Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

fafejt001

NO TAK TAKOVÝ STYL NENÍ MOJE KÁVA . DRSNĚJŠÍ STORY A NA MŮJ VKUS DOST VULGÁRNÍ . DAL JSEM JEDNU HVĚZDU ZA TO MĚSTEČKO . BYLO TAKOVÉ MALEBNÉ . FAKT ZVLÁŠTNÍ PŘÍBĚH . ()

ViiKiNgG

Filmy z anglické produkce jsou u mě čím dál více v oblibě a In Bruges to jen potvrzuje. CF jako vždy perfektní i jeho londýnská angličtina (Cockney rulezz) , kvůli které stojí za to vidět film v originále. Pro někoho možná trochu málo akce, ale jinak vypilovaný snímek s kapkou humoru a bandou magorů. "That´s for John Lennon" ()

WhiteFloyd

Co k tomu dodat skvělí herci, skvělá režie, výborný černý humor. Nejlepší byla, ale stejně asi hudba. Jen maličká piha na kráse - když někdo skočí z věže, tak si už asi pak s nikým moc nepokecá. ()

sto7ra

možná jsem očekávala až moc po tom, co jsem obdržela hodně vychvalovanou reklamu. dialogy byly na mě asi až moc stupidní a nepříliš vtipné (někdy až moc profláklé). scény, kdy jsou postavy na několikrát prostřílené a stejně běží, mluví a plazí se dál, mi vadily. na jednu stranu do toho celého absurdna a melancholie tak nějak zapadaly, na druhou stranu mě prostě vytáčely. nikdy nevíte, kdy se máte smát, kritizovat anebo se rozčilovat, případně zvracet. smíchu propuknete pokaždé, když se ray chová jak malý děcko (a někdy i ostatní). kritizujete a rozčilujete se nad nerealistickými scénami a chuť na jídlo vás přejde při všech těch nechuťárnách. jakmile ale film skončí, pocit z něj je nic moc, ale jakmile ho po delší době strávíte, je vlastně super. shrnuto podtrženo, i když je to kravina a některé scény a hlášky jsou trapné, zpětně se jim člověk prostě musí zasmát! a jinak v bruggy jsou krásný město!!! ()

jessic

Zábavná krimikomedie irského dramatika McDonagha o dvojici zabijáků vyniká brutalitou i černým nekorektním humorem podtrženým melancholickým půvabem gotického vlámského města. Film, který obratně balancuje na pomezí vážného filmu o vině a odpuštění a krvavé komedie, povyšují nad průměr i herecké výkony dobráckého Brendana Gleesona, nervního a trochu dětinského Colina Farrella a psychopatického šéfa Ralpha Fiennese. ()

tomino28

Fakt mě tenhle film dostal. Ať už to bylo skvělým hereckým obsazením v čele s parádním "věčně nasraným Irem" Colinem Farrellem nebo kulisami města v podobě krásných zkurvených Brugg. I přes závažnost příběhu a dramatický závěr jsem se ale hlavně výborně bavil a opravdu jsem se několikrát zasmál - a to zejména zásluhou parádních dialogů, které jsou podle mě nejsilnějším prvkem celého filmu a je třeba je patřičně ocenit. "I grew up in Dublin. I love Dublin. If I grew up on a farm and was retarded, Bruges might impress me. But I didn't, so it doesn't." ()

