřízněnou duši je to nejkrásnější, tak putuje dál a opuští jistoty a lidi, kteří ho mají rádi. A když dojde svého cíle, zjistí, že to, co celou dobu hledal, měl přímo před sebou. Ale na to už je příliš pozdě... ()

Smelina

Věděl jsem, že náš hrdina zemře a jsem rád že to trvalo dlouhých dvě a půl hodiny než se to stalo. Našlo se tím spousty prostoru pro bloumání kamerou po horizontech, oblacích... Přerod Chrise, hodného chlapce, v Alexe, tuláka, musí nadchnout každého, kdo alespoň ve skrytu duše touží být vandrákem. Jedinou slabinou pro mě v několika scénách prázdné blábolení o ničem a absence erotiky mezi Alexem a Tracy ;-) Hudební doprovod samozřejmě skvělý. ()

jiri0001

Čekat více než 140 minut na jednu větu je prostě moc. Natažených 140 minut plných překračování hranice mezi úchvatnými záběry přírody a nadbytečnou povrchní kýčovitostí, střihem a nemístnou klipovitostí, dějem a filmu nic nepřidávajícími scénami. Proč tolik a proč tak dlouho? Proč tak často tím špatným směrem? Hlavní hrdina v podání Hirsche mi přijde zcela nepřesvědčivý, neupřímný a neskutečný od začátku do úplného závěru. Model, figurka jednající za někoho jiného. Pokud to měl být úmysl, klobouk dolů. Ale nemyslím, že Alex měl hledat, aniž by měl chtít. Nemyslím, že neměl cíli své cesty věřit. Ani poznání na konci jeho cesty, kdy našel něco trochu jiného, než v co měl od začátku doufat, mi nepřišlo skutečné. Pokud bych se měl po Alexově vzoru vydat na samotu u lesa okopávat zahrádku, lhal bych sám sobě. Stejně tak myslím, že se Útěk do divočiny tváří být něčím, čím není. Věřit mu znamená jít proti jeho poselství. Emotivně se mnou film ani nehnul a i zpracováním bych ho zařadil někam kousek pod šedý průměr. Hvězdičky zachraňuje snad jen scéna s opaskem a skvělá Vedderova hudba. ()

S-a-i-n-T

Krásna príroda, úžasná cesta životom, plná dobrodružstiev. Podľa skutočnej udalosti. Obdivujem výdrž a vytrvalosť s ktorou Chris prekonáva nástrahy divočiny aby sa nakoniec dostal k pointe a zmyslu jeho cesty.. Každopádne stojí za to si tento film pozrieť, myslím že veľa z nás sa v tom príbehu nájde a stotožní s myšlienkami a postojmi hlavného hrdinu. ()

tomuz

pro každého, kdo někdy vystrčil palec u silnice je tenhle film povinnost a bude na něj koukat s pomyslnou slzou v oku, která se na konci filmu zhmotní. kdo někdy zažil ten pocit téměř absolutní svobody na cestě uprostřed neznáma, nemůže dát jinak než za pět. ()

Fixa

Moje hodnocení se v podstatě shoduje s Mattym. Asi do poloviny filmu, jsem se docela nudil a sledoval naivního týpka, kterej je samozřejmě hrozně chytrej, hustí do okolí svoje moudra a je nespokojenej s chováním rodičů. To, že mohl, aspoň napsat, že je v pořádku, nebo něco podobnýho, aby si o něj lidi, který ho mají rádi, nedělali starosti, o něm nevypovídalo, pro mě příznivě. Se zbytkem jsem byl ovšem spokojen. Krásný "dokumentární" film o divočině se skvělým hereckým obsazením. Tak v polovině fimu, jsem se naladil na správnou vlnu a do konce filmu, už jsem byl spokojenej. Taky, jako Matty, bych chtěl vyzdvihnout Hala Holbrooka. Sblížení s dědulou, bylo pro mně nejsilnějším momentem na celém filmu (i když silnější moment, měl být asi jinde). Hlavní linie filmu se odvíjela v podstatě předvídatelně a z žádnou zásadní zápletkou. Zde to, však nebylo naobtíž. Myslím, že u filmu na motivy skutečných událostí i vhodně. Lépe se to pak té skutečnosti přibližuje. Nakonec bych chtěl jen podotknout, i přes negativa, které jsem zde uvedl - film opravdu stojí za to, ho vidět ! ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook