Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiálny text distribútora)

Innos

remaky moc nemusím, hlavne nie azijskych hororov, ale tak ludi co nevideli njaskor original to moze zaujat, ale mna tu nemalo co zaujat, kedze to bol len velmi zly odvar thajskeho shuttera (ktorému som dal 5*). Takéto "filmy" sa točia pre USA diváka, ktorý ani nevie kde Thajsko je. P.S. nič proti USA, ale v ducharskych hororoch a v hororovej atmosfere su proste majstri azijati, lebo to robia z citom a z laskou :-) a nie pre peniaze. ()

zajda001

Průměrný horor, který je pěkně natočený a místama jsem se i docela bála. Škoda jen, že některé scény byly zbytečně promarněné a málo propracované. Jinak nápad a umístění hororu neměli chybu. ()

tatka

Mám nejakú mozgovú disfunkciu, takže pri pozeraní filmu ázijskej produkcie skrátka neviem rozoznať, kto je kto. Pokiaľ to nie je dievčina zo studne, ktorá je permanentne zmáchaná. Preto neobľubujem bohvie ako japonské a iné šikmooké horory, a filmy všeobecne. Podľa počtu remakov ázijských filmov asi nebudem s touto disfunkciou sama, však, amíci? Takže som si tento film celkom rada pozrela. Vcelku sympatický párik, duch mladej ženy, na nerozoznanie od všetkých duchov všetkých Kruhov, ktorý sa im pletie do záberov, trochu prekvapivé rozuzlenie, prečo to všetko a nakoniec dvojitý koniec, zrejme preto, aby sme si mohli vybrať. Film na horúci augustový večer, keď sa skrátka kvôli horúčave nedá robiť nič iného. ()

Venceslao90

Má to dost slaboučkou atmosféru, leknul jsem se všehovšudy jen jednou, ale určitým způsobem to zachraňuje na horor slušný příběh, jehož závěrečné rozuzlení mě opravdu překvapilo a potěšilo. ()

bulawaio

6/10. Překvapivě velmi povedený remake, který je v detailech velmi silný. Od své předlohy se liší tím, že tomu chybí taková ta celková hutná atmosféra. Nicméně díky slušným hercům, sympatické stopáži to velmi dobře utíká. Lze doporučit. ()

Kalda69

Prumerny americky film na motivy thajskeho predchudce. Ale proc proboha neumeji prekladatele pouzit alespon adekvatni cesky termin pro vyraz shutter = závěrka (u fotoaparatu), protoze pro fotografickou clonu se pouziva v anglictine vyraz aperture ()

Syrachta

Celkem příjemný horor, něco záhady, něco napětí, něco lekačky. A ačkoli mi konec přišel už trochu přehnaný, zvláště chování novomanželky, úplně závěrečná scénka s odrazem ve dveřích mi vyvolala potěšený úsměv na rtech. Tady z komentárů jsem teprve zjistila, že tato Clona je remakem, tak jsem docela zvědavá na originál. ()

Velislav

Originál nevidený, remake bavil len trochu. Téma fotiek paranormálnych javov je pre mňa vďačná téma, ale Shutter nepatrí k výkvetu duchárskych hororov. Finále sa dalo vytušiť, horor sotva priemerný. 4/10 ()

Mangano

Centrální děsící faktor diváka je v tomto filmu dle jeho autorů... chvíle napětí... ano, je to Asiatka. "Tu je vyfocená Asiatka, bůůů." "Tady zase stín Asiatky, bůůů." "Hej kámo, venku na ulici na mě mávala Asiatka, děsí mě to." "Á pozor, máš na krku přisátou Asiatku, utíkej!" "Odstěhujeme se z Japonska do New Yorku, tady je Asiatka." "Tamhle v ložnici je mrtvá Asiatka, jdem do ni šťouchnout." "Bože všude mě sleduje Asiatka, nééé." Únavný, že? ()