Kozlowski8

Po "práci" v Londýně jsou dva nájemní zabijáci ukryti na nějaký čas v Bruggách... Příběh - z jistého pohledu až pohádkově poetické vyprávění, podpořené humornými dialogy, krásnými výjevy starobylých Brugg a tomu odpovídající atmosférou - z pohledu jiného vcelku drsná, rasistická, fuckoidní a depresivní podívaná. Ten kontrast je všudypřítomný a vyplývá ze zcela rozdílných povah obou hlavních postav. Ken, i když dlouholetý nájemný zabiják, je citlivý, vzdělaný milovník historie a umění a pobyt v historických Bruggách si vyloženě užívá. Naopak pro Raye je pobyt v tomto městě utrpením, je jím znechucen a vše, co je s Bruggami spojeno z principu nenávidí. Jeho neustálá špatná nálada a návaly deprese souvisejí především s myšlenkami na předchozí akci, při níž Ray nešťastnou náhodou spolu s objektem zájmu zastřelil i malého chlapce. Vztah těchto dvou mužů je hlavním těžištěm příběhu. Farrell i Gleeson předvádějí výtečné herecké výkony a nesmíme zapomenout na třetího do party. Ralph Fiennes v roli jejich neurotického šéfa sice dostal prostor až v poslední třetině filmu, avšak zhostil se ho na sto procent. Shrnuto v jedné větě : směs žánrů, namíchána velice citlivě v lahodný koktejl, servírovaný v krásné a působivé sklenici, kterou v tomto přirovnání představuje hudba Cartera Burwella. 85%. ()

ALchemik

Škoda toho masakru na konci filmu, protože jinak to bylo velmi vyvedené. Je to ale samozřejmě moje chyba, že jsem čekal něco víc...90%. ()

EVILinCAGE

Na začiatku by som chcela vyzdvihnúť jedine atmosféru mesta, lebo jedine tento aspekt ma primäl film dopozerať. Čo sa týka obsahu - pre mňa veľké sklamanie. Čakala som omnoho viac... Koniec ma úplne dorazil - "Divooký Moody" s prestrelenou krčnou tepnou, po strate minimálne 2,5 litra krvi a skoku z vyhliadkovej veže, ešte stihne šepkať posledné patetické vety. "Voldemort" s vytasenou pištoľou behá po celom centre Brugg, bez toho, aby to niekomu prekážalo. Farrell po piatich prestreleniach hrude a brucha nebodaj ešte prežije... Nie, tento film mi nič nedal, v podstate sa celý čas nič nedialo, akurát sa nadávalo. Celkom úprimne a sama za seba nechápem, ako môže mať tento film tak vysoké hodnotenia, nevidela (alebo nepochopila) som tam žiadnu hlbšiu myšlienku. ()

wray

Na prvy pohlad to vyzera ako velmi fajn film. Zaujimave postavy, ked sa rozvinie pribeh / pointa i to je zaujimave, fajn dialogy, Bruggs je ozaj peke mestecko len - celkovo tomu nejak stale cosi chyba :/ Neviem ani povedat co, lebo ako vravim - je to zaujimavy film, hodne scen je tam skoro kultovych a rozhodne hodnych zapamatania, len celkovo tomu proste cosi chyba... Tak ci onak - odporucam, fajn film. ()

987Castiel

Európske krimi komédie si držia latku vysoko. Vo filme máme možnosť spoznať Belgické mestečko Bruges, ktoré sa stane dejiskom rôznych zvratov nálad a tragédií. O humor sa stará dvojica "hitmanov" a rasistický dwarf. In bruges je skvelý film, ktorý má všetko, avšak ma nepresvedčil, či si skutočne zaslúži byť nazývaný "kultom". Verím, že si ho ešte raz pozriem a názor sa mi upevní. Zatiaľ 75-80%. ()

Rust_Francis

Já prostě ty Iry žeru. Ten jejich osobitý humor a styl. Má to něco do sebe. Skvělé dílo, né možná pro každého, ale mě si získalo okamžitě. Perfektní proti americký humor s výborným duem Farrel - Gleeson. Bezchybný scénář. Bezchybné dialogy. Ten nejčernější irský humor, který mám tak rád. A Fiennes? To je ďábel. ()

Dwight15

Zábava, smutek, radost, vztek, zklamání. To vše mimo jiné najdete V Bruggách. Srdceryvný příběh, spousta nečekaných zvratů a černého humoru v pohádkovém městě. Colin Farrell a Brendan Gleeson si pro vás v hlavních rolích připravili nejedno překvapení. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008