Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

rakovnik

Překrásné exteriéry, velmi inteligentní postavy a vztahy mezi nimi, darmo mluvit. Excelentní mix dramatu, komedie, napětí i romantiky. Vynikající film, který mě silně oslovil. I zabijáci mají srdce a svědomí. Colin Farrell je ukázkový floutek, který hledá jen povyražení a v kontrastu s ním rozvážný a životem poučený Brendan Gleeson. Dokonalá kombinace, skvěle fungující. A navíc se odehrává o Vánocích :-) ()

Martin741

Aj ked sa to odohrava len v zastrcenom belgickom meste menom Bruggy, dvojica ustrednych hercov Farrell a Gleeson rozohrala dialogovo a pribehovo vysperkovany pribeh. 81 % ()

Aljak

Veľmi dobre natočené v úžasnej atmosfére belgických Bruggách, ktoré celému príbehu vytvorili naozaj okúzlujúce kulisy. Do toho mesta som už dlhšie chcel ísť, teraz ma to tam láka ešte viacej. Dej filmu ma však až tak dokonalo neočaril, aj keď to bolo dosť zaujímavé a celé to bolo ako mozaika žánrov - od komédie až po tragédiu. Najviac ma však bavili tie ich rozhovory, ten skvelý britský humor sa proste nezaprie - práve ten nadhľad a irónia tomu výrazne pridalo na celkovom zážitku z toho filmu. Nebyť toho, tak by to bol solídny filmový priemer, no vďaka Bruggám a britskému humoru to tú priemernosť pekne prekročilo. ()

vydumnica

In Bruges. Film, o ktorom budem ešte dlho rozmýšľať. Výborný film. Vynikajúco napísaný aj zahraný, je to vtipné, aj vážne, aj veľmi smutné. Milujem filmy, ktoré úplne nenápadne donútia diváka, aby sa zamyslel, možno aj nad filmom, ale hlavne nad životom, aj tým svojim. Milujem filmy, ktoré sú nepredvídateľné a do poslednej sekundy si nie som istá, čo sa udeje, ako to skončí. In Bruges je presne to. Na konci pochopíme VŠETKO, aj to čo sa na začiatku zdá byť pre film nepodstatné, na konci to zohrá dôležitú rolu a všetko ako puzzle do seba krásne zapadne. Až som sama prekvapená, ako veľmi sa mi tento film páčil a to ani nie je zrovna môj žáner. Videné v kine, o to väčší zážitok. Perfektný film. Dodatok: Bruges alebo Bahamas? [Kult-Sneak-Preview OV, Cineplex Mannheim] 90% a možno aj viac. ()

dezorz

Zalezi ako to zoberiete. Ak porovnavate so sucasnym velkofilmom (nefer, je to malofilm - no dobre, tak strednofilm) tak je to uzasne, vtipne, drze. Ak z uletenymi psychologickymi gangsterkami, a aj ke sa to nezda, historia nam ich dala dost, tak bruggy su lepsie a krajsie a sviznejsie nez cely film. ()

marcek

Já se na tenhle filmek těšil už od počátku, když jsem viděl obsazení a plakát. Celá trojice Farrell-Gleeson-Fiennes jsou perfektní. Skvělý humor, dobrá zápletka a parádní konec. Prostě film jak má být ()

shyster

Do doby než do Brugg přijede R.Fiennes je to jen nuda ošperkovaná několika podařenými nápady a přízvukem hlavních hrdinů. Poté co se ale na plátně objeví boss, nuda opadává a film začíná přetékat momenty, na které se nezapomíná. 70% ()

Petoss1

Krásne vidno rozdiel medzi európskou a americkou filmografiou, tam kde sa američania sústreďuju na efekty, tam sa európania sústreďujú na city. Naozaj typický britský film, ale komu to vadí. Má to trošku pomalší rozjazd ale zachraňuje to Colin Farrell a jeho hlášky. No a Fiennes sa pekne morálne rozhodol na konci. Moje obľúbené 88% ()

