Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

gpx

Tak Martínkovi MekDonagů se nelíbilo v Brugách. No, každej máme něco. Mě se zas nelíbilo pár scén v jeho filmu (např. gumový skokan Ken; skvělý střelec Harry, který mine na 3metry a nesmrtelný Ray). Ale jinak celkem dobrá zábava s vtipnými dialogy. ()

Dexter666

Originálny žánrový koktejl s výbornými hereckými výkonmi, prepracovaným scenárom a humorom a lá Podfu(c)k. Filmíku v podstate nie je čo vytknúť. Nahnevaní budú možno niektorí obyvatelia spomínaného mesta. Tiež by sa mi asi nepáčilo, keby moju rodnú Nitru častovali epitetonmi aké sypal Farell až do konca filmu (napriek značne popularizačnému účinku tohto celého). Ja dávam za 5*, vy rodáci z Brúg si jednu dve hviedzy odčítajte. ()

sAreOn

Je to originální, je to zábavné, je to černé... A to je všechno, ne, že bych se nebavil, ale... Pár scén je vyloženě užasných a vtipných, ale u některých už jsem doufal, že skončí. Každopadně neotřelá gangsterka, ve které to Farrelovi fakt sekne :-D 70% ()

Vitex26

Víceméně poklidné tempo úvodní poloviny snímku a příběh stavěný na protikladnosti obou hlavních hrdinů, výborného B. Gleesona a "roztomilého" C. Farrella, se mi ohromně zamlouvalo. Navíc i exteriéry belgických Brugg přinášely filmu nevšední atmosféru. Kořením snímku je navíc nejen černý, ale i suchý ostrovní humor. Bohužel, v momentě, kdy se na obrazovce zjevuje R. Fiennes, to jde s V Bruggách z kopce. Ne, že by Fiennes tak špatně hrál, ale děj od této chvíle začíná být čím dál tím více přitažený za vlasy a posledních 15 minut mi přišlo vyloženě praštěných. Spousta protiamerických narážek během filmu je nakonec bohužel devalvována zcela "americkým" filmovým závěrem, nebo lépe řečeno taškařicí, která nadějně rozehranému snímku ubírá své kouzlo. Přesto jako celek film rozhodně zatratit nelze, zejména za jeho první polovinu. /.../ "A tohle je co?" "Očistec." "Očistec? To je jako něco mezi tím. Není to vyloženě na hovno, ale ani žádnej zázrak, to taky ne. Jako Tottenham." ()

Zeddi

Tragikomické drama o dvou nájemných zabijácích, kdy jeden z nich vypadá jako německý turista na poznávacím zájezdu (Brendan Gleeson) a druhý (Colin Farrell) zase jako mladík, který holduje vínu, ženám a zpěvu a je mu jedno kde. Oceňuji střídavé pojetí dramatu a komedie, i když scénář mi přijde dost plochý leč netradiční. Hezký film, který dokáže pobavit a zároveň vás vtáhne do svědomí člověka, který zabil dítě a neví jestli chce dál žít nebo ne. ()

Belerofon

Krásná ukázka toho jak balancovat filmem na hranici černého humoru, smutných konců a totální finální absurdity. K tomu krásné lokace malebných Brugg. Zajímavý počin a inspirace na letní dovolenou. ()

JoshuaMach

Kdyby byl,aspoň z mého hlediska,lepší ten konec,dal bych 5 hvězdiček.A taky jsem tu 1 hvězdičku nedal za to,že tam každý umře až po "6 hodinách" :) ()

oSiSko

"Fucking shithole", tak znie názor Raya (Collina Farrela) na Brugy a prezentuje ho počas celého filmu. Film, ktorý sa vyznačuje dlhými dialógmi prešpykovaními vulgarizmami ma zaujal natoľko, že som ho odporučil každému známemu a nikto zatiaľ nevyjadril niečo v zmysle, že by mu to za to nestálo. ()

Alfonso198

Chvílemi skvělé, chvílemi mě to ale i docela nudilo. Kdybych to viděl jen do půlky, dal bych maximálně 3 hvězdy, ovšem konec vynikající. Jo a tolik narážek na belgii sem neslyšel ani za celej život :-). ()