St0ne

Co to proboha s těmi horory v poslední době je?! Další nudné a nezajímavé dílo plné zbytečných scén. Atmosféra je i díky hudbě naprosto předvídatelná a herci příliš nesympatičtí, aby udrželi pozornost. 12 % - za to, že jsem se jednou nebo dvakrát lekla... ()

oceanic6

Originál z roku 2004 som nevidel a tak ma tento remake celkom prekvapil. V porovnaní s horormi poslednej doby ako Zmeškaný hovor alebo Oko ide jednoznačne o lepší film. Joshua Jackson alias Pacey z Dawsonovho sveta tu hrá celkom pekne a film je celú dobu napínavý. Nejde však tak celkom o horor ale skôr o thriller ktorý nakoniec dokáže prekvapiť skvelou a hlavne originálnou pointou. Ešte raz opakujem že originál som nevidel a preto sa mi americká Clona páčila z hororov poslednej doby asi najviac. ()

Phillippus

Pomerne veľká nuda zakončená zaujímavým koncom, atmosféra nulová, hlavná hrdinka nesympatická, hlavný hrdina sympatický. Na vyplnenie nudy áno, na filmový zážitok ani náhodou. ()

afroman001 odpad!

Někdo už by se měl zamyslet nad japonskými horory. Kruh a nenávist dobré ale ostatní fuj. (Opustil tě protože tě nikdy nemiloval!!) haha celou dobu čekám nějaké vysvětlení a údajný duch je jen šílená bejvalka. Celou dobu únavný děj, a když už neví jak vyděsit diváka začne problikávat zářivka a do toho kvílející hudba. 85 minut naprosto ztraceného času ()

Tomulka

Tento film jsem zvolil jen kvůli jeho délce. Mile mně překvapil myslel jsem, že to bude vetší h..........a. Film mne bohužel vubec nevtáhnul do děje. Zápletka byla předvídatelná od prvního okamžiku, kdy se zjevil duch na fotce a viníci byli jasní mnohem dříve než se vůbec přiznali. Asijský originál jsem neviděl a vůbec mi to neva. Filmy tohoto typu z asijské kuchyně nemůžu vidět od shlédnutí filmu Kruh. Pak nemůžu v noci spát :0)). Amici však z podobných filmů udělají většinou slabší odvar. ()

luckylittl

Průměrný horor s pár dobrými okamžiky. Neviděl jsem stejnojmenný úspěšný horor, který byl předlohou, takže bohužel nemohu posoudit, zda-li je lepší nebo horší. ()

P@\/EL

Dobrý horor, který mi přišel poměrně dost originální. Fotky, na nichž jsou zachyceny postavy duchů, jsou velice zajímavým tématem. Film nabídne výborný příběh stojící v pozadí celého filmu, jenž se nám postupně objasňuje, tudíž je divákovi vše logicky a srozumitelně vysvětleno, což na tomhle kousku obdivuju. Tak světlé to ale není už s atmosférou filmu, která místama postrádá napětí. No a na můj vkus jsem se málo bál. ()

Mr.Lordi

Řekl jsem si, že strávím další noc u hororu... ovšem celé mi to přišlo na způsob kruhu, něco se někde stalo, někdo něco špatného udělal a tak se postižená osoba rozhodne vrátit a odplatit - dal bych * * ale vzhledem k tomu, že nějaké mrazení film zanechal (i když po shlédnutí proroctví z temnot jsem značně přehodnotil význam mrazení z filmu), zvýšil jsem na * * * a dobrých 60%. J. Jackson mi zde zrovna moc neseděl, byl jsem zvyklý ho vídat v hranicích nemožného a nějak si jej nedokážu dát jinam... ()

schindler

Další z řady japonských horůrků, takže nechybí nějaký technický nástroj (po videokazetě či mobilu je v akci tentokrát fotoaparát), několik okoukaných lekaček, dívka v bílém s dlouhými vlasy přes ksicht. Závěrečné rozuzlení trochu dojem zlepšuje, přesto nic víc než průměr. ()