MrPierc

Farrell a Brendan Gleeson byli perfektní dvojka. Gleeson rozumný a citlivý, Farrell bláznivý a citlivý a přesto oba nájemní vrazi :-) Dle traileru jsem čekal za každou cenu vtipnou hláškující crazy komedii, ale tento film je velmi citlivý a ukazuje nelehké postavení člověka, který si vybere za práci být vrahem. Půlku filmu si říkáte: pěkný příjemný film a v polovině najednou přijde zlom a pak už se dějí jen věci,co se musí stát a nikdo je vlastně z postav nechce. Konec je dost drastický na tak jemný ( ze začátku) film. Moc milé překvapení z pohledu na Farrella, který víc brečí a kňučí než hraje ,ale pěkně :-) ()

Abes

Bruggy, pro někoho překrásné město plné středověkých památek, pro jiného očistec plný zkurveně vydlážděných ulic, věží a trpaslíků. Pro mě jeden odpočinkový film, u kterého jsem se cítil jako doma. Atmosféra místy jako vystřižená z Hot Fuzz. Takovou reklamu by si mohlo přát představenstvo kteréhokoliv města. Mám chuť se do Brugg na Vánoce podívat, vyšlapat točité schodiště ve věži, pak sednout na jedno z těch ratanových křesel a objednat si Lefféčko a pozorovat všechny zkurvené neživé objekty. ()

Rocky88

Ze začátku se toho moc neděje, nicméně je sranda poslouchat Farrelovy dialogy. Potom se začne vlak pomaličku rozjíždět, až na konci zastaví v krvavé lázni. Kvalitní směsice černého humoru, thrilleru a dramatu. A Bruggy jsou docela hezké. ()

KooNY

Musím říct, že se mi V Brugách líbilo na podruhé o něco více. Proto ještě jednu *přihodím. Film s jednoduchým, nekomplikovaným dějem, který stojí na skvělých vyšperkovaných dialozích a třech perfektních hercích. Nemám co vytknout... ()

WoWoW

Pohádkové město a dva zabijáci, no co víc si přát. V Brugách je film plný naprosto skvělých okamžiků, například scéna kdy se Ralph Fiennes (naprosto skvělý výkon) snaží rozebrat vzteky telefon o stůl nebo dialog, který vede Ray (také skvělý Colin Farrell) a kanaďan, kterému se nelíbí cigaretový kouř. I když to není dvakrát veselý film, černý humor je zde naprosto geniální. A doufám, že Ray v tom pekle nezůstal. :-) ()

joker.george

Tak tahle jsem se u filmu nebavil hodně dlouho. Seděl jako zařezanej a občas jsem nevěděl jestli se smát či brečet. Kadence černého humoru dohromady s ironickými a sarkastickými hláškami byla nekonečná a smrtící. Herci předváděli fantastické výkony a postavy zahráli jako by jimi doopravdy byli. A ten úžasnej a neprotřelej konec tohle mistrovské dílo ještě pozdvihl. ()

Streeper

Buggy jsou vážně krásné město a dalo by se říct, že se jedná o turistického průvodce tímto pohádkovým městem. Colin se své roli chopil opravdu věrohodně, ale ani on a ani výkon Brendana Gleesona nemůže vyvážit tu nudu. Film je to hezký, melancholický, krásná klavírní sóla, ale je tam hodně momentů, kdy jsem se opravdu nudila. ()

Lopic

V některých momentech to je určitě za 5*, ty slovní přestřelky mě dost pobavily, ale tempo je dost rozkolísaný a v některých chvílich sem se i trochu nudil. Navíc se mi moc nelíbil soundtrack, který podbarvoval tydle nudné momenty, kdy někdo jen tak de a obdivuje krásy Brugg. A taky mi trošku nevoněl konec, hlavně ta nesmrtelnost postav. ()

moviefreak

Zaujimave prostredie, herci skoro vierohodny ale dobry, pribeh od zaciatku jasny a tie dialogy neboli az tak kultove. Tym chcem povedat ze druhy krat by som si to uz nepozrel. ()

Silverluv

To, co zpočátku vypadalo jako lehká konverzační komedie se nakonec změní v parádní drama, a to hlavně zásluhou skvělého Brendana Gleesona, Colina Farrela a potom i neodolatelně fuckujícího Ralpha Fiennese. Herecký koncert v pekelně nudných Bruggách za doprovodu výborné hudby Cartera Burwella. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008