Groower

Vybornej Colin Farrell,nikdy jsem nebyl jeho velkej fanoušek, ale tady mě dostal a nejen on. Opravdu zajímavý film po ,kterém bych se docela zajel podívat do Brugg. ()

T.S.Garp

Mně to ani jako nějaká černá gangsterská komedie nepřišla. Komediální na tomhle snímku je vlastně jen opravdu vtipný a přesvědčivý Colin Farrell, který nám také nabízí snad ještě lepší tvář své postavy, v kontrastu s první naprosto tragickou. A ta mi byla snad i sympatičtější, moc mě překvapil. První půlka měla pomalý rozjezd, ale pak to stálo za to. Všichni mi tento film vychvalovali a když jsem se dodíval, musím přiznat, že jsem čekal něco naprosto něco jiného. Zvláštní film, nenapadá mě k němu žádné přirovnání. 80% ()

CabelNM

A KOHO SI ZAVRAŽDIL RAYMONDE, VÁS OTČE, CO PROSÍM ? ŘÍKAM ŽE VÁS STE HLUCHEJ ?? ZDRAVÍ VÁS HARRY WALTERS .. Prááásk, nezabudnem ako ku mne prišiel kamarád na vínko a už tak tradične pri moku každý piatok rozoberáme filmy ktoré sme si dali na tanier za posledný uplynulý týždeň, spýtal sa ma, videl si V Bruggách ?? Ja že nie ale vála sa mi to doma už niečo cez pol roka, odpovedal: ok no fajn tak si to pozri, určite sa ti to bude páčiť, mal pravdu. V Bruggách je film ako stvorený pre mňa, zahrňuje v sebe presne tú zmes žánrov aké milujem, čierny humor v dramatickom obale, nečakané scény a zvraty, vtipné dialógy, nádherné lokácie, skvelý herci, výborný námet a myšlienka o poctivosti, kiežby takýchto filmov existovalo viac, u mňa za plný počet hviezd ()

HumanClay

Po 40 minútach nudného predstavovania deja, postáv, prostredia konečne prišlo to, na čo som čakal. Dejový zvrat-prevrat. Dej začal veľmi rýchlo postupovať vpred, osudy postáv sa začali viac a viac preplietať a moje hodnotenie rástlo do pozitívnych hodnôt. A pri nich som aj zostal až do záverečných titulkov. Takže "len" 4*. A tá hudba. Milujem klavír :-) ()

Gerge

Původně po zhlédnutí toho filmu jsem dal hvězdy 4, film mě ničím nešokoval, na to abych dal 5*. Po chvíli zamyšlení však přišla změna názoru. Copak musí film šokovat, aby si zasloužil 5*? Nikoliv. Ve filmu jsem nezaznamenal snad žádný rušivý element – nebylo za co hvězdu strhnout. Film je vystavěný na konstrastech. 2 týpci – na první pohled taťuldové – ve skutečnosti však nájemní vrazi se přijedou schovat do krásného města Bruggy, v jehož zákoutích místní herci (z filmového štábu, který v Bruggách natáčí – součást filmu) fetují a oddávají se dalším společensky hůře přijatelným hrátkám. Nebýt všech toho násilí a „f*ckování“ v každé minutě filmu, atmosférou by to byl rodinný film. Neopomenutelný je i závěr, který se, díky Bohu, vyhnul holywoodskému klišé. Co na závěr? Krásná podívaná plná do-očí-bijících kontrastů okořeněná, černým humorem, povedenými dialogy a to vše podáno brilantním obsazením. ()

Obenny

Zajímavý film, který svým scénářem dává náhled do života nájemných zabijáků na pohádkovém odpočinku v Brugách, jenže kdo by byl řekl že se takové krásné město může změnit i v peklo samotné. Je to drama s prvky černého humoru, zimní atmosféra v Brugách dodala této gangster show pozadí působící na celkový dramatický dojem z drsného života zabijáků. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008