Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiálny text distribútora)

radeko

Myslel som si, že ma mŕtve japonské dievčatká nevystrašia, ale stačilo prejsť na DolbyDigital 5.1 a nestačil som sa prikrývať paplónom. Prvá polovica plynula veľmi pozvoľne, neskôr film nabral grády- možno by som dal vtedy aj za ****, ale koniec sa vliekoooool a vliekooool. Herecké výkony boli solídne a ľakačkové scény síce predvídateľné, ale solídne spracované. Odporúčam pozerať osamote a po pol noci, najlepšie s vašou japonskou mŕtvou frajerkou :P ()

Muse

Strašidelné to není ani trochu, krev témeř neuvidíte, po pěti minutách budete schopni odhalit následující průběh filmu až do samotného konce a můžete se těšit na trapná klišé jako vrzající dvěře či blikající světlo na chodbě... Chyběl mi snad už jen záběr na opuštěnou větrem rozhoupanou houpačku... ()

ivan bohatyr

Velice pozvolný začátek, kromě úvodní bouračky se prakticky polovinu filmu nic moc neděje. Žádných kravých lázní se nedočkáme a mnohdy laciné lekačky taky nepůsobí dvakrát horově, ale to co sem ztratil v průběhu filmu mi vynahradily poslední minuty (nepočítám závěřečné titulky), kdy se došlo k velice zajímavému závěru. ()

SkyHawk

Tyhle horory jsou dneska už dost ohraný. Přesto svůj nádech to mělo a účel splnilo. Nad očekávání to bylo napínavé a hororové ;-).. ()

Danny F.

Clona je na způsob Nenávisti, nějak ty japonske horory nemusím. Pořád něco a nic. Snaha diváka vystrašit je mizivá, pokud nejste malé děti. Chválim děj filmu. 55% ()

Tereza666

Jako takhle - Byla jsme na tom v kině, škoda peněz ! Herci, otřes...ale přes to všechno jsem se nenudila a s přáteli taky pěkně od srdce zasmála :)) .. ()

Petr23

Pro mě jednoznačně nejhorší horor za poslední dobu, který jsem měl tu smulu videt. Neprostá lineárnost příběhu umocněná NUDOU. Opravdu, jestli chcete viděl kvalitní horor, a aspoň trochu se bát, tomuto filmu se vyhněte velkým obloukem.... ()

Blue.Poison

Další z amerických předělávek asijského originálu, ale vcelku povedená. Jeden z těch hororů, kde jsou scény, při kterých doopravdy zamrazí. Není zde třeba žádných laciných triků a litrů krve, hrůzu zde totiž vyvolává atmosféra. A to je u hororů posledních let poměrně překvapivé. ()

blackJag

Otravná kopírka, která z nosné (doslova) pointy nedokázala využít ani to pověstně "ň". Horor bez atmosféry, rutině zrežírovaný a obsazený průměrnými herci, kteří by lepšímu vyznění nepomohli ani kdyby se snažili. II Scénář: Luke Dawson (vychází z thajského filmu SHUTTER z roku 2004). Hudba: Nathan Barr. 35% ()

Guzo

Trošku mi Clona připomněla Kruh, stylem točení, efekty i prostředím.. A to je jednoznačně největší plus filmu, protože Kruh je pro mě jeden z nejlepších hororů. Atmosféra tu sice místama je docela hustá, ale co si budem povídat, ještě by se to dalo vypilovat. Troku zklamání bylo pak na konci, kdy jsem čekal inteligentnější rozřešení záhady, ale to nebrání Cloně dostat se do nadprůměrného hodnocení. A stejnak nej byla ta scéna, kdy se ve tmě rozsvěcoval blesk :-) ()

jenik71

Obyčejný tuctový horor. Podobných je totiž celá hromada. Ani tady nenajdete nic, co by tuto duchařinu od ostatních výrazně odlišovalo. Vidět se to dá, ale žádný zázrak nečekejte. Dávám přijatelných 50%. ()

jefff

Clona je klasickým americký remake a trpí tradičně, jako ostatní jemu podobní, podobnými chybami. Sice určitým plusem je sympatické a v daném žánru nadstandartní obsazení ústřední dvojice. Jackson i Taylor Clonu alespoň jemně kvalitativně zvedají. Ovšem režie je ukrutně nudná a nezajímavá, příběh se chvílemi neskutečně vleče a neubránil jsem se v průběhu stopáže k několika zívnutím. Originál jsem neviděl, neboť k asijským filmům jsem stále nepřilnul a nemohu tak porovnat. Jedno vím však jistě, Clonu nedoporučuji - žádné pořádné lekačky, atmosféra nula a příběh silně neoriginální. Triky chválit nemohu neboť v dnešní době jsou kvalitní triky samozřejmostí. ()

fiLLthe3DD

Kdysi se mi to líbilo. A hlavní hrdina... Proč ho jen nemohl hrát někdo mě nesympatický? Sexy Joshuy Jacksona mi bylo v závěru líto :'-( ()

Lencha

No...celkem průměrnej thriller. A ještě předvídatelnej od začátku až do konce. Koukat se na to dalo, ale myslím, že jednou stačilo... ()

sedm.1

Original Shutter jsem neviděl,takže bez porovnávání okomentuji pouze tento americký remake.A hned na začátek musím upozornit,že už první módní vlna černovlasých holčiček z Ringu mě dost minula,či ještě lépe řečeno ani trochu nebavila a i nadálé omílání toho samého motivu na mě už prostě nemůže zapůsobit,ani kdyby šlo o skutečnou pecku.Čímž tedy Clona zároveň navíc ani není.A zároveň musím konstatovat,že ikdyž docela často kolem černovlasých holčiček vznikají poměrně originální a atmosférické podívané,což případ Clony je,nedokážou ve mě vyvolat tu správnou reakci,to pravé nadšení a v dobrém slova smyslu zděšení zároveň.Kokrétně Clona je ale vážně nenudící a chvílemi poměrně hodně napínavý film,má dobře vystavěnou gradaci příběhu a ikdyž výsledná pointa zas až tak šokující není,podívaná to je přesto slušná,mající spád a šťávu,k čemuž přispěli i sympatičtí Joshua Jackson a Rachael Taylor.Takže bez ohledu na dlouhovlasé dívenky mohu Clonu označit za napínavý thriller,s pár velmi dobrými momenty(a to především ke konci),ale s prominutím,na prdel fakt neposadí. ()

Dromed

Nemám rád asijské filmy (no a co! Stejně na ty šikmooký nesmysly všichni čumíte jenom, že si pak připadáte cool), proto jsem neviděl originál, a proto mě tato americká verze strašně děsila a tak se mě velice líbila. ()