Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

E lan

Tak brutálně se u filmu nudit, usnout na víc jak polovinu, pak se docela zžírat vcelku přesvědčivým koncem - no jsem rád, že jsem na to nešel do kina. Tohle opravdu asi není něco pro mne... ()

Tamten

Popis tohoto filmu je možný z dvou různých pohledů. První vyjadřuj oficiální popis tohoto filmu, druhý by šel vyjádřit nějak takto: Příběh o mladíkovi, kterému se zprotiví rodiče nutící ho do vzdělávání a spořádaného živata. Po promoci uteče z domova a začne se toulat po Spojených státech. Dostává se do kontaktu s hippies, se zložinci maskujícími se za zemědělce a jinými individuy. Porušuje zákon, ať se již jedná o nelegální překračování hranic, porušování pravidel národního parku či sestování načerno. Jakmile se však dostane do skutečné divočiny, není schopen zde přežít. Filmaři si samozřejmě zvolili ten první způsob, kde je reality se lze jen dohadovat. ()

thoosah

Moc se mi to líbilo. Podle mě jedna z životních rolí Emila Hirsche. Je skvělé, že v dnešní době ohraných scénářů může vzniknout něco, co tak osvěží filmová plátna.. Ta příroda, ta volnost, ty myšlenky. Příběh skvěle vymyšlený, ale zažít bych rozhodně nechtěl. Taky občas cítím odpor k materialismu, k té společenské nevraživosti, ale toto bylo vzato až přílišne. Ach, kde jsou ty doby, kdy Emil Hirsch hrál v Sexbombě od vedle.. Mám rád filmy promyšlené, pěkně natočené, s krásnými záběry a skvělým soundtrackem - proto nelze jinak, než za 5* :) 9/10 ()

Respex

Musím uznat, že Sean Penn se předvedl. Dokázal natočit opravdu strhující drama, na které dlouho nezapomenu. Hlavní představitel Emil Hirsch je skvělý. Nádherné obrazy, skvělá hudba a vše je spojeno v jeden strhující celek. Příběh je opravdu velmi silný. Skoro se nedá uvěřit, že je založen na pravdivém základu. Konec filmu je úžasný... Za mě 5*. ()

swiss

Roadmovie on the foot. Příběh Supertrampa. To, co začíná jako oslava silné vůle jít si za svým snem, končí jako …. Ne, ne, to musíte vidět sami. ()

Dubron

Pokud máte duši snílka, pár „toulavých bot,“ večerní obloha plná hvězd ve vás vyvolá příjemnou a neidentifikovatelnou směs pocitů a nejste spokojeni se současnou konzumní společností, kde se hodnoty převádí na peníze, pak vám Into the wild poodhalí pravou krásu světa i svobody. Prožitek umocňuje hudba Eddieho Veddera a kamera Erica Gautiera (Motocyklové deníky, A Christmas Tale). ()

waska

Tohle bylo nádherné pohlazení mého cestovatelského srdíčka. Prvních 10 minut filmu s nádhernými záběry Aljašské krajiny a geniální Vedderovou hudbou je jen začátek úžasného filmu o putování jednoho kluka, který se rozhodl hodit civilizaci za hlavu a jít "žít" do Aljašské divočiny. I když má film místy pomalé tempo, vůbec to nevadí, spíš mu přidává na síle. Emile Hirsch ( mám ho rád už od Sexbomby od vedle ) podal strhující výkon a stává se zněj hvězda budoucnosti. Prostě a jednoduše další filmová lahůdka. ()

AbelXavier

Uz dlouho jsem se u filmu takhle nenastval. Slibne hodnoceni melo zarucit silny zazitek, misto toho sledujeme prazdne trampoty jednoho hlupaka, ktery nema o principu prirody ani potuchy. Nejprve k filmu samotnemu, obcas jsem se az vylekal jake ulety si reziser (strihac, kameraman) dovolil. Pribeh se nam snazi nakukat, ze bysme se meli vsichni sebrat a tahnout do divociny, nicmene nam taky sdeluje, ze bysme neprezili ani tyden. Chovat se stejne jako hlavni predstavitel, radeji bych si to hodil na nejblizsi borovici. Chapu, ze se chce maximale oprostit od vseho konzumniho a co nejvice splynout s prirodou. On se ale do ni vydava absolutne nepripraven, nepoucen, pouze s nadsenim (vyhnanim od rodinne situace?). Jeho nesmyslne jednani snad muze omluvit mladistvy vek, presto zbavit se veskerych penez a posleze s udivem zjistit, ze bez nich to preci jen nepujde, je fakt napresdrzku. Kdyz se konecne rozhodne vyrazit na vysnenou Aljasku splynout s prirodou v jeji nejcistsi forme, zasekne se u nalezeneho autobusu, obrovskeho pouta s civilizaci. Misto, aby pristresku vyuzil max na prezimovani a dal se vydal zit svuj sen, zacne se tocit v kruhu az do uplneho vyhladoveni. Chlapce nakopal bych te za tu tvou hloupost do kouli. Nelibilo se mi tve nadseni s jakym kolem poskakuje, okukavas rostliny a zabednene nevnimas okoli, ktere se ti snazi predat kus zivotniho moudra. Aspon, kdyby sis vzal sul na toho losa, kdyz uz jsi tahl pytel ryze...Tak nasrany jsem nebyl dlouho. ()

Ceberus

V první části filmu se hlavní hrdina jeví jako naivní rozmazlený fracek, který maluje rtěnkou na cizí zrcadla, vozí se ve vlacích, lehkovážně ohrožuje svůj život a myslí si, jaký to není frajer. V druhé části filmu však postupně dochází k odhalování příběhu jeho rodiny a ukazuje se, že pobyt v přírodě sám o sobě vůbec není stěžejním bodem filmu, že film je o lidských vztazích. Od té doby jsem mu přestal přát zdravotní úraz v přírodě a fandil jsem mu, aby se ze svého nesnadného psychického rozpoložení dostal v pořádku. ()

mazic

filmově za pět, ale rebel v jeho duši? - poslední poznámka byla, že štěstí je když můžeš krásné chvilky prožít s někým - musel umřít aby na to přišel? a toho ublížení, které za život spáchal ostatním? je omluvitelné udělat někoho štastného na pár dní a pak na doživotí neštastnéhu + mu říci že jeho život stál za hovno? to by měl být náš vzor proti establishmentu? byl to 24 letý kluk (můj věk a každej rok zjištuju že před rokem jsem dělal hlouposti a příští rok to zjistím zas).... přežít to tak dnes sedí chlapec v bance a platí hypotéku..... a rebel co si vydělává na cesty v burger kingu je spíš smutný.... filmově není co vytknout, ale životní názory mi přišly jako pozérství největšího rázu..... ale to už je taky o pohledu na světa hodnoty - asi jsem jen materialistický magor bez duševního základu - takže lidičky - huráááá do lesa ()

Primavera

Možno bolo chybou, že som si všetko odplakala už pri knihe... Takže som v nevýhode oproti panenskému divákovi, ktorého musí záver prekvapivo zasiahnúť viac ako mňa. Takisto som si knihu dokázala viac odžiť, pri filme mi niečo chýbalo, čo neviem definovať. Možno viac prežuť rešpekt voči prírode, viac nehy do vzťahu človek-príroda namiesto miestami násilného rozprávania a citátov z kníh. Ale niekomu inému sa to bude zdať určite v poho. V každom prípade jedinečný film, dojemný príbeh skutočného človeka - zúfalca z civilizácie, akými sme často aj my všetci. ()

BDMarty007

Hodně hezký film o útěku od civilizace a hledání sama sebe tváří v tvář krásné, ale i nemilosrdné přírodě. Vynikající režie, casting a hudba vytvářejí hlavně úžasný pocitový prožitek. Úplně 100% jsem tedy nepochopil motivaci hlavního hrdiny, ale to asi nevadí. Pro mě byl velkým překvapením závěr filmu, který dal najednou celému příběhu úplně jinou váhu a hloubku. Zjištění, že scénář je věrnou rekonstrukcí skutečného příběhu pak ukazuje, že nejzajímavější story a pointy nakonec píše život sám. ()

Zorlac

pěkný soundrtack, ale to je tak vše. místy absolutně nezáživný děj za podpory 150 minutové stopáže. Emile Hirsch to však zachraňuje slušným hereckým výkonem. bohužel sotva 3/5 ()

Oonika

Skvělý film, skvělé záběry přírody, dobrý příběh, ale..... Celý dojem mi velmi zkazil slaďoučky Emile Hirsch, který mi do této role absolutně neseděl, i když rozhodně podal obdivuhodný herecký výkon. ()

Black-star

Nemám ráda roadmovie, ani drama která roadmovie připomíná. Tím pádem se mě nedotknul ani tento film. Vážně nechápu co na tom všichni vidí na 5 hvězdiček. Né že by to byla nuda, to ne. Ale nedokázala jsem se ani v rámci fantazie či představy ztotožnit s hlavním hrdinou. Jeho jednání je mi vzdálené a naprosto nepochopitelné. Smůla je že na to důležité přišel až když bylo pozdě. Pozitivně hodnotím jen krásu divoké přírody, ale pointově a ani samotné rozhodnutí hlavní postavy neschvaluji a nesouhlasím s ním. též dokážu odjet pryč od civilizace a žít jen v souladu s přírodou, ale proč to hnát do takového extrému??? No prostě, omlouvám se ale u mě toto jedno velké NE! ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook